PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיתוך לייזר

yehuda75
17-06-14, 16:03
הי,

אני רוצה לייצר דשבורד לסיקס שלי. יש לי קובץ אוטוקאד בתלת מימד ועכשיו אני בשלב הצעת מחיר עבור הכיפופים והחיתוך.
כרגע קבלתי הצעה ש 850 ש"ח פני מעמ וזה נשמע לי יקר מאוד. אני מכוון לאזור ה 400 שח. האם אתם מכירים מקום שניתן לבצע זאת תחת מגבלות התקציב?

תודה
יהודה

נמרוד
17-06-14, 16:26
מאיזה חומר ואיזה עובי? כמה כיפופים? תמונה תעזור להעריך את המחיר

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

yehuda75
17-06-14, 16:35
חומר פח שחור, עובי 1.5 ממ
חמישה כיפופים. אומדן רוחב 1500 על 300 ממ

http://i966.photobucket.com/albums/ae146/Yehuda75/cj/dash2_zps16206824.jpg

נמרוד
17-06-14, 17:07
יש 4 כיפופים ב4 הפאות, מה הכיפוף החמישי?

אתה צודק ש800 שקל זה יקר מאד. אם זה היה נירוסטה 3 מ"מ זה היה נשמע סביר, עבור פח שחור ודק זה נשמע יקר.

נסה את אל.פי.סי במגדל העמק, ר.בנס מתכת בחיפה, ויש עוד מלא ברחבי הארץ, תן לדפי זהב לעבוד עבורך, שלח שרטוטים לאלו שקרובים אליך ותראה מי רוצה לעבוד ומי לא.

yehuda75
17-06-14, 17:19
כיפוף התחתון יש כיפוף עומק.
כרגע קיבלתי הצעה נוספת עבור 400 שח ללא כיפופים. אני אמשיך לנסות.
תודה!

tom1105
17-06-14, 17:27
תנסה בכל כיפוף בכניסה לטירה , מנסיון יש להם מחירים סבירים

sent from WJ

yehuda75
17-06-14, 20:36
הי חברים,

אני צריך עזרה עם הקובץ. הקובץ שלי נערך ב sketchup ואף אחד לא מצליח לפתוח את הקובץ שאני מבצע לו export ל dxf או dwg.
ישנה עדיפות למודל לאחר פריסה ולא בתלת מימד - אלא בדו מימד.
אני יכול לשלוח את הקובץ דרך מייל במידה ומישהו יכול לעזור לי.

תודה מראש,
יהודה

ishc
17-06-14, 20:48
שלח לי ואני אנסה

נמרוד
17-06-14, 21:41
הפורמט שאתה רוצה להוציא זה DXF של המודל הפרוס, קודם כל, בשביל חיתוך הלייזר. יכול להיות שלא מצליחים לפתוח אותו כי הם (בית המלאכה) עובד עם גרסאות שונות ומשונות של תוכנות שלא מכירות את כל הואריאציות של פורמט DXF, תבדוק באפשרויות השמירה ותשחק עם פרמטרים.

אם לא הולך שלח לצחי, אם צחי לא מצליח, שלח אלי :rolleyes:

UNIX
18-06-14, 01:08
היי אני עשיתי לפני חודש אחד מנירוסטה 2 ממ עם הכיפופים עלה לי 800 שקל
אם תהיה מעוניין כבר יש אצלהם שרטוט של זה דבר איתי 0507809161

moriseven
18-06-14, 08:36
אתה מודע לזה שקבוצת החמישה שעונים במרכז בדש תפריע לך למשפך של היחידת חימום שהולך למפשירי אדים.

yehuda75
18-06-14, 08:57
הי מוריס,

תודה על הפידבק! אני לא מתכנן להשתמש ביחידת החימום או ההפשרה המקורית של הסיקס (רכשתי יחידת חימום עצמאית וקטנה), אוויר חם שנכנס לתוך מסגרת החלון הינה טעות גדולה בתכנון ומהווה מקור ליצירת לחות וחלודה בהמשך - כפי שאנו מכירים. מסגרת החלון שלי מתוכננת להיות אטומה מכל כיוון ואת האוויר להפשרת האדים אני מעביר דרך צינור רוחב (נירוסטה או אלומיניום) בין רגלי הקשת הקידמית. לצינור יהיו חורים לכיוון השימשה הקידמית.
לשמחתי מסגרת חלון חדשה של YJ (שרכשתי) לא מגיעה עם פתחי איוורור כלל - לא למטה ולא למעלה, רק חורים למנוע וליחידת הוישרים.

אני לא בטוח שאתה צודק (אני גם לא בטוח שאתה טועה -: ) היות ושני השעונים התחתונים הגיעו במקום הרדיו. ואני ביססתי את הדשבורד על קובץ של דשבורד מקורי עם מעט שינויים. https://3dwarehouse.sketchup.com/model.html?id=823f9ee2727f7c50265c190e9f 6e7dd2

להלן יחידת החימום:

http://i966.photobucket.com/albums/ae146/Yehuda75/cj/13884020628730_zps2fcca1ed.jpg

moriseven
18-06-14, 18:40
שני התחתונים לא יפריעו אבל שלושת העליונים מעליהם כן, מניסיון

Sent from my iPhone using Tapatalk

moriseven
18-06-14, 18:42
לפי השרטוט שלך, המיקום של שני התחתונים יחסית לשעון המרכזי, לפי המציאות, לא נופלים במיקום של הרדיו אלא במיקום המקורי של השעונים.
דבר נוסף, אני חושב שהראש שלך קצת עובד דעות נוספות מידי, אתה מאמין באמת שהמסגרת חלון מחלידה בגלל האדים מהמפשיר?
היא מחלידה מהכנה לא איכותית מהמפעל ומחדירת מים מהגומי שבינה לבין הבודי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yehuda75
18-06-14, 19:24
הקובץ שלי גם ככה פגום ואני מייצר חדש לפי מידות מהדשבורד מהישן שלי - כן אתה צודק לגבי המיקומים ואני מתייחס לכך.
לגבי המפשיר - אני חושב שדנו בנושא דומה בעבר, זו לא המצאה שלי - לא ניתוחים. ראיתי בפורומים בחו"ל שזוהי מחלה ב CJ והכן הפתרון השתנה במפשיר של YJ, אני נוטה להקשיב לבעלי ניסיון, לומד ומיישם. אף אחד בעולם לא מעביר אוויר חם דרך מתכת אלא דרך פלסטיק - אני נוטה לאמין שיש לכך סיבה.
יש לי שתי מסגרות חלון בבית והחלודה חוגגת מבפנים, שום דבר באזור הגומיה - מניעה מהסוג הזה לא יכולה להזיק.
בלי קשר למפשיר - כל פרופיל מתכת יחליד מהצד הפנימי וללא קשר ללחות שנוצרת בערבוב של אוויר חם וקר. סגירה הרמטית ומילוי הדפנות בחומרים דוחי לחות זה התכנון שלי. הדיפרוסט המקורי מגוכך, גדול, תקוע באזורים שאתה רוצה לדגם את החשמל - אני מוותר עליו (גם ככה זה פלסטיק בן 25 שנים).

moriseven
18-06-14, 20:48
שיבושם לך, אני כבר הבנתי שאיתך אין מה להתווכח, אתה בראש משלך.
אבל לחשוב שהחלודה במסגרת חלון נוצרת בגלל המפשיר אדים שעובד פעם ב... , זה חזק!;)

yehuda75
18-06-14, 20:52
לאחר מספר שעות של לימוד של autocad הצלחתי לשרטט את הדשבורד - כמעט מאפס.
קבלתי הצעה של 590 ש"ח כולל הכל ו 450 ללא כיפופים. אני בדרך ל- 400!!!

http://i966.photobucket.com/albums/ae146/Yehuda75/cj/2h_zps27ac2f1e.png

ishc
18-06-14, 21:02
אז אני מבין שאין לך כבר צורך בעזרה.

yehuda75
18-06-14, 21:03
לא תודה! ממש תודה על ההתגייסות, על הדרך גם למדתי משהו...

yehuda75
18-06-14, 21:23
שיבושם לך, אני כבר הבנתי שאיתך אין מה להתווכח, אתה בראש משלך.
אבל לחשוב שהחלודה במסגרת חלון נוצרת בגלל המפשיר אדים שעובד פעם ב... , זה חזק!;)

למה לא? אני חושב שאני מקשיב לפידבק שלך ואפילו מיישם (אפילו הזזתי את השעונים). אני חושב שאנו דנים ולא מתווכחים וזה מהות הפורום - לא?

"פעם ב.. חימום" - זה ממש לא נכון (לדעתי), הסיקס הראשון שלנו היה שאבא שלי היה במשטרה, 5 שנים כרכב יומיומי. כתושב ירושלים אני זוכר שהדבר הראשון שעושים שנכנסים לרכב בבוקר המקפיא זה להדליק חימום. אני לא יודע מה איתך אבל שאני עושה מילואים החימום בסופה, האמר וכל דבר אחר שזז עובד ללא הפסקה (גם אם ה רכב סיור פתוח) כך גם היה בשנותיי כסטודנט שעובד בסיור על רכבי שטח - חימום ללא הפסקה.
אני מודה שברכב אזרחי באזור השפלה נושא החימום הינו מישני - אבל בירושלים לא קונים בית ללא הסקה ועד כמה וכמה לא קונים רכב שהחימום שלו לא תקין - הנושא מוכפל עבור תושבי ארה"ב. חלודה נוצרת מהרבה סיבות, מצידי - החלטתי להקשיב גם ל"טירונים" מארה"ב וליישם...

אצלי החימום לא יעבוד הרבה, אבל להשאיר חורים במסגרת החלון ש"קוראות" ללחות הבוקר להיכנס פנימה אחרי שהשקעתי כל כך הרבה במסגרת חדשה - זה חזק :).

מוריס - כפי שאמרתי בעבר: אתה מוזמן לקפה או בירה או שניהם.

moriseven
18-06-14, 21:36
כל מה שאני מנסה להגיד זה, החלטת לא לוותר על היחידת חימום (אתה רק מחליף אותה באחת קטנה) אז אני מעריך שאחת הסיבות היא המפשיר אדים (שבאמת קשה להסתדר בלעדיו בהפשרת החלון), אין לך מה להמציא את הגלגל בכל הנוגע לפתחים במסגרת חלון, זה דווקא עובד מצויין ולא משם תחליד לך המסגרת.
אם כבר מה שאתה צריך לעשות זה לטפל טיפול מונע ולהכין אותה טוב נגד חלודה בחלק הפנימי, לפני שאתה מרכיב.
וגם אם לא תכין , מסגרת כזאת תחזיק במקרה הרע 5 שנים, היא כולה עולה 1500 ש"ח ולא מסובך להחליף אותה.
בגלל זה לדעתי במקרה הזה, אין לך מה להמציא את הגלגל, ולא להשתמש בפתחים הקיימים.

זה מצחיק שדבר ראשון שנכנסים לאוטו מפעילים חימום, כשבפועל החימום לא עובד עד שהרכב מגיע לטמ"פ מסויימת.:rolleyes:

עירא
18-06-14, 22:33
זה מצחיק שדבר ראשון שנכנסים לאוטו מפעילים חימום, כשבפועל החימום לא עובד עד שהרכב מגיע לטמ"פ מסויימת.:rolleyes:

אם אני זוכר נכון, המעגל שהולך לחימום הקבינה עוקף את הטרמוסטט ומתחיל לחמם מזמן אפס...

moriseven
19-06-14, 06:31
אם אני זוכר נכון, המעגל שהולך לחימום הקבינה עוקף את הטרמוסטט ומתחיל לחמם מזמן אפס...

תסכים איתי, שלחמם מזמן אפס זה אף פעם לא קורה, גם ברכבים חדשים, בלי קשר לאם זה עוקף את הטרמוסטט או לא, אתה מוזמן לנסות.

-->