PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש פה מגדל/מבין בנחשים ? (זוחלים ! לא של בוגי מהקריה )

raanan
26-06-14, 10:29
שלום לכולם,

הבנות החליטו על חיית מחמד חדשה בבית . אישתי ואני כבר בשלב ההפנמה והקבלה.

מס' שאלות למבינים,
א. איזה נחש רצוי לגדל כמתחילים ?
כמובן לא ארסי וממשפחת החנק .
רצוי נחש רגוע וידידותי (עד כמה שאפשר) שלא נושך .
נראה לי שמטר וחצי עד שניים כשיגיע לבגרות זה דיי והותר .

הומלץ לנו על "קינג קליפורניה" , עונה לדרישות או שרצוי נחש אחר ?
ב. האם יש עדיפות לזכר או נקבה ?

ג. טרריום או שאפשר להסתפק באקווריום ?
אם טרריום, איזה יצרן עדיף ומה יש לשים לב מבחינת פרמטרים ?
ד. האם קיימת הגדרת סטנדרט גודל עפ"י סוג הנחש ? אם כן, מה יתאים לנחש 1.5 עד 2 מטר ?
ה. יש המלצות היכן לרכוש הטרריום, אביזרים והנחש ? ( סביבות פרדס חנה/כרכור , חדרה )

כול המלצה נוספת תתקבל בברכה.
תודה מראש למשיבים
רענן

foxy
27-06-14, 19:22
מצטער על התגובה המאוחרת
גידלתי המון נחשים בצעירותי לגבי סוג אני חושב שהבועה קונסטריקטור יהיה בחירה מעולה אופי נינוח
ועדיף כמה שיותר צעיר ושיעבור את שלב האכלת יד
לגבי טרריום תבנה מעץ חזית זכוכית וסגירה טובה כי יש להם נטיה ליברוח
לגבי חימום אין צורך לחמם בקיץ מיותר
דקורציה מאוד פשוטה גזע עץ יפה חול נקי וניגמר הסיפור
ואם יש עוד שאלות אני פה ואשמח לעזור

raanan
27-06-14, 19:45
תודה רבה !

עוד שאלה שהתשובה אולי "תפיל" את ההתלהבות ....
אפשר שהטטריום יהיה בחדר (שינה) של הילדה ?
השאלה מבחינת ריחות לא נעימים (מישהו אמר לי שזה דיי מסריח כשהוא עושה צואה)
בנוסף, האם יכולים להתפתח מחלות / אלרגיות לילדה ?

תודה
רענן

foxy
27-06-14, 21:29
בכלל לא
אין ריחות וכמו בעל חיים צריך לנקות
אין שום קשר למחלות
אבל חוזר ואומר זה בעל חיים עם צורת חשיבה מאוד מסוימת הוא מאוד פחדן למרות שחושבים שהוא אמיץ
אז לנהוג בו בכבוד לא להכניס ידים ולהטריד אותו
וגם שנוגעים לתת הרגשה של חוסר פחד ממנו
לא לגעת באזור הראש
ותהנה

ד ו ר ו ן
27-06-14, 23:02
הצואה שלהם מסריחה למדי אם לא מקפידים לנקות, כמו כל חרא.

מחלות:
הם יותר רגישים מהילדים שלך, ואם כבר מישהו יקבל זיהום, זה הנחש מהילדים.

חנק בגודל 2 מטר זה הרבה נחש.
בגודל הזה, ביס ממנו זה יותר גרוע מביס של כלב ( בניגוד לכלבים, השיניים שלהם גם יוצרות חתכים בנוסף לחורים).

בגדלים האלו גם סוגיית ההאכלה לא טריוויאלית- אתה/הילדים, בקטע של גידול חולדות כמקור מזון ( עוד כלוב ועוד חיות לטפל בהן), או אכסון כמויות של אפרוחים קפואים?

תנסה לתאר לבנות במה זה כרוך, כולל סוגיית ההאכלה ותראה אם זה מתאים.
אחרת הכל ייפול עליך,
לא כל ילד מוכן להתעסק עם גידול עכברים/ חולדות כמקור מזון, או לבתר אפרוחים קפואים.

Slowly..

S.V.
28-06-14, 00:36
בואה אכן מתאימה, בתנאי שאתה נופל על אקזמפלר רגוע. תוודא זאת מול המוכר. לפעמים יש כאלה עם אופי מניאקי.
בחורף הנחש הזה חייב חימום, ואסור לו להחשף לטמפ' נמוכה גם לא לזמן קצר. אחרת יפסיק לאכול למשך שבועות עד חודשם, במקרה של חשיפה ארוכה לקור הוא יחטוף דלקת ריאות וימות.
אין שום בעיה לגדל אותה בחדר של הילדה.
לתת לה להתעסק עם הנחש מדיי כמה ימים כדי להרגיל אותם האחד לשני. לא להטריד כל יום, זה יגרום לסטרס תמידי ובעיות אכילה.
לשטוף ידיים אחרי שנוגעים בנחש, בכלי המים שלו או בצואה, במיוחד אם ישר אחרי זה יושבים אל שולחן האוכל - לכל הזוחלים יש חיידקי סלמונלה בתוך מערכת העיכול, דרך קבע. אם זה מגיע אלינו לכיבה, זה לא נעים. חיידקים אלה זקוקים לסביבה לחה ומתים תוך דקות ספורות כאשר מתייבשים, ולכן אין שום בעיה לגעת בדפנות הטרריום, ואין שום דרך להדבק בהם שלא במגע ישיר.

סוגים נוספים שמומלצים למתחילים - קינג סנייק, וכרכנים למיניהם (זעמניים, לא ארסיים). סיכוי נמוך עד אפסי לחטוף נשיכה, פחות רגישים לנפילת טמפרטורות, יותר קטנים ויותר ברחניים. הכרכנים לפעמים קצת עדינים בהאכלה.

באופן כללי, אשתך תיאלץ להתרגל לרעיון שיש לה חבילת עכברים או חולדות במקפיא. יכולים להשמר שם עד חצי שנה, תצטיידו בכמויות בהתאם.
בהאכלה, לוודא שהטרף הופשר עד הסוף והאיברים הפנימיים לא קפואים. אחרת, צפו לבעיות עיכול אצל המחמד.

כלל אצבע לגודל הטרריום - כשני שליש מאורך הנחש. אקווריום רגיל מתאים למשימה, אבל פחות נוח מבחינת טיפול. תוודאו סגירה נורמלית, אחרת תלכו לחפש את המחמד ברחבי הבית.

שחרור צואה בהתאם לתדירות ההאכלה, כל שבוע-שבועיים (תלוי בגיל). ברור שזה מסריח, זה יטרפד את הבעלים לנקות בהקדם.

OFF-RoaD
28-06-14, 05:03
נשמע הרבה פחות מגניב מכלב.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

-->