PDA

צפייה בגרסה מלאה : תקלה בשילוב 4X4 בקינג 2001

shaylm
30-06-14, 10:53
בקינג 2001 אני משלב ללא בעיה מ 2H ל 4H. לאחר העברת הידית למצב השלישי שאמור לנעול דיפ מרכזי נשמע צפצוף חשמלי והשילוב לא מתבצע
מופיע הבהוב של נורית הדיפ המרכזי
מכאן לא ניתן להתקדם לשילוב 4L ולנעילה
כשמחזירים את הידית למצב 2 (4 H) הכל מסתדר
האם מישהו נתקל בצפצוף הזה ויכול לתת לי עצה איך לגשת לתיקון?

asypeer
30-06-14, 15:04
אתה מעביר ל4L ואז לוחץ על הכפתור של RD LOCK ? אי אפשר לנעול ב4H למיטב זכרוני.

Saar
30-06-14, 16:27
ישנם סולונואידים שאחראים על השילוב.
הידית היא בעצם מתג, לא ידית "של פעם".
הייתי מתחיל מלהבין את המנגנון, איזה סולונואיד אחראי וכיצד הוא מקבל פיקוד (חשמל? וואקם? טלפטיה? :)
הייתי בודק שיש מספיק שמן בטרנספר ואת מצבו של השמן.

shaylm
30-06-14, 16:30
אין אפשרות להעביר ל 4L (מצב 4) כי כבר במצב 3 אני מקבל הבהוב של כל הנורות לא קורה כלום ושומעים צפצוף חשמלי

Rahavk
14-07-14, 12:22
מהתעסקות במערכת ממש בזמן האחרון גם בקינג 2001 , המערכת מורכבת מבורר (ידית) שני סולונואידים בפנים הכנף בצד הנוסע, צינוריות ואקום גופי ואקום (מן דיאפרגמות לא זוכר את השם המדוייק) שטנגות שבפועל משלבות את המערכת ואו מנתקות ושלל חיישנים שבעצם משפיעים על מה שאתה רואה בלו"ח השעונים. אצלי אחד מהסולונואידים היה תקול, הבדיקה די פשוטה, מדידת התנגדות עם רב מודד (אני לא זוכר את הערך הנכון אבל אוכל לבדוק לך אם תרצה) ולאחר מכן חיבור למצבר ובדיקה אם יש תגובה. הדבר השני אצלי היה בדיקת חיישנים (החיישן של הסרן הקדמי היה מנותק) בקיצור צריך לעבור על כל מרכיבי המערכת. מעבר לכך אני מציע לך להרים את הרכב על ליפט ולראות אם בפועל קורה מה שאמור לקרות כשאתה משלב מבלי להתייחס למה שמופיע בלוח השעונים.

shaylm
16-07-14, 14:39
ראיתי את הסלונוידיאים. אשמח לקבל את נתוני ההתנגדות התקינה. אני מניח שאבצע את הבדיקה אצל חשמלאי אבל אם לא - לא יזיק לי גם הסבר קצר על אופן ביצוע הבדיקה
לגבי החיישנים - איך מבצעים בדיקת תקינות שלהם מפרקים אותם?? (היות והתקלה היא במעבר מ 4H ל 4HLC יש שני חיישנים "חשודים" במיוחד

ושוב, אני אשמח לדעת אם מישהו נתקל בתופעה של צפצוף אלטקרוני מהאיזור התחתון של הקונסולה ומה זה אומר?

תודה על העצות המועילות עד כה

Rahavk
17-07-14, 17:07
ההתנגדות התקינה היא בין 36 - 46 אוהם. הבדיקה מאוד פשוטה ומתבצעת ע"י רב מודד פשוט. פשוט נתק את הקונקטורים שמחוברים לסולונואידים ומדוד התנגדות בין שני ההדקים. במידה וההתנגדות בטווח מה טוב. אם אתה מקבל התנגדות אין סופית או 0 או לא מקבל קריאה, אז הם תקולים. בדיקה נוספת פשוטה יותר, היא לחבר כל אחד מהם למצבר (אחרי פרוק כמובן) ולהקשיב אם יש תגובה למתח המצבר. קח בחשבון 1000 ש"ח ++ בחברה. אם אתה סבלני, חצי מחיר מחו"ל. אני מצאתי חלק חדש מקורי ב 850 ש"ח (סט ד"א). לגבי החיישנים, אני בדיוק לומד את העניין לעומק ואשמח לשתף אותך.

-->