PDA

צפייה בגרסה מלאה : איבוד בלמים תוך כדי הצלבה

רונן ג
14-07-03, 18:07
לפני כמה ימים שיחקתי לי באזור ה"חריץ" בתל-ברוך (מתחת לבסיס).
ברגע של הצלבה חזקה במיוחד הייתי עם קלאץ' לחוץ, לחצתי על הבלמים ולא היתה תגובה. ניסיתי כמה פעמים אבל הדוושה הייתה מתה לגמרי, עם מהלך עד הסוף. חשבתי שנקרע צינור ברקס אבל לאחר שהרכב נעצר ובדקתי אותו לא ראיתי שום נזילת שמן ואחרי נסיעה קצרה הבלמים חזרו לעבוד באופן מלא והבעיה לא חזרה.
הרכב הינו סופה קצרה פתוחה, מודל 92', עם שתי נעילות ARB (שלא היו נעולות באותו רגע) וצמיגים "33.
בקטע אופקי יחסית זה לא נורא, אבל לאבד ברקסים בהצלבה באמצע מחמל למשל זה כבר לא תענוג גדול.
האם מישהו נתקל בתופעה כזו ויכול להסביר אותה ?

רונן :?:

אריק זמר
14-07-03, 20:30
לא ירדתי לעומקו של עניין, אך לפני כשנתיים נתקלנו פעמיים בתופעה זו, גם אני וגם אסף...בהצלבות קיצוניות...כמדומני באותו מקום.
התופעה קרתה רק במקרה ספציפי זה וזהו...
השערות ?
אני רק יכול לחוות שדוושת הבלם היתה חלקה, ללא הרגשת לחץ...כאילו שכבל הברקס נקרע...
אגב, בתור פתרון, או נסיון לפתרון...בין אם אין לך ברקס ובין אם הוא לא מספיק עוצר במצבי חרום בלבד כדוגמת...מה קורה אם זה יהיה באמצע מחמל...
תלחץ פעם-פעמיים נוספות על הברקס...

נמרוד
14-07-03, 21:05
זו תופעה מוכרת מעוד סופות, עם כי בזמן האחרון, שנה פלוס, לא שמעתי עליה... אני לא זוכר שהיה פתרון או הסבר משביע רצון. אני מקווה שאיציק 4X יקרא את הדיון וינסה לעזור לכם.

כמו כן רונן, הדיון מועבר לפורום YJ, מקומו הטבעי.

Alon
15-07-03, 16:46
השערה:
מה גובה השמן ברקס במיכל אצלך?
אם גובה השמן נמוך (מה שלא אמור להשפיע בשטחים אופקיים או עליות מתונות) ישפיע מאד בשיפוע קיצוני עד כדי חשיפת הצינור לאוויר בתוך המיכל (חסר שמן = כמות האוויר גדולה מכמות השמן)

האם ייתכן?
דבר נוסף האם לאחר פמפום הדוושה היא עולה?

אלון

רונן ג
15-07-03, 17:51
מיכל שמן הבלמים היה מלא לגמרי למרות שממילא הקטע היה די מישורי. הפמפום לא נבדק היות ואחרי מספר מטרים הרכב נעצר ולאחר מכן הבלמים חזרו לעבוד. בזמן אבדן הבלמים לחצתי מספר פעמים על הדוושה ולא הייתה תגובה.

חנן-ג'יפולוג
15-07-03, 18:03
ראיתי את זה קורה שלוש פעמים, פעם אחת לא בהצלבה אלא בעלייה בזווית מתונה ובאותה פעם העניין גרם לתאונה. מיכל הנוזל היה מלא. צינורות הבלם לא נמתחו.

נמרוד
15-07-03, 18:07
מעניין שהתעלומה נזאת נעלמה מהדיונים כבר יותר משנה...

אין לי מושג מה ההסבר, אבל בבחינה הגיונית נראה לי שצריך לחפש אותו באזור המשאבה הראשית.

חנן-ג'יפולוג
15-07-03, 18:09
נדמה לי שלאחר החלפת משאבת בלם ראשית, הסיפור לא חזר על עצמו.

אריק זמר
16-07-03, 15:54
חנן, אני לא חושב כך...אולי שווה לעשות ניסוי ולראות...
למיטב זכרוני, לאסף זה קרה כמה פעמים עם הסופה הכחולה, זמן מה לאחר מכן, באותו המקום...גם אני נתקלתי בתופעה.
אם זכרוני אינו מטעני, זה מצב בו הרכב מוצלב מלא כאשר גלגל קדמי שמאלי ואחורי ימני באוויר והרכב נוטה קלות מעלה זה קרה.

חנן-ג'יפולוג
16-07-03, 16:22
אריק, אני ראיתי את זה בהצלבה הפוכה משתיארת, ולצערך אתה ראית את זה קורה בעלייה לא חזקה מדי ללא הצלבה בכלל.

אריק זמר
16-07-03, 17:15
אני לא מדבר על המקרה ההוא בו רב הנסתר על הגלוי...יש המון גרסאות...שניים של יושבי הרכב...ואחת שלי שבכלל לא ראיתי אור ברקס...ושזאביק לא יהרוג אותי על מה שאני אומר.
המקרים אותם אני מתאר הינם במצבי "עבירות" ובמהירות אפסית...

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 09:47
בוקר טוב

בבית המחשב הוחלף והשרת של גיפולוג לא מכיר אותי ולא נותן לי להכנס .
קראתי קראתי ולא בדיוק הבנתי .
כאשר אין ברקס דוושת הבלם יורדת עד הריצפה ?
או כאשר אין ברקס דוושת הבלם גבוה אולי גבוה מהרגיל אבל לוחצים חזק והרכב לא עוצר ?
או דוושת הבלם ספוגית ואין ברקס ?
לפי מה שאני מבין יש לנו רק שני גלגלים בעלי יכולת בלימה שני האחרים באויר .
התשובות לשאלות צריכות להיות ברורות כי כל תשובה זה ממשיך לכיוון אחר .
כמובן יש אפשרות שהתקלה מורכבת מכמה תקלות שונות והקשר היחיד שזה באותה מערכת . אבל אז אתם מספרים שיש מיקרים זהים גם בכלי רכב אחרים .
שאלה נוספת אני לא זוכר בע"פ . חלוקת הלחץ במשאבה המרכזית של הרכב
היא לגלגים הקידמיים משאבה אחת ולגלגלים האחוריים משאבה אחת או שיש לנו מערכת מוצלבת וכל משאבה מספקת לחץ לזוג רק אחורי ולזוג וקידמי .
( אני מתכוון למשאבה המרכזית היא משאבה כפולה )
ועוד שאלה מגבר הבלם ( הבוסטר ) כמה דרגות יש לו ? או כמה תאי תת לחץ יש לו .
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 10:57
כאשר אין ברקס דוושת הבלם יורדת עד הריצפה ?
כן, ללא כל התנגדות.

חלוקת הלחץ במשאבה המרכזית של הרכב
היא לגלגלים הקידמיים משאבה אחת ולגלגלים האחוריים משאבה אחת או שיש לנו מערכת מוצלבת וכל משאבה מספקת לחץ לזוג רק אחורי ולזוג וקידמי
משאבה אחת לגלגלים האחוריים ומשאבה אחרת לגלגלים הקדמיים.

ועוד שאלה מגבר הבלם ( הבוסטר ) כמה דרגות יש לו ? או כמה תאי תת לחץ יש לו .
לא במיליון אחוז, אבל למיטב ידיעתי המגבר בעל דרגה אחת של הגברה.

נמרוד
21-07-03, 11:05
ובנוסף, איציק:
התקלה מתרחשת לעיתים, באופן פתאומי (במצבי הצלבות?)
נעלמת מעצמה (לאחר יציאה מההצלבה?)
אין נזילות, אין איבוד נוזל.
התרחשה במספר מקרים, כולם בסופות.

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 13:39
סתם במחשבה של רגע אולי יש קשר לכבל ההפעלה של בלם היד
מאחר והוא מחובר בחלקו לגוף הרכב ובחלקו לסרן .
צריך להצליב ולראות מה בדיוק מתרחש שם .
יש קשר ישיר בין כיוון בלם היד אורך הכבל ןגובה דוושת הבלם .
במידה והדוושה יורדת לרצפה זאת אומרת מי שהוא מאפשר לשמן לזרום למקום כל שהוא .
אני חושב תוך כדי כתיבה .... ויש שסתום ריסון לחץ לסרן האחורי ?
ואיזה סוג שסתום הוא זה .
בכיוון אחר לגמרי .
חופש במיסבי גלגלים במיוחד מיסבים קידמיים גורם לדוושת הבלם להיות נמוכה
ולא יציבה תלוי איפה נמצאת הבוכנה ביחס לתוף בלימה ומיסבי הציר .
מגבר בלם שיש לו דרגה אחת מפסיק לעבוד יחסית מהר כאשר לוחצים על דוושת הבלם לחיצה חזקה וארוכה .( שזה המצב הנפוץ בהצלבה ועצירה תוך כדי הצלבה )
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 13:47
ויש שסתום ריסון לחץ לסרן האחורי ?
יש, והוא לא תלוי במצב המתלה (כמו בהרבה רכבים אחרים ששם יש תלות כזו) אלא אך ורק בלחץ מהמשאבה.

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 13:50
חופש במיסבי גלגלים במיוחד מיסבים קידמיים גורם לדוושת הבלם להיות נמוכה
ולא יציבה תלוי איפה נמצאת הבוכנה ביחס לתוף בלימה ומיסבי הציר .
הקליפר הוא חד בוכנתי והוא יושב בצורה צפה על עוגן שמקובע לסרן עצמו. הדיסק לא צף והוא מקובע על הטבור. חופש במיסבים אכן גורם לדוושה נמוכה.

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 14:40
אכשיו צריך ללכת לספר ולבדוק ( לא בטוח שהספר יכנס לפרטים האלה )
לבדוק איך שסתום הריסון עובד . בסרנים שיש מוט כמו בטנדרים או משאיות
יש כיוון מידי לשינוי מיקום הסרן למעשה זה כמעט כמו ב ABS . ולפעמים יש יצרנים
המאפשרים כמעט ניתוק הלחץ לסרן האחורי .
אני מבין סבסופה יש סתום המותקן על גוף הרכב בדרך כלל על הקו המוביל
למערכת הבלמים האחורית . יש כאלה שסתומים הפשוטים ביותר שרק מורידים לחץ
וזה הכל . צריך להיות מינימום לחץ ואז השתום נסגר ( הבוכנה זזה ) והלחץ למערכת הבלמים האחורית יורד וזה הכל .
יש כאלה לינארים שהלחץ משתנה לפי הלחץ המגיע מדוושת הנהג .
ויש כאלה וכאן הדגש " חכמים " היודעים לתאם את הלחץ לפי עוצמת הלחץ המופעל בסרן הקידמי ( לחץ ההדראולי של מערכת הבלמים ) . ומעל רמת לחץ
מסוימת יש אפשרות למעגל עוקף הפורק את הלחץ . ואז באמת דוושת הבלם יורדת .
אני בספק לגבי קיום מעגל זה בסופה אבל אחרי מערכת הבלמים שיש באביר הכל יכול להיות .
בדרך כלל מעגלים אלה הם שילוב הגנה למניעת נעילת הגלגלים האחוריים
לצורך פתרון מקומי בתקופת הפיתוח של ה ABS . כמו שיש מכונית שיש להם
ABS רק בגלגלים הקידמיים .
השאלה שאני שואל טוב הדוושה יורדת בהצלבה . אבל הרכב מאבד בלמים ?
ואולי אולי יש פה איזה באג במערכת .
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 17:02
בסרנים שיש מוט כמו בטנדרים או משאיות
יש כיוון מידי לשינוי מיקום הסרן למעשה זה כמעט כמו ב ABS . ולפעמים יש יצרנים
המאפשרים כמעט ניתוק הלחץ לסרן האחורי .
כמו שכתבתי קודם, אין בשסתום החלוקה בסופה מנגנון כזה. אין חיבור חיצוני למנוף כלשהו.

ומעל רמת לחץ
מסוימת יש אפשרות למעגל עוקף הפורק את הלחץ . ואז באמת דוושת הבלם יורדת .
בשביל שתתאפשר פונקציה כזו, ההגיון שלי אומר שצריך להיות צינור נוסף מהשסתום שפורק נוזל לכיוון מיכל הנוזל ואין כזה צינור. יש רק שני צינורות של הבלמים האחוריים והקדמיים מהמשאבה הראשית ועוד שלושה צינורות שיוצאים, אחד לבלמים האחוריים, אחד לבלם קדמי שמאלי ואחד לקדמי ימני.

השאלה שאני שואל טוב הדוושה יורדת בהצלבה . אבל הרכב מאבד בלמים ?

מאבד לחלוטין.

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 19:14
אז החיבור מהבית עובד

חנן או כל מי שיש לו אפשרות להעלות תמונה של שסתום ההפחתה כך שניתן יהיה לזהות דגם
ואני הולך לספרים ...
אז למה יש לשסתום כל כך הרבה צינורות ?
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 21:10
אז למה יש לשסתום כל כך הרבה צינורות ?
אחד כניסה לקדמי, שניים יציאה לקדמי, אחד כניסה לאחורי ואחד יציאה לאחורי.
למה נכנסים גם הקדמיים וגם האחוריים? כדי לתת למיקרוסוויץ' לזהות הפרשים בלחץ בין המעגלים ולהדליק נורה בלוח השעונים.

http://imgsrv.pic4u.co.il/650d9b88837cd021bb46a8bba6ec67a0030000.a spx

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 22:03
חנן לפי התמונה ומיטב זכרוני זה לא שסתום הפחתה ללחץ
זה שסתום בקרה ללחץ במעגלי הבלימה . או במילים אחרות כל עוד הלחץ שווה שני צדי הבוכנה
המנורה לא נדלקת . תזוזת הבוכנה גורמת למפסק לקצר לאדמה והדליק מנורה לנהג .
תזוזת הבוכנה אפשרית רק במיקרה שהלחצים לא שווים . לחצים לא שווים רק במיקרה של חוסר שמן / נזילה באחד המעגלים .
אבל יתכן ואני לא מזהה את השסתום נכון .
יש חתך פנימי
איציק

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 22:35
איציק, זה מה שנקרא "שסתום משולב" או COMBINATION VALVE.
הוא מכיל גם את פונקצית השוואת הלחץ בין המערכות וגם את בקרת הלחץ לבלמים האחוריים.
אין לי סכימה בפורמט דיגיטלי של השסתום אלא תמונה בספר. אולי מישהו אחר יוכל להכניס את הסכימה שלו.

איציק - 4X6ZH
21-07-03, 23:11
לפי הכתוב בספרים שלי לגבי השסתום הנל
the hdraulic system safety switch used to warn vehicle opeator thet one of the hydraulic system has faild
לפי תמונת החתך אצלי אין כל אפשרות לשסתום זה להוריד לחץ
בכל מיקרה זה עדיין לא מסביר את התופעה של עיבוד הבלמים בהצלבה .
איציק

asafk
21-07-03, 23:39
השסתום גם מחלק את הלחץ ולמעשה דואג שיהיה פחות כוח בלימה לגלגלים האחוריים מאשר לקדמיים, וגם מזהיר אם יש תקלה באחת המערכות ואין בה לחץ.

חלוקת הלחץ היא ביחס קבוע, על ידי זה שפתחי היציאה בגודל אחר (או במקרה הזה- שתי יציאות לפנים, אחת לאחור). יש בסוגים שונים של השסתום הזה גם בוכנית בפנים.

אבל- לא רואה איך זה קשור ישירות לתקלה שתוארה. כי אם, נגיד הזווית של השסתום תחתוך כמעט את כל הלחץ לגלגלים האחוריים, עדיין יהיה הרבה כוח לקדמיים, ולהיפך.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
21-07-03, 23:55
חלוקת הלחץ היא ביחס קבוע, על ידי זה שפתחי היציאה בגודל אחר (או במקרה הזה- שתי יציאות לפנים, אחת לאחור). יש בסוגים שונים של השסתום הזה גם בוכנית בפנים.
למיטב הבנתי זה לא נכון מבחינת איך שזה עובד בפועל, ואפילו תיאורטית זה לא הגיוני. זה היה יכול להיות הגיוני במערכת עם זרימה דינמית (כמו, נגיד, בלחיצה מהירה ראשונית) אבל במערכת עם זרימה סטטית כמו בעת בלימה ממושכת הלחצים מצידי כל החורים משתווים.
קח קו מים עם טפטפות בגדלים שונים ותקבל באמת כמויות זרימה שונות בכל טפטפת. אבל תוציא מיציאת הטפטפות צינורות ותסתום אותם, והלחץ בכל המערכת, לפני ואחרי הטפטפות, יהיה זהה לחלוטין.
למיטב ידיעתי וממה שאני רואה בסכימות, מדובר (חוץ מהבוכנה שדואגת לאזהרה על לחצים שונים) בבוכנה טעונת קפיץ שמגבילה את הלחץ לקו האחורי, אני לא מבין בדיוק באיזו דרך.

asafk
22-07-03, 00:14
יש למישהו שרטוט של השסתום? אם לא אני אנסה לחתוך ולצלם שסתום או לאתר שרטוט חתך בשביל ההסבר.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 01:06
כתבה מעניינת מאוד בצירוף תמונות (בשבילכם, אסף ואיציק) בהקשר של השסתום המשולב.
אל תנסו את זה בבית, כי מדובר על שיפור שסתום כזה שנועד במקור לרכב עם תופים אחוריים והורכב (במפעל של היצרן-אללה איסתור... ) על רכב עם דיסקים אחוריים. אבל ניתן להבין מזה הרבה על פעולות השסתום ואף נותן קצת רעיונות על שיפור הבלימה מאחור באמצעות משחק עם קבוע הקפיץ או העומס הראשוני שלו.

http://www.goissca.org/~gofasst/Tech_Section/Brakes/brakes.html

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 01:15
ועוד...

Inside a proportioning valve, there is a spring and a valve. With zero or low pressure in the brake line, the valve is open, allowing brake fluid to flow easily through the valve. As the brake pedal is pressed further, line pressure increases and the proportioning valve closes, limiting the flow of fluid to the rear brakes. This prevents the rear brakes from locking up as the weight of the vehicle is transferred to the front and rear wheel traction decreases.

נלקח מ:
http://www.canadiandriver.com/articles/jk/021023.htm

איציק - 4X6ZH
22-07-03, 09:13
בוקר טוב

חנן הקישור מדבר על שסתום דומה . כזה שסתום יש בסופה ?. השסתום של הסופה הוא רק אינדיקציה חשמלית או שיש לו אפשרות לשינוי לחץ . לפי הציור הראשון
השסתום של הסופה אינו יודע לשנות לחצים .
איציק

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 13:58
למיטב ידיעתי, איציק, זה שסתום דומה עד זהה לזה שיש בסופה.
אסף יוכל לאשר או להפריך את מה שכתבתי.

נמרוד
22-07-03, 15:24
אני לא רואה איך הבעייה יכולה לבוא מהשסתום הזה, לא משנה איך הוא בנוי.

התופעה היא דוושה יורדת עד הרצפה, איבוד בלמים מוחלט וזמני. אם אין נזילה בשום מקום, ואין נזילה בשום מקום, לדעתי צריך לחפש את הגורם
א. במשאבה הראשית,
ב. במנגנון הדוושה עד המשאבה הראשית (נראה לי דווקא שווה בדיקה)
ג. או, וזה כבר מה שנקרא ירייה בכינון עקיף על הטרקטורים של הסורים (כלומר אין סיכוי...אבל עשו את זה!) שיש איזשהו משהו בצנרת שמסוגל ללכוד בועת אויר גדולה מאד, בצורה כזאת שרק במצבים מסוימים של הטיית הרכב היא פתאום נכנסת למערכת, והיא מספיק גדולה כדי לספוג את כל מהלך הדוושה. וכשהרכב חוזר למצב מאוזן, היא נכנסת לחור שהיא התחבאה בו עד לפעם הבאה. משהו שמתפקד כמו המשאבה הראשית, אבל נמצא במקום שאסור לו להיות.

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 15:35
דווקא רציתי לשאול משהו בהקשר הזה:
בספר של היינס לCJ הם טוענים שבזמן ניקוז אוויר למע' הבלמים, חובה לעקוף את שסתום הקומבינציה על ידי תפיסת הפין שיוצא מהMETERING VALVE ע"י כלי מיוחד. בספר של הסופה זה לא מוזכר וגם לא בתנ"ך של הג'יפים של ווילי וורת'י. עשיתי את זה פעם אחת בלבד ובשאר הפעמים ויתרתי על השלב הזה. יש עוד מישהו שפעם עשה את זה בצורה הנכונה על פי היינס?
ואם לא, יתכן שכולנו טועים (כולל כותבי ספר הטיפולים העברי לסופה) אבל הטעות הזו חושפת את פניה בצורה מאוד מאוד נדירה?

נמרוד
22-07-03, 15:46
חנן, מצאת חתך של השסתום קומבינציה חוץ מזה שבתנ"ך של גרנוויל (שקשה להבין ממנו משהו)?

מוני דיסקו
22-07-03, 15:50
חנן - אם תשים לב אז גם בספר העיברי של ה CJ שאתם פרסמתם כתוב לשחרר את שסתום הפרופורציה. כך שהמצב הוא תקו :lol:
יש הגיון לשחרר את שסתום הפרופורציה. הוא הרי מאפשר יחס שונה של לחץ בין הקדמים לאחורים. מכאן שהוא עלול למנוע מעבר נוזל במצבים מסוימים. בפועל לא נראה לי שיש מצב בו הנוזל בכלל לא יעבור לאחד המשאבות (ולכן לא יהיה אפשר לנקז) אבל לך תדע...
הקשר בין התהליך לאיבוד בלמים בהצלבה נראה לי מפוקפק.

חנן-ג'יפולוג
22-07-03, 16:06
לא, נמרוד, ודווקא חיפשתי כמה שעות טובות.

איציק - 4X6ZH
22-07-03, 19:56
בספר של היינס לCJ הם טוענים שבזמן ניקוז אוויר למע' הבלמים, לעקוף את שסתום הקומבינציה על ידי תפיסת הפין שיוצא מהMETERING VALVE ע"י כלי מיוחד.
הנוהל של נעילת הפין או פרוקו בא למנוע את הנזק שנגרם הרבה פעמים לפין של המפסק
מאחר ובתהליך ניקוז הואיר הבוכנה זזה מקצה לקצה בכל מחזור של ניקוז אויר . יש שסתומים
הבוניים כך שהפין נועל את עצמו על הבכנה במיקרה של הפעלת המערכת ( תקלה של חוסר לחץ באחד המעגלים ) . ובצורה כזאת מחייבים את הנהג להגיע למוסך .
מי שלא נוהג על פי הנוהל הזה מסתכן בגרימת נזק למפסק .
כמובן שרצוי להוציא אויר במערכת שלא על ידי שימוש במשאבת הבלם של הרכב .
איציק

סוזי המשתוללת
23-07-03, 23:10
אם אינני טועה בסופה קיים חיישן במערכת הבלימה שמזהה מצב של עלייה ובהתאם לכך מעביר יותר כח בלימה לאחוריים (במקרה של עלייה שנכשלה )שהוא ההיפך מהמצב הנורמלי
שילוב של מנגנון כזה ותקלה בתופים עשויה לגרום לתופעה הנ"ל (כך לפחות נדמה לי )

asafk
24-07-03, 19:20
...רק כדי להשלים את הדיון זוטא, פירקתי שסתום קומבינציה (אמנם לא של סופה, אבל מספיק דומה- נפל לי ליד במקרה...).
בתוך השסתום יש שני טובלנים- אחד של ההתראה החשמלית, בין שני החלקים, ואחד של הקו האחורי. כשהלחץ בכניסה עולה, הוא מזיז את הטובלן מול הקפיץ שלו, ולא מאפשר ללחץ ביציאה להמשיך ולעלות, על ידי חסימה הדרגתית של פתח היציאה.

יש לי גם תמונה, אבל לא מצליח להעלות אותה, נמצא ב:
http://f1.pg.photos.yahoo.com/bc/asafk/vwp?.dir=/My+Photos&.src=ph&.dnm=P1010037a.gif&.vi ew=t&.done=http%3a//f1.pg.photos.yahoo.com/bc/asafk/lst%3f%26.dir=/My%2bPhotos%26.src=ph%26.view=t

אסף.

נמרוד
24-07-03, 19:23
אם אינני טועה בסופה קיים חיישן במערכת הבלימה שמזהה מצב של עלייה ובהתאם לכך מעביר יותר כח בלימה לאחוריים (במקרה של עלייה שנכשלה )שהוא ההיפך מהמצב הנורמלי
שילוב של מנגנון כזה ותקלה בתופים עשויה לגרום לתופעה הנ"ל (כך לפחות נדמה לי )

לא נשמע מוכר מה שאתה אומר שמוליק.

omri_t
21-07-15, 14:53
נוסטלגיה....

יצא משהו מכל זה? תובנות כלשהן ?

-->