PDA

צפייה בגרסה מלאה : בייבי ג'יפאי

slipy
17-06-14, 19:35
קוראים לי אסף , בן 26 ממושב אודים שבשרון, רוכב מזה 8 שנים על אופנועים והשבוע בפעם הראשונה בחיי רכשתי ג'יפ אמיתי.
בעבר היה לי סוזוקי גרנד ויטרה 2003 ששימש לנסיעה יום יומית ואחת לכמה זמן קצת שבילים.
הרכש החדש הינו ג'יפ CJ6 שנת 1981.

לי ולרכב מצפה הרבה מאוד עבודה ולמידה והייתי רוצה לדעת ממה בעצם להתחיל?
אני לא מבין גדול ולכן אני אפרט בשפה שלי...

מבחינה קוסמטית, ברכב מספר פיצוצי חלודה ובחלק מהמקרים החלודה אכלה את המתכת ופערה בה חור.
מדובר ב 2-3 חורים כאלה בדפנות של הג'יפ.
מלבד זאת הג'יפ נצבע על גבי צבע כחול שאין לי מושג אם הוא צבע הבסיס שהיה לפני זה או שהוא פשוט נצבע על הצבע הקודם.
חלקי הניקל או כרום אני לא בטוח מאיזה חומר הם עשויים מלוכלכים ומכוסים בקצת בחלודה.

מבחינה מכאנית, הג'יפ כרגע במוסך ויימסר לי בעוד כשבועיים במצב נסיעה עם גיר תקין ומנוע תקין.
שוב, תקין ולא במצב מצויין.

רוב האנשים שהיו הולכים לכזאת עיסקה כנראה היו מסתובבים ברגע שהיו רואים אותו, אבל אני רואה בו יהלום גולמי שיהווה את הכניסה שלי לעולם השטח וגם ללמוד קצת על המכאניקה שכרוכה בו.

הייתי רוצה לדעת איפה להתחיל, האם להתחיל בצד המכאני? האם בצד הקוסמטי ?
השיקול שלי הוא להתחיל בצד הקוסמטי מכיוון שאין לי ממש ידע במכאניקה, אין לי נסיון בנהיגת שטח ולכן אני לא הולך לאמץ את הג'יפ בתקופה הקרובה ולכן חשבתי שעד שהתקופה הנ"ל תגיע אני אתחיל לעבוד על השיפוץ של הבודי.

מה דעתכם ?

zerez
17-06-14, 19:46
קודם כל בחלודה, כדי שלא תאכל את כל הבודי, ובמכניקה.
אח"כ, לפי התקציב והחשק, להפוך אותו לבונבונירה.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

slipy
17-06-14, 19:57
קודם כל תודה על התשובה המהירה.
אני לא יודע אם להמשיך את הדיון פה או בפורום טכני אבל את החלודה, קראתי בשבוע האחרון על השיטות.
מה שהבנתי הוא :
1. אם מדובר בחלק קטן ניתן לשים אותו בתוך גיגית ובאמצעות אלקטרוליזציה להסיר חלודה.
2. אם מדובר בחלודה בגוף הרכב צריך לשייף את הצבע באיזור, לחתוך עם דיסק את האיזור הנגוע + 2 ס"מ תוספת ואז לרתך חלק חדש במקום.
האם זה פחות או יותר ההליך ? אני מדבר עוד לפני שצובעים ומשייפים את השלאקה.

קראתי גם שצריך לעשות את זה עם רתכת CO2 ושרתכת רגילה "תשרוף" ולא תרתך, לצערי יש לי רק רתכת רגילה האם יש דרך לרתך באמצעותה ?

יונימוג אדום
17-06-14, 20:48
תשוטט קצת באתר מועדון הCJ והסופה הישראלי ותראה כיצד מתבצע פרוייקט שיפוץ .
גם אני משפץ כרגע סיקס שנת 90 לרמת הבורג .
ברוך הבא למועדון השרוטים באמת , סיקס זו דרך חיים , ולא סתם תחביב .

אילן

-->