PDA

צפייה בגרסה מלאה : עידן פלוס

ibinder
15-07-14, 21:57
הי,

אני עובר דירה בקרוב, ושוקל לראות טלוויזיה באמצעות עידן פלוס.
האם יש ממיר ספציפי מומלץ? האם יש משהו לא מומלץ?
זוג מכשירי טלוויזיה, האחד עם מחשב Media Center יעודי - האם כדאי לרכוש ממיר רגיל, או דונגל שיחובר ב USB למחשב והכל יעבוד דרכו?

תודה,
עידן

meir alony
16-07-14, 07:07
תקנה ממיר רגיל אבל דור 2 זה שמותאם לשידורים החדשים שכנראה יהיו בקרוב נקרא : DVBT2
מנסיון עם דונגל למחשב הקליטה לא משהו.

shmil
16-07-14, 08:43
כדאי שתתחיל בלשאול את השכנים אם בכלל יש שם קליטה, או בלבדוק עם דונגל ולפטפ.
לא בכל מקום יש קליטה.

אדי
16-07-14, 09:45
בדוק האם יש קליטה במקום המגורים החדש, שווה לשאול את השכנים כמו שכבר כתבו.

איזה ממיר? לאחר שהממיר הראשון עבד, קניתי עוד שניים, הכי זולים שמצאתי והם עובדים לא פחות טוב.
במידה ובאמת תקן השידור ישתנה, ייתכן וכדאי להשקיע בממיר המתאים לו, אבל לוודא גם תאימות לאחור ועלות מול תועלת יחסית לממירים הרגילים.

השדרוג העיקרי לאיכות הקליטה יהיה התקנת אנטנה חיצונית, במידה ויש כבילה בקירות (שאריות מהכבלים או מ-yes) לכיוון הטלוויזיות המתוכננות חסכת המון עבודה.

erezgur
16-07-14, 10:25
רק מחזק את קודמי - לבדוק מצב הקליטה בדירה החדשה (לפחות אצ ל השכנים), ממיר התומך ב- DVBT2 (תואם לאחור גם ב- DVBT), ממילא העלויות הן חד פעמיות ונמוכות יחסית (למיטב זכרוני החירים היום מתחת ל-300 שח).

נושא האנטנה יכול להיות מאד משמעותי, ישנם הרבה סרטים יצירתיים ביו-טיוב :). אם יש כבילה לגג או אפילו למרפסת / לחלון - הקליטה תהיה משמעותית טובה יותר.

אם תרצה דונגל לבדיקה מקדימה - אתה מוזמן (בדקתי גם עם ממיר גדול אבל אצלי הקליטה לא משהו ואני עדיין ללא עידן+).

עוד מילה לגבי ממירים - מעבר לפונקציונליות של ה- DVBT, חלק מהממירים בעלי יכולות נחמדות של הזרמת מדיה, אפשרויות הקלטה ועוד פיצ'רים המוכרים לבעלי ממירים דיגיטליים חכמים. לאחר שתוודא שיש קליטה - תוכל להחליט על הממיר גם לפי התכונות הנוספות שציינתי.

ארז גור

איל מ
16-07-14, 10:31
הממיר המומלץ על ידי החברה עצמה הוא הממיר של konka.
לי יש אחד כזה ועוד אחד של יונדאי.
הממיר של קונקה קולט יותר טוב אבל השלט בו הפסיק לתפקד משהו כמו חודשיים אחרי הקניה (השלט כנראה עובד אבל המקלט בממיר כנראה לא תקין ולא מקבל אותו).
בכל מקרה כמו שנכתב האנטנות הפנימיות שמגיעות עם המכשיר הן זבל ושווה לשים אנטנה חיצונית (אני בניתי אחת ע"פ הוראות מסרטוני יוטיוב ועובד פיקס).
בכל מקרה, הקליטה תלויית אזור ובהחלט לשווה לברר עם אנשים שגרים באיזורך אם יש קליטה.
אצלי רוב הזמן קליטה טובה אבל קורה הרבה פעמים (בעיקר בערב) שיש שיבושים רבים כל כמה דקות וזה יכול להטריף (מילא אם אין קליטה בכלל, הולכים לעשות משהו אחר, אבל כשזה בא והולך אתה נשאר שבוי מול טלוויזיה עם תמונה תקועה :mad:).

נמרוד
17-07-14, 10:27
קנה ממיר בכל חנות עשה זאת בעצמך ב-300-200 שקלים. הקליטה רוב הזמן ברוב המקומות מצויינת, זה היתרון של שידור דיגיטלי. וזה עם אנטנה הפנימית שהמכשיר מגיע איתה. אין לך מה להפסיד - אם הקליטה ממש איומה, תוסיף אנטנה חיצונית, או שתחזיר לחנות ותתחבר לכבלים במחיר של ממיר עידן+ חדש כל חודש (!!!).

השידורים הדיגיטליים האלו מייתרים את הכבלים לגמרי. אנחנו ארבע שנים בלי כבלים/לווין. יש ערוץ 2, 10, ערוץ 1 שצריך פעם בשנתיים בשביל אולימפיאדה/מונדיאל ויש ערוץ של הטלוויזיה החינוכית, נהדר לילדים, עשר רמות מעל ערוצי הילדים של הכבלים והלווין. והילדים משלימים את מה שחסר להם או שאתה מחליט שחסר להם באינטרנט. בשביל הבנות שלי זה טבעי, הן יכולות לראות בעצם כל תוכנית בזמן שנוח להן ולנו על מסך המחשב.

טלויזיה ערוצית פסיבית בתשלום = היסטוריה.

AvigdorAharon
30-12-20, 16:48
מעלה מהאוב....

ברשותי טלוויזיה חכמה סדרה 7 של סמסונג.
רכשתי אנטנה גדולה (פסים) לקליטת עידן פלוס אבל אין קליטה, עוצמת אות אפס.
ניסיתי ערוץ 26, 29, מחוץ לחלון, כלום....

איך אני בודק אם האנטנה תקינה?

אביגדור

shmil
30-12-20, 21:00
יש שידור מרכס הכרמל, ושידור מתל אביב. תכוון פעם לכאן ופעם לכאן. אני עם אנטנה כיוונית על הגג, וקליטה מצויינת.

איזו אנטנה יש לך?

AvigdorAharon
30-12-20, 21:12
יש שידור מרכס הכרמל, ושידור מתל אביב. תכוון פעם לכאן ופעם לכאן. אני עם אנטנה כיוונית על הגג, וקליטה מצויינת.

איזו אנטנה יש לך?

כזו:

https://www.electroline.co.il/product/%D7%90%D7%A0%D7%98%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%9F-%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A1-sakal-dvb-t-eu-006?aff=GoogleMerchant&aff_a=1&gclid=CjwKCAiA57D_BRAZEiwAZcfCxeiMzLgyWU iMbqij2KMIfvYQQw6A3KfavtEI-z41_QKWWWnPS5RIQBoClW0QAvD_BwE

איך אני יודע אם האנטנה תקינה?

shmil
30-12-20, 21:38
תבוא איתה אלי פעם הבאה שאתה בביס.

אני עם כזו (https://www.ebay.com/itm/30dBi-Gain-75ohm-Digital-DVB-T-Receiver-Antenna-FM-Freeview-Aerial-Antena-DVB-f/133214352645?hash=item1f0431b505:g:bwgAA OSw09pdsYQG) וקולט טוב,
וגם עם כזו, ו (https://www.ebay.com/itm/High-Gain-Quality-Outdoor-ATSC-DVB-T-UHF-DTV-Antenna/270888275250?hash=item3f12330d32:g:HKsAA OSwCypWp1sU)קולט מצויין.

שתיהן - מחוץ לבית.

שים לב שהשנייה נשלחת מישראל. כיוון שאני יודע איפה בערך אתה גר, קשה לי להאמין שאין שם קליטה.

פעם היה אפשר מהלוויין, אבל הם חסמו את האופציה הזו.

erezgur
30-12-20, 21:45
ניסיתי ערוץ 26, 29, מחוץ לחלון, כלום....

האם יש לך אפשרות לקבוע ידנית את התדר?
באזור המרכז יש לכוון ל 514Mhz

** עריכה ** מצאתי את המידע הבא באתר שלהם:

האפיקים הרגילים המשדרים כיום ברחבי הארץ הם אפיק 26 (תדר- 514MHz) ואפיק 29 (תדר- 538MHz) האפיקים החדשים הינם : אפיק 28 (תדר- 530MHz) ו אפיק 32 (תדר- 562MHz).

AvigdorAharon
31-12-20, 11:42
בדקתי את כול הערוצים שרשומים, נאדה....
דיברתי עם טכנאי שלהם, לדעתו צריך להעביר את האנטנה לגג ואז תהייה קליטה.
תודה שמיל, אהיה איתך בקשר.

אביגדור

-->