PDA

צפייה בגרסה מלאה : צידנית קולמן אקסטרים 50 ליטר - הרכש החדש בג'יפ.

רכס חיים
15-07-14, 17:05
כשונא מקררים לשטח, החלטתי לחדש את ענף הקירור בג'יפ ורכשתי מאישטח את הצידנית הנ''ל. ההחלטה עליה נפלה כי יש טענות שנראות נכונות שניתן להינות ממנה עם מוצרים קרים עד 5 ימים. וזה ממש המון המון.

בשרשור הזה אני מנסה ללמוד מבעלי ניסיון עם הצידנית הזו מספר דברים.

1. כמה באמת הצידנית תתן שרות ארוך ולכמה זמן מהנסיון בשטח - בהנחה של איש אחד שזהיר בפתיחה שלה.

2. כמה קרח אצטרך לשים בצידנית עבור קבלת בירה קרה לאורך טיול של 3 ימים. בבקבוקי ליטר וחצי.

3. כמה זמן ישארו בצידנית קוביות קרח אם אניח בה 4 בקבוקי ליטר וחצי קפואים.

4. האם יש נוזל אלטרנטיבי טוב יותר וזמין ממים קפואים שניתן למלא בו בקבוקים.

5. האם עטיפת הצידנית בשמיכה מקצועית מבודדת תוסיף לשמירת הקור, מעבר להגנת על גוף הצידנית מטילטולי הדרך.

6. האם בחרתי נכון במוצר הלא זול הזה ? - בחכמה שלאחר מעשה.

תודה לכל העונים.

tomer s
15-07-14, 17:37
תתחדש.
לא מכיר את זו ספציפית, אבל חי עם צידנית בכל הטיולים גם לפני עידן המקרר וגם היום בנוסף אליו.
הטיפים שלי,
תשתדל למנוע ממנה לחטוף שמש ישירה, קרי תכסה בשמיכה או אפילו קרטון.
תשתדל ליצור שכבות בצידנית, מה שלא צריך/ צריך רק בסוף הטיול תמקם בקרקעית.
באמצע הצידנית אם מסתדר תשים שכבה של ניילון עבה. (כהפרדה בין השכבות)
ובסוף רגע לפני סגירת הדלת. עוד שכבה כזאת.
תתפלא תצחק זה מבודד מאוד ומוסיף לשמירה על הקור.
לגבי כמה קרח? כמה שיותר ותשתדל ליצור פיזור בתוך הצידנית, קרי לא כל הקרח במרוכז באיזור אחד.

תהנה.

אמיר מ
15-07-14, 18:20
חיים, אני עם ציידנית כזו כשנתיים. הקרח (שקיות שקונים בתחנת דלק) מחזיק יומיים. מקפיד להחזיק בצל. במידה ותוסיף בקבוקי מים קפואים, בשילוב קרח מחזיק כ 3 ימים גם מוצרי חלב. אני יצרתי הגבהה באמצעות רפפות פלסטיק של תריס על מנת שהמוצרים לא ישחו במים. תקפיד לרוקן את המים מפתח הריקון. סה"כ מוכיחה את עצמה.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

nirs
15-07-14, 18:38
חיים, סתם מתוך סקרנות, מה רע במקרר בשטח?

רכס חיים
15-07-14, 21:35
תודה על העצות החכמות,שמגובות בניסיון מהשטח. אשמח לקבל עצות נוספות ולבדוק את ישימותן.

לגבי מקרר במקום צידנית - הבהרתי מספר פעמים שמקרר הינו מוצר לא טוב ביחסי עלות/תועלת. נתחיל בכך שמחירו בערך פי 10 מצידנית מעולה. לאחר מכן משקלו הריק בגלל מערכת הדחיסה כבד פי 3 מצידנית ריקה. ברור שהג'יפ אמור לסחוב את המשקל אך לא ניתן למנוע את הצורך בהעמסה ופריקה מדי פעם. לאחר מכן מערכת הקירור גוזלת 25 ליטר מהנפח האפקטיבי - וזה המון לגבי רכב שטח שכל ליטר חשוב בו. לעיתים 50% מנפח הצידנית/מקרר מוקדש למערכת הקירור. ועדיין לא דיברנו על העמסת צריכת חשמל אדירה על המערכת של הג'יפ. כאחד שנוסע לבד הפניקה האמיתית היא לקום בבוקר בחור נידח שלעולם לא עוברים בו - עם מצבר ריק ללא התנעה - אך עם יוגורט טרי במקרר.

כיצרן מקררים ייעודיים לשטח - אני מבקש ממכם - אל תיקנו.

GodsFather
15-07-14, 21:46
סוג של פסיכולוגיה הפוכה :)

יונתןמצפה
15-07-14, 21:51
כמה דגשים בנוסף למה שנכתב:
1. קרח מומלץ למקם מעל ובצמוד למוצרים הרגישים יותר. הקור יורד למטה, במיוחד עם מדובר בשקיות נוזלות... והקירור הרבה יותר אפקטיבי עבור המוצרים.
2. מעל לכל מומלץ לשים מפץ שעוונית דו שכבתית (או משהו דומה), זה מוסיף בידוד משמעותי ו"מצמצם" את נפח הצידנית בהתאם לצורך.
3. קרח- אם יש לך גישה למקפיא בהקפאה עמוקה בקבוקי הקרח ישרדו זמן ארוך יותר וטמפ' הצידנית תהיה נמוכה יותר. זה משמעותי!
4. להקפיא כל מה שניתן טרם היציאה (בשר, שתיה וכד')
5. לקרר רק מה שחייבים...
6. כשאני נוסע בטנדר, אם אני ממקם את הצידנית בקבינה במזגן ההבדל משמעותי לעומת הארגז הסגור והמוצל אך החם מאוד...
7. הכי חשוב- למעט בפתיחת הצידנית עד כמה שניתן. צידנית סגורה שלא נפתחת יכולה להחזיק קרח ללא בעיה גם הרבה מעל 3 ימים.

כשאני מקפיד על הדגשים הללו, אני חוזר הביתה אחרי טיול של כחמישה ימים עד שבוע עם מוצרים שעדיין קרים, עם פעם אחת חידוש מלאי של שקית או שתיים קרח.

foxy
15-07-14, 21:56
יש לי אותה בערך שנה וחצי
השיא שממש הופתעתי ממנה היה שירדנו לשלושה ימים
מרוב כמות הבירות שהכניסו בפנים בקושי הרמתי אותה לגייפ
שפכתי פנימה שני שקיות קרח של מיסטר אייס
ללא כיסוי ללא שמיכה עד סוף היום השני החזיקה את הבירות קפואות
רכישה חכמה מאוד

Saar
15-07-14, 22:11
רכס,

באיזה אוטו אתה נוסע שכל ליטר נחשב?
אין לי צידנית כזו, גם אני הייתי ״נגד״ מקררים לשטח, עד שניסיתי, היום אני לא רואה את עצמי בטיול ללא המקרר....
לכל הבעיות שהעלאת יש פתרונות פשוטים...

רכס חיים
15-07-14, 22:13
כייף לקרוא את התובנות שלכם, ובמיוחד שלא עשיתי שגיאה ברכישה.

יש למישהו תשובה אם ניתן למצוא נוזל טוב יותר לקירור ממים - כדי שניתן יהיה להכניס אותו לבקבוק 1.5 ליטר ?

חשבתי לבנות שני מיכלי פלסטיק שטוחים בגובה קובית קרח על כל שטח הצידנית מלמעלה - שניתן לפתיחת חצי צד ימין וחצי צד שמאל - מה שיהיה יעיל מאוד לקרור וגם יפחית בהרבה את בריחת הקור בפתיחת הצידנית. זה נותן בערך 2 ליטר קרח במפלס העליון.כל צד ליטר אחד.

מה דעתכם ?

GodsFather
15-07-14, 22:36
תנסר את המכסה לשניים ותוסיף אטם לחריץ שנוצר.

amit1
15-07-14, 23:16
כשונא מקררים לשטח, החלטתי לחדש את ענף הקירור בג'יפ ורכשתי מאישטח את הצידנית הנ''ל. ההחלטה עליה נפלה כי יש טענות שנראות נכונות שניתן להינות ממנה עם מוצרים קרים עד 5 ימים. וזה ממש המון המון.

בשרשור הזה אני מנסה ללמוד מבעלי ניסיון עם הצידנית הזו מספר דברים.

1. כמה באמת הצידנית תת.ן שרות ארוך ולכמה זמן מהנסיון בשטח - בהנחה של איש אחד שזהיר בפתיחה שלה.
לציידנית 2 נקודות תורפה : 1. צירים (קיימים צירים חליפיים מנירוסטה) 2.גוף הציידנית רגיש למכות

2. כמה קרח אצטרך לשים בצידנית עבור קבלת בירה קרה לאורך טיול של 3 ימים. בבקבוקי ליטר וחצי.
אני שם 2 גריקנים 5 ליטר קפואים. מספיק ל 4 ימים בקייץ בנגב.

3. כמה זמן ישארו בצידנית קוביות קרח אם אניח בה 4 בקבוקי ליטר וחצי קפואים.
להערכתי יומיים

4. האם יש נוזל אלטרנטיבי טוב יותר וזמין ממים קפואים שניתן למלא בו בקבוקים.

5. האם עטיפת הצידנית בשמיכה מקצועית מבודדת תוסיף לשמירת הקור, מעבר להגנת על גוף הצידנית מטילטולי הדרך.
להערכתי התשובה חיובית

6. האם בחרתי נכון במוצר הלא זול הזה ? - בחכמה שלאחר מעשה.
בחרת במוצר טוב אבל קיים מוצר טוב יותר http://www.evakool.co.il/

תודה לכל העונים.

רכס, קבל תשובותי על סמך ניסיוני עם הצידנית המדוברת

boaz avrahami
16-07-14, 00:34
רכס ואחרים,
מה שאתה תא לוקח בחשבון כשיש מקרר הוא;

1. מקרר יכול לשמור על דברים קפואים בטמפרטורה הרבה יותר נמוכה ממים.
מים קופאים כבר סביב 2-4 מעלות בעוד שבשר לחם וכו׳ צריכים מינוס הרבה יותר רציני.

2. כשיש לך מקרר אתה יכול להכניס כל פעם שתיה חמה ולצנן אותה.
בכל הטיולים אני מוצא את עצמי עושה החלפות של בקבוקי מים מול כל אלו שעדיין אין להם מקרר ורוצים לשתות קר.
לא הכול חייב להיות כל הטיול בתוך המקרר.

3. אין חשש לפתוח את המקרר במהלך הטיול כמו שיש חשש לפתוח צידנית.

בסיכומו של דבר, מקרר של 45 ליטר יתן תשובה הרבה יותר טובה בטיול משתי צידניות הרבה יותר גדולות ואם חסר לך מקום תמיד אפשר להחזיק עוד צידנית ולזרוק פעם ביום בקבוקים שהקפאת במקרר.
אם אני זוכר נכון היה לך בזמנו נסיון לייצר במפעל מקררים, לא?
מעניין אם ואיך זה קשור להימנעות שלך ממקרר ברכב.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

אסף ד.
16-07-14, 01:06
+1
רוטציה של שתיה במקרר מהצידנית למקרר.
הבשר והבירה קבוע במקרר, הבשר לא קפוא, מוכן לגריל בכל רגע נתון ללא תכנון "מתי להוציא להפשיר שיהיה מוכן כי אוכלים עוד שעתיים".
חשמל? מצבר שני DEEP-CYCLE בג'יפ, שיגמר, שיפרק עד הסוף, לא רלוונטי, יש מצבר ראשי גיבור לסטרטר של הבוקר.
יש קרח, אין קרח, לא רלוונטי, אתה עצמאי בשטח ללא תלות במספר הפתיחות של דלת המקרר או זמינות הקרח בסביבה.

חנן-ג'יפולוג
16-07-14, 01:16
בטיולים, כשהמקרר בהיילקס, הוא מחובר קבוע לחשמל ואין בעייה. צריכת החשמל של המקרר לא גבוהה ויש מצבר גיבוי.
ביומיום, ברכב הפרטי הקודם היה חיבור קבוע לחשמל וגם שם לא היתה בעיה, ללא מצבר גיבוי.
ברכב הפרטי הנוכחי, ביומיום המקרר מחובר לשקע המצית שיש בבאגאז' ויש בו חשמל רק כשהסוויץ' פתוח. המקרר עובד רק כשהמנוע מונע ועדיין הוא קר בכל שעות היממה. גם בבוקר יש לי קולה חצי קפואה זמינה במקרר. בצורת חיבור כזו כל הנושא של צריכת החשמל של המקרר והדאגה למצבר יורד מהפרק לחלוטין. אתה לא מכבה את המקרר. לא מדליק אותו. לא מתעסק איתו. הוא פשוט נמצא שם. קר. כמו המקרר בבית.
מי שחושש שלא יהיה לו חשמל להתנעת הבוקר, יכול פשוט לכבות את המקרר בלילה.

בטיול של מספר ימים מורידים עשרות ליטרים של שתייה, מה שאומר שמי שמסתפק בצידנית, נידון בהכרח לשתיה לא קרה. כשיש מקרר השתיה לא תופסת לך מקום במקרר מלבד בקבוק אחד, ואין צורך בקרח, אז הנפח היעיל גדול בהרבה ביחס לצידנית, או בקיצור, מה שבועז אמר.

Jo_P
16-07-14, 08:22
משתמש בצידנית כזו (רק בנפח של 70 ליטר) בדיוק - ואכן רכישה מעולה.
הייתי ממליץ מאוד להשתמש בקרחומים של קולמן (הוספתי לינק בתחתית). אני משלב אותם יחד עם בקבוקים קפואים והקור נשמר לאורך ימים. בחוצה ישראל הוצאתי בירות קרות גם לאחר 5 ימים.
http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=s-cooler&db451981=452133&db451972=452134
מומלץ בחום (למען הקור :))
יוחאי

אסף ד.
16-07-14, 11:57
זיל הזול - קרחום ענק של קולמן ב - 4 דולר - 14 ש"ח -בחלום !!!
http://www.coleman.com/Products/CoolerAccessories/cooler-accessories

רק בארץ הקודש - 60 ש"ח.

400% !!!
למה?
ככה !

opl
16-07-14, 16:20
תגידו... מה עם קרח יבש? שווה התעסקות?

liontamer84
16-07-14, 16:50
תגידו... מה עם קרח יבש? שווה התעסקות?

כל ההתעסקות הזו מיותרת... מקרר קטן וכל השאר פרטים שוליים :)

רכס חיים
16-07-14, 18:58
עברתי את הגיל כדי לאהוב מקררים - למרות שאני מייצר אותם. היות ואני לבד והרכב שלי הוא לא אוטובוס,אין לי בעיה עם צידנית אחת לשלושה ימים ועכשו עם הצידנית החדשה - אולי לארבעה ימים.

רובכם יוצאים לטיולים עם משפחה,חברים וג'יפים מצטרפים - לכן בבסיס אתם בעצם מסעדות נוסעות. אצלי המצב אחר לחלוטין.מה אדם אחד צריך - כמה בירות ,קצת מוצרי חלב ,אבטיח ותרנגולת קפואה ואולי שתיים,זה כל הצורך שלי למספר ימים. מים קרים מגיעים מקוביות קרח ולא מהבקבוקים הקפואים בשני הימים הראשונים שלאחריהם אני כבר משתמש בבקבוקים שהפשירו.

לחם ,ירקות ואפילו ביצים אינם דורשים כלל קירור - ורובם יכולים להכנס לצידנית אם צריך.

כנראה שזה ההבדל שעושה את הויכוח כאן. נסיעות קבוצתיות או נוסע בודד.

amit1
16-07-14, 18:59
אם אתה יכול, תחזיר את הקולמן וקנה evacool , ליגה אחרת!!

רכס חיים
16-07-14, 19:09
במה זה יותר טוב מקולמן ?

amit1
16-07-14, 19:54
בכל פרמטר ואני מכיר את הקולמן מצוין. בדוק ואז תבין.

boaz avrahami
16-07-14, 21:05
מילא שאתה מתעקש על צידנית במקום מקרר אבל אחרי השרשור המפואר על הלול תדע לך ששברת אותי לחתיכות כשרשמת תרנגולת קפואה.

Redoren
16-07-14, 21:30
מילא שאתה מתעקש על צידנית במקום מקרר אבל אחרי השרשור המפואר על הלול תדע לך ששברת אותי לחתיכות כשרשמת תרנגולת קפואה.

אבל זה כל העניין. תחשוב כמה מקום יהיה לו אם גם התרנגולות יהיו מחוץ לצידנית.

אגב רכס, איך אתה מאחסן את כל האוכל הלא-יבש (ירקות לדוגמה) מבלי שיבריחו את כל האוטו?

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

רכס חיים
17-07-14, 01:45
פירות ,ירקות וביצים - באם הם טריים לא דורשים כלל קירור למשך יומיים שלושה.ובוודאי לא תפוחי אדמה,בצל יבש,חצילים,שומר ואפילו עגבניות. חסה ועלים כגון פטרוזיליה אני מקרר בטיולים של יותר מיומיים. פירות מילונים או אבטיח כדאי להכניס לקרור רק 3 או 4 שעות לפני הארוחה,בתוך פלסטיק כשהם חתוכים וללא קליפה.

היום אני יוצא לשלושה ימים למסע קטן שיוגדר - בחינת הצידנית החדשה. כבר אתמול הנחתי בה בקבוקים קפואים כדי שהנפח הפנימי כבר יהיה קר ואחליף אותם בבוקר בבקבוקים חדשים.בצהריים אמלא את הצידנית והבחינה תתחיל באופן מעשי.

חנן-ג'יפולוג
17-07-14, 06:28
שלושה ימים זה לא אתגר רציני לצידנית. כבר יצא לי להחזיר הביתה מהצידנית מעדני חלב במצב טוב לאחר שלושה ימים של טיול באילת.

ד ו ר ו ן
17-07-14, 11:10
חיים,
יש לי צידנית כזו בנפח 70 ל'.
צידנית מעולה.

מעבר לטיפים הרגילים של סידור הקרחומים, הטיפ שלי לקוח מרשימת הציוד הבסיסי להישרדות לפי "המדריך לטרמפיסט בגלקסיה", והוא קח "מגבת".

הבעיה הכי גדולה של הצידנית היא שבניגוד למקרר, היא לא מייצרת יכולת קירור, וכל פתיחה פוגעת במה שיש.

עצה שקיבלתי ויישמתי, הוכיחה את עצמה בענק- אחרי שאני אורז הכל בפנים, אני שם מגבת שמכסה את הפתח, כך שהיא לא מפריעה למכסה להסגר, ומצד שני מכסה מלמעלה ללא מרווח בצדדים.

כשרוצים להוציא משהו, מרימים רק את הפינה הרלוונטית, והקור נשמר בפנים.

בצורה הזו, הצידנית החזיקה קרח ומוצרי חלב ואוכל אחר במשך 3 ימים בלי בעיה, כשהיא על הרצפה, מוצלת, בקמפינג בצפון, וגם בטיולי דרום כשהיא לא חשופה לשמש.
גם ביום הרביעי, הדברים היו קרים, אבל לא קפואים.

גם היום, עם המקרר- שאני לא מוותר עליו, אני לוקח צידנית מלווה עם דברים שלא מחייבים קירור, אבל טמפרטורה ממוזגת רק מסייעת להם- ושם את הירקות והביצים בצידנית פשוטה וקטנה עם 2-3 קרחונים, כך הירקות לא מתעייפים והביצים לא עובדות.

מה שכתבת לגבי בזבוז מקום עם המקרר- לדעתי הפתרון הוא אריזה נכונה יותר.
לוותר על מה שלא באמת צריכים, ולארוז חכם.
גם טיילים רציניים במקומות מורכבים בהרבה מהנגב שלנו, לא מוותרים על מקרר ברכב, ומצליחים לעבור מרחקים גדולים בהרבה, בלי בעיית מקום, עם אותם רכבים, ולך יש רכב גדול יחסית לרוב האנשים כאן.

השילוב האולטימטיבי מבחינתי, הוא מקרר+צידנית בינונית/קטנה.

nirs
17-07-14, 13:16
חיים,
השילוב האולטימטיבי מבחינתי, הוא מקרר+צידנית בינונית/קטנה.

+1.

shahav
17-07-14, 16:35
אבל זה כל העניין. תחשוב כמה מקום יהיה לו אם גם התרנגולות יהיו מחוץ לצידנית.

אגב רכס, איך אתה מאחסן את כל האוכל הלא-יבש (ירקות לדוגמה) מבלי שיבריחו את כל האוטו?

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

התכוונתה לקחת תרנגולת שמטילה ביצים שתשמש לארוחת בוקר ובשר לארחצ? אפשר לוותר על המקרר!

רבין.

רכס חיים
19-07-14, 21:53
דורון - הרעיון של המגבת ממש מעולה. נתחיל ליישם אותו בטיול הבא.

חזרתי עכשו משלושה ימים בשטח. הצידנית תיפקדה בסדר אך לא ניראה לי שהיתה מחזיקה יום נוסף. מדובר ב- 6 ליטר של בקבוקי קולה = סה''כ 4 בקבוקים.

צריך למצוא מארזים אחרים לקרח כי הבקבוקים מחסלים את הנפח של הצידנית. כנראה אבנה מיכלי אלומיניום מרובעים שיכסו במדויק את תחתית הצידנית,ויכילו מים מינרליים לשימוש לשתיה בסוף הטיול.

המשוטט
19-07-14, 22:04
חיים אני משתמש ביום יום בבקבוקים של פריגת .
הם מרובעים ומבזבזים מינימום מקום

ד ו ר ו ן
19-07-14, 23:02
חיים אני משתמש ביום יום בבקבוקים של פריגת .
הם מרובעים ומבזבזים מינימום מקום
+1
הרבה יותר יעילים מבחינת ניצול מקום.

Saar
19-07-14, 23:31
כמה הנדסה , פטנטים והתחכמויות, העיקר לא להשתמש במקרר :)

מוני אורבך
20-07-14, 05:53
סער, אם לא שמת לב, עד היום זה בדיוק מה שמיחד את רכס, ובגלל זה אנחנו אוהבים אותו

boaz avrahami
20-07-14, 06:22
בקבוק עגול מאפשר יותר שטח פנים שפולט קור ורווח שמאפשר לקור להשתחרר.
אם אתה כבר בונה, אז תבנה יחידת קירור קטנה בתחתית...
כמו שסער אמר.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shahav
20-07-14, 07:07
להפך בועז, עגול זו צורה עם היקף מינימאלי...
ככה הקרח יחזיק יותר זמן, אבל פחות קרח.

רבין.

Bernard
20-07-14, 08:22
... חשבתי לבנות שני מיכלי פלסטיק שטוחים בגובה קובית קרח על כל שטח הצידנית מלמעלה - שניתן לפתיחת חצי צד ימין וחצי צד שמאל - מה שיהיה יעיל מאוד לקרור וגם יפחית בהרבה את בריחת הקור בפתיחת הצידנית. זה נותן בערך 2 ליטר קרח במפלס העליון.כל צד ליטר אחד.
...

...
כנראה אבנה מיכלי אלומיניום מרובעים שיכסו במדויק את תחתית הצידנית,ויכילו מים מינרליים לשימוש לשתיה בסוף הטיול.
...

איך אתה, תמיד, מצליח לסבך את הדברים הפשוטים ביותר (כמו הוו לשקית הזבל, שלקח לך כמה שנים למכסם...)... כישרון.
אני מקנא בך על הזמן והרעיונות ובמיוחד על המרץ והאנרגיה שאתה משקיע...

חיים.
אל תותר ואל תתפשר ו... זה מש נותן את הטעם וה"דלק" לחיים.

מצדיע לך.

amit1
20-07-14, 08:59
רכס,
מנסיון, 2 - 1 גריקנים כאלו כתלות במשך הטיול עושים את העבודה..... אין צורך לפתח חלליות....
http://www.pachmas.com/info/products/plastic_Jerrycans/02nonstack/9700502601.jpg

רכס חיים
20-07-14, 14:35
עכשו עלה לי רעיון חדש.

אם אייצר שתי קופסאות אלומיניום במידות 230/250 ובגובה 50 מ''מ,שימולאו במים עם מרחב התפשטות - אקבל משתיהן רצפת קרח תחתונה על כל הצידנית שהגובה שלה יקטן ב- 5 ס''מ בלבד. יתכן שאלה גם מידות הקרחונים של קולמן - אך אין ניצול של מים קרים בסוף השרות.

GodsFather
20-07-14, 20:38
אם כבר אז לייצר משטח שליף שיאטום את החלק התחתון וגובהו יהיה לפי כמות הקרח שתזין לתוכו משקיות קרח למשל. כך המוצרים לא ישחו במים המופשרים מחד ומאידך תקבל את השכבה המדוברת.

עם זאת, זה נוגד את המטרה של הורדת הקור מלמעלה למטה ולכן אולי יש פה הפסד מסוים...להבדיל מקרחון רגיל שאפשר להניח בראש הצידנית או צידיה.

יונתןמצפה
20-07-14, 22:27
חיים- בשביל שכל נפח הצידנית יהיה קר אתה חייב למקם את הקרח/קרחום/מיכל יעודי קפוא בחלק העליון של הצידנית (או לפחות על כל הגובה שלה).
אם תמקם אותו בתחתית הצידנית ה מוצרים מעליו לא יהיו קרים בכלל.

ד ו ר ו ן
20-07-14, 23:26
אני מכניס את הקרחומים/בקבוקים קפואים בעמידה, ובינהם את המוצרים לקירור.
עובד טוב מאד.

אם לא ניתן בגלל גודל האריזות אוכל, אז קרחומים למעלה.

רכס חיים
21-07-14, 00:09
זה שהקור בא מלמעלה אמנם יעיל יותר ,אך בשורה התחתונה הקרח מקרר את כל החלל עם הפרשים קטנים בין למעלה ללמטה. אני מעריך את ההפרשים בשלוש מעלות ולא יותר, אם יש מגבת שמבודדת את בריחת הקור מלמעלה.
במחשבה מעודכנת - אפשר להקפיא עשרה בקבוקים של חצי ליטר מרובעים של משקה פריגת שנכנסים בשכיבה על כל הרצפה בגובה 5 ס''מ ואז אתה מקבל פתרון זול עם משקאות קלים בהישג יד וזה בבחינת דו-שימושיות של הפתרון. אם תרצה תוכל להוסיף עוד ששה בקבוקים כאלה ולהניח אותם מלמעלה - כך יתקבלו 8 ליטר קרח, בבקבוקים קטנים נוחים ומודולריים שלא תופסים נפח כמו 6 ליטר של בקבוקים עגולים.

השאלה הבאה היא - האם קרח בגושים קטנים כאלה לא יחזיק מעמד פחות זמן מקרח בגושים גדולים של בקבוקי ליטר וחצי.

המשוטט
21-07-14, 06:45
גפ הפריגת 1.5 מרובעים

יונתןמצפה
21-07-14, 07:20
חיים, בוודאות קרח בחלק התחתון לא מספק מספיק קור למוצרים שמעליו.
זה מורגש ומאוד משמעותי.
במסגרת העבודה אני לעיתים קולט מוצרי מזון לצידניות ענקיות/מקררי שדה. אם אני לא מפקח מספיק על מי שקולט את המזון והוא מניח את הקרח מתחת למוצרים, לאחר מספר שעות הם כבר לא קרים.
לגבי בקבוקים קטנים- משמעותית מחזיקים פחות מגדולים. מסת הקרח במקרה הזה היא קריטית (כמו גם הטמפ' הראשונה שלו- ראה תגובתי למעלה לגבי הקפאה עמוקה).
עוד פתרון טוב הוא להחזיק שתי צידניות- אחת עם מוצרי המזון וקרח ביניהם, והשנייה משמשת בתור עתודת קרח- צידנית שיש בה רק בקבוקי קרח ולא נפתחת עד לרגע הוצאת הקרח. הקרח בצידנית השניה יחזיק הרבה יותר זמן ותוכל להשתמש בו כשבצידנית המזון הקרח כבר יהיה מים.
להערכתי אפשר להגיע בשיטה הזו עד ל- 5 ימים של קירור בתנאי שטח אופטימאליים (צידנית לא בשמש/חום, מגבת/שעוונית בחלק העליון לבידוד וכד').

רכס חיים
21-07-14, 09:02
אני חייב לומר ,שמה שאני לומד כאן בחודש לוקח ללמוד בשטח חמש שנים.
תודה לכולם.

כנראה סיכום.
1. קירור הצידנית עם 3 בקבוקים קרים - יום לפני הטיול.
2. ריצוף הצידנית ב-4 בקבוקים מהקפאה מכסימלית - בתחתית הצידנית.
3. הכנסת מזון קר ורצוי מוקפא - לתוך הצידנית.
4. הנחת שתי שקיות קרח אטומות מעל כל המצרכים.(של תחנות דלק).
5. כיסוי במגבת עבה על שקיות הקרח.
6. הכנסת 2 בקבוקים קפואים לתוך צידנית רכה שימתינו בצידנית לתורם ביום הרביעי.
7. להתייאש כבר עכשו מהיום החמישי.

זה במקרה ואין אפשרות לאספקת קרח לכל ארבעת הימים.

יונתןמצפה
21-07-14, 22:48
הערות באדום

אני חייב לומר ,שמה שאני לומד כאן בחודש לוקח ללמוד בשטח חמש שנים.
תודה לכולם.

כנראה סיכום.
1. קירור הצידנית עם 3 בקבוקים קרים - יום לפני הטיול.
2. ריצוף הצידנית ב-4 בקבוקים מהקפאה מכסימלית - בתחתית הצידנית.- מיותר- עדיף למעלה.
3. הכנסת מזון קר ורצוי מוקפא - לתוך הצידנית.
4. הנחת שתי שקיות קרח אטומות מעל כל המצרכים.(של תחנות דלק).- ימלאו לך את הצידנית במים. הן לא אטומות.
5. כיסוי במגבת עבה על שקיות הקרח.
6. הכנסת 2 בקבוקים קפואים לתוך צידנית רכה שימתינו בצידנית לתורם ביום הרביעי.- 2 זה מעט מדי לטעמי. לפחות 4 יגדילו את הסיכוי שהקרח יישמר.
7. להתייאש כבר עכשו מהיום החמישי.

זה במקרה ואין אפשרות לאספקת קרח לכל ארבעת הימים.

Tsafrir
21-07-14, 22:53
סתם פיסיקה פשוטה של בית ספר יסודי (המממ.... במחשבה שניה כבר הפסיקו ללמד אז לא)
קור שואף לרדת ממקום גבוה לנמוך.
עוד סיבה לשים את הקרחומים למעלה.

boaz avrahami
21-07-14, 23:20
חתיכת קרח יבש ויש לך ראש שקט וגם ישאר לך נפח בצידנית

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
22-07-14, 08:38
כנראה שההצעה של עמית למיכל קרח של 5 ליטר הוא הנכון והזול ביותר. שניים כאלה ואתה מסודר כנראה גם לחמישה ימים. צריך לנסות.

קרח יבש זה יפה ,אבל היכן משיגים אותו בלי לנסוע לעפולה ?

boaz avrahami
22-07-14, 08:55
אני צפוני אז בזמנו הייתי רוכש בקרית אתא.
למיטב זכרוני יש גם בראשון לציון
ומשיטוט קצר גם באור יהודה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

balmog
22-07-14, 10:33
איפה בקרית אתא ?

רכס חיים
22-07-14, 11:37
קניתי עכשו שני מיכלי מיץ תפוזים טבעי בנפח 5 ליטר כל אחד. הם כבר במקפיא לטיול סוף שבוע של שלושה ימים. אעדכן כשאחזור.

talilim
22-07-14, 11:49
קניתי עכשו שני מיכלי מיץ תפוזים טבעי בנפח 5 ליטר כל אחד. הם כבר במקפיא לטיול סוף שבוע של שלושה ימים. אעדכן כשאחזור.

איזה כיף לך.....

boaz avrahami
22-07-14, 12:00
איפה בקרית אתא ?

תבדוק איתם כי לא הייתי שם כבר שנים.
נראה לי שזה אלו

http://img.tapatalk.com/d/14/07/22/2ade7yzu.jpg

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
22-07-14, 13:24
אם אני שם את המקרר על הטמפרטורה הכי נמוכה - גם המקפיא מוריד את טמפרטורת המצרכים ?

לאיזה טמפרטורה יגיע המינוס של מקרר רגיל ?

האם יש הבדל במסת האנרגיה של מיץ ממותק לעומת מים וכמה בערך באחוזים ?

איזה נוזל נגיש יהיה עם מסת הקור המכסימלית ,או איזה תערובת של נוזלים הכי טובה לזה - בהנחה שרצוי תערובת אכילה......לדוגמה שמנת מתוקה.

נא להתייחס ברצינות לתשובות למרות שהשאלות קצת מצחיקות.

boaz avrahami
22-07-14, 16:01
לא לכל השאלות ששאלת אני יודע לענות.
טמפרטורת מקרר נקבעת על ידי מספר פרמטרים...
איזה מדחס, כמה מבודד ארגז המקרר ומטמפרטורת העבודה החיצונית.
מקרר מאיכות טובה בעל מדחס דנפוס לאזור יחיד יכול בתאוריה להגיע למינוס 18.
הכי הרבה שניסיתי היה מינוס 12 על הפאנל. המים קופאים כבר סביב אפס.

למקררים הרגילים תא גדול שהוא מושפע ממה ששמת בפאנל ועוד תא קטן מופרד מעט שבו נשמרת טמפרטורת קירור למוצרי חלב, ירקות וכו.
יש גם מקררים עם שני אזורים נפרדים.
אחד לקירור ושני למשל להקפאה.
אחד הנחשקים הוא הנשיונל לונה הדרום אפריקאי אבל הוא לא היחיד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

shahav
22-07-14, 16:22
בועז,
אני חושב שחיים שאל על מקרר ביתי רגיל..., כי הוא מתכוון לקרר את הבקבוקים למינימום שאפשר מבועד מועד. או שאני פספסתי את הדיון.

רבין.

רכס חיים
22-07-14, 19:57
אני באמת מתכוון למקרר בסיסי ,כזה שיש לי במפעל עבור שרות לאורחים ולעובדי המשרד. הוא אמנם חדש ועובד יפה אך הטמפרטורות מצוינות בו בדרגות ולא במעלות.
היות ונקודת ההתארגנות שלי היא במפעל - אני תמיד אכניס שניים שלושה בקבוקי קרח יום לפני היציאה לטיול כדי שהצידנית עצמה כבר תהיה מקוררת,וממש לפני היציאה אני מחליף את הבקבוקים במיכלים של ה-5 ליטר.

amit1
22-07-14, 20:28
כשאתה ממקם את המיכל 5 ליטר בצידנית, סדר מסביבות את המצרכים כך שהמיכל לא יוכל לנוע בחופשיות כדי שבשעת קפיצה או פנייה, המיכל לא יפגע בדופן הפנימית של הקולמן.

balmog
22-07-14, 20:32
[QUOTE=boaz avrahami;586400]תבדוק איתם כי לא הייתי שם כבר שנים.
נראה לי שזה אלו

תודה !

ד ו ר ו ן
22-07-14, 20:52
האם יש הבדל במסת האנרגיה של מיץ ממותק לעומת מים וכמה בערך באחוזים ?

לצורך הקפאה, בהחלט.
זה כמו ההבדל בין אנטיפריז/ נוזל קירור למים.
תחשוב על המיץ כאל אלקטרוליט.

כמה יותר טוב?
מעלות בודדות בקושי.

Slowly..

ד ו ר ו ן
22-07-14, 20:55
חיים,
אני משתמש בבקבוקים קפואים עומדים, וככה הקור נמצא בכל פרופיל הגובה של הצידנית.
המצרכים בין הבקבוקים.
הפיזור קור יהיה יעיל יותר מאשר מיכל אחד במרכז.

Slowly..

רכס חיים
22-07-14, 21:51
דורון אולי אתה צודק,אך ניראה לי שגוש קרח גדול יימס יותר לאט מגושים קטנים יותר. אולי כדאי כמו שהציע עמית למקם את שני המיכלים באמצע ולשים מסביבם ומעליהם את כל המצרכים, ובסוף למעלה את המגבת שהציע דורון.

וואלה,אני מתחיל לצאת לטיולים כדי לבדוק את הצידנית ולא בשביל נופי השטח.....

מחר אני חייב לקנות שישית בירות כדי לקרר אותה לטיול של סוף השבוע - יומיים בבורות לוץ שנדחו משבוע שעבר.

איל מ
26-07-14, 12:50
רציתי לשאול אם קנית צידנית אקסטרים או אקסטרים5 (או אפילו 6 שאמורה להיות הטכנולוגיה האחרונה שלהם)

רכס חיים
26-07-14, 22:07
לא יודע איזה אקסטרים הצידנית - כנראה 5.

חזרתי עכשו משלושה ימים בשטח עם צידנית שיש בה מיכל 5 ליטר ובקבוק 1.5 ליטר. כשהגעתי בצהריים לדיונות של הר קרן הוצאתי מהצידנית מלון קר להתרעננות. המלון הוכנס לצידנית מיד לאחר הקניה ושהה בצידנית כל הזמן.

לצערי לא ניתן היה לאכול אותו כי הוא היה פשוט קפוא כמו ארטיק ,ונאלצתי לזרוק אותו. החלפתי בבירה קפואה שנהנתה מהקפאון.

חזרתי הביתה הערב אך השארתי את הצידנית להמשך בקורת שתבוצע מחר ומחרתיים.

opl
26-07-14, 22:17
אני אהיה פלצן בירה לרגע.

בירה לא שותים כשהיא כמעט קפואה, זה מאלחש את הפה ומונע ממך לחוש בטעמים המלאים של הבירה.

זהו, סיימתי.

רכס חיים
26-07-14, 22:37
זה לא תופס לפחית בירה באמצע חולות חלוצה בסוף יולי.

savyon
26-07-14, 23:13
חיים,
אתה מכיר את מבחן הצידניות שעשינו?
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2891

סביון

ד ו ר ו ן
27-07-14, 00:24
זה לא תופס לפחית בירה באמצע חולות חלוצה בסוף יולי.

+++++++++

Slowly..

רכס חיים
27-07-14, 09:35
קראתי את המבחן - והשכלתי.

ukiuki
27-07-14, 16:27
חיים
ברור לך שדיון כזה נצרב בתודעה.
לפני שבועיים צדה עיני צידנית קולמן חשמלית בשוק הפשפשים בחיפה.
לאחר משא ומתן מתיש התעקש המוכר לא לרדת מ 150 ש"ח וכך נפרדנו.
אתמול נתקלתי בה שוב והמשא ומתן חודש והסתיים בהצלחה ב 100 שקלים כולל בדיקה במקום כי אכן עובדת.
אני לא סגור מאיזה מחצית של המאה העשרים הצידנית הזאת.
ואני לא מצליח להבין את מהות הטכנולוגיה (מקררת ללא גז).
אבל, לאחר עבודה של כ 5 דקות גוף האלומניום הפנימי אכן היה קר. COOL (מגניב). יש לה אפילו מתג שהופך את התהליך ואז מאתה מחמם את הפנים (כנראה בעוד מספר שנים כשהיורד יתגייס ונצטרך לסחוב לו ארוחות חמות לבסיס).

אז למען הויכוח שצץ פה האם צידנית או מקרר - קבלו את מה שיוצא כשנותנים לשני אלה זמן איכות יחד :) .

89787

ספרדי
27-07-14, 17:44
חיים
ברור לך שדיון כזה נצרב בתודעה.
לפני שבועיים צדה עיני צידנית קולמן חשמלית בשוק הפשפשים בחיפה.
לאחר משא ומתן מתיש התעקש המוכר לא לרדת מ 150 ש"ח וכך נפרדנו.
אתמול נתקלתי בה שוב והמשא ומתן חודש והסתיים בהצלחה ב 100 שקלים כולל בדיקה במקום כי אכן עובדת.
אני לא סגור מאיזה מחצית של המאה העשרים הצידנית הזאת.
ואני לא מצליח להבין את מהות הטכנולוגיה (מקררת ללא גז).
אבל, לאחר עבודה של כ 5 דקות גוף האלומניום הפנימי אכן היה קר. COOL (מגניב). יש לה אפילו מתג שהופך את התהליך ואז מאתה מחמם את הפנים (כנראה בעוד מספר שנים כשהיורד יתגייס ונצטרך לסחוב לו ארוחות חמות לבסיס).

אז למען הויכוח שצץ פה האם צידנית או מקרר - קבלו את מה שיוצא כשנותנים לשני אלה זמן איכות יחד :) .

89787

אתה יכול לעלות תמונה של צידנית שקנית?

opl
27-07-14, 18:05
יש לי שתי צידניות קירור על אותו עיקרון... זה לא להיט.

חנן-ג'יפולוג
27-07-14, 18:10
חיים
בד :) .

89787
זה כבר לא יעזור לך, אבל לטובת הגולשים האחרים:
יש לי כזו בדיוק. המוצר המעפן ביותר מכל ציוד השטח שלי. חיברתי אותה פעמיים לחשמל, הבנתי את גודל הנפילה, ומאז היא משמשת כצידנית רגילה, ללא חיבור לחשמל, כשהמקרר לא מספיק לי.

צריכת החשמל היסטרית, ממש, סכנה ברורה ומיידית ליכולת ההתנעה של הרכב, וביצועי הקירור שווים לת...

boaz avrahami
27-07-14, 18:18
יש לי גם צידנית קירור כזו של קולמן או איגלו ( לא זוכר).
זה לא מקרר ולא מצנן ולא צידנית.
אם לא היה לי מצפון הייתי כנראה מוכר אותה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
27-07-14, 21:10
במבחן הצידניות שלי - התוצאה צריכה להיות בסוף בירה קרה ללא פשרות.

בשלב זה עברו שלושה ימים והבירה ממש קרה. אם הצידנית תעבור את מחר - היום הרביעי - זה ממש טוב עבורי.

תוצאות בהמשך.

GodsFather
28-07-14, 10:07
אם לא, אני קונה ממך אותה ב100 שקל ושישיה של בירות קרות במעמד העסקה, שלא תתבאס :)

boaz avrahami
28-07-14, 10:40
סגרנו

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

GodsFather
28-07-14, 11:36
אני כיוונתי לחיים.

את הצידנית שלך בועז אני מוכן לרכוש בתמורה לקופון למסעדת קבביטר.

ukiuki
28-07-14, 12:39
זה כבר לא יעזור לך, אבל לטובת הגולשים האחרים:
יש לי כזו בדיוק. המוצר המעפן ביותר מכל ציוד השטח שלי. חיברתי אותה פעמיים לחשמל, הבנתי את גודל הנפילה, ומאז היא משמשת כצידנית רגילה, ללא חיבור לחשמל, כשהמקרר לא מספיק לי.

צריכת החשמל היסטרית, ממש, סכנה ברורה ומיידית ליכולת ההתנעה של הרכב, וביצועי הקירור שווים לת...
תודה על המידע
אולי הצלת לי מצבר
מי שלא יוזם לא נכשל. תמיד תוכל לשמש כצידנית פאסיבית.

shahav
28-07-14, 17:01
חבר למתח רק כשהמנוע עובד...

opl
28-07-14, 17:19
אני כבר מזמן מתכנן לעשות ניסוי עם הציידנית קירור שלי, לחבר אותה למתח בבית (עם ממיר כמובן) ולראות אם במהלך הלילה היא תהייה מסוגלת לקרר שישיית בירה מטמפ החדר לטמפ של כ10 מעלות בלי עזרים, נראה לכם שתצליח? זאת לא משימה קשה...

Bernard
28-07-14, 17:19
תודה על המידע
אולי הצלת לי מצבר
מי שלא יוזם לא נכשל. תמיד תוכל לשמש כצידנית פאסיבית.

לא יודע איזה מצבר היה, שנגמר..

לי היתה צידנית מצננת כזו אבל קטנה יחסית.
אחרי שאחי קנה מקרר אמיתי, לקחתי את הצידנית המצננת שלו (גדולה כזו) והוספתי אליה את גוף הקירור של הצידנית שלי - תוספת הקירור היתה משמעותית ביותר - ממש קר.
נתתי את הגישעפט הזה לגיסי (יש לו גגון ולכן יותר מקום פנוי בתוך האוטו) ועבד מצויין.
כשהולכים לישון, מנתקים מהחשמל ועד הבוקר (6 שעות בערך) הקור נשמר מצויין ואז מחברים חזרה - אף פעם לא גמר מצבר ולא נזקקנו לסיוע בהתנעת הדיסקברי המסכן הזה...

רכס חיים
28-07-14, 18:15
היום הרביעי של הבירות במקרר - והן קרות שחבל על הזמן.

לא מאמין שגם מחר הן תהיינה עדיין קרות - אך לא העזתי לבדוק את מיכל הקרח אם נותר בו עדיין גוש,כי חששתי להפסד קור.

אדווח גם מחר. בינתיים רק לתזכורת - הכנסתי רק מיכל אחד של 5 ליטר למרות שתכננתי להכניס שניים.

opl
28-07-14, 21:10
שמתי את הבירות בצידנית קירור וחיברתי מד זרם. בינתיים זה התייצב על 1A שזה ממש לא הרבה. נראה מה יהיה בבוקר

ד ו ר ו ן
28-07-14, 21:16
שמתי את הבירות בצידנית קירור וחיברתי מד זרם. בינתיים זה התייצב על 1A שזה ממש לא הרבה. נראה מה יהיה בבוקר

צידנית הקירור פועלת ביחס לטמפ סביבה.
בניגוד למקרר, מפל הטמפ שלה הוא לא אבסולוטי אלא x מעלות מתחת לאויר מסביב.

אז עכשיו, בבית, בערב זה סבבה.
בשטח, ביום רגיל, זה מתפקד לא משהו, וצורך הרבה מאד כדי להגיע לשם.

Slowly..

opl
28-07-14, 21:19
כן אני יודע, אבל חייבים להתחיל ממשהו, אני ממש לא הכי בטוח שמחר הבירות יהיו קרות...

חנן-ג'יפולוג
28-07-14, 21:23
צריכת הזרם של הקולמן שלי היא 4.2 אמפר. תכפיל את זה ב12 שעות ותקבל גזר דין מוות למצבר.
אמפר אחד זה פחות מ4.2 אבל תכפיל את זה ב12 ותקבל סיכוי סביר לרכב לא מתניע, ואם הוא כן יתניע, אז ייגרם לו נזק ודאי.
שים לב גם שהצריכה הזו היא קבועה, בניגוד למקרר שמנוהל עם טרמוסטט ועובד רק חלק מהזמן.

opl
28-07-14, 22:46
תם הניסוי... הצידנית החלה לעשות רעשים של קרנף נאנס, פתחתי מכסי פלסטיק - כל החלק החיצוני מלא אבק מדבר, המנוע שמסובב מאורר פנימי וחיצוני חצי תפוס וחורק.

חיברתי עכשיו לחשמל יחידה אחרת שפירקתי מצידנית משענת יד (6 ליטר נפח) הרכיב צורך 1.7 ולהבדיל מהצידנית צלעות הקירור ממש קופאות תוך דקה שתיים.

Bernard
28-07-14, 22:53
חורק.
חצי תפוס.

ידוע. בגלל הלחות - שום דבר שקצת (או הרבה) WD40 לא יכול לפתור..

opl
28-07-14, 22:59
ככה? לתוך מנוע חשמלי?

Bernard
28-07-14, 23:03
כן. לציר..

Pageup
28-07-14, 23:08
הצידניות האלה עובדות על עקרון תרמו-אלקטרי או בפי העם עקרון פלטייר.
היעילות של הדבר הזה היא מתחת ל 15% שמקרר נותן מעל 50% (היינו יותר מפי 3
חסכון אנרגטי).
עקרון תרמו-אלקטרי נותן באופטימום הפרש טמפרטורה של 20 מעלות בין החוץ לפנים.
אם הטמפרטורה בבית היא 25 מעלות (כי המזגן עובד) אז ואלאכ הכל יהיה קר כמו שצריך.
אבל שהטמפרטורה ברכב היא 40 או 50 (בזמן חנייה ואפילו הרבה יותר) אז במצב כזה
הצידנית היא יותר טוסטר אובן מאשר צידנית.
http://en.wikipedia.org/wiki/Thermoelectric_cooling

opl
28-07-14, 23:15
תודה

ביניינו... מתי במהלך טיול סטנדרטי יש 40-50 מעלות חום? בנסיעה או שהחלונות פתוחים או שהמזגן עובד, כשמגיעים לחניון הלילה הטמפרטורות נוחות. רק במקרים שבהם עושים עצירות עם רכב נעול לטובת טיול רגלי הטמפ מטפסות אבל כמה מאיתנו כבר עושים זאת?

KOOKE
28-07-14, 23:18
אני כנראה חסר מצפון ביחס לבועז. אני מוכר צידנית קירור של קולמן ב- 100₪.

אכן זה לא מקרר. אבל צידנית קירור חשמלית עדיפה על צידנית רגילה ומאריכה את שמירת הקור של המוצרים המאוחסנים בה.

Bernard
28-07-14, 23:23
עזוב אותך מכל התיאוריות (הנכונות, כשלעצמן).
הדבר הזה הוא מקרר לעניים - לא מקרר כמו מקרר וגם לא עולה כמו מקרר.

אתה מכניס דברים קרים לשם ובקבוק או שניים קפואים וזה עובד סביר לגמרי, יחסית לצידנית +.
לא הכי יעיל ולא הכי וכו' אבל אם אתה לוקח בפרופורציות זה יכול להתאים לך - יוטר טוב מצידנית מלאה מי קרח שהשסתום התחתון שלה כשל פתאום...:(

למי שיש כסף ויכולת - אין כמו מקרר.
למי שיש זמן ואוהב לשחק - ראה את רישומי חיים.
למי ש... לא - שישאר בבית.

הזכרתי את זה.
יש לך שני צידניות כאלה - קח את זו שהגודל שלה מתאים ותתקין בתוכה את מנגנון הקירור של השנייה. עובד יפה (לשים לב לחיבור - +- בכיוון אחד מקרר אבל בכיוון השני מחמם..) ומקרר הרבה יותר טוב.
אם תשאיר לילה שלם מחובר, עם מנוע כבויי - יגמר המצבר, כנראה - אבל מיותר.

opl
28-07-14, 23:28
אני גם לא מאמין במוצר הזה אבל התגלגלו אלי שניים שכאלה אז זה שווה את הניסוי. ויש גם מצבר קטן של 30~ אמפר ככה שהעסק מבודד ממערכת הרכב, זו הסיבה היחידה שאני מתעסק עם זה. הטיולים שלי הם מקסימום דו יומיים ציידנית בשלב זה מספיקה לי מעל ומעבר.

אני לא יכול לחבר את המנגנון הטוב לצידנית. זה אולי אותו עיקרון אבל היישום שונה.

רכס חיים
29-07-14, 03:18
צידנית טובה שמחזיקה קור 4 ימים עונה על 99% מהטיולים של כולנו פה. לכן מקרר מכל סוג מיותר - זולתי אם אתה רוצה קרטיב לילדים.

צריך לפתוח שרשור / משאל של כמה ימים אורכים טיולים של החברים כאן.

היות ועכשו 3 בבוקר - ואין לי מה לעשות כרגע - אפתח את השרשור כאן בפורום .

ד ו ר ו ן
29-07-14, 08:52
חיים,
זה לא רק כמה ימים, זה בעיקר מה לוקחים, ומי הצרכן.
עם ילדים, אני מכניס בקבוקי מים בטמפ הסביבה לקירור, דבר שהורג כל צידנית.

בשר ועוף ליום השלישי, כולל חצי מעובד.

ירקות- בעצמך ציינת מה קורה למלון עם קור מוגזם.
במקרר יש 2 תאים בטמפ שונה, ובעיקר אפשרות לקחת צידנית לירקות פחות קרה, אבל שלא יהפכו לסמרטוטים אחרי יומיים.

רכס חיים
29-07-14, 09:14
כמו שכתבתי - מבחן הבירה הוא הקובע לגבי. השאר לא מעניין במיוחד.

רכס חיים
29-07-14, 12:41
בדיקה אחרונה - היום החמישי - שעת צהריים .הבירה קרה לשתייה מיידית אך כבר לא קפואה כפי שאני מעדיף. בתנאי מדבר היא עדיין תענג ,אך עד הערב כבר לא תהיה קרה מספיק.

שורה תחתונה - הבחירה בקולמן לא היתה שגיאה.

חנן-ג'יפולוג
29-07-14, 13:00
חיים, נראה לי שאתה מתאמץ להוכיח דבר שהוא כבר מוכח.
צידנית זה יופי של דבר. גם אני משתמש לעתים באחת בנוסף למקרר. תקן אותי אם אני טועה אבל אתה מדבר על צידנית, ולא על צידנית חשמלית.
למיטב זכרוני לא כתבו כאן שום דבר רע על צידניות.

רכס חיים
29-07-14, 14:18
צידנית צידנית - לא שום דבר חשמלי. את האסון הזה מעולם לא העזתי לנסות.

Bernard
29-07-14, 17:16
חיים, נראה לי שאתה מתאמץ להוכיח דבר שהוא כבר מוכח.
צידנית זה יופי של דבר. גם אני משתמש לעתים באחת בנוסף למקרר. תקן אותי אם אני טועה אבל אתה מדבר על צידנית, ולא על צידנית חשמלית.
למיטב זכרוני לא כתבו כאן שום דבר רע על צידניות.

חיכיתי שמישהו יעלה את זה.
7 עמודים על צידנית... של קולמן...

נו, שויין...

ד ו ר ו ן
29-07-14, 20:07
שורה תחתונה - הבחירה בקולמן לא היתה שגיאה.
למה לא הצלחה?

רכס חיים
29-07-14, 21:31
צריך להיות קול........... אבל באמת הצלחה.

amiri
31-07-14, 01:21
ערב טוב
טעות לחשוב שמקרר לא טוב
כמי שנוסע שנים רבות עם מקרר .
1.המקרר לא יוצר תלות בשטח של שקיות קרח בטיול של שלושה ימים בשטח אני זה שדואג לשתיה קרה לקבוצה מוציאים קר מכניסים חם.
2.לטיול עם ילדים ליום אחד אפילו ארטיקים בשטח זו חוויה .
3.נפח המקרר אצלי 42 ליטר אך בל נישכח שאני לא צריך למלא אותו בקרח ע"ח מוצרים.
4.טעות לחשוב שהמקרר מרוקן מצבר,ברגע שהמנוע כבוי או ב10.5 וולט המקרר עובר לצריכת חיסכון כך שגם נשמר קור ויש אפשרות התנעה
5.בענין המחיר נכון שיקר אך לאורך זמן והשנים הרבות שאני מפיק ממנו הנאה בדיעבד היום הייתי קונה שוב.
שיהיה לכם ערב טוב ורק הנאות ושימחה!!!!

נמרוד
11-08-14, 11:03
רכס, אני מחפש עכשיו לצרכים אחרים לגמרי שלא קשורים בטיולים צידניות על. מנסים קודם מה שיש זמין, אבל חיפוש באינטרנט מגלה שיש קטגוריה כזאת באמת, של סופר צידניות עם יחס בין הנפח הפנימי לחיצוני של 3-4, שמחזיקות קרח 7-10 ימים. יקר ביותר, עדיין יותר זול ממקרר כנראה.

Igloo Yukon (http://www.ebay.com/itm/IGLOO-Yukon-120qt-Cold-Locker-Ice-Chest-Cooler-/301254055986?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4624241832)

http://i.ebayimg.com/00/s/NTI1WDUyNQ==/z/6-YAAOSw8lBTqOKP/$_57.JPG

Pelikcan progear (http://www.ebay.com/itm/Pelican-ProGear-65-Quart-Elite-Marine-Cooler-White-7-10-Day-Ice-Retention-/181469789135?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a40713bcf)
http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMzU1/z/wF8AAOSwX6VTypsE/$_57.JPG

GodsFather
11-08-14, 11:20
נמרוד, אתה מדבר על ציוד למערכות רפואיות (בין היתר) שאין סיבה שהקופסה תיפתח עד שהיא מגיעה ליעדה.

ד ו ר ו ן
11-08-14, 11:27
נמרוד,
אם הקולמן אקסטרים מחזיק קרח 3-4 ימים כשפותחים וסוגרים את הצידנית, אני רק יכול לשער שהיא תחזיק קרח לפחות עוד 2-3 ימים אם לא יפתחו אותה כלל, אבל אז זה לא צידנית לטיולים..

נמרוד
11-08-14, 11:56
נמרוד, אתה מדבר על ציוד למערכות רפואיות (בין היתר) שאין סיבה שהקופסה תיפתח עד שהיא מגיעה ליעדה.

לא בדיוק.

אני מדבר בגדול על צורך של אנשי מכירות להחזיק מה שנקרא Trunk stock - להחזיק מוצרים באופן קבוע בתא המטען של הרכב, במשך כל שבוע העבודה, כשכן פותחים את הצידנית אפילו מספר פעמים ביום. הדרישה היא לא קירור - אלא רק שהטמפרטורה של המוצרים לא תעלה מעל, נניח, 40 מעלות. אם המחזור של יום ולילה, ותלוי בעונות השנה, יש מצב שצידנית פסיבית מספיק מבודדת תעמוד בזה, אפילו בתנאים של קיץ ישראלי. או שלא...

רכס חיים
11-08-14, 11:58
נמרוד - הכל שאלה של עלות/תועלת - יותר בהקשר לנפח ולא למחיר.

ברגע שהבירות/הבשר עומד בתנאי של 3 ימים לפחות - אין מה לחפש יותר ובמיוחד שהמחיר זול בהרבה.

eysham
11-08-14, 12:27
השוואה בין צידניות HIGH END

https://www.youtube.com/watch?v=6-TE4RnqT0U

GodsFather
12-08-14, 20:05
אז חיים צדק :)

amirmoshe
12-08-14, 21:38
עכשיו רק צריך לארגן קבוצת רכישה..

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

רכס חיים
12-08-14, 23:04
כדאי לדבר עם עידן באישטח . הוא גם שלנו ,גם נותן מחירים טובים והשרות ממש טוב שמגיע עד הבית.

אני קונה ממנו הכל ומאוד מרוצה.

גל מגל
31-08-14, 18:14
יש עכשיו מבצע על הצידניות אצל עידן.
http://www.e-shetach.co.il/pl_product~76501344240~43~182.htm

רכס חיים
01-09-14, 01:37
העונה של הצידניות נגמרה. שיעשו מבצע בחודש מאי בשנה הבאה.

גל מגל
01-09-14, 07:21
חיים אצלי העונה של הצידנית רק מתחילה. שלא לדבר על הטיולים בחגים...

Bernard
01-09-14, 17:00
ומה מפריע לקנות צידנית "מחוץ לעונה"?
זה מתקלקל?

ezraiz
01-09-14, 21:08
האם בצידנית 70 ליטר שבמבצע הז אפשר להעמיד בקבוק 1.5 ליטר ולסגור?

GodsFather
01-09-14, 21:30
נכנסת ללינק של אישטח ?

שורה שלישית - מאפשר אחסנה של בקבוקי 2 ליטר בעמידה.

נראה לי שליטר וחצי גם יכנס :)

ezraiz
07-09-14, 07:47
אכן פיספסתי את הפרט הזה. תודה :rolleyes:

מצד שני, מסתבר שהמחיר המיוחד של עידן הוא לא של עידן ו... הוא לא הכי מיוחד.
טוב שיש זאפ...
:)

GodsFather
08-09-14, 00:01
מחיר זה אחד ושירות זה אחד.

שיהיה במזל

boaz avrahami
08-09-14, 00:07
עזרא, הגיע הזמן שתלמד שיש עוד פקטורים חוץ משקל וחצי פחות.
למרות שאני לא אופטימי לגביך....

gmike
08-09-14, 00:32
עזרא, איפה ראית אקסטרים 70 ליטר בפחות מ400 ש"ח?
וגם אם תמצא בקצת פחות(מה שאני בספק לגביו) אני תמיד מעדיף לקנות באישטח,כשההפרש קטן,בגלל עידן והשירות.

oferziv1
04-10-14, 06:37
היי לכולם,

בהמשך לדיון הנחמד הזה, אני נמצא כעת בניו יורק וחושב להביא איתי את הצדנית הזו:
http://www.amazon.com/dp/B000G68GP4/ref=pe_385040_30332200_TE_item

בהשוואה לגודל הצידניות האלה בארץ המחיר הוא באמת ללא תחרות, 180₪ צידנית של 60 ליטר אקסטרים 5 של קולמן.

אז לפי הביקורת זה נראה טוב, האם למישהו מכם יש התנסות עם התצורה הזו?
זה נראה כאילו הידית לא הכי חזקה לנשיאת משקל צידנית מלאה, מה דעתכם?

אשמח להתייחסותכם,
עופר

רכס חיים
04-10-14, 07:36
הצידנית ברוטו היא בנפח של כ- 120 ליטר. זה לא משהו מסורבל מדי להביא במטען אישי של טיסה ? המחיר בארץ כנראה משקף את עלויות ההובלה שהן לא זולות כלל עם המשכורות שבנמל אשדוד. כך יוצא שהחסכון הינו מרכיב ההובלה ומרכיב הרווח של היבואן והקמעונאי. סך הכל די סביר למדי.

boaz avrahami
04-10-14, 07:51
אם אתה כבר מביא אז תביא מקרר arb ולא ארגז

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

oferziv1
04-10-14, 08:02
המשקל של החבילה הוא קצת יותר מ 6 קילו, הגודל של החבילה הוא בגודל מזוודה.
הרווח הוא של משהו כמו 450₪.
דר״א המחיר כולל משלוח לארצנו הקטנה הוא הוא 130 דולר שזה 470₪ גם כאן הרווח הוא של 200-250₪ לפחות.

GodsFather
04-10-14, 19:31
הגודל סבבה, אני פחות אוהב את האלמנט של הגלגלים מפלסטיק.

gp1
07-10-14, 00:14
ראיתי בזייפר בנתניה שיש היום מבצע מכירות של קולמן צידניות טרמוסים שולחנות ואוהלים ועוד....

אסף ד.
08-10-14, 23:32
רק מקרר

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->