PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מכם ניסה להוציא פירוט טיפולים מהמוסך עבור הרכב שלו ?

Discomania
22-07-05, 19:01
אני מוכר כרגע סקודה אוקטביה הרכב במצב תקין והכל טוב ויפה לפני יומיים הגיע קונה חביב על מנת לבדוק את הרכב עד כאן הכל בסדר . היות ואני נכה צה"ל אני רוכש רכב ומוכר אותא אחת ל-3.5 שנים אני גם מטפל ברכב במוסך מורשה של היבואן למען הקונה שיבוא ויראה את ההיסטוריה הטיפולית של הרכב גם כאן הכל בסדר ( בדיסקו מטפל לבד ) . בצכירה הזו הגעתי יחד עם הקונה למוסך באיזור חיפה ובפי בקשה להדפיס את ההסטוריה הטיפולית של הרכב עד כאן שוב הכל סבבה , מכאן הענינים התחילו לקבל זוית אחרת בוחן הקבל\מנהל עבודה מסרב לתת לי את הפירוט בתענה שעל פי החוק הוא לא חייב לשאלתי על פי איזה חוק עונה הבחור חוק צנעת הפרט !? תשובתי הייתה הלא אני הוא הפרט ואני מאשר לך את הבקשה . ואז הוא מתחיל להסביר לי שיש לו חבר שהיסתבך עם זה והוא לא מוכן לקחת אחריות . מיותר לציין שהקונה ואני יצאנו מהמוסך והלכנו לבצע את הבדיקה .

האם מישהו ממכם נתקל במצב כזה ?

שולי

moriseven
22-07-05, 20:19
משהו פה נשמע מסריח.
סתם שאלה: כשאתה משלם על טיפול או על כל תיקון שאתה עושה במוסך הזה אתה מקבל קבלה עם פירוט של כל החלקים שהוחלפו ומחיר העבודה?אתה מסתכל לפעמים ובודק מה הכניסו שם לחשבונית?

כי לפי הסיפור שלך עולה כאילו למוסך יש מה להסתיר ממך אחרת אני לא מבין מה יש לו לאותו מנהל עבודה לא לתת לך את פירוט הטיפולים וכל מה שהוחלף ברכב כאשר אתה בעל הרכב.

אני הייתי מברר מה אתה יכול לעשות בנדון, אולי לדווח למשרד התחבורה ,אם אני לא טועה, שנותנים את האישור למוסך.(יש בכל מוסך שלט כזה שכתוב עליו מס' רישיון של המוסך שניתן ע"י משרד התחבורה ובדר"כ כתוב שם גם מחיר שעת עבודה).

מוריס

UNIX
22-07-05, 20:53
אם אני לא טועה הוא חייב לתת לך את זה בהצגת תעודת זהות ורשיון הרכב .

UNIX
22-07-05, 21:01
אני לא טועה , (ביררתי)
הוא חייב לתת לך את ההיסטוריה אבל רק בתקופה שבה הרכב היה בבעלותך .
זאת אומרת שאם קנית ממישהו את הרכב אז הוא לא יכול לתת לך את ההיסטוריה של אותה התקופה שהרכב לא היה בבעלותך .

חנן-ג'יפולוג
23-07-05, 01:45
כשאני קניתי את הקורולה, המוכר התקשר למוסך שלו וביקש שיתנו לי להסתכל על היסטורית הרכב, וכך היה.

נמרוד
24-07-05, 13:26
גם אני קיבלתי היסטוריות טיפולים מודפסות ממוכרים לבקשתי, בשני מקרים שונים.

בעל המוסך מקשקש, או שיש לו בעייה להוציא היסטורית טיפולים ולא נעים לו להגיד - לך תדע, המחשב הלך, לא היה גיבוי, הכלב של המזכירה אכל את הקלאסר... :lol:

Discomania
25-07-05, 07:23
לא אכל שום קלסר הוא הדפיס את ההיסטוריה ואז הגיע מנהל העבודה ואמר שהוא לא מאשר והשמיד אל מול עיני התירוץ היה צנעת הפרט ? ! אני עיין בבירורים עם איגוד המוסכים נראה מה יצא מזה

שולי

איציק - 4X6ZH
25-07-05, 08:46
חוק מאגרי מידע כפי שנכנס לתוקף לפני כ שנה אומר במפורש למי אפשר למסור הסטוריה של רכב .
גם ליבואני הרכב יש "בעיה" בקבלת הסטוריה של הרכב ועוד יותר בעיה בשימוש שנעשה בה .
לפי המצב נכון להיום אך ורק בעל הרכב הרשום ברשיון הרכב יכול לקבל את הסטוריה הרכב
המתיחסת לתקופה שהרכב בבעלותו .
חוקית אסור להעביר הסטוריה רכב מבעל רכב אחד לשני .
יש בעלי רכב המוציאים את הסטוריה הרכב לפני המכירה ומעבירים אותה לרוכש הרכב .
לדעתי ומנסיוני זאת טעות חמורה ! אישית אני מכיר כמה מקרים שהסתימו בבית משפט
וכל זה בגלל תמימות של אחד מבעלי הרכב .
זה שפלוני הוא הבעלים הרשום של רכב מסוים אינו מאפשר לו לקבל את כל הסטורית הטיפולים
של הרכב .
הוא יכול לקבל אך ורק את מה שנעשה בתקופה בה הוא היה הבעלים של הרכב .
איציק

נמרוד
25-07-05, 09:39
למה זאת טעות חמורה איציק? אם אני מוכר רכב, ומוסר היסטוריה מודפסת ו/או קבלות ששמרתי על כל מיני דברים שעשיתי ברכב - ואני שומר, עבור רכבים שאני מתכוון למכור מתישהו, לא עבור הג'יפ - למה לא למסור את המידע לרוכש? ובתור רוכש רכב, המידע הזה מאד, מאד חשוב בתור שיקול לפני קנייה.

איציק - 4X6ZH
25-07-05, 10:45
אז כך סיפור מעשה אמיתי .
לקוח קנה רכב חדש . מספר חודשים אחרי הקניה פגע מחסום חניה בסף הגג וגרם לשריטה בצבע . ( אני מדגיש שריטה לא פגיעת פח )
ברכב קצת יותר ישן או לקוח פחות קפדן אף אחד לא היה מתיחס לשריטה זאת .
הלקוח התעקש לתקן והרכב הוכנס לעבודה כאשר בכרטיס העבודה נכתב תיקון צבע בגג .
הלקוח לא הפעיל ביטוח סכום התיקון היה נמוך ביותר .
הרכב תוקן הלקוח שילם והמשיך להחזיק ברכב עוד כמה שנים .
הרכב נמכר והקונה בדק את הרכב והכל היה תקין . לימים הקונה ( היד השניה ) עושה נקיון ברכב ומוצא חבילת חשבוניות של הסטוריה הרכב . וכמובן באחת מהם מצוין תיקון צבע בגג .
הוא הגיש תביעה דרש וקיבל ירידת ערך ופיצוי כספי מכובד ביותר .
אז נכון לרכב במובן היבש היתה פגיעה .
בדיוק כמו שיבואן הרכב לא מדווח לקונה רכב חדש על פגיעות שונות ברכב ( עד עלות סכום כסף וזה חוקי ) כך גם בעל הרכב יכול שלא לדווח על כל שריטה .
מה גם שבעל הרכב אינו זוכר כל פרט בהסטוריה של הרכב .
אין לתיקון הצבע הזה כל פגיעה בבטיחות הרכב !!
במידה ובעל הרכב הראשון לא היה מוציא את הסטוריה הטיפולים או לא היה נותן אותה לקונה .
כל הסיפור הזה לא היה מתרחש .
וזה רק מקרה אחד יש כאלה בלי סוף ואני לא נכנס לתעלולי סוחרי הרכב המקצועים והסטוריה הרכב .
המוסך מוצא את עצמו בלב פרשיות שונות ומשונות . בעלי הרכב לשעבר מוצאים את עצמם בלב תביעות משפטיות
אז שכל אחד יעשה לעצמו טוב טוב את החשבון לפני קנית הרכב
ושכל אחד יעשה לעמו טוב טוב את החשבון לפני שהוא מחלק את הפרטיים האישיים שלו .
איציק
איציק

-->