PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגה תפוס - אולי תיבת הגה תקולה

ויטו
14-07-14, 22:06
היי לכולם, לא הייתי פה מזמן ואני שמח לחזור
אז ככה הגיפ שלי הושבת על ידי לפני כשנתיים וחצי לטובת פירוק ושיפוץ יסודי, מסיבות כאלה ואחרות ומרוץ החיים העסק נתקע באמצע ובמשך המון זמן הרכב עמד במצב חצי מפורק חצי מורכב.
לאחרונה חזרתי לעבוד עליו וכרגע המצב הוא כזה: הרכב מניע בנגיעה (זה גם דרש המון מאמץ להגיע למצב הזה) אבל ההגה לא זז ימינה שמאלה, ז"א ניתן לסובב רק בכח רב ולמעשה לא עובד כהגה כח תקין.
אני יכול להגיד שמשאבת הגה עובדת ודוחפת שמן, ומהצינור החוזר מתיבת ההגה, חוזר שמן למיכל של המשאבה ז"א הסירקולציה במערכת קיימת אבל בכל זאת ההגה לא מסתובב בקלות.
האם באופן אוטומטי ניתן להסיק שתיבת ההגה הלכה לעולמה או שיש משהו לבדוק לפני זה ?
תודה לעונים

ויטו

ויטו
21-07-14, 17:26
קצת עידכונים
פירקתי את התפוח שמחובר לזרוע פיטמן ולמעשה ניתקתי בזאת את התיבת הגה מהסרן וההגה הסתובב חופשי, ז"א הוא לא תפוס כמו שחשבתי בהתחלה.
דבר שני שעשיתי, הרמתי את החלק הקידמי של הרכב כך שהגלגלים היו באויר ומהצד סובבתי אותם ימינה ושמאלה והם הסתובבו בקלות.
התפוח הגה שהולך לפיטמן גמור ונע לכל עבר בנגיעה עם האצבע, השאלה אם זאת הסיבה שההגה לא מסתובב ?
שאלה נוספת, איך ניתן לדעת שהמשאבת הגה נותנת מספיק לחץ ?

תודה, ויטו.

ukiuki
22-07-14, 10:21
הי
בתיבת ההגה אמור להיות כפתור כיוונון. אם הוא סגור מדי ההגה קשה ואם הוא פתוח מדי יש חופש. יכול להיות שהדקת אותו?
כמובן תבדוק שכל הצינורות ההידראולים מחוברים ותקינים.
דבר אחרון, וודאת שאין לך אויר כלוא בתיבה?

בהצלחה.

ויטו
22-07-14, 13:27
הי, בכפתור כיוונון לא נגעתי מעולם כי פעם נאמר לי שזה מסוכן וההגה יכול להתפס בסיבוב, כמוכן לפני שהשבתתי את הרכב התיבה עבדה מצוין ולא עשיתי שום שינויים שקשורים אליה, הצינורות מחוברים טוב.
לגבי שיחרור אויר מהמערכת לא ביצעתי והאמת שאני גם לא יודע איך ואשמח להסבר.
דרך אגב למה ההגה מסתובב בחופשיות כשהסרן מנותק מהתיבת הגה וכשהוא מחובר ההגה תקוע ?
אם נניח יש בעיית אויר כלוא זה היה צריך להשפיע בשני המצבים, לא ?
אשמח להבהרות בנושא כי אני כבר די מיואש

תודה, ויטו

lishay7
22-07-14, 14:59
אם אתה מגביהה את החלק הקדמי של הגיפ כשהכל מחובר ההגה עדיין קשה?
ניסית לגרז תפוחים/בול גוינטים?
הבעיה הייתה לפני שהעמדת את הגיפ או שהיא התחילה לאחרונה?

ukiuki
22-07-14, 16:54
הי, בכפתור כיוונון לא נגעתי מעולם כי פעם נאמר לי שזה מסוכן וההגה יכול להתפס בסיבוב, כמוכן לפני שהשבתתי את הרכב התיבה עבדה מצוין ולא עשיתי שום שינויים שקשורים אליה, הצינורות מחוברים טוב.
לגבי שיחרור אויר מהמערכת לא ביצעתי והאמת שאני גם לא יודע איך ואשמח להסבר.
דרך אגב למה ההגה מסתובב בחופשיות כשהסרן מנותק מהתיבת הגה וכשהוא מחובר ההגה תקוע ?
אם נניח יש בעיית אויר כלוא זה היה צריך להשפיע בשני המצבים, לא ?
אשמח להבהרות בנושא כי אני כבר די מיואש

תודה, ויטו
מיואש למה?
תמיד תוכל לחלל את קודש הקודשים וללכת למוסך.
בעיקרון, זה שהתיבה עמדה זמן רב ללא שימוש וכנראה גם ללא שמן, יש מצב שהתגבש בפנים לכלוך שגורם לזה. במצב זה אני מכיר רק את אופציית השיפוץ (משהו כמו 800 ש"ח).
זה שההגה מסתובב בחופשיות יכול להצביע על אחד משני מצבים :
אם ניתקת את ההגה מהכניסה לתיבה (הציר הקטן יותר) זה רק מחזק את זה שהבעיה היא מהתיבה והלאה עד הגלגלים.
אם ניתקת את הזרוע שיוצאת מהתיבה כלומר תיבת ההגה מחוברת להגה ואז ההגה מפעיל את התיבה בקלות, אז הסבירות היא שהבעיה נמצאת אחרי התיבה.
אם לא ניקזת את האויר מהתיבה אתה תאבד את כוח התיגבור ההידראולי אבל אתה לא אמור לאבד את היכולת לסובב את ההגה. אתה אמור להצליח לסובב את ההגה גם במצב של מנוע כבוי.

חשוב שלא תרים את הגלגלים הקדמיים באויר. כי ישנם גיפים שעם מרימים אותם על ג'ק משהו במנגנון מפריע להגה להסתובב.
תפתח את מכסה השמן ותמלא עד הסוף. סגור אותו.
תניע את הרכב על סרק.
תסובב את ההגה מספר פעמים מנעילה לנעילה עד שהמשאבה מפסיקה לצרוח.
תחזור ותמלא שוב את כוסית שמן ההגה.
אם אתה לא מצליח להזיז כלל את ההגה, זה אומר שהחילזון בתיבה נעול כנראה מלכלוך = שיפוץ.

ויטו
23-07-14, 23:58
לישי, אהלן מזמן לא דיברנו מה קורה ?
הכל מגורז ונראה תקין, תפוח הגה, זה שמתחבר לפיטמן, גמור ואני צריך להחליף אותו.
כשכל המערכת מחוברת ההגה קשה
כשהתפוח הגה מנותק מהפיטמן ז"א משאבה עובדת מול התיבה בלי להשפיע על הסרן, ההגה מסתובב חלק.
כרגע אני חושד שהמשאבת הגה לא מוציאה מספיק לחץ ובגלל זה כשהסרן לא במשחק ההגה מסתובב בקלות וכשיש התנגדות ז"א הסרן כן במשחק ההגה קשה.
מישהו יודע כמה לחץ צריכה להוציא משאבת הגה של צירוקי תקינה ?
אני אנסה בימים הקרובים להשיג שעון לחץ ואמדוד כמה המשאבה מוציאה

תודה, ויטו

lishay7
24-07-14, 10:22
שלום ויטו הכל בסדר חוץ מהמצב העגום שכולנו נמצאים בו.
את הבדיקה שכל המערכת מחוברת ניסית עם הגלגלים הקדמיים באויר?
תרים את הגיפ מקדימה אבל מהסרן לא מהשלדה שהגאומטריה של מערכת ההיגוי לא תשתנה ותבדוק.

ויטו
24-07-14, 16:48
את התגובה כשכל המערכת מורכבת עשיתי עם גלגלים על הריצפה, המצב היחידי שבו הגלגלים היו באויר זה כשבדקתי ידנית אם אפשר לסובב אותם ימינה שמאלה מהגלגל עצמו לא דרך ההגה.
דיברתי היום עם ארמון זה שמשפץ משאבות מתל אביב והוא אמר לי לפרק את הצינור שמתחבר מהיציאה של המשאבה לתיבת הגה ולסתום עם האצבע ואז להניע, אם יש לחץ חזק שמעיף לי את האצבע אז המשאבה תקינה ואם אני מצליח לסתום את הצינור כנגד המשאבה אז היא צריכה שיפוץ, עוד לא ביצכתי את הבדיקה הזאת

ויטו

asafk
25-07-14, 11:19
החלפת את כל השמן?
יכול להיות שיש סתימה במערכת?
יש גם אפשרות ששסתום פורק הלחץ לא נסגר עד הסוף בגלל לכלוך.

אסף.

ויטו
26-07-14, 14:12
השמן חדש והוחלף כבר מספר פעמים ברציפות בגלל כל הבדיקות, יש מצב שבגלל שהמשאבה עמדה הרבה זמן ללא שמן אז יש איזה ליכלוך שהתייבש ועכשיו סותם משהו, לגבי השסתום אסף על מה מדובר ואיך ניתן לבדוק ?

asafk
27-07-14, 20:55
יש במוסכים ערכה לבדיקת לחץ וספיקה.
איתה מודדים את שני הדברים ולפי זה אפשר להתקרב לבעיה.

אסף.

ויטו
31-07-14, 06:23
תודה, אני עובד על זה

-->