PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפגנת הכידונאים נגד הרשות לנהיגה ספורטיבית

boaz avrahami
16-06-14, 08:19
האם מהכידונאים תבוא הבשורה?

אירוע ההפגנה מתוכנן להיערך מול משרד הספורט (המסגר 14, תל אביב) ביום ה' (19.6) ב-15:30.

לרוכבי המירוץ נמאס - יפגינו מול משרד הספורט
לאחר שנים ארוכות של דריכה במקום, החליטו רוכבי האופנועים להוריד את הכפפות ולהפגין נגד הגוף שמחבל לדבריהם בקיומו של ספורט מוטורי בישראל - הרשות לנהיגה ספורטיבית

http://m.ynet.co.il/Article.aspx?id=4530629

בברכה,
בועז אברהמי

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
16-06-14, 13:51
לא תהיה שום בשורה.
כל מי שחשב שברגע שיהיה חוק, אז אפשר יהיה לעסוק בספורט מוטורי, היה תמים. לא רוצה לומר גם "טיפש", כי מדובר בהרבה אנשים טובים באמת שעשו מעל ומעבר למען שיהיה פה ספורט מוטורי, אבל מדינת ישראל הונתה אותם. כמה אופייני. זו אולי לא חוכמה גדולה לבוא ולהגיד עכשיו "אמרנו לכם", אבל זו האמת. כי אמרנו לכם שזה מה שיהיה.

זו לא פסימיות אלא ראייה מפוכחת. במדינת ישראל אנחנו חיים. מטרת החוק הזה היתה לקבור את הספורט והוא אכן עושה את זה בהצלחה מרובה.
לא מאמינים? תראו מה קורה כאן. מאז שהחוק בתוקף, רק קשה יותר ויותר לארגן כאן מירוצים. מי שרוצה להתחרות ברצינות, שופך תועפות ונוסע לחו"ל.

מדברים על אי סדרים בעמותת הכידונאים. אין לי מושג, אבל נניח. זה בכלל לא העניין.
מדברים על מסלולים שנבנו על קרקעות חקלאיות ללא היתרים כחוק.
מדברים ומדברים - את המתחרים הפשוטים מהשורה זה לא צריך לעניין. אנשים השקיעו מיליונים ברכבי מירוץ, טרחו והוציאו רשיונות. ותחרויות אין. זו השורה התחתונה. לא יכול להיות שבשנת 2014, במדינה הכי מפותחת באיזור הזה, אין מסלול מירוצים סלול ובנאדם שיש לו אופנוע ספורטיבי ורוצה לנסוע עליו בצורה בטוחה, צריך להחזיק אותו בחו"ל או להסתכן בכל מיני כבישים נטושים אי שם.

כאן בדיוק היתה צריכה הרשות לנהיגה ספורטיבית להתערב - לסייע לעקוף את המכשולים הבירוקרטיים, למצוא מקומות שהקרקע בהם לא חקלאית ולא למגורים וכו' - חסרים מישורי טרשים בנגב? מצפה, ערד, דימונה? אפשר לבנות יופי של מסלולים. אבל למה שהרשות תעשה משהו בנוגע לזה? העיקר שהיא מספקת ג'ובים. אם הרשות לא עושה את המינימום הזה, למה צריך אותה בכלל. עוד גוף ממשלתי מיותר. אחד מיני רבים.

לדעתי - אסור שתהיה מעורבות כלשהי של המדינה בספורט. שלא יעשו טובות - שלא יעזרו - אבל בעיקר שלא יפריעו. זה הכל.

boaz avrahami
16-06-14, 14:53
מי יושב היום ברשות ומה האינטרס שלהם לתקוע את הספורט?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
16-06-14, 15:03
ספורט מוטורי הוא כאב ראש גדול עבור הרשויות.
אז מצידן עדיף שלא יהיה בכלל.

והסדרה חוקית של הספורט הזה עם הגבלות והתניות מכל הכיוונים, היא אחד הכלים היעילים, מסתבר, על מנת לחנוק את הספורט הזה לאט אבל בטוח. עובדה.

נמרוד
16-06-14, 17:07
מי יושב היום ברשות ומה האינטרס שלהם לתקוע את הספורט?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

בראש הרשות לנהיגה ספורטיבית עומד מראשיתה יוסי ניסן. לצידו יועץ משפטי בשם לירון גולדנברג. יש מזכירה, ויש את היועץ המקצועי יובל מלמד. יש וועדה טכנית לצד הרשות שחברים בה ברוך לביא, ראלף דיאמונד ואיציק בן הרועה, מנהל מעבדת הרכב בטכניון.

כל מה שרצית לדעת, נמצא כאן:
http://www.mcs.gov.il/about/AuthoritiesCouncilsCorporations/SportydrivingAuthority/Pages/SportDriving.aspx

boaz avrahami
16-06-14, 17:36
אם לא יהיה ספורט אז לא תהיה להם עבודה.
אני נוטה להאמין שקורה אחד מהשניים או שני הדברים יחד.

1. או שהם אוהבים לייצר בירוקרטיה עודפת ע"מ לנעוץ את ישבנם עמוק ברשות ושאי אפשר יהיה לזוז בלי חותמת שלהם (השיטה הבירוקרטית הידועה)
2. או שהם חסרי יכולת להזיז את העסק.

לא מאמין שיש להם מטרה ספציפית שלא יהיה ספורט.
אולי זה קורה כי הם עסוקים בדבר הלא נכון...

דור אריאל
16-06-14, 21:18
הבעיה היא לא רשות כרשות,
הבעיה היא העובד בראשה,
הוא פוליטיקאי ולא מעניין אותו הספורט המוטורי,
צריך להחליף אותו במשהוא שמעניין אותו לקדם את הספורט המטורי,

אם שמת לב בכל הבאלגן החודש האחרון אפילו לא שמעו אותו מציץ

דרור ברלי
17-06-14, 13:06
הבעיה מתחילה עם מיסים לא נורמליים ועם חוקים שמחייבים כל דבר שמורכב בו מנוע ברישוי וביטוח.
זה יוצר מצבים הזויים.

האבסורד היה שספורט מוטורי לא היה חוקי במשך 60 שנה בערך. למה לאסור על קיומו של ספורט? אהה, "כי זה מסוכן".
אם אני לא טועה (ואני לא טועה) עד היום היו בישראל הרבה יותר נפגעים בכדורגל (שחקנים ואוהדים) מאשר בספורט המוטורי המסוכן כל כך. האם נחקק חוק מיוחד לכדורגל? האם אסור לילדים לשחק כדורגל בשכונה או בפארק אלא רק במסגרת של ליגה מסודרת ובאיצטדיון? בוודאי שלא.

עובדה שבחו"ל היכן שאין חוקים מיוחדים לספורט מוטורי, יש ספורט מוטורי והוא מפותח ביותר. אבל שם יש גם תרבות בכלל ותרבות מוטורית בפרט. אצלנו אין תרבות בכלל ואין תרבות מוטורית בפרט, זה מתבטא באלימות ובכאוס על הכבישים שלנו - ה"אין-תרבות" הזה הוא באשמה ישירה של המדינה ומוסדותיה. אז במקום לנסות לחנך, ללמד, לתקן, לעשות סדר, בוחרים בפתרון הכי קל - הכל אסור וזהו. ואם כבר משחררים איזו עצם, זה מגיע ביחד עם התערבות בוטה של המדינה.

אז אני לא אומר שכל אחד יעשה מה בזין שלו ויארגן מירוצי רחוב. חס וחלילה.
אבל אני כן אומר - רדו לספורטאים מהגב. הרי יש חוק, רכבי המירוץ נבנים לפי תקן מחמיר והם בטוחים לשימוש ויש להם רישוי מתאים, לנהגים ולרוכבים יש רשיונות, הם כבר לא עבריינים, רק רוצים להתחרות. אז תנו להתחרות ותעזבו אותנו בשקט - אל תתערבו. אל תעשו טובות אבל גם אל תפריעו.

ואם נכפה עלינו קיומה של רשות שממומנת מכספי המיסים של כולנו, הייתי רוצה לראות אותה עובדת יותר חזק למען הספורט ולמען הספורטאים - נלחמת בחסמים הבירוקרטיים, פועלת להורדת/ביטול המיסים על רכבי מירוץ, חלפים וציוד לספורט מוטורי, דוחפת במקומות הנכונים על מנת להקל על אלה שמבקשים לבנות מסלולים, מקלה קצת את התקנות כדי שגם אנשים שאינם מולטי-מיליונרים יוכלו לעסוק בספורט הזה. ובעיקר - מרכזת את הטיפול מול גורמים שמטרתם לתקוע מקלות בגלגלים ולא לאפשר למירוצים להתקיים - החל מצה"ל, דרך רשט"ג, רשויות מקומיות למיניהן, חקלאים, ירוקים, איכות סביבה ועד ארגוני נשים צדקניות והשד יודע מי עוד שמתנגד בכל פעם לקיום אירוע בשטח "שלו" ושבלי אישור חתום ממנו אין אירוע - כדי להקל ככל האפשר על יזמים שרוצים לארגן כאן מירוצים.

בסך הכל, התנאים אצלנו הם בבחינת גן עדן לספורט מוטורי ולא רק בשטח - שטחים נרחבים שאינם פרטיים אלא בבעלות המדינה ושאינם חקלאיים או מיועדים לבנייה, ומזג אוויר ידידותי (יחסית). אנחנו חובבי השטח חושבים רק ראלי רייד ועבירות ואולי גם מוטוקרוס ואנדורו, אבל יש הרבה יותר - יש קארטינג ויש מירוצי מסלול למיניהם מדראג דרך ראליקרוס ויש ראלי ויש כמובן טרקטורונים ואופנועים מכל הסוגים - מקטנועים ועד סופרבייקים. לכולם יש אוהדים ובכל הקטגוריות הללו יש מתחרים ואפשר לעשות מירוצים. כדי שמסלול יהיה גם עסק רווחי, הוא צריך להיות פתוח לציבור בימים בהם לא מתקיימים עליו מירוצים - לימי מסלול למשל, תבוא עם האוטו שלך, ותשלם לפי הקפות. כמו בנורבורגרינג. להדרכות נהיגה ורכיבה למשל - במקום להסתכן ולסכן אחרים בקורסים למיניהם שנערכים בכבישים ציבוריים דוגמת נס-הרים או סדום-ערד. ואלה רק שתי דוגמאות מני רבות מאוד.

אנחנו לא מדינת עולם שלישי. התשתיות שלנו ברמה נאותה עד גבוהה. אם רק יאפשרו ליזמים פרטיים - הם יבנו כאן מסלולים שיהיו גם רווחיים ויספקו מקומות עבודה. אבל זה תקוע בגלל הבירוקרטיה ההרסנית שלדעתי מגיעה רק ממקום אחד - לפקידוני מדינת ישראל יש משהו מולד ומובנה נגד הספורט הזה.

אז לכו להפגין. זה הכל. כדי שדברים יזוזו צריך לעשות רעש.

boaz avrahami
17-06-14, 15:43
לא נעים לומר אבל המסר עמוס ולא ברור.
אפילו לי שפעם הייתי קרוב לענף.
נשמע כמו בכי של תסכול.
כל העולם נגדנו זה לא מסר שיעבור ויזיז מישהו

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asafk
17-06-14, 21:00
בעז.. מי שיוצא להפגין שיבדוק בשביל מה.
הרשות גם לדעתי צריכה להיות אקטיבית יותר בדחיפה לרישוי מסלולי מירוץ.
כרגע לפי מה שהבנתי הכידונאים מלינים על זה שבוטל מירוץ לא חוקי (בגלל שהמסלול לא חוקי).
ואולי גם בגלל שיש מחלוקת לגבי הניהול התקין של העמותה שלהם (אבל לזה באמת שלא נכנסתי לעומק).
ובינתיים ליגת עבירות 2013 התקיימה, ליגת רייד 2013 כנ"ל. ליגות 2014 התחילו. יש ספרינטים. ויש מוטוקרוס. יש אנדורו.
שום דבר עדיין לא קל או חלק, אבל זה עובד. גם אחרי המירוץ ה20 דרור יכתוב שזה חד פעמי והיה מזל. בסדר. זה גנטי.
אבל עכשיו תגידו לי.... על מה ההפגנה בדיוק? אבל בתמצית בבקשה. לא סיפורים של 500 מילה. על מה מפגינים? בחמישה משפטים.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דרור ברלי
18-06-14, 15:28
ענין גנטי או לא - בפולין דווקא יש הרבה ספורט מוטורי... אפילו בימי הקומוניסטים היה שם ספורט מוטורי פעיל.

ואצלנו זה שמתקיימים אירוע פה ואירוע שם זה רק מזל נטו כי בכל שנה בכלל לא יודעים אם תהיה ליגה או לא ואז אם מתקיים אירוע מוצלח, כולם משתבחים ומתקלסים איזה יופי של ספורט מוטורי זה. אתה יודע שזו בדיחה, ושאף אחד לא ערב לך שהאירוע הבא יתקיים.

וברוך השם, הרשות עובדת כבר כמה שנים, אז היא כבר לא זכאית לימי חסד וכן צריכה להראות שהיא עושה משהו - ואני מזכיר, ספורט מוטורי זה לא רק בשטח. בואו ונודה על האמת, זה בעיקר לא בשטח.
וכאן בדיוק אין שום כלום, כי אין מסלולים. ואין מסלולים כי לא מאפשרים לבנות אותם. תזכיר לי איפה הרשות בדיוק?........................
אז אחר כך מתפלאים שאופנוענים עושים רייסים בכביש נטוש ליד בית אריה ושזה נגמר בהרוגים.

tzagi
19-06-14, 04:21
למי שיש זיכרון טווח רחוק, כשהחוק עלה לכותרות ודיינו פה עלייו טענתי ואמרתי שהחוק יהיה הפיתרון הסופי לבעיית הספורט המוטורי במדינת ישראל.
כמובן כול המנפנפי ידיים לא הסכימו והסבירו שאחרי שהחוק יעבור הכול יהיה חוקי ותקין והחיים יהיו דבש.
אז מה השתנה מאז שהחוק עבר?
נפתחו משרדים (על חשבון משלמי המיסים)
ג'ובים התמלאו (כנ'ל)
הוציאו תקנות,
חברים מלאי אמונה במערכת רקובה השקיעו את טוב כספם ברכבים עומדים בתקנות, הוציאו רשיונות וכולו
ומה קרה? כרגיל כלום.

כמו כול מערכת ביורוקרטית אחרת התפקיד של הרשות זה לכלכל את עצמה על חשבון הציבור, הרי היה ברור מראש שהמדינה לא תרשה לזה לקרות, חוק או לא.

יש מונח באנגלית שנקרא PORK BARREL
בזמן העבדות בדרום הבעל הבית היה משאיר חבית מלאה בחזיר מעושן באמצע השדה כותנה כדי שהעבדים יחשבו שהוא דואג להם(ולכן לא יברחו לו).
היום המונח משמש לפוליטיקאי שעושה את עצמו כאילו הוא דואג לאלה שבחרו בו (למעשה דואג רק לכיס שלו )
זה מה שקיבלתם בדיוק.
אני במקומכם הייתי מפגין לבטל את החוק הדבילי הזה.

דרור ברלי
19-06-14, 10:57
עזוב ג'ו, אין עם מי לדבר.
זרקו להם הם עצם והם מרוצים. שיהיה ככה.

כל מתחרה מחו"ל ששומע שחוקקו כאן חוק במיוחד בשביל ספורט מוטורי, מתאפק לא לבכות מרוב צחוק. חושב שאנחנו פסיכים.
וכשאתה מסביר לו שלא היתה ברירה כי לפני זה ספורט מוטורי בכלל היה אסור וסוג של עבירה על החוק, הוא כבר מבין שאנחנו חיים במציאות הזויה.

בינתיים ההפגנה נדחתה בשבוע ל-26.6.

boaz avrahami
19-06-14, 11:16
דרור,
במקום הזה של הבכינות הכול תקוע.

מריך להבין איך המנגנון בארץ עובד ולשחק לפי הכללים.
כן אוהבים או לא זה לא רלוונטי בכלל ולא תורם דבר.

את החוק הזה אי אפשר לבטל וגם לא צריך לבטל כי בישראל יש שני חוקים מרכזיים שמתנגשים איתו. אפילו שלושה.
אנחנו מדברים על הפלת״ד, חוק ביטוח רכב מנועי והמקום השלישי הם חוקי ותקנות התעבורה בכמה מקומות כמו הגבלות מהירות, חובת זהירות, רשיון ועוד.

עכשיו בו נחזור למקום שכואב.
מה בדיוק מפריע לכידונאים.
מה מונע מבחינה טכנית את קיום התחרויות.
בבקשה בלי הבכינות והתיסכולים אלא עובדות נטו כמו: מנהל מקרקעי ישראל אינו מאפשר שימוש בקרקע למטרות תחרות מוטורית....

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דרור ברלי
19-06-14, 16:36
בחיאת בועז... תקנות תעבורה, הגבלות מהירות וחובת זהירות הם לא המצאה יהודית - בכל מדינה בעולם הם קיימים. אבל בכל זאת בכל העולם יש ספורט מוטורי מפותח ולא מוכרחים חוק מיוחד בשבילו.
עניין הפלת"ד והביטוח - ברור ומובן ולכן החוק הוא עובדה קיימת. בכייה לדורות אבל עובדה. אבוד לנו.

אבל זה שלא מתאפשר לבנות כאן מסלולי אספלט ראויים בגלל כל מיני סיבות מהתחת, לא מצדיק מחאה?
ולא רק של הכידונאים אלא של כל מי שעוסק בספורט מוטורי שאינו "שטח"?....

כאן הייתי רוצה לראות את הרשות מתערבת ומסייעת להתגבר על מכשולים בירוקרטיים. אבל כנראה שהיא לא.

Bernard
19-06-14, 19:59
אתם פשוט מכוונים גבוה מידי ונכנסים לפריטים, שהם... לא רלוונטיים.

כאילו שיתר הבעיות נפתרו, שיש זמן להתעסק עם "ספורט לעשירים"...
פתרו את (לא לפי סדר החשיבות. שכל אחד יחליט לעצמו):

בעיית גיוס החרדים.
תיקצוב הישיבות,מתחת לשולחן".
את המטוס של ראש הממשלה והנשיא (שבכל מדינה אחרת יש - רק פה מוציאים לו/להם אתה מיץ על זה).
את חקירת שני הילדים הניצים (ברק את אשכנזי).
מצאו את החטפים הדבילים האלה (שאיך שהם חוזרים (הלואי!!), הייתי מכניס להם כזה כ"א. להם ולהורים שלהם ולכל מי שאחראי עליהם ונתן להם לתפוס טרמפים שם ועוד בשעות כאלה).
מצאו את מיליארד הדולר שנגרעו מהאוצר, לטובת "אימונים".
תיקצבו בית כלא פרטי/מיוחד לראש הממשלה לשעבר (שהרי באמת אסור שישיב עם כולם... תארו לכם את אברג'יל: "בוא, בוא א-הוד. ספר לחבר'ה מה באמת היה שם, עם הכור הזה בסוריה..." עם טפיחה "חברית" על השכם..).
שיחררו את פולארד ותיקצבו לו דירה באיזה מצפור/התנחלות.

כאילו שחסרות בעיות להתעסק בהן, שנשאר רק הספורט המוטורי...
תסלחו לי כולכם אבל הספורט המוטורי הזה, מעניין את התח@ של הפוליטיקאים ובלעדיהם לא יזוז כלום - תודו בזה או לא..

דרור ברלי
19-06-14, 20:52
אתה תסלח לי.
אבל מהרגע שעבר החוק והוקמה רשות שצריכה לטפל רק בזה - אז שתטפל רק בזה! זה תפקידה, בשביל זה יש לה עובדים שמקבלים משכורת.

ממש כפי שרשויות שונות מטפלות במאות ואלפי נושאים לכאורה "לא חשובים" אחרים.

Bernard
19-06-14, 22:55
אז זהו. כמו שלמעשה אמרו (ונדמה לי שגם אתה), שהרשות הוקמה כאיזה עלה תאנה - לא ממש לקדם אלא להראות שכאילו מקדמים.
אם לא יהיו פוליטיקאים שילחצו, שום דבר לא יעשה.
ולפוליטיקאים יש דברים יותר "פופולריים" להתעסק בהם..

talw
19-06-14, 23:03
אני רק שאלה,האם מסלול אספלט אמיתי עם כל המשתמע מכך הוא דבר ריווחי לבעליו או שנתון לחסדי סיבסוד ממשלתי ?

Bernard
19-06-14, 23:16
כל דבר רווחי, אם יש ביקוש - ונדמה לי שפה יש ביקוש... המון ביקוש.
השאלה כמה יעלה לפנות את "המקלות" ששמים בדרך לבניית מסלול...

tzagi
20-06-14, 10:18
ברנרד, ידוע שממש משעמם לך, אפילו מאד,(אולי הגיע הזמן למצוא תחביב?)
אבל די לטחון מים, כולם פה יודעים איך הסרט הזה הולך להסתיים, ומי(שעוד) חולם על מסלולי מרוצים יכול להמשיך לחלום בלבד.
בניגוד, באו נעיף מבט על מדינה חסרת גרוש על התחת וממש לא רחוק ממכם,(לא ממך ברנרד)
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/85405-%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99-OFFROAD-%D7%99%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%95%D7% A5

Bernard
20-06-14, 18:01
אתה קולט?
מדינה על סף אנרכיה, חובות עד השמים וחזרה, מוסר עבודה של בעל מטעים בדרום, בזמן העבדות ואינפלציה.. שבא לבכות ועדיין....

וג'ו.
רק חסר לי ש-SHMBO תראה מה אתה כותב. אני מנסה לעשות פרצוף של עסוק ואתה...
לא משעמם לי בכלל.

morankabesa
29-04-15, 23:13
מקווה שכול מי שאכפת לו מהספורט המוטורי במדינה ראה את הכתבה בערוץ 1................ מושחתים לכלא !!!!!!!!!!!

talw
29-04-15, 23:31
מה היה שם מורן?
אין לי קשר עם הקופסא המרובעת הזו שעושה רעש שקוראים לה טלוויזיה .

morankabesa
29-04-15, 23:39
גם לי אין כול כך קשר... במקרה חבר אמר לי שיש כתבה על הספורט המוטורי בערוץ 1
ראתי ולא האמנתי כמה אנחנו מטומטמים ופאיירים שנותנים לפליטיקאים לנהל לנו את הענף !
האמת אני כול כך עצבני שדיף להרגע עד מחר , אולי מחר היה אפשר להעלות קישור לכתבה

asafk
29-04-15, 23:44
באיזו תוכנית זה היה?

אסף.

morankabesa
29-04-15, 23:54
מבט שני אחרי הכתבה על הפרוות

- - - Updated - - -

הנה הנה
http://www.iba.org.il/program.aspx?scode=1767681

asafk
30-04-15, 00:24
שום דבר חדש, למרבה הצער...

אסף.

OP2000
30-04-15, 00:28
עוד מאותו הדבר מבאס לאללה

Sent from my iPad using Tapatalk

savyon
30-04-15, 00:48
קישור לכתבה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/91881

talw
30-04-15, 09:23
מורן,אתה תמים יותר ממני,הממשל הפך כבר מזמן להיות אויב מספר 1 של העם, והנמר לא יהפוך חברבורותיו אף פעם עם השיטה הקיימת, מה שנשאר זה לחיות איתו בשלום מדומה,בכדי לחיות עם אויבים בשלום מדומה צריך לייצר הרתעה ,איך מייצרים אותה? לא דרך תקתוקים במחשב, גם שלי.

boaz avrahami
30-04-15, 09:40
זה כרגיל עניין של שררה וג׳ובים.
גם של הממסד וגם של העמותות.

מיקרוקוסמוס על איך המדינה מתנהלת ולאן נעלמים כספי המיסים הרבים שאנחנו משלמים בזיעת אפנו.

אצבע אחת על הרשות ושלוש אצבעות על הספורטאים.

קחו לדוגמא את יןבל מלמד.
תקנו אותי אם אני טועה - התפרנס מיעוץ לרשות, משמש כבוחן ויבואן בלעדי של ציוד שהרשות מחייבת להתקין לצורך עמידה בתקינה.

asafk
30-04-15, 11:36
אתה טועה בזה שיובל דווקא דאג שהתקינה תאפשר תחרות. ואני לא חושב שהוא צריך להתנצל שהוא מתפרנס מהתחום.
מי שצריך להתנצל זה העומד בראש הרשות על זה שלא יותר אנשים מתפרנסים מספורט מוטורי.

אסף.

נמרוד
30-04-15, 11:41
בכל מדד אובייקטיבי יוסי ניסן נכשל. לא משנה איך ולמה ואם הוא בחור טוב או מושחת - עובדתית, הוא זה שהקים את הרשות החדשה הזאת מהיום הראשון - אחרי שבע שנים הייתה צריכה להיות איזושהי מערכת יציבה. ואין.

זה לא בושה בשביל מנהל להתפטר בגלל חוסר הצלחה. לא ברור גם למה לא מפטרים אותו - הוא קיבל את כל ימי - חודשי - שנים (!) של חסד, ובשורה התחתונה נכשל.

כל מי שיחליף אותו לא יכול לעשות עבודה פחות טובה.

talw
30-04-15, 12:04
נו יופי, התפוטר...,מה הלאה ? איך אתה מייצר מנגנון חוקי שרואה עיין בעיין את טובת הספורטאים ?הרתעה חוקית כלשהיא ? כי לסמוך על אהבתו של נסיך חדש כזה או אחר את התחום אני לא קונה,אני קונה אחד שיש לו אינטרס לאו דווקא תואם לשלי אלא מקביל אליו ,שמייצר בסופו של דבר את המטרה.
כי אחרת אני ממש לא רואה איך הנסיך החדש יחזיק שם עם קורי העכביש הבירוקרטיים יותר מחודש.

נמרוד
30-04-15, 12:16
יוסי ניסן היה האיש הלא נכון בזמן הלא נכון.

למערכות יש אינרציה אדירה, הן לא רוצות לשנות את המצב שלהן. לכן בהתחלה צריך מישהו שיצור את המערכת, שיבנה אותה, אחר כך מה שכבר קיים ישמר מעצמו.

יוסי ניסן קיבל כלום, ולא שינה כלום, והמצב הוא כלום. הוא לא אחד שמסוגל לשנות דברים - עובדה.

שים בראש הרשות בולדוזר, מהתחום, עם אינטרס אישי ועם תשוקה - ויש לו סיכוי הרבה יותר גבוה ליצור מערכת. אחרי כמה שנים יהיו בלגנים והוא יודח ויהיו מנהלים אחרים - אבל המערכת כבר תפעל מעצמה ואז זה בסדר גמור שתנוהל על ידי פקידים אפורים.

אני מדבר על מישהו כמו מיקי יוחאי. יודע מה? לא כמו - מיקי יוחאי!

talw
30-04-15, 12:26
אם מה שצריך להניע את התחום הוא אינטרס אישי כלכלי של מישהו ,אין לי בעיה עם זה בכלל,נהפוכו,שיעשה מיליונים,זה יחזור ובגדול לעם.
והכל יתאזן בסופו של דבר.

lizard
30-04-15, 12:53
אני לא חושב שהאשמה בדישדוש של הספורט המוטורי בארץ היא אשמתו של יוסי ניסן, בטח שלא רק שלו. יוסי הוא פקיד, יש לו יועצים וועדות היגוי וועדות טכניות ומה לא. ה"אשמה" היחידה שלו היא שהוא מכסה את התחת שלו ואני לא חושב שצריך לבוא נגדו בטענות כנגד זה. לא יוסי החליט על כל התקנות והחוקים. הוא רק מיישם אותם.

דרור ברלי
30-04-15, 13:25
8 שנים אחורה.
אמרנו לכם. הזהרנו אתכם.
זלזלתם. גיחכתם.
עכשיו תבלעו את זה בתאבון.

asafk
30-04-15, 14:31
יש גם למה להשוות. במעט הזמן שאילן ג׳ורג׳י קיבל את ראשות הרשות פתאום דברים זזו.
כי הוא דיבר אחרת ופעל כדי שיהיה ולא כדי לחסום. או לפחות כך זה נראה למתבונן מהצד.

אסף.

- - - Updated - - -

8 שנים אחורה.
אמרנו לכם. הזהרנו אתכם.
זלזלתם. גיחכתם.
עכשיו תבלעו את זה בתאבון.

דרור.
זה לא שהיתה ברירה. החוק היה עובדה מוגמרת. וכל מה שענו לך, לאורך כל הדרך, זה שבמצב הזה צריך ללמוד להסתדר.

אסף.

דור אריאל
30-04-15, 15:25
אין ספק שהבעיה היא יוסי ניסני שלא מעוניין שיהיה ספורט מוטורי,
טוב לו ככה לשבת במשרד ולא לעשות כלום..

למה הוא צריך שהיו תחרויות אם הוא מקבל בסוף כל חודש את אותה משכורת אם יש תחרויות או לא..

התקווה היחידה לספורט המוטורי אם יתחשק לשר / ה החדש /ה להזיז את יוסי ניסני מתפקידו ולמנות משהוא שרוצה שיהיה ספורט מוטורי,
המבט שני אתמול רמזו שהוא התקבל לתפקיד רק כי אבא שלו חבר של ראד מגדללה סר הספורט בזמנו

דרור ברלי
30-04-15, 15:29
החוק הזה לא נולד יש מאין.
אנשים מהענף, בקוצר ראותם ו/או בתמימותם ו/או מתוך אינטרס, דחפו אותו.

"ללמוד להסתדר עם מה שיש" זה משהו שאתה יכול לומר על המצב כרגע.

ואגב, יש לזה פתרונות - לא בהפגנות ולא במחאות.
פשוט מאוד - מאסה של אנשים, לא עשרות, לא מאות אלא אלפים, שיתפקדו למפלגה גדולה, נניח לליכוד (שהיא המפלגה הכי גדולה כיום) ויתמכו כאיש אחד במועמד שיתחייב לקדם את האינטרסים שלהם. המתפקדים הללו לא מוכרחים להסכים עם הקו הפוליטי הרשמי של המפלגה והגיע הזמן להתבגר ולצאת מויכוחי השמאל-ימין שהורסים כאן כל חלקה טובה והם אלה האחראים למצב הנורא שהמדינה הזו נמצאת בו - אנחנו אזרחים ויש דברים בסדר היום האזרחי כאן שמפריעים לנו. אנחנו כבר יודעים שמתלונות לא יוצא כלום, ממעשים - אולי כן. וזה מעשה חוקי.

תחשוב על זה.

asafk
30-04-15, 15:38
תעצב לוגו לפריימריז הבאים. נפתור לך גם את בעיות הפרנסה. לא בתור מועמד, בתור עוזר למועמד.

אסף.

boaz avrahami
30-04-15, 17:04
החוק הזה לא נולד יש מאין.
אנשים מהענף, בקוצר ראותם ו/או בתמימותם ו/או מתוך אינטרס, דחפו אותו.

"ללמוד להסתדר עם מה שיש" זה משהו שאתה יכול לומר על המצב כרגע.

ואגב, יש לזה פתרונות - לא בהפגנות ולא במחאות.
פשוט מאוד - מאסה של אנשים, לא עשרות, לא מאות אלא אלפים, שיתפקדו למפלגה גדולה, נניח לליכוד (שהיא המפלגה הכי גדולה כיום) ויתמכו כאיש אחד במועמד שיתחייב לקדם את האינטרסים שלהם. המתפקדים הללו לא מוכרחים להסכים עם הקו הפוליטי הרשמי של המפלגה והגיע הזמן להתבגר ולצאת מויכוחי השמאל-ימין שהורסים כאן כל חלקה טובה והם אלה האחראים למצב הנורא שהמדינה הזו נמצאת בו - אנחנו אזרחים ויש דברים בסדר היום האזרחי כאן שמפריעים לנו. אנחנו כבר יודעים שמתלונות לא יוצא כלום, ממעשים - אולי כן. וזה מעשה חוקי.

תחשוב על זה.

הרגת אותי עכשיו...
שיתחילו מזה שיש להם וועד אחד משותף שמדבר בשם הספורט המוטורי כולו.
כיום לכל מידת צמיגים אחרת יש מועדון משלה.

זה ביחד עם אנשים שבטוחים שהם יתעשרו וישיגו כבוד תוקע הכול.

המדינה יכולה להרשות לעצמה להתנהג ככה כי מהצד השני אין שום גורם רציני וגם כשכבר יש תחקיר הוא בערוץ לא מאוד פופולרי.
בקיצור, לפני שמאשימים אחרים צריך להסתכל בראי

דרור ברלי
30-04-15, 18:55
הרגת אותי עכשיו...
שיתחילו מזה שיש להם וועד אחד משותף שמדבר בשם הספורט המוטורי כולו.

ואז הם גם יילכו מכות, פיזית ממש. בכל ישיבה.....

כיום לכל מידת צמיגים אחרת יש מועדון משלה.

ענק. אם זה לא היה נכון ועצוב, זה היה קורע מצחוק... אבל זה נכון ועצוב.

זה ביחד עם אנשים שבטוחים שהם יתעשרו וישיגו כבוד תוקע הכול.

יהודים, ככה זה.

המדינה יכולה להרשות לעצמה להתנהג ככה כי מהצד השני אין שום גורם רציני וגם כשכבר יש תחקיר הוא בערוץ לא מאוד פופולרי.
בקיצור, לפני שמאשימים אחרים צריך להסתכל בראי

לי לפחות אין מה להסתכל בראי.
בויכוחים שהתנהלו אז בפורומים, לי לא היו שום אינטרסים, למעט שלא יחסלו את המתחרים העממיים - אלה שמגיעים לחוצה ישראל עם הג'יפ מהבית. אבל זה היה פחות או יותר הדבר הראשון שהם התעקשו לעשות - לנפות החוצה את כל מי שלא יכול להשכיב סכומים של שש ספרות על בנית רכב.

אני הזהרתי כבר ב-2005 ו-2006 מפני הדברים הללו בדיוק - משחקי הפרד ומשול מצד המדינה שיסייעו לה - 1: לכסת"ח ולכסת"ח ולא לעשות כלום. 2: לגרום למלחמות יהודים בין המתחרים לבין עצמם ובין ההתאחדויות השונות. 3. לחסל את הספורט המחתרתי. 4, בתוספת 1, 2 ו-3: לחנוק את הספורט המוטורי בכללותו עד הסוף.
טענתי שזו תהיה בכיה לדורות ושכבר עדיף להמשיך להתחרות "במחתרת".
צחקו עלי.
עכשיו הם בוכים.
שיתבשלו במיץ שהם עצמם ערבבו.

boaz avrahami
30-04-15, 19:56
כשהם הכריזו על דור המדבר לגבי הכלים הישנים חשבתי בלב שעד שדור המדבר של העסקנים מלפני 20-40 שנה לא ימות ויקום דור צעיר וחכם שיבין שהעסקנים הפנימיים הם שדפקו את הספורט, רק אז יזוזו דברים.

savyon
30-04-15, 21:35
אני אשמח להחליף את יוסי ניסן,
למי מגישים?

asafk
30-04-15, 21:46
חכה למכרז... אה... זה מינוי לכל החיים... אז לא.

אסף.

boaz avrahami
30-04-15, 21:58
אני אשמח להחליף את יוסי ניסן,
למי מגישים?

אין לך פרצוף לשחיתות... :)

מי שמחפש להשפיע שיחפש קשר לסגן שר החינוך הנכנס.
בדרך כלל הוא המחזיק את תיק הספורט

lizard
30-04-15, 22:46
לתרבות ולספורט יש שר משלהם. חס וחלילה שיאחדו משרדים, פחות שרים אתם יודעים...

boaz avrahami
01-05-15, 01:14
מסתבר שאתה צודק. עברו הרבה שנים מאז יצאתי מהתחום והתקופתי זה היה מיכה גולדמן שסייע רבות.
מסתמן שעכשיו זו תהיה איילת שקד.
מהתרשמותי זו אחת שיודעת להזיז הרים ובאה לעבוד.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

tzagi
01-05-15, 04:36
לכול מי שמתפלא או מזועזע מהמצב....
כמו שאמרתי לפני הרבה זמן(שנים רבות), כול תחום שממשלה מתערבת בו יהפך לחרא, ובלי קשר לאיזה ממשלה או איפה בעולם.
ממשלה טובה בליצר 2 דברים ו2 דברים בלבד, ביורוקרטיה ושחיטות, כול השאר הם יודעים רק איך להרוס.
ה"חוק מוטורי" היחיד שיכול להביא לשיפור זה חוק שאוסר על הממשלה להתערב בענף או כול ענף אחר. זהו.

lizard
01-05-15, 07:43
הסיבה שאין ספורט מוטורי היא שאין בזה כסף, בארץ. בסופו של דבר זה מגיע לזה. יבואו ספונסרים, יבוא כסף, יבוא ספורט מוטורי.

tzagi
01-05-15, 07:58
לא מיכה,
הסיבה שאין בזה כסף כי אין ספורט מוטורי ואתה מנסה להשתמש במשל הביצה והתרנגולת.
ראה כול מדינה אחרת בעולם, בכולם יש...ובלי קשר לכסף. מדוע יש?כי מותר ואין התערבות ממשלתית. זה לא תפקיד הממשלה לבנות לך מסלול מרוצים, תפקיד הממשלה הוא לא לעמוד בדרכך ולתת לך לבנות מסלול מרוצים, קונספט מאד פשוט שעוד לא הגיע לארה'ק וכנראה לא יגיע לעולם.

lizard
01-05-15, 08:08
אני מסכים שזה משל הביצה והתרנגולת.
איך הרשות עומדת בדרכך להקים מסלול? אני לא ציני אני שואל ברצינות.

tzagi
01-05-15, 08:15
מדוע לא תתקשר למשרד הספורט מוטורי ותגיד להם שאתה רוצה להקים מסלול מרוצים.
אל תשכח לדווח על התוצאות מהשיחה.

asafk
01-05-15, 08:42
אני מסכים שזה משל הביצה והתרנגולת.
איך הרשות עומדת בדרכך להקים מסלול? אני לא ציני אני שואל ברצינות.

בהרבה דרכים שונות.
ותתחיל בחוקי התכנון והבניה שלא מאפשרים לייעד לכך קרקע.
אז הרשות מגלגלת עיניים ״זה לא אנחנו״. אבל היועץ המשפטי שלהם (מכיר?) לא מרשה להם לאשר את המסלול. ואם לא היה חוק לא היתה רשות ואז לא היה נדרש האישור שלה. אבל הם קיימים ו״רק״ לא מאשרים. לא מונעים כמובן. אבל אם הם לא יפעלו לפתיחת ייעוד כזה, מי כן?
זו דןגמה. אחת.

אסף.

lizard
01-05-15, 09:07
לא ברור לי, אתם מצפים שהם יעברו על החוק? אני מסכים שהם צריכים לעזור יותר אבל אני בהחלט לא מצפה שהם יעברו על החוק. לא מכיר את היועץ שלהם, מכיר את זאת שמעליו [emoji12]

tzagi
01-05-15, 09:15
תסמונת שטוקהולם

boaz avrahami
01-05-15, 10:41
אסף,
אתה בטוח שלא ניתן ליעד לזה קרקע או שאלו שבנו השתמשו בקרקע חקלאית זולה וזמינה...?

asafk
01-05-15, 12:37
בועז, גם וגם. ולכן כתבתי עוד בבסיס השרשור הזה, שהאשם גם במי שעושה דברים אסורים ואז בוכה שהמדינה לא עוזרת לו.

אסף.

-->