PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון, פרוייקט ראשון, פחחות ראשונה.

slipy
18-06-14, 11:53
בעוד כשבוע אני מקבל את הג'יפ ורק מתרגש להתחיל לעבוד עליו.
האם יש פה מישהו שמוכר במקרה רתכת CO2 ?
איזה עוד ציוד מלבד רתכת צריך בשביל לעבוד על הבודי ?

יש לי דיסק (כלי העבודה) אבל אין לי מושג איזה דיסק (הראש המתחלף) אני צריך לצורך עבודות פחחות.

האם ממש רצוי להסיר את הבודי או שאפשר להתחיל לעבוד עליו תוך כדי שהוא מחובר עדיין.

אם יש למישהו הסבר \ מדריכים בנושאים הבאים:
1. פירוק בודי
2. תיקון פגעי חלודה ( אם על ידי שיוף ואם על ידי חיתוך האיזור וריתוך באמצעות לוח חדש )
3. פחחות ויישור חלקים
4. שיוף בודי והכנה לצביעה

הג'יפ מסוג CJ6 שנת 81' , ג'יפ ראשון שלי וגם עבודת פחחות ראשונה שלי, אבל היי.. צריך להתחיל איפשהוא :)

מוני אורבך
18-06-14, 12:06
על כל נושא ונושא ששאלת יש כמות עצומה של מידע, למזלך יש הרבה מאוד מידע טוב באתר.
תעשה חיפוש, קרא ותפנים, שאל שאלות קונקרטיות.
רק אחרי שתעשה את שעורי הבית שלך תתחיל לקנות. הכי מבאס לקנות פעמים..
לפני כן, יש לך מקום עבודה מסודר? מנוף להרמת הבודי, אזור סגור לצביעה?
אם אין תתחיל מזה.

slipy
18-06-14, 12:22
היי מוני,
אני כבר שבועיים רק קורא כמה שרק אפשר, על כל אחד ואחד מהנושאים הנ"ל.
יש לי רתכת רגילה אך ממה שקראתי ולמדתי בשבועיים האחרונים צריך רתכת CO2 שתרתך ולא תשרוף.
אני גר במושב וראיתי מספר פרוייקטים שכדי להרים את הבודי השתמשו בכף של טרקטור, זו התוכנית שלי.
אזור סגור לצביעה יש לי , יש לנו חממה שמשמשת לצביעת רהיטים ושם אני מתכנן לעשות את הצביעה, למרות שעד לצביעה יש לי עוד דרך מאוד ארוכה.
עם קצב עבודה של סופי שבוע בלבד, ועצם העובדה שאני בטוח שלפחות בהתחלה על כל דבר אני אצטרך לעבוד מספר פעמים עד שהוא יצא כמו שצריך כי כמו שציינתי אין לי נסיון לכן מדובר פה על פרוייקט של מספר חודשים.

לגבי המידע שקיים, רוב הדברים שמצאתי בהחלט מסבירים וגם מראים בסרטון או תמונות אבל כל אחד מהם תוקף נושא אחד בלבד ואני לא יודע את הסדר הנכון של העבודה, אגב בעייה שמצאתי פה בפורום הרבה מאוד מהפוסטים הישנים שהעלו אליהם תמונות, התמונות כבר לא זמינות.

מוני אורבך
18-06-14, 12:37
יש לך מקום עבודה מסודר - אתה כבר במצב מצוין (אני עובד לרוב מתחת לעץ, כשכל השכנים מתצפתים ..)
עדיפות לריצפה סלולה + משטח צל\נגד גשם.
סדר העבודה הוא פשוט - הפרטים מסובכים.
אני מניח שאתה הולך על שיפוץ מקיף..
1. פירוק הגיפ לבודי ושילדה
2. פירוק השילדה לגורמים עד שאתה מגיע למתכת בלבד (חשמל ציריות וכו)
3. פירוק מנוע גיר טרנספר סרנים.
4. שיפוץ מכני של כל המכלולים.
5. שיפוץ הבודי כולל פחחות וצביעה (יקח לך הכי הרבה זמן)
6. שיפוץ צמת החשמל.
7. אינטגרציה, בדיקה, ותיקון ריגקטים

זו הדרך הטובה להגיע לגיפ משופץ עד הבורג.

slipy
18-06-14, 13:01
מוני המון תודה על התגובות המהירות.
מה הכוונה בפירוק השילדה לגורמים ?
הדבר העיקרי שאני לא מוצא הסבר לגביו הוא הפרדת הבודי מהשלדה, ניסיתי כל מיני מושגי חיפוש אבל אני לא מצליח למצוא מדריך שמסביר איך מפרקים את הבודי ומפרידים אותו.

lizard
18-06-14, 13:16
הבודי מחובר באיזה עשרה ברגים לשלדה. אתה פותח את הברגים ומרים את הבודי. ממש לא מסובך. רק תוודא שאין דברים אחרים שמחברים בין הבודי לשלדה. כמו למשל מנגנון הקלאץ.
אתה מוזמן לבוא לראות אצלי. יש לי בודי ושלדה מפורקים

slipy
18-06-14, 13:16
בשמחה !
איפה זה אצלי ? :p

דרור ברלי
18-06-14, 13:43
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/80181-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-CJ-8

slipy
18-06-14, 14:26
טוב דרור, עכשיו אתה סתם בא לבאס אותי, העבודה שהוא עשה נראית פשוט מדהימה...
באמת אבל באמת שקשה לי להאמין שאני אצליח להתקרב לחצי מהרמה שלו, רואים שהוא מנוסה בעבודה עם כלים... אני מכיר רק מברג :)

שזאת תהייה תמונת ההשראה בתקווה אבל הבנאדם פשוט בנה את הבודי מחדש, חוץ מהרצפה כמעט הכל הוא החליף שם זה פשוט מדהים.

אהה כן והסתכלתי עכשיו, כבר 8 חודשים והוא לא סיים... אז אני מבין שאני יכול לשכוח מהג'יפ לתקופה של למעלה משנה במקרה שלי

דרור ברלי
18-06-14, 14:32
למעט השגות עיצוביות קלות שיש לי, הפרוייקט של יהודה הוא הדוגמה הטובה ביותר לאיך עושים את זה נכון - לאט ובסבלנות. הג'יפ שלו יהיה נטול בעיות פח ל-10-15 שנה לפחות.
מי שמחפף ומעגל פינות, יצטרך להתחיל הכל מחדש אחרי שנה-שנתיים.

slipy
18-06-14, 15:10
ללא ספק..
מה שיותר מטריד אותי שחיצונית המצב ההתחלתי של הג'יפ שלו נראה הרבה יותר טוב משלי...

מוני אורבך
18-06-14, 15:38
אם הבודי שלך במצב של הבודי של יהודה (במקור) עדיף מבחינה כלכלית לקנות בודי של סופה..
לבודי יש מספר חלקים, כנפים חזית מכסה מנוע חלון דלת אחורית ועוד כמה חלקים קטנים.
אלו החלקים שהתכוונתי אליהם.
רוצה יותר פרטים, תרים טלפון 0546936236 בשעות הערב (סביבות 19:00)

slipy
18-06-14, 16:22
ומה הכיף בזה ?
60% מהסיבה שקניתי את הג'יפ היא בשביל העבודה ,40% בשביל ההנאה שאחרי...

אהייה בקשר בסביבות 19:00 המון תודה !

יונימוג אדום
18-06-14, 19:31
גם אני משפץ כרגע סיקס בצורה יסודית .
סיקס נוסף של בני גם כן נכנס בימים אלו לעבודה .
כמו כן בימים אלו סיימתי פחחות לסיטרואן דה שבו שנת 65 ( שירשור מקיף על השיפוץ הזה מתנהל בפורום מועדון החמש ).
בית המלאכה שלי נמצא בפ"ת , ולרוב אני עוסק בשיפוצים בימי שישי .
אם תחפוץ להתרשם ולקבל רעיונות צור קשר .

אילן - 050-5249686

slipy
18-06-14, 22:46
שישי אני אצלך... 😎
אם אתה צריך עוד זוג ידיים בחינם, אני אשמח

yehuda75
19-06-14, 18:49
הי,

לפני שהתחלתי את הפרוייקט שלי מעולם לא חתכתי בדיסק או ריתכתי. למדתי הרבה מאוד במהלך התהליך ויש לי הרבה מסקנות כיצד לבצע זאת נכון יותר, מהר יותר ואפילו זול יותר. אם הרכב נוסע, תרכוש לך בודי עם רצפה וקיר אש במצב טוב ותעבוד בצד, עדיין תוכל להנות מהרכב מצד אחד ולהיות "מתוגמל" מעבודה עצמית. תיקון תלאים לקח לי שלושה שבועות בלבד. שיפוץ מקיף זה כבר עולם אחר...

אני גר בחדרה, אתה מוזמן לקפוץ ולהתרשם. לשחק קצת עם ריתוך פחים ושאר שעשועים. דרך אגב, במידה ואין תמיכה מבת הזוג והמשפחה. אני מציע לך לשקול את כל הנושא שוב. זה ללא ספק אחת התקופות המהנות בחיי!

בהצלחה,
יהודה

slipy
19-06-14, 19:50
היי יהודה, קודם כל עבודה מדהימה...
בנוסף מחר אני באמת הולך לראות בודי נוסף מהסיבה שציינת בדיוק, מחר לא אוכל לקפוץ כי אני אהייה אצל אילן אבל בהחלט אגיע בהקדם!

לא דמיינתי אפילו שקהילת הגיפאים כזאת תומכת!

yehuda75
19-06-14, 20:24
בעוד כשבוע אני מקבל את הג'יפ ורק מתרגש להתחיל לעבוד עליו.
האם יש פה מישהו שמוכר במקרה רתכת CO2 ?
איזה עוד ציוד מלבד רתכת צריך בשביל לעבוד על הבודי ?

יש לי דיסק (כלי העבודה) אבל אין לי מושג איזה דיסק (הראש המתחלף) אני צריך לצורך עבודות פחחות.

האם ממש רצוי להסיר את הבודי או שאפשר להתחיל לעבוד עליו תוך כדי שהוא מחובר עדיין.

אם יש למישהו הסבר \ מדריכים בנושאים הבאים:
1. פירוק בודי
2. תיקון פגעי חלודה ( אם על ידי שיוף ואם על ידי חיתוך האיזור וריתוך באמצעות לוח חדש )
3. פחחות ויישור חלקים
4. שיוף בודי והכנה לצביעה

הג'יפ מסוג CJ6 שנת 81' , ג'יפ ראשון שלי וגם עבודת פחחות ראשונה שלי, אבל היי.. צריך להתחיל איפשהוא https://ci5.googleusercontent.com/proxy/Y0zgjN3lcpSPxF1N5_jKpMEltCLuir9uvPdRRNW9-P4z_v6N2BPhNn2AgeByOMvK7aeRHCE5Oz-7Jpp5w0etvbeH89HOtvUnagoqZow=s0-d-e1-ft#http://www.jeepolog.com/forums/images/smilies/smile.png

1. אינני ממליץ על פירוק הבודי כשלב ראשון מהסיבה הפשוטה שזה נוח מאוד שהבודי יושב על משהו עם גלגלים ובגובה מתאים לעבודה.
בשלב מאוחר יותר, תצטרך לפרק את הבודי במידה ואתה רוצה לעבוד עליו מצד שני ועד כמה וכמה לעבוד על השילדה באופן יסודי.
פירוק הבודי: תפרק את מכסה המנוע, המצבר, את תושבות המצבר, כל מה שיושב על הכנפיים, צמת החשמל, את ההגה, תושבות הכנפיים, הכנפיים, חזית, כל מה שמחובר לקיר האש מהצד החיצוני, תרד מתחת לאוטו - יש מספר תושבות ומובילים לפרק, חוטי מינוס מטנק הדלק (יש מכסה על רצפת הבודי, צינורות מילוי דלק (עוברים דרך הקורה האחורית - שני הצדדים). הבודי מורכב לשילדה עם 10 או 12 תושבות גומי. תפתח את כולם (אם אתה לא מחליף לחדשים - תסמן מהיכן יצאו). תרגיש את הבודי הוא אמור לזוז ואתה תוכל להרימו כ 10 ס"מ לבדך. אל תשתמש בטרקטור או כל דבר בעל מומנו משיכה אדיר היות ובטוח שכחת לשחרר משהו. ארבעה חברה שאכלו ארוחת בוקר מרימים בודי בקלות (כמובן שהוא צריך להיות ריק וללא כלוב או מושבים). פתיחת הברגים צריכה להעשות לאחר ששימנת את האזור ביום שליפני - אני פשוט רכשתי פטיש אוויר לשיחרור קל וללא שבירה של ברגים גמורים.
2. חלודה - אפשר לחלק את החלודה לשלושה סוגים\שלבים:
שלב א - חלודה שיטחית (כזו שאתה מגרד אותה אתה מבחין בפח כסוף מתחת) ומצד אחד של הפח - ניתן לשייף עם מברשת פלדה שמתחברת לדיסק (מברשת 3 אינץ), לעבודה אגסיבית מומלץ לקנות את המברשת השזורה. ניתן גם ללטש עם נייר זכוכית (80, 120) - פחות מהיר.

שלב ב - חלודה אזורית ועמוקה, ללא חורים. תן מכה עם מברג חד - אם יצרת חור הברזל גמור, במידה ולא. אתה יכול (לא מומלץ) לשייף היטב וליישם ממיר חלודה. הפח יהפוך לשחור וחלודה לא תתפתח שם - אבל תצטרך לעלות על האזור עם חומר פחחים.

שלב ג - ריקבון עם חורים. אין מה לעשות - חותכים ומרתכים.

3 -4 תורה שלמה - תתקדם ואז תגיע לשלב הזה, תחת מגבלות זמן ותקציב אני יוכל לייעץ לך מהניסיון האישי שלי.

לגבי דיסק, זה הכלי הכי חשוב שלך וצריך להיות כלי ברמה גבוהה (בוש, מקיטה וכו) מהסידרה המיקצועית. אני עובד עם 4.5 של בוש שעלה 350 ש"ח.
לגבי דיסקים - אתה צריך דיוק ולכן דיסק של 1 ממ הוא הטוב ביותר לעבודה עם פחים. תקבל הצעה ל-50 דיסקים ותשווה עם שווה לך לקנות כמות או בודדים. אני עברי את ה 60 דיסקים מזמן. אתה צריך גם דיסק ליטוש (פליפלופ) 80, 120 - הם לא זולים אבל גם השיפוץ לא...

אתה צריך גם פיסטולט וקומפרסור או הרבה ספריי צבע (יסוד צורב או גילוון קר) על מנת לכסות את הפח החדש ולמנוע חלודה - הרי הפרוייקט יגיע גם לחורף...

רצוי לנהל את הפרוייקט (עדיפויות, עבודה עם ספקי מתכת וביצוע כיפופים, לוחות זמנים) והתקציב על מנת לנצל היטב כל דקה מזמנך היקר.

לגבי רתכת - אני ממליץ על חדשה באזור ה- 3000 שח ועוד 300 שח לבלון קטן. תסיים את הפרוייקט ותמכור אותה ב 2300 - 2000 שח. אתה מכוסה מבחינת אחריות ונהנה מרתכת בעלת הספק גבוה יחסית לחד פאזי. במידה ויש לך חשמל תלת פאזי - לך על משומשת ומשופצת, 250 Amp לפחות. עלות כ- 2000 - 2500 שח למכונה במצב טוב זה מחיר סביר.

הרתכות הקטנות יכולות לרתך עם חוט 0.6 וזה יתרון למשפצי הרכבים - אבל עבורך זה לא רלוונטי כי אתה תעבוד עם פח של 1.5 (דקופירט).
הפח שלי זה 2 ממ שזה מוגזם לטעמי אבל בעל יתרונות רבים וחוזק מבני מדהים (הכלוב שלי נחת על הזנב של הרכב ולא עשה כלום!)

בהצלחה
יהודה

תהנה!

riko
04-07-14, 09:50
עוד רעיונות ועוד אינפורמציה , עדיין בתהליך שיפוץ .....

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/72385-שיפוץ-ושיקום-cj8-scrambler

im_ri
24-09-14, 23:19
כולם משוויצים?

עשיתי תואר ראשון לריתוך בג'יפולוג (מותנה באישור המל"ג): מוזמן לבקר בשרשור (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/84258-SJ410K-%D7%94%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%A9%D7%9C-%D7%A2%D7%99%D7%9E%D7%A8%D7%99-%E2%80%93-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%A9%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A5-%D7%A1%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%99-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-84).

בניגוד לקודמי, אני דווקא מאמין שאפשר ללמוד ריתוך בהתכתבות. יש מדריכים מצולמים מעולים ביו טיוב.
בנוסף, מצאתי בחור מהפורום שעזר לי הרבה. שלחתי לו תמונות של הפיקים והוא היה מנחה אותי כיצד לכוון את הרתכת עד שהתחילו לצאת לי ריתוכים סבירים (הכיוון לפחים עליהם תעבוד הוא הדבר הכי קשה בתור התחלה).

בהצלחה.

פומפוי
25-09-14, 09:14
היי שמי מוטי ויש לי סדנת פחחות וצבע באזור מודיעין ואשמח לעזור או לייעץ בנושאים הללו ללא תשלום כל מי שרוצה לבוא מוזמן קפה עלי...
0506961231

aba
25-09-14, 11:02
כל הכבוד...כן

Sent from my JEEP

פומפוי
25-09-14, 16:35
כל הכבוד...כן

Sent from my JEEP
אני באמת מקווה שטעיתי בפירוש תגובתך, אבל בכל זאת בוא נבהיר זאת כאן .אני לא זקוק לעבודה ולצערי לא אוכל לממן כל אחד שקנה גיפ ברוב כספו ועדיין צריך לשפץ אותו .אבל כן חשבתי שכיון שיש לי משהו משותף עם חברי אתר זה והכוונה היא לרכבי השטח.ויהיה זה נכון ונחמד לתרום מניסיוני אם ידרש
הפוסל במומו פוסל ואם שגיתי אתך הסליחה...לא?

boaz avrahami
25-09-14, 17:00
מוטי, כל הכבוד על הנכונות לתרום ידע לחברים.

שנה טובה והרבה פרנסה!

ליאור מ
25-09-14, 17:36
מתחיל כאן שירשור מרתק.
מוריד את הכובע ליוזם, על האומץ ההעזה והנחישות, ולכל המסייעים.
שנה טובה!
מחכים לתמונות.

aba
26-09-14, 11:46
טעית...:-)
רציתי לכתוב עוד משהו (כבר שכחתי מה....) ובטעות אצבע - המחיקה באייפון קרובה מאוד ל״שלח״ - שלחתי.
מחקתי, כתבתי כן (כן ירבו - או משהו כזה...) ואז החלטתי למחוק את הכן ולהשאיר כמו שזה, אבל האצבע הלכה ל״שלח״...

בקיצור כל הכבוד על היוזמה.

Sent from my JEEP

-->