PDA

צפייה בגרסה מלאה : No-slip בדיפרנציאל אחורי להיילקס

Jinji
26-07-05, 08:17
שלום לכולם,

ברצוני להתקין נעילת דיפרנציאל מהסוג הנ"ל, מאחר שלפי מה שהבנתי, את הנעילה הזאת ניתן להתקין גם בדיפרנציאל LSD שיש לי כיום (בניגוד ללוק-רייט).
בשיטוטי באתרים, ראיתי שישנה רק נעילה אחת לסרן 8" טויוטה:
http://www.central4wd.com/store/itemdetail.asp?ID=554
http://www.tellico4x4.com/catalog/product_info.php/cPath/2880_226_244/products_id/2066

(נראה שזו אותה נעילה, בשני אתרים שונים)

השאלה היא האם נעילה זו אכן מתאימה לסרן האחורי שברשותי? האם יש צורך בהתאמות כלשהן בסרן על מנת לשתול את הנעילה?

בתודה מראש,

ערן

נמרוד
26-07-05, 09:34
כתוב שם בפרוש open-carrier - למה אתה חושב שזה יתאים לדיפרנציאל מוגבל החלקה?

לפי הקטלוג של החברה ( http://www.powertrax.com/toyotans.pdf ) הדגם היחיד הרלוונטי הוא 92-2080-3001 , וזה יתאים לסרן הקדמי של היילקס סרן חי, אבל אני לא מוצא שום סימוכין לכך שיש דגם שמתאים לדיפרנציאל מוגבל ההחלקה.

בקיצור, לא.

מה שאתה כן יכול לעשות, זה לקחת את הביצה הקדמית שלך, שהדגם הנ"ל מתאים לה, לשים אותה מאחורה, ולשים את הביצה האחורית מקדימה.

איציק - 4X6ZH
26-07-05, 09:57
נמרוד לטובת כל אלה שלא בדיוק מבינים את ההבדלים
למה הכוונה במושג open-carrier
איציק

נמרוד
26-07-05, 10:09
open-carrier הכוונה לדיפרנציאל פתוח, רגיל, לא נעילה ולא מוגבל החלקה.

איציק - 4X6ZH
26-07-05, 10:49
אני שואל את השאלה מאחר ואני מכיר לפחות שני סוגי דפרנציאל של TOYOTA
וההבדל הוא במיבנה הפנימי שמצמיד את מיסבי הקרונה לבית הדפרנציאל .
אני לא יודע איך היצרן \ ספקי החלקים מבדילים בין שני הדפרנציאלים האלה .
באחד המיסבים נסגרים על ידי שני חצאי ירח סגירה סטנדרטית לחלוטין .
ובשני כל המיכלול יושב בתוך גשר במיבנה מוזר .
איציק

נמרוד
26-07-05, 10:58
איציק, הסוג הראשון נקרא אצל האמריקאים ויצרני הנעילות 2-pinion או 4-cylinder, זה מה שיש בסרן הקדמי של ההילקס עם סרן חי. הסוג השני נקרא 4-pinion או V6/turbo בשפתם, וזה מה שיש לנו בסרן האחורי, עם התוספת של הנעילה.

המקור לשמות שלהם הוא שבדגמים הישנים שיש בארה"ב, הדיפרנציאל בהתחלה היה 2-פיניון (הכוונה בעצם למה שאנחנו קוראים סטליטים), והמנועים היו של 4 צילינדרים, וכשהופיעו דגמים של טנדרים ופוראנרים עם מנועי V6 הם קיבלו דיפרנציאל עם 4 פיניונים ועם מיסבים גדולים יותר. הדיפרנציאלים שלנו האחוריים הם 4 פיניון נעולים.

איציק - 4X6ZH
26-07-05, 11:37
או אכשיו כולם מבינים ( גם אני ) :)
וברור למה לא יכולים להחליף מיקום בין הקידמי לאחורי בקלות .
בקיצור עולם שלם של מושגים ודגמים
איציק

נמרוד
26-07-05, 11:48
או אכשיו כולם מבינים ( גם אני ) :)
וברור למה לא יכולים להחליף מיקום בין הקידמי לאחורי בקלות .
בקיצור עולם שלם של מושגים ודגמים
איציק

איציק, אתה כן יכול להחליף בין קדמי לאחורי - לא את הדיפרנציאל, אלא את הביצה כולה. וזה כן בקלות, אחד לאחד, בניגוד לביצה הנעולה שבשביל להכניס אותה צריך לחתוך ולהבריז חורים כמו שאתה יודע :wink:

Jinji
26-07-05, 12:08
גם אני החכמתי...

אני בטוח שקראתי איפשהו שניתן לשים נו-סליפ במקום LSD אבל זה כבר באמת לא משנה...
בעסה מולרית.
תודה על התשובה המהירה, חסכתם לי טרטור של חבר (או בעצם חסכתם לו את הטרטור...)

ערן.

איציק - 4X6ZH
26-07-05, 12:55
נמרוד כדאי לעצור כאן בהצעות המיוחדות .
או לפחות להדגיש לכל הקוראים את ההבדלים הקטנים שהם בעצם אלה שקובעים את ביצוע כל הפרויקט .
אנחנו ( אתה ואני ועוד כמה סודיים ) שכבר ראינו יותר מדפרנציאל אחד מפורק קל לנו להבין
אחד את השני ולכן גם בהסברים שלנו נעשה שימוש במילון מושגים שזר לא יבין .
זאת הסיבה שאני שואל שאלות " קיטביק " לטובת הכלל .
אתה יודע כמו אצל השוטרים אחד כותב אחד קורא .... :wink:
אין ספק שיש הרבה יותר מאפשרות אחת אבל כאשר מדובר על הזמנת חלק מחו"ל על ידי מי שכלל לא מכיר את המושגים \ דגמים \ ....
אני הייתי עושה
ומתחיל ראש פרק חדש .
איציק

נמרוד
26-07-05, 13:04
איציק, אתה צודק. אבל אני לא שומר מידע בבטן, זה אחד העקרונות כאן בג'יפולוג. העקרון המשלים הוא שהאחריות בסופו של דבר מוטלת באופן אבסולוטי על מי שמבצע בפועל.

איציק - 4X6ZH
26-07-05, 13:13
לרגע לא חשבתי שאתה שומר על מידע בבטן
ההפך אני משתדל לסדר את המידע לטובת הכלל ובמיוחד לטובת השואל .
יללה לשאלה הבאה . :?:
איציק

חגי
26-07-05, 15:57
לא הזכרתם שדיפ' קדמי חלש יותר מאחורי.

doodoog
27-07-05, 18:39
אז....בגלל כל הסיבות האלו ונסיונות ההבנה ...החלפתי לבסוף את ה lsd שהיה לי בסרן אחורי מקורי של טויוטה 2001 קומפלט מ:טבורי הגלגלים מקצה לקצה
מה שכן לא מצאנו מפסק לחיץ של טויוטה (גם עלות החלק :wink: ) והרכבנו מפסק של arb
באופן הפוך על מנת שלא ילחץ בעת הנסיעה בטעות
דודו
נ.ב
לגבי הצמיגים משבוע שעבר ההיתלבטות היא בין BF 50-50 לבין דאנלופ 50-50 כשהג'אנטים מאלומיניום (הכל שאלה של כסף ) ...ג'אנטים משומשים יתקבלו בברכה ..

tzagi
06-08-05, 07:12
Guys, forget about the LSD...its only good for the street, not to mention that under "hard use"It wears faster then a cheap pair of socks..leaving you with an open diff, do yourself a favor and go with a lunch box locker such as (my favorite)
Aussie locker
It has the added bonus that you dont have to pull the carrier to install
Ok in the Toyota you still have to pull the 3rd out
Priced cheaper too then a limited slip unit

PS: Nimrod: 2pinion or 4 pinion is more of a technical term that most pips dont use, a more common (slang)name is spider gears.

נמרוד
07-08-05, 10:19
PS: Nimrod: 2pinion or 4 pinion is more of a technical term that most pips dont use, a more common (slang)name is spider gears

ג'ו, בארץ הם נקראים בכלל סטליטים (מלשון satellite) ורוב האנשים לא קוראים להם בכלל... מבחינתנו גם אין טויוטות ישנות, אין למיטב ידיעתי סרנים אחוריים 2pinion כמו שיש בארה"ב. הסרנים האחוריים בארץ הם 4-pinion עם נעילה חשמלית מקורית, או מוגבלי החלקה. אני החלטתי להשתמש במונח פיניון כי זה מה שמשתמשים בו בדרך כלל בקטלוגים של הנעילות, אם הייתי משתמש ב4cylinder או V6/turbo אז בכלל היה כאן בלאגן כי זה ממש לא רלוונטי למה שקיים בישראל.

אגב, אתה יכול לספר קצת על הAussie-Locker ? זה חיקוי של לוקרייט, לא? הוא זול יותר? הוא בנוי טוב, מחזיק מעמד? זה לא מוכר בישראל.

tzagi
07-08-05, 17:35
We got couple of choices for lunch box lockers:
1.Richmond powertrax
2.Richmond lockright
3.Detroit EZ lock
4.Genuine Gear quick lock
5.Aussie Locker

#1 likes to break into little pieces......
#3 has the worst warranty
#4 is a reboxed #3(from what I heared)
Numbers 2-5 are basicly the same design
#5 is the improved design, its the quitest of them all, its made in OZ, IMO its a better product with the best warranty with no restrictions on tire size.
From talking To Bill, the owner of the company I understand that:
1. he owns the marketing rights world wide, in other words, all products have to go thru the US,it cannot be drop shipped from OZ
2. There is no duty (MECHES) on OZ made products in the US, so you guys dont pay double duty
3. He ships quite a few to Israel
4.Pricing is very comparable, most are $229 and Toyota units are $239, dont ask me why, however there is a special going thru aug 15...all orders from the pirate board get $10 off per order

The thing that I like the most is the fact that its direct marketing with a fixed price, if you shop for a lets say, a Detroit EZ you will find prices from $279 to $219, and the prices change daily
and in a case of a warranty claim you deal directly with the importer not a dealer.

נמרוד
08-08-05, 09:26
אצלנו הלוקרייט הכי פופולרי, בשניםה האחרונות הpowertrax-noslip גם נפוץ בג'יפים. אני לא מכיר הרבה בעיות, אבל אנחנו גם נוסעים בדרך כלל עם צמיגי 31-33 ולא יותר בגלל בעיות. אני מדבר כאן על ג'יפים, בטויוטה לוקרים אוטומטיים לא נפוצים בארץ, כי הטויוטות מגיעות עם נעילה חשמלית מקורית, ומי שרוצה נעילה קדמית עושה retrofit של third ממגרש גרוטאות לתוך הסרן הקדמי. אתה רואה ג'ו, יש גם צדדים חיוביים לחיים בישראל :lol:

tzagi
08-08-05, 15:12
With only 33's the powertrax will last a long time....
Yah...must be nice to have access to those factory lockers.....whats the price on a good used pair?

ד ו ר ו ן
08-08-05, 15:18
....
Yah...must be nice to have access to those factory lockers.....whats the price on a good used pair?
נכון ללפני חודשיים 2900ש"ח לסרן אחורי נעול שלם, העניין הוא שקשה למצוא כאלו ולרוב במגרשים המחיר ל-Third member לבד זהה~ .

tzagi
08-08-05, 15:37
2900ש"ח=$750
Right?
If so thats the going rate here too
and thats a lot of money

ד ו ר ו ן
08-08-05, 15:48
קודם כל החישוב שלך לפי איזה שער? דולר היום זה 4.5 ש"ח ולכן זה יוצא "רק" 644~$ וזה המחיר לסרן שלם.
לפחות לפי מה שראיתי באתרים אמריקאים ברשת מוכרים רק את הביצה נעולה לבד ב750$, לא ככה?

tzagi
08-08-05, 16:11
Quote:
החישוב שלך לפי איזה שער?

LEFI SHAAR SHEL KADUREGEL

I was told to devide by 4....
Doron, you are correct, like I said, thats the going rate when you can find them.
Most likley if its for a whole axle from the bone yard its going to be the same money as the junk yard workers dont know and dont care what it is......they just want the money.

tzagi
08-08-05, 16:27
Guys please undersand that we have a big difference what your dollar will buy.
let me give you a couple of examples of what I done to the truck, you will understand why I say $750 is a lot of money:
1984
Toyota truck with power steering and air conditioning- $250
Used bed(mine was rusted)-$50
Front brake pads and rear shoes-$20
engine rebuilt kit for the 22r, complete-$225 delivered to my door
Clutch set, new, all 4 pieces-$45
Wheel alum 15x9, used -$50
Lift kit new 4 inch-$300
tires good used mudders 33/12.5/15-$20 a piece

Get the picture?
I got less then $1000 in the whole thing so far....and all it need to go play is a set of lockers and I'm done.

-->