PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצועת מזגן

טלסקופ
24-07-05, 09:27
הרצועה שמסובבת את המזגן אצלי, ככל הנראה מחליקה ויוצרת רעשי חריקה. התופעה מתרחשת רק עם הפעלת המזגן. כיצד ניתן לתקן? האם יש מותחן? חייבים להחליף? כיצד מחליפים (שמוליק, סמוראי 94', עבר טיפול 10,000 במוסך לא מזמן)? האם ניתן באמצעים ביתיים ובידי "מכונאי" מתחיל? האם אני יכול לבקש מהמוסך שעשה טיפול 10,000 שיחליף אותה/ יתקן אותה ע"ח הטיפול האחרון?

נסעתי היום בבוקר לעבודה בלי מזגן :cry: .... אנא עזרו לי....

(יתכן ומדובר בהודעה שצריכה להופיע בפורום מתחילים, ואם כך- נא להעבירה לשם...)

רפי לין
24-07-05, 09:37
הכי טוב לגשת בכל זאת למוסך כי יתכן ורצועת האלטרנטור היא השורקת עקב הפעלת המזגן הגורמת לעומס האלטרנטור המיתרגם לעומס מכני על רצועת האלטרנטור.
בכל מקרה יש לבדוק אם הארצועות אינן יבשות דבר הגורם גם לשריקות וחריקות ואז יש להחליפן לחדשות.
בברכה - רפי לין :)

טלסקופ
24-07-05, 09:46
רפי- קודם כל תודה על התגובה המהירה.
איך בודקים אם הרצועות יבשות או לא?
דרך אגב- הרעש מופיע רק כאשר אני מפעיל את המזגן (לוחץ על הכפתור AC). האם עדין יתכן שמדובר ברצועה של האלטרנטור?

איציק - 4X6ZH
24-07-05, 09:50
ואותי מענין למה אתה חושב שהמוסך צריך לבצע את התיקון על חשבון הטיפול .
איך בדיוק אתה רואה את מערכת היחסים שלך מול המוסך .?
מה המוסך הוא חברת ביטוח .
ביצוע טיפול 10000 הוא תשלום של פוליסת ביטוח .
כל הטיפולים בוצעו בזמן ( ספק רב )
כל החלקים שהיצרן המליץ להחליף הוחלפו ( איפה הרצועות בהוראות היצרן )
ונגיד שבכל נעשה במדויק .
אולי יש תקלה אחרת ... אולי יש תקלה במדחס המזגן ולכן הרצועה נקרעה .
אתה חושב שהמוסך לא בסדר עזוב אותו מצא לך רופא אחר שאתה מאמין בו
אתה חושב שהמוסך בסדר חזור אליו ושמע את דעתו ומה המלצתו .
במידה וזה רק רצועה קרועה והמוסך בסדר סביר שלא ידרוש ממך תשלום עבור העבודה
ויחייב אותך ברצועה בלבד . ( כי ההחלפה פשוטה מבחינת המוסך )
והוא רואה אותך כלקוח שלו .
איציק

טלסקופ
24-07-05, 10:02
איציק- לא להתנפל. לא כ"כ הבנתי מה אתה מנסה לומר, אבל סה"כ שאלתי אם באחריות המוסך לבדוק את תקינות הרצועה.
בוא נניח שהרצועה יבשה ובגלל זה היא חורקת (מחליקה? הרי יש לה שיניים?). האם המוסך יכול היה וצריך היה לגלות זאת בשעת הטיפול? אם יש תקלה במזגן, האם זו בעיה שהמוסך היה צריך לגלות?

בכל מקרה, קשה לי להאמין שהמוסך יחליף את הרצועה על חשבונו, ובינינו- אני לא חושב שהוא אמור לעשות זאת.
הסיבה שהעליתי את השאלה לפורום היא שאני רוצה לאבחן את הבעיה, ולנסות לפתור אותה לבד ולא באמצעות המוסך.

אלון_ק
24-07-05, 10:04
רפי, אני דווקא בהחלט מאמין שהוא יכול לעשות עבודה טובה יותר ממוסך. למתוח או להחליף רצועה זו עבודה קלה ופשוטה, אין שום סיבה למה לא לעשותה לבד. כנ"ל לגבי טיפול 10K, אגב.

יובי, תוריד ספר רכב. יש בהתחלה שלו הסברים מפורטים עם תמונות והכל איך נראית רצועה תקינה, איך נראית יבשה, איך מותחים, איך עושים טיפול 10K...

עם קצת בטחון עצמי והרבה פדנטיות, אתה תתפלא לגלות איזו איכות עבודה אתה תוציא מתחת ידיך, יובי. אף אחד אחר, לא משנה כמה אתה משלם לו, לא ישקיע ברכב שלך את מה שאתה תשקיע. אפילו המוסכים הטובים עדיין לא משכילים תמיד לעבוד עם מפתחות מומנט כנדרש (ע"ע Preload למיסבים שונים ברכב), פדנט תמיד עובד עם אחד.

אנחנו נשתדל לעזור גם עם עצות, אם זה מה שתרצה. אבל תסתכל סביב, יובי - כולנו התחלנו מאיפה שאתה היום. גם אתה יכול.

טלסקופ
25-07-05, 12:37
אז ככה: פתחתי את הספר של היינס. הבעיה היא שהקמצן הזה קנה רכב בלי מזגן! אבל קראתי את הפרק עם הרצועות, וכנראה שהרצועה של המזגן אצלי משוחררת מדי. חופש של בערך אינצ' שלם (תלוי כמה לוחצים...), כשהיינס מדבר על בערך רבע אינצ'.
הבעיה היא שאני לא מוצא מותחן לרצועה. מה כדאי לעשות? האם יש חלופה למותחן (אפשרות להזזת המדחס של המזגן או משהו דומה)? אולי פשוט כדאי ללכת למוסך?

(דרך אגב- אם שמו שיניים על הרצועה, למה לא שמו שיניים גם על הגלגלים שהיא מסובבת?)

יאללה, תודה ויום נעים.

נמרוד
25-07-05, 12:43
אז ככה: פתחתי את הספר של היינס. הבעיה היא שהקמצן הזה קנה רכב בלי מזגן! אבל קראתי את הפרק עם הרצועות, וכנראה שהרצועה של המזגן אצלי משוחררת מדי. חופש של בערך אינצ' שלם (תלוי כמה לוחצים...), כשהיינס מדבר על בערך רבע אינצ'.
הבעיה היא שאני לא מוצא מותחן לרצועה. מה כדאי לעשות? האם יש חלופה למותחן (אפשרות להזזת המדחס של המזגן או משהו דומה)? אולי פשוט כדאי ללכת למוסך?

(דרך אגב- אם שמו שיניים על הרצועה, למה לא שמו שיניים גם על הגלגלים שהיא מסובבת?)

יאללה, תודה ויום נעים.

תחפש טוב, אתה תמצא איך מותחים את הרצועה. אם אין גלגל מותחן נוסף, אז כנראה שהתושבת של המדחס ניתנת להזזה. תתיחס לזה כאל חידה :wink:

טלסקופ
25-07-05, 14:07
עשיתי זאת!!!!
אני פשוט תותח. למדחס יש מסילה שבאמצעותה אפשר לשנות את המרחק בין הגלגלים שמסובבת הרצועה.הרחקתי את הגלגל של המדחס והכל הסתדר.

חברים יקרים - תודה רבה.

נמרוד- יש פרס למי שפותר את החידה?

אלון_ק
25-07-05, 20:27
כן, יש. מזגן שפועל היטב, בשקט, עם חסכון של 200-400 ש"ח לכיס על מה שעשית. חשוב יותר, זה עוד צעד בדרך לבטחון ולידיעה שאתה מסוגל לבד, גם אם זה נראה קשה בתחילה.

כל הכבוד.

-->