PDA

צפייה בגרסה מלאה : בנית 4 link ..

עדיאל
06-07-14, 22:46
אני מחפש כבר זמן מידע על בנייה
קראתי קצת מאתרים בחו"ל אבל ההסברים לא היו כל כך טובים לפי דעתי
אשמח אם מישהו יכול לקשר אותי לחומר טוב ומעניין ..

ואיך משתמשים במחשבון ( תוכנה) של 4 לינק ??

אשמח לתשובות ענייניות
תודה מראש

lizard
07-07-14, 08:29
יש כמה מדריכים טובים באינטרנט להבנה בסיסית וכמה כללי אצבע. יש 4 לינק עם פנהרד, יש בלי. יש 4 לינק שמיועד לתיבת הגה ויש כזה רק להיגוי הידראולי (אני מדבר על סרן קדמי עם היגוי. אחורי זה פחות משנה).
בתכל'ס, מה אתה רוצה לבנות?

עדיאל
08-07-14, 00:06
4 לינק אחורי , כמובן בלי פנהאד ..
את הידע הבסיסי יש לי ואני אוכל לבנות כבר היום
אבל
ראיתי שיש הרבה חישובים שצריך לקחת משקל מוקפץ משקל לא מוקפץ , מרחק בין הזרועות רדיוס לזרועות העליונים ועוד ..
ויש גם כמה תצורת של מבנה

הייתי רוצה לדעת יותר ולא להסתפק בבסיס ..

הרכב לא רכב שיעלה על הכביש אבל עדיין חשוב לי שיהיה נכון ...

lizard
08-07-14, 07:00
אתה עובד עם חלקים נתונים, אני מניח שאתה לא תשים סתם ברזלים על האוטו. לכן, כיוצא משתי ההנחות האלה, כל נושא המשקל המוקפץ לא מוקפץ לא ממש רלוונטי. זה לא שאתה בונה רכב מאפס, עם תקציב לא מוגבל ויכול להשתולל עם סרנים סופר קלים או WHATEVER. בגדול, רצוי שיהיה כמה שפחות משקל לא מוקפץ. משקל לא מוקפץ זה כל המשקל של הרכיבים שנמצאים "מתחת" לתושבת קפיץ תחתונה.

נמרוד
08-07-14, 09:47
אם אתה מחפש מידע כללי לגבי תיאוריה ותכנון של מערכות מתלים אפשר להפנות אותך לספרות מקצועית. כמו שכתבתי כאן לא פעם, הספר הכי מלמד מנסיוני הוא Race car vehicle dynamicsשל Milliken & Milliken.

אם אתה מחפש כללי אצבע פרקטיים אז לא נתתה שום מידע - על איזה רכב מדובר, מה המטרה, מה יש לך ביד בינתיים, תמונות, שרטוטים... המונח 4 לינק בפני עצמו חסר משמעות.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

עדיאל
09-07-14, 00:52
נמרוד קלעת בול למה שאני מחפש פרק 17 זו הנקודה .
רק שאני לא מצליח להוריד את הספר יש לך קישור טוב ??

נמרוד
09-07-14, 12:22
אני לא בטוח שהספר קיים בגרסא אלקטרונית... זה ספר מנייר, כזה שקונים. אני מאמין שיש בספריות של הפקולטות למכונות בטכניון ובבאר שבע.

עדיאל
09-07-14, 17:20
אני לא בטוח שהספר קיים בגרסא אלקטרונית... זה ספר מנייר, כזה שקונים. אני מאמין שיש בספריות של הפקולטות למכונות בטכניון ובבאר שבע.

אז זה לא כזה עוזר לי

אשמח לעוד מידע ..
באתר פה חסר מידע על בנייה כזו..

יש כתבה מצוינית באתר "four wheeler magazine" .. משהו בסגנון הזה , רק שיכנס יותר לפרטים טכנים
http://www.fourwheeler.com/how-to/suspension-brakes/131-0307-four-link-suspension-part-2/

talw
09-07-14, 17:44
http://www.therangerstation.com/Magazine/winter2007/4_link_tech.htm

שגיא S
09-07-14, 17:48
אתה יכול להסתכל בקיט הזה...הוא אמור להיות מלא.
לראות מה צריך וכו'

http://www.lowrangeoffroad.com/index.php/suzuki/samurai/suspension-kits/trail-slayer-samurai-4-link-coil-suspension-system-extra-photo-page-additional-views.html
http://www.trailtough.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=181&category_id=44&option=com_virtuemart&Itemid=53

ufhttp://www2.izook.com/?page_id=28#comment-161005

נמרוד
09-07-14, 17:49
החומר שטל קישר נראה לי מתאים לך. חפש גם בPirate4X4 את המדריכים הטכניים של Billavista אני חושב שיש שם הרבה חומר פרקטי.

אני יודע הרבה על 4link, תכננתי ובניתי מתלים לטרופי טראק, אבל אין לי מושג מה אתה צריך. אם תשתף בתוכניות שלך ובשאלות שלך יכול להתפתח כאן דיון שיעזור לך, כמוני יש פה כמה וכמה אנשים עם ידע ונסיון במערכות מתלה לשטח.

עדיאל
09-07-14, 17:51
תודה רבה :) עזרתם מאוד

טל תודה

עדיאל
09-07-14, 17:59
נמחק ... הסתדרתי

lizard
09-07-14, 20:22
בקישור שנתת עדיאל יש התייחסות ליחסים בין אורכי הזרוע העליונה והתחתונה. כתוב שם למשל שהזרוע העליונה היא 70% מהתחתונה. זה כלל אצבע זה לא בהכרח נכון. כלומר, זה לא לא נכון זה פשוט החלטה של מישהו, לא חוק טבע או קבוע יוניברסלי. אני למשל קראתי על 80%. בכל רכב זה שונה וכל בנאי עושה את מה שהוא רוצה וחושב שהכי נכון לעשות. תראה כמה רכבים יש עם 4LINK ואתה תראה שכמעט לכל אחד מהם יש מתלה ייחודי משלו גם אם מדובר על רכבים זהים.

עדיאל
09-07-14, 20:39
בקישור שנתת עדיאל יש התייחסות ליחסים בין אורכי הזרוע העליונה והתחתונה. כתוב שם למשל שהזרוע העליונה היא 70% מהתחתונה. זה כלל אצבע זה לא בהכרח נכון. כלומר, זה לא לא נכון זה פשוט החלטה של מישהו, לא חוק טבע או קבוע יוניברסלי. אני למשל קראתי על 80%. בכל רכב זה שונה וכל בנאי עושה את מה שהוא רוצה וחושב שהכי נכון לעשות. תראה כמה רכבים יש עם 4LINK ואתה תראה שכמעט לכל אחד מהם יש מתלה ייחודי משלו גם אם מדובר על רכבים זהים.

כן אני יודע בגלל זה חיפשתי מידע כאן או ברשת . חסר מידע ..

אני לא מחפש לעשות דיון בזה . כל אחד והשיטה שלו

lizard
09-07-14, 20:50
הפואנטה שלי היא שלא חסר מידע, פשוט כל אחד עושה מה שהוא רוצה. הכי קרוב שתוכל להגיע אליו מבחינת מידע זה לחפש מתלה שנבנה עבור רכב כמו שלך ולהעתיק במידה ואתה חושב שזה מוצלח. אני בונה עכשיו מתלה 1לינק לבאגי שלי ואחרי הרבה מחשבות ונסיונות פשוט העתקתי, עד כמה שאפשר, מהרכב שנתן לי השראה למתלה הזה.

נמרוד
10-07-14, 10:00
מיכה יש לך מנהג להפוך בורות לאידיאולוגיה...

דווקא מתלה סרן חי אחורי יחסית פשוט לתכנן (לעומת מתלים נפרדים או מתלה קדמי מכל סוג). התכנון הוא פשרה בין:
1. אילוצים פיזיים (סרן נתון, גודל גלגלים נתון, שלדה ומרכב ומכלולים של רכב שמכתיבים את גבולות התנועה ומגבילים מיקום תושבות)
2. מיקום מרכז וציר גלגול של הרכב.
3. העברת כוח (אורך גל הינע ומיקום היציאה של הטרנספר/גיר)
4. חוזק חומרים - משקל.

המטרות בתכנון ברכב שטח ברורות - מהלך מתלה כמה שיותר גדול...

סעיף 1 זה הנעלם הגדול. אם אין מגבלות של רכב קיים - כלומר אם מדובר על מכונית מרוץ בלי מגבלות - אז המתלה האחורי הוא הכי פחות מגביל בתכנון הרכב. זרועות תחתונות כמה שיותר ארוכות, וכל השאר במידה רבה נופל למקום במהלך התכנון.

lizard
10-07-14, 10:12
ואיך מה שכתבת סותר את מה שכתבתי?

-->