PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה קידמית לג'ימני

tamir128
14-07-14, 11:02
שלום חברים,

ברצוני לדון בנושא השיפור הבא לג'ימני. לאחר נעילה אחורית והגבהה, נראה שהדבר המתבקש הבא הוא נעילה קידמית (אשמח לשמוע על רעיונות אחרים).

לצערי לא מצאתי מידע רב בהיסטוריה של הפורומים על נעילה קידמית.

בדיונים על נעילה אחורית, אחד החסרונות שמוצגים הוא פגיעה בהתנהגות הכביש.
בנעילה קידמית אין פגיעה בהתנהגות הכביש כל עוד הלוקרים תקינים.

נעילה נשלטת יקרה, ויש אומרים שלא אמינה מספיק.

לאור האמור, אני שוקל להתקין נעילה קידמית אוטומאטית, ומחפש שיקולים בעד ונגד ובעיקר אשמח לשמוע ממי שכבר התקין נעילה כזו על חוויות חיוביות או שליליות.

תודה.

עדיאל
14-07-14, 17:36
יש דברים יותר חשובים מנעילה קידמית ברכב ...

הרכב גם לא צריך נעילה קדמית כל עוד אתה לא משתגע על הסלעים .. במצב הנתון שלך ( מוגבה נעול ) הוא עובר הכול
תלמד את הרכב עוד יותר ותהנה מימנו

tamir128
15-07-14, 17:17
אשמח לשמוע למה אתה מתכוון, מה יותר חשוב מנעילה קידמית.

אני אכן לא משתגע על סלעים, אבל עמוק בפנים (ליד עצם הפז"מ), יש תחושה מוזרה כזאת וקצת כואב כשאני מתקשה לטפס מדרגה גבוהה...

אני מתחיל לחשוב שמה שיעזור לטיפוס הוא נעילה קידמית...

omri_t
15-07-14, 18:09
נעילה אחורית, אוטומטית- חבל להתחכם... :)

Redoren
15-07-14, 18:12
נעילה אחורית, אוטומטית- חבל להתחכם... :)

+1
ושים את הגלגלים במקום הנכון, הכל יהיה בסדר.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

שגיא S
15-07-14, 18:14
דווקא בגימני בניגוד לסמוראי אני ממליץ, וגם הלכתי בעצמי על נעילה נשלטת.
היתרונות ברורים, וגם החסרונות שנכונים לכל ג׳יפ.
בגימני יש חסרון נוסף שאין נעילה קדמית שהיא לא בקומבינה או התאמה מיוחדת.
כמו כן מכלולי ההגה והסרנים יודו לך שאתה חוסך מהם עומס מיותר.

נ.ב
יש לי נעילה קדמית נשלטת למכירה במחיר נמוךהרבה יותר ממה שמציעים בארץ..אם זה מעניין אותך תשאל בפרטי

GodsFather
15-07-14, 20:35
אם הבנתי נכון, אתה כבר מוגבה ועם אחורית? (אם לא אז תעצור את הקריאה כאן ותתקין נעילה אחורית אוטומטית ואחריה הגבהה, בסדר הזה)

אי לכך, הייתי ממליץ על שדרוג של יחסי העברה בטרנספר ואז תבין איזה יופי הרכב זוחל לך את הסלעים האלה ולא רק בסלעים ורק לאחר מכן לשים נעילה קדמית.

לנעול את 4 הגלגלים ברכב שהמנוע שלו לא חסון ובריא בסוסים, יכול להביא להתחממות ומאמצים של הגיר והמנוע ואז יוצא שאתה מתבאס וניזוק.

שגיא S
16-07-14, 13:19
לנעול את 4 הגלגלים ברכב שהמנוע שלו לא חסון ובריא בסוסים, יכול להביא להתחממות ומאמצים של הגיר והמנוע ואז יוצא שאתה מתבאס וניזוק.

נכון מאוד, עוד אחת מהסיבות שבחרתי בנעילה נשלטת...

tamir128
16-07-14, 15:05
הכל סבבה רק ש:

א. נעילה נשלטת יקרה ולא תמיד אמינה, וקשה למצוא אחת כזו מוכנה לג'ימני.

ב. בג'ימני נעול אחורה כמעט לא יוצא לשלב הנעה קידמית, הוא נוסע כמעט בכל מקום ככה. יוצא שאתה כמעט ולא משתמש ב 4X4 High, ורק בעליה קשה וארוכה אתה משלב ל Low 4X4, כך שהתקווה שלי היא שלא יהיו נזקים ובאסות.
בגלל זה אני מחפש גם תגובות ממי שיצא לו כבר להתקין נעילה כזו ולהבין אם אכן יש נזק, וכמה.

ג. לגבי שידרוג יחסי העברה בטרנספר - כמו שהבנתי אין "מוצר מדף" (עלק) לשדרוג ג'ימני, וגם מה שיש משנה את היחסי העברה גם של ה High, דבר שיהיה די מבאס על הכביש... :(.

דרור ברלי
16-07-14, 15:19

תסביר למה ואיך שני דיפרנציאלים נעולים גורמים להתחממות מנוע וגיר....

שגיא S
16-07-14, 17:33
הכל סבבה רק ש:

א. נעילה נשלטת יקרה ולא תמיד אמינה, וקשה למצוא אחת כזו מוכנה לג'ימני.

יקרה יותר? כן, מצד שני - אין באמת נעילה קדמית אוטומטית לג'ימני...

ב. בג'ימני נעול אחורה כמעט לא יוצא לשלב הנעה קידמית, הוא נוסע כמעט בכל מקום ככה. יוצא שאתה כמעט ולא משתמש ב 4X4 High, ורק בעליה קשה וארוכה אתה משלב ל Low 4X4, כך שהתקווה שלי היא שלא יהיו נזקים ובאסות.
בגלל זה אני מחפש גם תגובות ממי שיצא לו כבר להתקין נעילה כזו ולהבין אם אכן יש נזק, וכמה.

לפי המשפט הזה, אני רוצה לשאול אותך שאלה... למה אתה רוצה נעילה קדמית? לפי מה שאתה מתאר אתה לא מאותגר בטיולים...
לא כל אחד צריך נעילה קדמית...אני אישית מאז שהתנסתי אני חושב שזה עוזר מאוד לשמור על האוטו וכו', אבל אני מטייל לפעמים גם במסלולים יותר קשים מהנורמה.

ג. לגבי שידרוג יחסי העברה בטרנספר - כמו שהבנתי אין "מוצר מדף" (עלק) לשדרוג ג'ימני, וגם מה שיש משנה את היחסי העברה גם של ה High, דבר שיהיה די מבאס על הכביש... :(.
תן לי רק לסבר לך את האוזן, יש כמה וכמה ג'ימנים שנוסעים עם 215 בלי יחסי העברה בכלל, עם 2 נעילות ועולים בהרבה מעלות קשים+ באיזור תל חדיד וכדומה. לא רוביקונים על 37 אבל גם לא פראיירים.
יחס בטרנספר תעשה רק אם תעלה הרבה במידת גלגל...אחרת אין סיבה להרוס את הנסיעת כביש.

הדעה שלי באדום תוך התגובה.

GodsFather
16-07-14, 22:32
תסביר למה ואיך שני דיפרנציאלים נעולים גורמים להתחממות גיר....

גיר אוטומטי מתחמם עוד יותר מהר מההתחממות המעפנה הטבעית שלו ואז מת (להבדיל מגיר ידני, שם הקלאצ' בלבד מת מהר). מדובר בג'ימני וגם בסמוראי, לא סופה.

tomig
27-07-14, 12:59
לי יש גימיני 2006 עם 2 נעילות אוטומטיות לוקרייט,היה לי בגימיני הקודם נשלטות ובאמת חבל על הכסף!
השיפור הוא אדיר!
אבל לא כל אחד יודע להרכיב אוטומטית מקדימה זה מצריך כמה שינויים כמו בית סטליטים אחר,חריטה,ספייסרים וכיוון מאוד מדוייק שהכל ידפוק כמו שצריך.

GodsFather
27-07-14, 13:08
ואתה נוסע בשטח כל הזמן 4X4 או משלב רק לפני מכשולים ?

tomig
28-07-14, 17:36
בכללי אני נוסע לרוב לא משולב ומשלב רק לפני מכשול,אין בעיה לנסוע משולב אני פשוט לא יכול לנסוע מהר(מעל 30-35) בגלל הזוית של הגל הניע הקדמי עקב ההגבהה.

GodsFather
28-07-14, 18:47
לקחת פניה ב20-30 קמ"ש ? או יותר מאחת ברצף (סלולם) ?

-->