PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיה סורנטו שנת 2003

yosiko
23-06-14, 14:19
ברשותי קיה סורנטו שנת 2003 , כשרכשתי את הרכב לפני 4 שנים החלפתי את כל מערכת הקירור (רדיאטור, משאבת מים, מיכל מים).
קייץ שעבר בעלייה לירושלים הרכב התחמם, בנסיעות רגילות לא מתחמם כלל! ניגשתי למוסך נאמר לי יש להחליף את הפן קלאצ' , בנסיעה לצפון השנה בחמסין למי שזוכר שוב התחמם הרכב , אני מזכיר בנסיעות בעיר ומחוץ לעיר מד החום תמיד עומד קצת מתחת לחצי.
חזרתי למוסך , שם נאמר לי כי במזג אוויר חם אין מה לעשות הרכב מתחמם. עובדה שעל השנה הוא משרת אותך והוא לא מתחמם , במזג אוויר קיצוני הרכב מתחמם. לי העניין לא נראה ! בימינו אנו כאשר מערכת הקירור תקינה רכב לא מתחמם. האם יש למישהו ניסיון עם קיה ? שמע על כך? ובכלל הצעות מושכלות יתקבלו בברכה.

OFF-RoaD
23-06-14, 14:35
תחליף מוסך. איפה אמרו לך את זה?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

asafk
23-06-14, 17:02
מוסך מורשה? היבואן יודע שמוסך עם רשיון שלו משמיץ את הרכב?

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

יואב פולס
24-06-14, 08:38
אכן - באיזה מוסך אמרו לך את הדברים הללו?
מהיכן אתה בארץ / להיכן נוח לך להגיע בשביל מוסך טוב שמכיר את הרכב?

yosiko
24-06-14, 10:29
חברים יקרים, מדובר במוסך מורשה קיה יפו, לדעתכם לבעל המוסך לא היה הכי קל לומר בוא נחליף רדיאטור?
אסף למה אתה חושב שהוא משמיץ את הרכב?
אני גר בראשל"צ יואב אשמח לגשת לעוד מוסך לקבל חוות דעת נוספת.
אגב לא הזכרתי כי ההייתי גם בקיה ראשון לציון , גם שם מערכת הקירור עברה בדיקה מקיפה שאין נזילות מים וגם שם נאמר שהכל תקין.
לא מוזר לכם שבמהלך כל השנה שהנסיעות שלי אומנם לא נמשכות יותר 45 דקות עד שעה הרכב תקין לחלוטין!!! (הרכב נוסע בעיר ומחוצה לו) .
ביציאה לנסיעה לא שיגרתית (טיול) אז מתחיל הבלאגן. לי אישית זה מבאס מאוד אין לי ביטחון לצאת עם המשפחה לנסיעות ארוכות שלא לדבר על טיול שטח.

tom1105
24-06-14, 10:36
מציע שתיסע למוסך קיה בכפ"ס , הבעלים נוסע על סורנטו ..

sent from WJ

יואב פולס
24-06-14, 10:52
...ואני רציתי להפנות אותך לקיה יפו... )-:
הייתי עושה כמה דברים - ראשית הולך למכון רדיאטורים שיבדוק את מערכת הקירור.
על פניו אם התופעה לא ארעה לפני ארבע ושלוש שנים, משהו התקלקל בדרך שגורם להתחממות. זה נשמע כאילו כשהרכב מתחמם הטרמוסטאט נתקע על מצב חצי פתוח ולא מעביר מספיק מים. או שאולי הוא לא לא מתאים לרכב? אם המנוע לא מתאמץ - המצב הזה מספיק לקרר את המנוע, אם המנוע מתאמץ זה כבר לא מספיק.
אני לא מקבל את התשובה ש"ככה זה" בחמסין.
מעניין אותי לדעת - זו התשובה שקיבלת מאריאל? הבעלים של המוסך? הוא בעצמו ג'יפאי ומהיכרותי איתו אלו לא התשובות שהוא נותן.
אני מטפל אצלו בכמה מכוניות.

IlanHadar
24-06-14, 10:55
יוסי,

תגדיר מה זה רכב מתחמם, המד נכנס לתחום האדום או מגיש ל 3/4 טווח.

כאשר היה לי סורנטו אכן היו מקרים קיצוניים שמד החום חרג מהמקום הרגיל שלום ב 1/2 וטיפס ל 3/4. הרכב שלי היה תקין לחלוטין, מערכת קירור תקינה ומטופל.

זה אכן קרה לי בעליה לירושלים ברכב עמוס ביום חם מאוד ובעליה מים המלח מספר פעמים בודדות.

אם המד נכנס לתחום האדום אז אכן מערכת הקירור לא תקינה ויש למצוא את האשם, יתכן פאן קלץ.

yosiko
24-06-14, 11:49
לאחר החלפת פן קלאצ שנה שעברה, הרכב הגיע בנסיעה לצפון עד ל3/4 , הסתיימה העלייה נכנסתי לישורת מד החום ירד.
אין לי מושג מה היה קורה אם ההייתי צריך להמשיך לטפס עוד מספר דקות.

asafk
24-06-14, 12:10
אז עכשיו לא הבנתי. כשכתבת "מתחמם" התכוונת עולה עד ה 3/4 ?

אסף.

yosiko
24-06-14, 12:46
כן, עד 3/4 זה לא נקרא מתחמם? אסף ברגע שהחום הגיע ל- 3/4 כיביתי את המזגן, ולאחר מכן נכנסתי לישורת ואז החום ירד.
כפי שאמרתי אני לא יודע מה היה קורה עם הטיפוס היה נמשך.

IlanHadar
24-06-14, 13:00
האוטו שלך תקין! זה אכן לא נחמד שמד החום עולה ל 3/4 אבל לפי הנחיות היצרנים והוראות הרכב הרכב לא נקרא כמתחמם.

אנחנו הנהגים ברכבים מודרניים התרגלנו שמד החום לא זז מהאמצע, זה נעשה בכוונה על ידי היצרנים וזה מטעה, כיוון שחום המנוע כן משתנה בעבודה.

כל עוד המחט לא נכנסה לתחום האסור אתה בסדר, טוב אתה עושה שאתה מוריד עומס מהרכב כאשר המחט עולה, מזכרוני ברגע שהרכב היה מגיע למישור המחט הייתה יורדת לאמצע בחזרה.

היום כבר היצרנים אפילו מוותרים על מד החום, בהרבה רכבים משפחתיים היום פשוט אין, יש נורות למנוע קר ולמנוע חם, מעניין שהנורה למנוע חם תידלק מה זה אומר, שאפשר לזרוק הרכב לפח?

asafk
24-06-14, 13:49
כן, עד 3/4 זה לא נקרא מתחמם? אסף ברגע שהחום הגיע ל- 3/4 כיביתי את המזגן, ולאחר מכן נכנסתי לישורת ואז החום ירד.
כפי שאמרתי אני לא יודע מה היה קורה עם הטיפוס היה נמשך.
אז הרכב לא מתחמם. סע לשלום....
אם הטמפ ממשיכה לעלות אכן יש בעיה, אבל אם המערכת מיוצבת על טמפ גבוהה מהרגיל אבל לא מגיעה לאדום - הכל בסדר...

אסף.

yosiko
24-06-14, 14:20
חברים תודה רבה על ההתייחסות והעזרה. אילן שכנעת לא זורקים את הרכב לפח ;).

ruby
24-06-14, 22:23
סופר ג'יפ ???

-->