PDA

צפייה בגרסה מלאה : חסימה נוספת של שבילים בצפון המובילים למקומות עם מים!!!

cgp
16-07-14, 13:02
ביום שבת נסענו לצפון, הייתי עם אורחים מחול ורציתי להיכנס בגשר אריק ולכנס לכיוון הירדן והבריכות מים,והזרימה באיזור שם ולצאת בסוף בדודות.
השביל חסום ונעול עם שער עם מנעול רב בריח מודרני , לא סתם.
אין שום שלט שמסביר למה? מי ? פשוט זהו.

חסימה מאסיבית עם בולדרים מסביב, אבל הפעם השקיעו! לא כמה בולדרים , אלה משהו שהוא באמת בלתי עביר גם למטורפים, סרקתי כל דרך אפשרית בטווח של 2 קמ אפילו , ומכל מקום שאפשר להגיע, חסום!!!
מישהו יודע על מה ולמה והאם זה שוב חברים שלנו הרטג!!!!

8949989500

balmog
16-07-14, 18:03
לפי הצבע של השער כנראה שהרשות שוב עושה בשטח כרצונה.

six 4 life
16-07-14, 18:15
הכלבים נובחים והשיירה עוברת.

יובל48
16-07-14, 18:30
לדעתי.עשו לך ולאורחים שלך טובה,השביל העולה מגשר אריק
נפרד מהירדן לאחר מרחק קצר ואז מתחיל שביל מבולדר ומזעזע(תרתי משמע)
עד לגשר הדודות.

boaz avrahami
16-07-14, 18:53
אתה יכול לציין נ.צ. או לצרף מפה עם המיקום?
למיטב זכרוני ליד גשר אריק לצפון שנים יש חסימה של קוביות בטון לצפון.
אם אני זוכר נכון ניתן היה להגיע לאזור דרך אלמגור והתחברות לציר האדום ומשם אחרי נסיעה של כשני ק"מ לכיוון גשר הדודות לפנות ימינה ולחזור דרומה.

בכל מקרה מדובר כנראה על שמורת טבע כך שכמו הרבה שטחים גם זה הופקע מאיתנו.

אולי שווה לעשות הסבה לטרקטורון מעופף...?

זיף
16-07-14, 21:17
אתה יכול לציין נ.צ. או לצרף מפה עם המיקום?
למיטב זכרוני ליד גשר אריק לצפון שנים יש חסימה של קוביות בטון לצפון.
אם אני זוכר נכון ניתן היה להגיע לאזור דרך אלמגור והתחברות לציר האדום ומשם אחרי נסיעה של כשני ק"מ לכיוון גשר הדודות לפנות ימינה ולחזור דרומה.

בכל מקרה מדובר כנראה על שמורת טבע כך שכמו הרבה שטחים גם זה הופקע מאיתנו.

אולי שווה לעשות הסבה לטרקטורון מעופף...?

+1 עובר בשמורה ועד כמה שזכור לי לא מסומן. ובכל מקרה שביל מבחיל לנסיעה.....

נדב ש.
16-07-14, 21:31
האם זאת הנקודה?

89502

amirk
16-07-14, 21:48
נאמר לי שאת השער שם אדם פרטי בשם בוכריס. בידיעת הרשות, שאפילו קיבלו ממנו מפתח. איפה אדון פלד?

boaz avrahami
16-07-14, 22:46
אם מדובר בנקודה שצוינה במפה מעלה אז מדובר בגבול השמורה.
צריך לברר מי הפקח באזור ולברר איתו. משונה שיש שער ואין שלט. לטעמי זה לא לעניין.

גבול השמורה הוא הקו הירוק/צהוב עם הריבועים הקטנים עליו.

http://img.tapatalk.com/d/14/07/17/abyqe2un.jpg

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

דידין
17-07-14, 08:52
הבעיה היא המגמה של סגירת שבילים ולא שהשביל מזעזע.
ראו שירשור שלי במחיצת ידיעת הארץ מסוף מאי "הולכים ונחנקים".
נ.ב מה עם שביל הירדן ההררי- פתוח ?

נמרוד - מערד
17-07-14, 09:11
למה לא לעקור את השער, עם כננת, אין שום לוקח אחריות על השער והחסימה.
נמרוד

cgp
17-07-14, 10:20
לדעתי.עשו לך ולאורחים שלך טובה,השביל העולה מגשר אריק
נפרד מהירדן לאחר מרחק קצר ואז מתחיל שביל מבולדר ומזעזע(תרתי משמע)
עד לגשר הדודות.

ממש לא עשו לנו שום טובה.
יש שם נקודות מים מטריפות כחצי קמ מהחסימה אני אצרף תמטנות אם זה מעניין.
2. האורחים הם לא לפלפים וכבר הספיקו לטפס איתי כמה סלעים ונהנו:D

לגבי המפה אכן זה החסימה. שנכנסים מגשר אריק בכביש יחסית סלול, ואז עובר לשביל קקל ימינה ומייד שמאלה זו החסימה של השער.
כמובן אציין שוב שימינה ושמאלה במקומות שכן אפשר לרדת עם 4X4 חסום מאסיבית.
מי שייקח שמאלה לשביל עם מנע הבקר יגלה שלושה שביליםן שיורדים למים חזרה שגם הם חסומים בבולדרים.
כקמ לכיוון צפון מזרח על הכביש מגשר אריק, יש כניסה שמאלה , ואז אחרי 700 מטר בערך בין סבך עצים גם שביל גישה לאותו מקום שממש אבל ממש קשה לראות אותו. גם שם חסום בבולדרים.

אין לי מה להגיד זה פשוט מקומם ומרגיז בצורה בלתי רגילה, בקצב הזה נותרו לנו בערך שנתיים גג לטייל!:mad:

amirk
17-07-14, 11:53
נמרוד

שאלה טובה,
כדאי לבצע עם סד"כ מרשים, יש סיבה למה הרשות בוחרת להתעלם מהשער.

amit1
17-07-14, 12:17
כדאי שכולנו נתפקד לליכוד ושחברי הכנסת יעבדו עבורנו :):)

נמרוד - מערד
17-07-14, 12:17
בזמן האחרון הרשות עושה צעדים חד צדדיים, לא מובנים או מוסברים, הגיע הזמן לפעול גם חד צדדי, נגד פעולות הרשות, עד מתי נמשיך לשתוק.
נמרוד

דרור ברלי
17-07-14, 12:26
אמרתי לכם פעם, שלמישהו למעלה נמאס ממשחקי החתול והעכבר עם מטיילים והחליט לסגור לנו את התחביב, כי אנחנו המטרה הכי קלה. והנה זה מתחיל.

כל סיפורי הטביעות/תביעות, סגירת שבילים בגלל "בתי אימון לדגיגונים" ו"בתי גידול לחמציצים" למיניהם, זה תירוצים. הם לא רוצים יותר ג'יפים בשטח.
הכל מתחיל ונגמר בתרבות הערסיאדה של החברה הישראלית, שזולגת גם לחלק גדול מהמטיילים - בהשחתה לשמה של ערכי טבע, השארת טינופת, נהיגה פרועה (בעיקר של אופנועים וטרקטורונים) וכו'. אז נכן שכאן זו אולי לא הבמה המתאימה להטפות מוסר כי אני יודע שבאי הפורום הזה מתנהגים אחרת, אבל שלא נגיד שלא ראינו, לא שמענו ולא ידענו.

כשחבר (בחור נורמטיבי לחלוטין, בעל משפחה, שומר חוק, הכי רחוק מהגדרת הערס המצוי) שהוא גם אופנוען-שטח, מספר לי בלי להתבייש איך הוא והחברים שלו חותכים עם האופנועים דוך על הגבעות בנגב בשטח שמורה "כי מי יצליח לתפוס אותנו", אני מתחלחל. נכון, קשה מאוד לתפוס קבוצה של 4-5 רוכבים מיומנים על KTMים, הוסקוורנות וכו' שמכירים היטב את השטח. קל יותר להעניש קולקטיבית את כלל אוכלוסיית המטיילים.
מכאן זה התחיל כבר מזמן. כולנו יודעים איך זה ייגמר וייתכן שדי בקרוב.

בינתיים, אני מייעץ לברר היטב עם רשט"ג לגבי השערים והחסימות הספציפיות לפני שאתם באים עם כננות והרבה רוח קרב כדי להזיז חסימות ולעקור שערים.
אל תשכחו שאם החסימות והשערים הוצבו על ידי רשט"ג כחוק (נאהב את זה או לא) אתם הופכים לעבריינים, ואם מישהו ייתפס בשעת מעשה - עוד יחגגו על זה.

נמרוד - מערד
17-07-14, 12:57
דרור
עם כל הכבוד, בסופו של דבר רוב הדרכים יסגרו, ואנחנו בכדי לטייל נצטרך להיות עבריינים, בשנים האחרונות עבדתי בשיתוף פעולה עם הרשות, אבל בתקופה האחרונה הם יצאו לי מכל החורים, מעניין למה יועץ הבטיחות, לא מורה לפקחים לנסוע על אופניים, כי מסוכן לנוע ברכבי שטח.

נדב ש.
17-07-14, 15:13
האם זאת הנקודה?

89502

אם זאת הנקודה וסגרו אותה לדעתי אין קשר לרשות והשער ניצבע בירוק בכוונה כדי לתעתע, לפי המפה שהעלה בועז גבול השמורה לא שם, יש בשטח הזה בקר והרבה פעמים הוא יוצא משטח המרעה וכו', לדעתי בעל הבקר סגר את השטח!
השטח לא שייך לו, ודי בחכימה לרמיזה.
דרך אגב צודק מי שאמר שהשביל מלא במקומות נחמדים עם מים, פעם אחרונה הייתי שם לפני שנה ואני מתכוון לחזור לשם!

איל מ
19-07-14, 19:17
נאמר לי שאת השער שם אדם פרטי בשם בוכריס. בידיעת הרשות, שאפילו קיבלו ממנו מפתח. איפה אדון פלד?

נמרוד
אם מדובר בשער שאכן שם אדון בוכריס אז כשאתה עוקר את השער עם כננת תוודא שהוא לא מפתיע אותך. לא הוא ולא השותף הבן דוד שלו הם מהסוג שיגידו לך נו, נו, נו ויבקשו יפה שתפסיק.
עם זאת, שער כזה מושקע לא מתאים לאדם הנ"ל וסביר להניח שזה בשיתוף עם הרשויות.

נ.ב.
שלא יתפרש חלילה שאני ממליץ לעקור שערים. דעתי (הלא פופולרית) בנושא הובעה בשרשורים קודמים. דבר כזה הופך אותך לעבריין לא פחות (ולדעתי יותר). בטח לא לפני שהוברר מי בדיוק שם את השער ולמה.

boaz avrahami
19-07-14, 19:44
לפנות בכתב לרט״ג ולועדת הבניה האזורית. הם כבר יעקרו את השער

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד - מערד
19-07-14, 20:30
...

נמרוד - מערד
19-07-14, 20:41
איל
מי אמר שלעקור מחסום על דרך ציבורית, הוא עבריין, ומי ששם את המחסום על הדרך הוא לא עבריין, כשהרשות חוסמת דרך יש שילוט על השער, ובמקרים מסויימים יש שלט עם הסבר לסגירה. (שמיל חוות דעת משפטית)
נמרוד

boaz avrahami
19-07-14, 20:51
מושבניקים לא יתנו לך חוות דעת משפטית לשערים...

התשובה נמצאת בוועדת הבניה האזורית.
אם השער עם אישור בניה אז הוא תקין.
אם הוא לחא אישור אז הוא לא חוקי.
זה לא אומר שמותר לנו להרוס שער כזה לבד ולכן אם מישהו יקח את העסק לידיים שיעשה את זה בשכל

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

נמרוד - מערד
19-07-14, 21:02
בועז
איך יודעים, נמאס כל פעם מחדש, נוסעים על דרך, ופתאום שער, רבק.
נמרוד

cgp
20-07-14, 09:31
בועז
נמרוד

מסכים זה פשוט מבאס , אני הולך לפנות לרטג בקשר לזה בכל מקרה.

מבלי שום קשר -- משהו על חוק ולמי מותר ואסור
יום חמישי היית בתל ברוך בחוף ,לא בבור , אני רואה טרקטורון של איזשהו מועדון גלישה נוסע חופשי על קו המים, מביא גלשנים, מחזיר גלשנים.
האם הוא הודיע על כך לצבים? זה קרה כמה פעמים בזמן ששהעתי שם.
חשבתי שאסור , אבל כנראה לחלק מאיתנו מותר....
מעניין מה היה קורה אם אני הייתי יורד עם הפאגרו להוריד ציוד דייג מה היה קורה?

boaz avrahami
20-07-14, 12:18
בועז
נמרוד

במקרה, אתה יודע מה דעתי האישית על החסימות.
כשאין לי הרבה מדי ספקות מי הקים את השער אני גם דואג לטפל בו בדרך המתאימה.

פה חזות השער מתעתעת והוא נראה שער רשמי ובצבע המתאים ובמיקום אם הבנתי נכון בגבול השמורה.
פה הייתי נזהר.

לא אוהב את החסימות וריבוי השמורות שלדעתי לא פעם מיותרות או מוגזמות.
מצד שני אף פעם לא טרחנו להתנגד לתוכניות המוצעות ולא מילאנו את חלקנו האזרחי המתחייב אז מה לנו כי נלין?

עפר ג
21-07-14, 21:29
ערב טוב.
אחרי טלפונים לכל הפקחים בסביבה, רטג , מנהלת הכינרת, מנהל וכו אושר סופית שהשער אינו יוזמה של אף אחד מהגורמים הנ"ל.
גם בוכריס לא יודע מי שם את השער(?). בעקבות זאת הודיע הפקח הממונה מהמנהל שהוא ידאג להוריד את השער. בכל מקרה כרגע השער קיים אבל ללא מנעול. לילה טוב לכולם עפר

opl
21-07-14, 21:33
יפה לראות שאנשים פה יודעים להזיז דברים, כל הכבוד!

נמרוד - מערד
21-07-14, 21:39
כל הכבוד על היוזמה, בגלל השערים אני נמנע מלטייל בצפון.
נמרוד

six 4 life
21-07-14, 22:06
ערב טוב.
אחרי טלפונים לכל הפקחים בסביבה, רטג , מנהלת הכינרת, מנהל וכו אושר סופית שהשער אינו יוזמה של אף אחד מהגורמים הנ"ל.
גם בוכריס לא יודע מי שם את השער(?). בעקבות זאת הודיע הפקח הממונה מהמנהל שהוא ידאג להוריד את השער. בכל מקרה כרגע השער קיים אבל ללא מנעול. לילה טוב לכולם עפר
אשרייך חבר, ישר כח.

boaz avrahami
21-07-14, 22:35
ומיהו הבוכרים הזה?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

עפר ג
22-07-14, 05:48
בחור ממגדל שחוכר את השטח לגידול בקר.אני מניח שנמאס לו לראות המוני חארות מסתובבים בשטח בעיקר בעונה הזאת ממנגלים מטנפים ונוסעים הביתה. חוץ מזה הבטייחה נהייתה אזור מפלט אחרי שדפקו לנו את הכינרת הזאכי וכל מקור מים אפשרי אז יש שם יותר אנשים. מה לעשות מדינה קטנה הרבה אנשים שהורסים ומלכלכים ופחות ופחות מקומות לטייל בהם.
האמת היא שאני יכול להבין אותו רק שנמאס לי להיות זה שמצד אחד יודע לטייל ולהתנהג בשטח ומצד שני זה שמשלם את המחיר

boaz avrahami
22-07-14, 06:40
בתור אזרח בעל זכויות בארץ הזו, נמאס לי לראות מגדלים שחוכרים שטח מרעה וחושבים שקיבלו את מלוא הזכות להשתלט על השטח ולחסום אותו למשל משאר בעלי הזכויות עליו.
וזה עוד לפני שדיברנו על החרא שהפרות שלכם משאירות ומקלקלות לנו... ועוד לא דיברנו על האוזון.

שיהיה לך ברור עופר הגישה שלך מזמינה אזרחים להחזיר לכם באותו המטבע ולגרום לכם נזק.
תנהגו בשטח ובאזרחים בכבוד.
הוא שלנו לא פחות משהו שלך!

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

דידו
22-07-14, 06:56
למה למה למה?
למה התנגחות אישית באדם שטרח ובירר (עופר תודה)
שדעתו אולי שונה משלך
שפעל במקום לקשקש במקלדת

למה ?

amirk
22-07-14, 07:29
למה? זה לא משנה למה.
כפי שרואים יש כאלה שעושים ויש כאלה שכותבים. אני חושב שהמינוח הרשתי הוא קלדן.

עפר ג
22-07-14, 17:35
בועז
קראתי את התגובה שלי ואני לא כל כך מבין על מה בדיוק אתה כועס ומה לא מובן אבל אולי לא התנסחתי טוב אז מהתחלה בסדר?
1. המקום לא שלי לא היה ולצערי גם לא יהיה.
2. אני לא מכיר את בוכריס אני רק יודע שהוא בעל זכויות הרעיה בשטח ורעיה בלבד.
3. לי ולך מותר לטייל שם באותה מידה שלבוכריס מותר לרעות שם.
3. לי ולך אסור ללכלך להשאיר שערים פתוחים באותה מידה שלבוכריס אסור לנעול שער.(וכל חקלאי אחר)
4. אני לא יודע מי שם את השער אולי בוכריס אולי ליעוז אולי ישו, נכון לעכשיו הוא נטול בעלים. מכיוון שכך הפקח האזורי הבטיח להוריד את השער ונכון לעכשיו הוא ללא מנעול וזה אחרי שעברתי בערך חמישה פקחים שונים עד שהגעתי לפקח הנכון, לא יאמן כמה משרות חינם אנחנו מממנים.

אז עכשיו תגיד לי על מה אתה כועס? כי כתבתי שאני יכול להבין את בוכריס? כן אני יכול להבין אותו זה לא אומר שאני מקבל את זה עובדה עשיתי עם זה משהו ואני באמת מתנצל שהחרה של הפרות שלו ושל אחרים מלכלך לך את הצמיגים היפים שלך. אני מעדיף אותו בהרבה על כמויות המגבונים שמסתובבים בשטח עם חרה של הולכי על שתיים שלא יכולים להשתמש בנייר טואלט רגיל על הרקטום העדין שלהם שלא לדבר על לקחת את זה בשקית לג'יפ תוסיף לזה טונות של פלסטיקים שקיות בקבוקים חטיפים וכו פלוס קוליסים לכל הכיוונים טחינת מעלות ברמת נהיגה של דודה לאה והפיכתם לאתגרי עבירות באמת איפה שפעם היית עולה עם חיפושית. אז אם קשה לך לטייל בועז זה בגלל שמונים אחוז מטיילים שלא יודעים איך להתנהג בשטח ובגללם עשרים אחוז נענשים. תחשוב אתה לאיזה פלח אתה שייך אני לא מכיר אותך ואין לי מושג מי אתה.
מקווה שעכשיו הכל ברור בברכה עפר

ד ו ר ו ן
22-07-14, 21:08
החרא של הפרות שלך ושל בוכריס ושל כל מי שרועה באגן הניקוז של מקורות הכינרת מזהם הרבה יותר מאשר מגבונים לא אסתטיים שמתעופפים ברוח.

אז נכון שיש לא מעט מטיילים לא מחונכים, אבל הרמת להנחתה..

Slowly..

boaz avrahami
22-07-14, 21:29
עופר,
ראשית אתנצל אם נפגעת. לא היתה לי כוונה חלילה אישית נגדך.
כמוך גם אני אוהב לטייל ושונא שסוגרים לי את השטח וגם מתעב מטיילים מזהמים.
לא אחת אני מבצע איסוף אשפה ופינוי מהשטח של אשפה שהשאירו מטיילים אחרים.
אני דוגל בשיטת החינוך דרך הארנק.

יחד עם זאת כפי שדורון הזכיר, מי שמזיק יותר לשטח אלו הפרות ולמרות הרגשת הבעלות על השטח מותר לחקלאים רק לרעות שם ומוטל עליהם להשאיר לנו את הדרכים פתוחות לרווחה בלי לראות אותנו שותפים שלהם שפותחים וסוגרים את שערי התיל הרעועים.
ואני מגיע מרקע התיישבותי...

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

ד ו ר ו ן
22-07-14, 21:38
לי דוקא אין שום בעיה בפתיחה/סגירה של שער תייל.
אם זה כל מה שצריך בשביל דו-קיום בשטח.

Slowly..

boaz avrahami
22-07-14, 21:42
אני לומד מהחמאס לנהל מו״מ קשוח עם תנאי פתיחה בלתי הגיוניים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

wonderd
22-07-14, 22:33
הקטע הזה מזכיר לי מיקום מסוים שאנחנו משתמשים בו להטסת טיסנים וכו', המיקום די נטוש אבל מגודר יפה ולכן מתאים לנו.
יום אחד הופיעו בו פרות שטינפו את כל האיזור, באמצע היום הופיע בעל העדר וכעס שאנחנו משאירים את השער פתוח ואפילו איים שינעל לנו את השער..
בשלב כלשהו הוא הבין שלא ייצא לו מזה משהו חיובי ומאז לא שמענו ממנו.

אני בעד לשמור על השטח, לסגור גדרות של פרות ולא להיכנס לתוך שטחי שמורה תוך ירידה מהשבילים המסומנים, אבל מפה ועד לנעילת השבילים - מוגזם משהו ולא מקובל.

עפר ג
22-07-14, 23:11
חברה תפנימו אין לי פרות הם לא שלי אני לא מכיר את בוכריס ואני לא בעדו. אם הייתי בעדו לא הייתי טורח עם כל הטלפונים האלה. בסך הכל אמרתי שאני יכול להבין את התסכול שלו נקודה. לא מכיר לא עוזר לא בעדו לא כלום. אני שונא ששמים לי שער בדיוק כמוכם ולישון בחניוני לילה כמוכם וכו.
לילה טוב אין לי פרות

tom1105
22-07-14, 23:20
חברה תפנימו אין לי פרות הם לא שלי אני לא מכיר את בוכריס ואני לא בעדו. אם הייתי בעדו לא הייתי טורח עם כל הטלפונים האלה. בסך הכל אמרתי שאני יכול להבין את התסכול שלו נקודה. לא מכיר לא עוזר לא בעדו לא כלום. אני שונא ששמים לי שער בדיוק כמוכם ולישון בחניוני לילה כמוכם וכו.
לילה טוב אין לי פרות
עופר , תודה על הסיוע מול הרשויות .

amirk
23-07-14, 09:14
עופר,
אשמח אם תוכל להבהיר מדוע הפרות שלך עושות קקי? זה ממש מזהם, אני לא דוגמא לא עושה קקי כבר שנים, לא משתמש בנייר טואלט בכלל על מנת לא לזהם.
כדאי שתחשוב על פתרון סביבתי כמו חיתול לכל פרה, או שתלך אחרי על פרה עם שקית ותאסוף את מה שהן משאירות.
ומה זה הקטע עם שערים שאתה שם בכל חור? פשוט חוצפה שאין כדוגמתה , אני צריך לרדת מהאוטו, ללכלך את הכפכפים שלי, ואז גם נשרטות לי הידים מהשפיצים בגדרות שאתה שם בשערים שלך. שים מחסום כמו שיש בכניסה לקניון , שאני מתקרב לשער שיעלה.
מקווה שתתיחס ברצינות לכל הרעיונות שנתתי לך פה (בחינם!).
אמיר

cgp
23-07-14, 09:23
ערב טוב.

כל הכבוד לך על היוזמה,אני שמח שלפחות יצא משהו מהשירשור הזה,

ובלי שום קשר לא , אני לא מבין אותו , לא לליבו, ולא לכו*** אחו***תו של אותו בוכריס שמוכניס.
כי זה עדיין לקחת את החוק לידיים בברוטליות וללא בושה, ואללה יופי , האם זה שאני נכנס לשם והילדים באוטו אומרים כל הזמן" איזה ריח מסריח יש פה, זה קקי של פרות נכון"
באותה מידה יכולתי לבוא ולהרעיל לא את כל העדר, כי הריח מפריע לי לפיקניק.

נקודה שנייה לסיכום:
לא כתבתי בפתיחת השירשור "הרטג" חסם.... וכו' כי לא ידעתי בוודאות למרות הצבע שהוביל לכך שזה הם. וזה לא שאני בעדם עכשיו- להיפך.
ירון

נדב ש.
24-07-14, 11:18
עופר-כל הכבוד על הטירחה והשגת היעד!

כבר הייתי בדרך לשם לעקור אותו אבל הסתובבתי... :-)

דרור ברלי
24-07-14, 13:31
פעם, שער בקר היה משהו שכולנו הכרנו. מגיעים, מישהו פותח, כולם עוברים, סוגרים את השער אחרינו וממשיכים.
אני מרשה לעצמי לנחש שהיום רק מעטים טורחים לסגור את השערים. ואז הפרות בורחות החוצה וההמשך ידוע. אז אנחנו מתפלאים שמגדלי הבקר שמים שער עם מנעול?...

כרגיל, אלה לא כל המטיילים. רק 80% בערך. מדינת הערסים.

asafk
24-07-14, 14:33
מנע בקר פותר את הבעיה הזו. אבל עולה יותר משער תיל. מצד שני.. עולה פחות משער ברזל.

אסף.

boaz avrahami
24-07-14, 14:45
שער תיל על שביל צדדי זה לגיטימי למרות שזה כמעט תמיד מסתבך ואם אשתך צריכה לרדת כמעט בטוח שהיא לא תצליח לתפעל אותו.

לכן לגיטימי שמי שקיבל רשיון לרעות בשטח יכבד את שאר בעלי הזכויות ויתקין לפחות שער ברזל.

אם זה ציר עם תנועה רבה כדאי שיהיה מנע בקר ראוי

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

boaz avrahami
24-07-14, 14:49
עופר,
אשמח אם תוכל להבהיר מדוע הפרות שלך עושות קקי? זה ממש מזהם, אני לא דוגמא לא עושה קקי כבר שנים, לא משתמש בנייר טואלט בכלל על מנת לא לזהם.
כדאי שתחשוב על פתרון סביבתי כמו חיתול לכל פרה, או שתלך אחרי על פרה עם שקית ותאסוף את מה שהן משאירות.
ומה זה הקטע עם שערים שאתה שם בכל חור? פשוט חוצפה שאין כדוגמתה , אני צריך לרדת מהאוטו, ללכלך את הכפכפים שלי, ואז גם נשרטות לי הידים מהשפיצים בגדרות שאתה שם בשערים שלך. שים מחסום כמו שיש בכניסה לקניון , שאני מתקרב לשער שיעלה.
מקווה שתתיחס ברצינות לכל הרעיונות שנתתי לך פה (בחינם!).
אמיר

אמיר,

הזכות להשתמש בשטח ניתנה גם לנו כאזרחים.
לא לגיטימי בעיני שבעלי העדרים רומסים ברגל גסה את זכויותי.
ומצידי אתה יכול להמשיך לקפוץ ולקשקש בזנב...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
24-07-14, 15:27
אמיר,

הזכות להשתמש בשטח ניתנה גם לנו כאזרחים.
לא לגיטימי בעיני שבעלי העדרים רומסים ברגל גסה את זכויותי.
ומצידי אתה יכול להמשיך לקפוץ ולקשקש בזנב...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

תודה.
אתה תמשיך להקליד לכתוב הגיגים, ואחרים ימשיכו לעשות.

ושתדע, אני מאמין שהאדם ששם את השער האמור ממש נבהל מההקלדות שלך פה, אני מעריך שגם המפות שצרפת עשו עליו רושם ענק, בטח אמר לעצמו שהוא חייב לרוץ ולהוריד את השער כמה שיותר מהר.

(צר לי לעדכן שהשער עדיין סגור, תודות לעופר האנשים הנכונים מטפלים בנושא, מאמין שבקרוב נוכל לעדכן שהשער כבר לא)

עפר ג
24-07-14, 17:25
היי בועז מה שלומך?
אני מסתכל על התגובות כאן והאמת שנהיה לי די עצוב.
מה שבאמת בולט כאן זה אני ואני, מותר לי, זכותי והוא לא יגיד לי ולא יסגור לי ומי הוא בכלל. הכל נכון חברה גם אותי זה מרתיח לראות שער סגור שעד היום נסעתי שם בחופשיות ולא משנה למה הוא נסגר ומי סגר אותו. אני לא יכול להתווכח עם הרשות כי החוק לצידה, אני יכול להתווכח עם מי ששם שער לא חוקי. אבל אנחנו נראים פה כמו איזה הפגנה של ימין מול שמאל כלומר כולם בטוחים שהשמש זורחת להם מהתחת והצדק אצלם ומתעלמים לחלוטין מהצרכים של האחר. אז קודם כל שלא יהיו אי הבנות אני אתכם אבל תזכרו דבר אחד בניגוד להרבה דברים במדינה הזאת כאן יש ביצה ותרנגולת מאד ברורים. בראשית היה כאן תוהו ובוהו מרחבים טבע חקלאים וקומץ ג'יפאים שנסעו כמעט תמיד בסיקס כי זה מה שהיה אז. כולם ידעו לטייל שמרו על הטבע ישנו איפה שרצו על חניון לילה הבערת אש 100מ מהחוף סימון שבילים גבול שמורה ופקח מניאק עוד לא חלמו.
ואז רבותי ברא ה' את ה SUV הטרקטורון והטנדר המוכר במס (אז). ויפשטו בני ישראל כארבה על הנגב הגליל והגולן ויעשו צלחות בחוף ויפזרו גלליהם שקיותיהם טיטוליהם ושאר הזבל של מי שברא אותם. נו, זה אמנם לקח כמה שנים אבל בסוף התעשתה הרשות ותאמר סגור רבותי לא מעניין אותי שעפר או בועז אחלה חברה היו בסיירת עם גנץ יודעים לשמור על הטבע וכשהם יוצאים אף אחד לא רואה סימן שמישהו היה כאן. הם רואים נחילים של חיים 8 חביבי הם רואים שיירות של עשרות רכבים מפרפרים בשטח ומחרבים אותו.נחזור רגע לבוכריס ששוב רבותי אין לי מושג מי הוא ומה הוא. אני מניח שיום אחד נמאס לו לראות את כל חבורות הג'יפים מסתובבים בשטח מטנפים זורקים משאירים אש דולקת ושער פתוח ובטח מתה לו פרה מסיבוב קיבה כי היא אכלה איזה ניילון ויאמר כוס אמקום ושם שער. בדיוק כמו מושבים במרכז עם כל החסימות צירים שלהם כי פשוט נשבר להם ואז אנחנו מגיעים וחוטפים קריזה על בוכריס המניאק שסוגר לנו את השער וחוזר חלילה.
השורה התחתונה היא זאת כל החוקים איסורים גדרות ושערים הם קודם כל בגללנו, רובנו המכריע לא יודעים לנהוג לנווט ולהתנהג בשטח ונהיינו רבים מידי . אז חברה זכותנו להכנס לשם וזכותו לרעות שם ואם יש שם שער אז הוא צריך לעוף משם בדרך זו או אחרת בתנאי שהוא לא חוקי כמובן

cgp
24-07-14, 17:57
היי בועז מה שלומך?
.נחזור רגע לבוכריס ששוב רבותי אין לי מושג מי הוא ומה הוא. אני מניח שיום אחד נמאס לו לראות את כל חבורות הג'יפים מסתובבים בשטח מטנפים זורקים משאירים אש דולקת ושער פתוח ובטח מתה לו פרה מסיבוב קיבה כי היא אכלה איזה ניילון ויאמר כוס אמקום ושם שער. בדיוק כמו מושבים במרכז עם כל החסימות צירים שלהם כי פשוט נשבר להם ואז אנחנו מגיעים וחוטפים קריזה על בוכריס המניאק שסוגר לנו את השער וחוזר חלילה.
השורה התחתונה היא זאת כל החוקים איסורים גדרות ושערים הם קודם כל בגללנו, רובנו המכריע לא יודעים לנהוג לנווט ולהתנהג בשטח ונהיינו רבים מידי . אז חברה זכותנו להכנס לשם וזכותו לרעות שם ואם יש שם שער אז הוא צריך לעוף משם בדרך זו או אחרת בתנאי שהוא לא חוקי כמובן

ממש לא מסכים איתך, השביל המדובר עביר לכל פרייבט, כפי שאמרתי שנכנסים הירדן משמאל, ואני מבטיח לך ששום גיפאי לפחות אלה שפגשתי גם שם לא השאירו פירור בשטח, השטח שם מטונף לא על ידינו( גיפאים אמיתיים).
ואני יכול להגיד לך שגם בכל מני פינות חמד שכן מצאתי באותה שבת( אני פותח השירשור להזכירך) טינופת! וועוד זבל!
הדבר הפריע מאד במיוחד לאורחים שהגיעו מארהב , וכל הזמן אמרו איזה יופי, אבל לא ייאמן כמה זבל.
אגב לאותה נקודת מים שרציתי להגיע, בפעם האחרונה שהיינו שם עשינו נקיון(לא זבל שלנו) שעזבנו, אז לא באתי ואמרתי "אני מנקה לבוכריס(לא מכיר) והוא סוגר לי את השער"
אני שמח שיש כאן התערבות ופתחתי את הנושא בפורום הזה ולא בבמה אחרת, וצריך להבין שזה מתחיל כאן, אם לא היו פה דיבורים אז אולי לא היו יודעים על זה בכלל נכון לעכשיו.
ואף אחד לא בא להפחיד אף אחד בקלדנות, מציינים עובדות, דעות, עצות וכל אחד מה שהוא חושב, לא חייבים להסכים עם כולם, וזה אני אומר בנושא של בועז.
89720

עפר ג
24-07-14, 18:34
אז איפה אנחנו לא מסכימים?
מוסכם שאסור ללכלך, מוסכם שאסור לשים שער שלא כחוק , מוסכם שלא צריך ג'יפ בשביל ללכלך. שכחתי משהו?
העובדות נשארות עובדות איך שלא תסתכל על זה

boaz avrahami
24-07-14, 19:02
לא כולנו מסכינים שאסור לשים שער בניגוד לחוק.
יש בינינו כאלו שסבורים שכשזה השער שלך אז זה דווקא די בסדר אבל כשזה של מישהו אחר זה לא
יש בינינו שחושבים שזכויות החקלאים עולות על זכויות שאר האזרחים.
יש ביננו כאלה שרואים רק את האשפה כלכלוך ולא את גללי הפרות.

אני מכיר את השורשים של זה כמי שגדל במושב.
כאזרחים עלינו להעמיד אותם במקום למען זכויותינו בעתיד.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

עפר ג
24-07-14, 19:08
נכון אבל אני לא חושב שהם כאן בפורום.
אני גם חושב שרוב מי שנמצא כאן הוא לא הבעיה. רוב מי שנמצא כאן הוא זה שסובל מהבעיה.

asafk
24-07-14, 23:04
מנע בקר פותר את הבעיה הזו. אבל עולה יותר משער תיל. מצד שני.. עולה פחות משער ברזל.

אסף.

בינתיים עודכנתי ממביני דבר כי מנע בקר עולה יותר משער ברזל.

ועדיין - המטרה חייבת להיות חיים בצוותא. לא מאבק על טריטוריה.
למרעה תפקיד חשוב בשמירה על השטח ועל הטבע, כי מה לעשות.. היונקים הגדולים שהסתובבו כאן לפני מאות שנים ומילאו את התפקיד הזה כבר לא איתנו.
גם לאפשרות שלנו להגיע לכל מקום ברכב או ברגל יש חשיבות גדולה.
החוכמה היא לשלב בין הדברים.

בנימה מעט פילוסופית, לכל אחד יש טיעון שהשטח "שייך לו". לא במובן של רכוש, אלא במובן של זכויות.
אני טוען מזמן שאנחנו שייכים לאדמה, ולא ההיפך - ולכן חייבים גם לשמור עליה וגם להנות ממנה. אבל החשוב מכל - לאפשר לאחרים להנות ממנה. גם לצורך פנאי וגם לצורך כלכלי.

וכאן אני חוזר למנע הבקר. תחשבו כמה אנרגיה רעה היתה נחסכת אם היתה מושקעת מעט אנרגיה טובה במחשבה על איך מקיימים חיים בצוותא.

אסף.

amirk
25-07-14, 00:04
תגובה אחרונה מבחינתי, מקווה ששלוש הנקודות הבאות יעזרו למשהו:

אדם בעל זכויות מרעה בשטח לא רשאי לתקוע ולו בזנט אחד בשטח. הגידור מתבצע על ידי רשות המרעה. לכן כל הדיון על טיב ו/או סוג השער עקר מיסודו.

נושא השער הספציפי הנ"ל עלה בין אנשים פה בצפון לפני תחילת הדיון הנ"ל שעבור חלקם הסגירה פוגעת בפרנסתם.

יש לא מעט חקלאים חראות בדיוק כמו שיש מטיילים / גיפאים חראות, והסיבה שאני מצליח לאחר מאמץ להבין מהיכן מגיע החוצפה שלהם לסגור שטחים היא שאני מרגיש בקטן מה שלהם קורה לעיתים בגדול.
אני מגדל סוסים בשיתוף בשטח מרעה, השטח פתוח לכל עם שערים על השביל החוצה את השטח. היו אין סוף מקרים של השארת שערים פתוחים שגרמו לסוסים לצאת מהשטח ולהכנס למושב או סתם לטייל על כביש ראשי,
לא אכפת לי מהטרטור של סגירת השערים.
לא איכפת לי מהאובדן הכספי שאם חיה תלך.
לא איכפת לי מכאב הלב שאם הסוס ילך, למרות שהסוסים אהובים עליי ועל ילדיי.
איכפת לי מאותו אחד שיפגוש את אותו סוס ששוקל 600 קילו מגיע אליו דרך השימשה הקידמית.

boaz avrahami
25-07-14, 01:16
דאגתך לציבור מרגשת.
מדוע לא תתרגם את דאגתך הכנה למנע בקר?
http://img.tapatalk.com/d/14/07/25/a5edusyd.jpg

לגבי תקיעת בזנטים ושערים, אמנם עברו הרבה שנים אבל זוכרני היטב את ישובי הרי מנשה מטפלים ומגדרים בעצמם את השטח.
ייתכן שמשהו השתנה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
25-07-14, 07:58
חוסר הבנתך מורגשת. והשנאה מונעת ממך הבנה של האחר.

סוסים עוברים מנע בקר בדילוג קל והמוכשרים יותר ביניהם במעבר מדויק ומרשים בין הקורות.

מתנצל שאני הוא זה שנאלץ להניח מולך את המראה: אתה שוב מקליד דברים שאינם נכונים, בנושאים שאינך מבין בהם דבר או חצי דבר.

איל מ
25-07-14, 13:01
אמיר, אני שותף לרוב דעותיך ובעבר הייתי מגדל בקר. עם זאת אני חייב לתקן דבר אחד שאמרת, והוא עניין הגדרות. רשות מרעה נותנת אישורים ותקציבים לגידור ע"פ בקשה מסודרת אחת לשנה והגידור אכן מתבצע ע"י קבלן. אולם בנוסף לכך, חקלאים מבצעים גידור עצמאי, חידוש גדרות ושינויי תואי בהתאם לצורך גם בלי מימון במידה והם יכולים.
עריכה:
מחקתי כאן משפט נוסף שלא ראיתי שאסף כבר ציין.

amirk
25-07-14, 13:56
אייל, זה שמבצעים עצמאית לא אומר שמותר.
גם כל מי שאני מכיר שעוסק בתחום מתקן, משנה ומוסיף עצמאית.
שבת שלום.

איל מ
25-07-14, 15:16
מותר.
הבקשה לגדרות מרשות מרעה היא בקשה למימון בלבד והיא כללית ביותר. כלומר "...אני רוצה לעשות 5 ק"מ גדר תקנית/ממוגנת..." לעתים מוסיפים את שם החלקה (בד"כ לא).
כך לפחות זה עבד בתקופה בה אני גידלתי.

boaz avrahami
25-07-14, 16:31
וזה גם הגיוני כי ההתר מרעה הוא שנתי ולכן עלות הגידור נופלת על הרשות/ מנהל מקרקעי ישראל.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

amirk
26-07-14, 13:15
אייל,
כנראה הנושא השתנה מאוד.
הבקשה היא לא כללית כלל וממש לא רק עבור מימון. אלא, מדובר בבקשה לגידור תואי ספציפי ביותר.
התהליך יכול לקחת אף כמה שנים גם כאשר הבוקר הוא הממן.
לבוקר מותר לתקן להחליף גדר בתוואי קיים מאושר.
בדקתי את הנושא עם שני בעלי עדרים שאני מכיר ומעריך את דעתם.

השער עדיין סגור למרות שיש מעקף מימין.

מה דעתכם על גיוס עמ לנקות את הזוהמה שיש שם כיום, בעייני תשובה הולמת לסגירת השערים?
אני יכול לדאוג לשקיות, ועגלות לשינוע הזבל.
Trail cleanup. קדימה

Bernard
26-07-14, 18:13
מזל שיש לנו את הנושאים "הרגילים" להתווכח עליהם.
חברים/שכנים שאלו אותי אם אני קורא/כותב על "המצב", בדפי המחשב (האלה) שאני כ"כ טורח עליהם... היו בהלם כשסיפרתי להם על מה מתווכחים - לך תסביר להם מה זה ישראל/ים...:).

אמיר (ועוד כמה).
לא מבין מה אתה קופץ ומצביע על בועז כ"קלידן"(?!?). לא כולנו כותבם פה? מה הבעייה? שהוא חושב אחרת ממך? לא על זה טענת כנגדו?
יש הרבה דברים שאני לא מסכים עם בועז (ועם אחרים, לצורך העניין) אבל לרגע לא חשבתי "לרדת" עליו, בנוגע למידייה שבה הוא משתמש.. במיוחד כשאני משתמש באותה מידייה ואותה.. שיטה...
אתה (כל אחד) מביע דיעה ובאופן אוטומטי וטבעי, אתה הופך להיות זה שאליו באים בטענות/תגובות בקשר לאותה דיעה - לכן עופר (אם אני זוכר נכון) הוא "בעל הפרות" לצורך העניין - לצורך העניין...
חאליק. תרגיעו.

ולגולה.
עכשיו (בזמן שתם סובלים מהנב@#$ - אני יודע, תיזמון גרוע אבל נקבע הרבה מראש..) חזרתי מטיול של 4 שבועות (6500 מייל) פה בארה"ב.
היינו בחורים שאתם לא מאמינים (כן - יש הרבה אמריקאים שחיים כמו הבדואים בישובים הבלתי מוכרזים/מוכרים) אבל דבר אחד היה משותף לכל המקומות - נקיון.
יש המון שטחים פרטיים שבכלל לא ניתן להיכנס אליהם אבל יש גם כאלה שמוכרזים "לאומיים" ו"פארקים" או סתם לא מגודרים (פנינות ממש. יופי שלא יאמן.. על הכביש).
בכל המקומות לא אוסרים גישה לקו המים (נושא הרגיש האחר שלנו..) ואין פחים "באתר" (יש שלטים "מה שנכנס - יוצא") ואף אחד לא מחלק שקיות אשפה.
בפארקים "המסודרים" כן נותנים בכניסה שקית ויש אפילו תשלום סמלי (5-10 דולר ליום. 25 לשבוע) ויש כאלה שיש בכניסה מין תיבה כזו, עם מעטפה ושובר שאתה תולש ואתה שם שם $10 לבד... בלי שאף אחד נמצא באיזור..

ואין ליכלוך - אין ליכלוך!!

היינו באיזה אגם בנבראסקה (נבראסקה... גם כן חור - מקום ריק על המפה..) בסופ"ש של 4 ביולי - המוני אנשים על קו המים עם טריילרים ו-RV ואוהלים ומיליון סירות וג'טים ומה שאתם לא רוצים - שקית ניילון לא היתה על החול, שלא במקום.
החברה שם גוררים גזעי ענק (ענק - חותכים עם מסורי שרשרת וגרזיני 10 קג') ובלילה מדליקים מדורות כאלה שאתה לא יכול להתקרב למרחק של 20 מטר מהן..
והחוף לא זרוע בפחמים - הכל נאסף ו/או נקבר והכל נקי.
אה. גם אין מוזיקה רעשנית.

ואחרי הסופ"ש - הכל מתרוקן ו... נקי..
ושלא תחשבו שזה היה איזה אתר של עשירים/מפונקים/אשכנזים לבנים... כולם מה שנקרא צאוורון כחול (או יותר נכון, צוואר אדום).

אז כולם צודקים וזה מתחיל מ.. הבית. חינוך.

וכמו שאמרתי פעם, בשירשור אחר בנושא - שלא יבלבלו את המוח על כמה הפרות עוזרות ותורמות ל"איזון".
פעם לרשות הטבע והגנים קראו "רשות שמורות הטבע" והמטרה היתה לשמור על הטבע ולשקם..
אז שיתרכזו בזה ויחזירו את "הינקים הגדולים", כמו שאסף קרא לזה, ויטפלו במי שצד אותם והם "ידאגו" לעישוב ול"איזון" והקקי שלהם יותר "ידידותי" לסביבה מאשר הפיילות הדביקות, שמתחתן ל גדל כלום חוץ מרימות, שמשאירות הפרות.
שהפרות "ירעו" ברפת - ממלא הן הרבה פחות טעימות מכל מוצר "סינטטי" שמוכרים פה בסופר...

Bernard
26-07-14, 18:25
אה.
ובמונטנה (גם כן מקום ריק - נוף מדהים בלי בני אדם... רק פרות.. בכל מקום) ובוואיומינג, על הכבישים המהירים יש מעברי בקר (מנע בקר?).
כן ממש - על הכביש המהיר ובצמתים בין הכבישים/שבילים/דרכים מהחוות והעיירות לכבישים המהירים יש מעברי בקר.
יש שלטים שמכריזים על איזור "FREE RANGE", יענו מרעה חופשי, עם תמרור צהוב עם פרה, שתשים לב אבל עדיין יש את מעברי הבקר האלה ואין פרות על הכביש.... המון בצד אבל..

ויש גם פתרון לסוסים המתוחכמים....
רצועה על הצוואר, עם מתקן רטט/חשמלי, כמושל אימון כלבים, שמעביר זרםחלש/רטט כשהסוס הערמומי מתקרב מידי לגבול הגיזרה האסור.
ולצורך העניין ולטובת הגילויי הנאות - סוס (גם לא כ"כ מתוחכם) יכול בקלי-קלות לקפוץ מעל גדר, אם הוא רוצה...
אז מה הקישקוש הזה של רעיית סוסים שמחייבת שער (נעול).
ובכלל, מי נותן לסוס לרעות במקום שהוא לא פרטי ולא נשמר? לא גונבים אותם?

matan.y
17-08-14, 21:06
בסופ"ש השער הירוק היה סגור.... שוב!
עניין השערים הנעולים שאינם ע"י הרשויות עובר כל גבול....
מה? כל אחד יכול לשים שער על שטח שאינו פרטי?

libieshet528
19-08-14, 09:46
שלום לכולם, חדשים כאן :)
גם אנחנו פגשנו את השער הזה לפני כחודש ואחרי סיור מדוקדק בכל האזור גילינו ש:
אין מעבר מכל נקודה בצד של גשר אריק.
יש גישה לאותו שביל מלמעלה. יורדים מכרכים לגשר הדודות ופונים דרומה על השביל
בהמשך יש פיצול שממשיך על צלע ההר או יורד לכיוון גשר אריק וגם שם יש שער ירוק אבל אפשר לעקוף מימין.

אחרי שהגענו למטה, מישהו כבר הוריד את המנעול...

אתמול באנו שוב, את הכניסה מכיוון כרכום חסמו עם בלודרים ענקיים. הזזנו אותם עם הכנת ונתקלנו באיזה ילד שבא לצעוק עלינו. התעלמנו וירדנו לנחל...

בערב זכינו לביקור שיכל להיגמר בדם... שני חברה, ליעוז חמו ממושב אמנון שהציג עצמו כבעל השטח, טען שהשער של הרשות. את החסימה שפתחנו הוא דאג לסגור כבר בבוקר עם שופל שהוריד מכרכום...

מצד אחד, בחיים לא ראיתי את האזור נקי כמו שהוא עכשיו. כנראה הודות לכך שהגישה היתה אפשרית גם לפריבטים.
הוא טרח ושם גם כמה ספסלים ופחים מתחת לאקליפטוס הגדול (כנראה בשביל הטיולי טרקטורונים)
מצד שני, זה לא לעניין! הבחור מחזיק באמנון חוות טיולים. לטרקטורונים שלו יש כניסה, לחברה מאבו קייטרינג יש כניסה ומסתבר שגם ליחידי סגולה או קשרים...

לא יודע מה נכון כבר אבל בטוח ששערים פיר אטיים זה לא הפיתרון.

wonderd
19-08-14, 09:58
נראה לי שאם הפרטים נכונים - הגיע הזמן להתלונן בצורה מסודרת - גם לרשות וגם למשטרה..

libieshet528
19-08-14, 13:12
בחודש שעבר עוד הייתי תמים והתקשרתי למשטרה. אמרו לי לבוא לטבריה להגיש תלונה..
היה יותר פשוט לבוא מלמעלה.

אני לא חושב שהרשויות הולכות לעשות עם זה משהו. נראה לי שכולם פה עשו יד אחת. לפקח יש מפתח ואני לא מאמין שהוא יטרח להוריד את החסימה. למטה יש איזה ילד של אבו קיאק ששומר בשעות היום וכמו שכבר מישהו כתב כאן, הדרך היחידה להיכנס זה לעשות את מה שצריך...

אגב, למי מתלוננים אם רוצים בכל זאת לעשות עם זה משהו ?

עפר ג
19-08-14, 13:42
בטיפול חברים בטיפול אוכפי החוק כאן נוקטים במדיניות של אבטלה זוחלת אבל לא תהיה להם ברירה. דרך אגב השער לא חוקי נקודה. יוזמה פרטית של בחור בשם ליעוז. אין קשר בין השער לשום גוף שקיים כאן

boaz avrahami
19-08-14, 13:43
אני מנחש שמי שחושב שמשטרה ומכתבים יעזרו גם חושב שאפשר לעשות שלום בעזה.

אני חושב שרק בהרבה כח נגדי אפשר לטפל בבריונים שמנצלים את החולשה בשכונה.

אגב, מי זה הליעוז הזה ומהיכן הוא?

בתור התחלה אם הייתי תושב האזור הייתי שם שרשרת עבה ומנעול נוסף.
שיתקע עם הקבוצת טרקטורונים שלו כמה פעמים ויבין שזו חרב פיפיות

נמרוד - מערד
19-08-14, 14:45
בועז
אתה יצירתי בזמן האחרון, אני חושב שצריך לרתך להם את השער, מנעול ושרשרת קל לחתוך.
נמרוד

boaz avrahami
19-08-14, 15:01
זו רק ההתחלה של היצירתיות

ההמשך הוא שהסיפור יפורסם בכל הפורומים הנוגעים בדבר יחד עם הטלפון האישי שלו וקריאה להציף אותו בשיחות...
אם זה לא יעזור אפשר לפנות לחברות שמספקות לו קבוצות טיולים עם קריאה להחרים אותו בגין גזל של שטחים ציבוריים

boaz avrahami
19-08-14, 15:31
הטלפון של ליעוז הוא
053-826-7366

בשיחה איתו הוא טען שהשער הוצב בגלל לכלוך ושריפות שפוגעות במקנה של בוכריס.
לטענתו השער הוצב על ידי ״בעל השטח״ מר בוכריס.
( בוכריס הוא לכל היותר בעל רשיון מרעה שנתי בשטח ואינו רשאי לחסות אותו מפני הציבור ב.א.)

לא הצלחנו להגיע להבנות שהחסימה תוסר וסיפרתי ללינוז שאעשה כל דבר חוקי על מנת להפעיל עליו לחצים ובכלל זה לחץ ציבורי וקריאה להחרמה שלהם.

אני מבקש מכל מי שיכול להציף את הנושא הזה בכל פורום רלוונטי ושכל מי שאכפת לו מהנושא שיתקשר לליעוז וידבר איתו בנימוס וידרוש שהשטח יוחזר לציבור.

אני במקביל פועל בעוד כמה ערוצים חוקיים לרבות הרט״ג, מנהל מקרקעי ישראל ורשות המרעה.

יונתןמצפה
19-08-14, 20:43
בערב זכינו לביקור שיכל להיגמר בדם... שני חברה, ליעוז חמו ממושב אמנון שהציג עצמו כבעל השטח, טען שהשער של הרשות. את החסימה שפתחנו הוא דאג לסגור כבר בבוקר עם שופל שהוריד מכרכום...

חיפוש השם ליעוז חמו ממושב אמנון בגוגל נותן את השרשור הזה במקום ה-8 בדף הראשון.
מעניין.
האם אתה יכול לפרט למה הביקור של ליעוז חמו ממושב אמנון יכל להגמר בדם?
ועוד שאלה, איך ליעוז חמו ממושב אמנון קשור לכרכום? האם טיולי הטרקטורונים של ליעוז חמו ממושב אמנון יוצאים מכרכום?

מנהלים, אולי שווה לשקול לשנות את כותרת השרשור...

matan.y
19-08-14, 21:15
אני לא יודע....
אבל לי זה ניראה שאולי זה כמו ההוא שנוסע בנחל דישון עליון עם תום קארים כשלג'יפים הנחל סגור...
ופה יש מישהו ממושב אמנון/כרכום שיש לו קמפינג ומפסיד לקוחות שבאים לטייל ליד הנחל ולא אצלו...
וגם אותו אחד או חבר שלו שיש לו תום קארים שרוצה בלעדיות על הפינות הנהדרות שם....
כמו בחיפוש בגוגל שיש תמונות משם....
http://saloona.co.il/blog/%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%99%D7% 9D-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%9C-%D7%94%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F/

boaz avrahami
19-08-14, 21:28
חברים,
לצורך דיווח מדוייק לרשויות הממונות אני זקוק לנ.צ או צילום של המקום המדוייק על גבי מפה.

אם זה בכניסה לשמורת טבע זה עניין גם של הרט״ג ואם לא אז זה מנהל מקרקעי ישראל ואולי גם ועדת בניה מקומית

עפר ג
20-08-14, 07:34
בועז בוקר טוב שלחתי לך בפרטי

boaz avrahami
20-08-14, 11:39
אחרי שיחות עם מי שצריך נראה שיש יסוד להניח שבטווח המאוד קרוב השער יוסר או ישאר פתוח באופן קבוע.
נאמר לי שההוראה השער העליון מכיוון גשר הדודות נעקר.
מישהו יכול לאשר?

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

ezraiz
24-08-14, 08:16
נכון לאתמול, השער הירוק מכיוון גשר הדודות אכן פרוץ (לא זכור לי עם עקור או לא)
אפשר להיכנס רק משם.
זה שבגשר אריק סגור ואי אפשר לעקוף אותו, אבל אהבתי את הרעיון של לנעול אותו או לרתך אותו.

לאורך הנחל יש "פטרולים" שמתשאלים את הנופשים מאיפה נכנסו.
מדריכי טיולי הטרקטורונים/מיולים/טומקארים, מתנהגים כאילו ומדובר בשטח שלהם.
אותנו אילצו לזוז ממקומנו, בתוך ערוץ הנחל, כי "זה המסלול שלנו ואני אקים אותכם עוד הרבה פעמים ביום"

אין גבול לחוצפה. אין גבול לבריונות ולגועל נפש.
לבינתיים, ממליץ לנופשים במקום לרבוץ בקבוצות גדולות כדי להימנע מעימות כוחני
(קשה יותר "לקום" מול קבוצת גברים גדולה מאשר 2 גברים עם ילדים, כך גם תעיד
קבוצת נערים חביבים מהמגזר שאיש לא דיבר איתם)

boaz avrahami
24-08-14, 08:38
חברים, בקרוב ( אולי עוד השבוע) יהיה לזה סוף.
בנתיים תסריטו וצלמו כל מפגש עם המנוולים.
אני זקוק לחומר הזה מאוד!

כלפי הרשויות הם מציגים את עצמם כחתלתולים שדואגים לטבע.

אגב, אתה בטוח שמלמעלה יש שער או בולדרים שהוזזו ממקומם?

http://img.tapatalk.com/d/14/08/24/ty8yse8a.jpg

ezraiz
24-08-14, 11:28
לגבי שאלתך - גם וגם.

לגבי הצילום - יש צילום שלהם על ידי חבר פורום אחר.
אפילו בוידאו.
אם ירצה לשתף או לא... אני לא יודע.

eysham
24-08-14, 12:09
עדכון מהשבת האחרונה

בידיעה שלמטה כנראה סגור, נכנסנו מלמעלה מכיוון המצפה של כרכום על השביל האדום.
באמת לא ציר כיפי לנסיעה... אבל עביר בהחלט.
אחרי כמה מאות מטרים, ישנם כמה בולדרים ששימשו לחסימת הציר, ורואים שמישהו הזיז אותם ופרץ את הדרך לא מזמן. (זה המקום בתמונה של בועז)
אחרי עוד קצת נסיעה, מגיעים לשער ירוק, שנראה די חדש, וגם לו מישהו דאג כבר... :)
המנעול שקושר את כנף השער עדיין מחובר לעמוד הנגדי, אבל כל העמוד הנגדי נתלש מהקרקע עם עיגון הבטון שלו כך שהשער בעצם פתוח.
ירדנו עד לקו המים
היו מסביב עוד כמה קבוצות רכבים, חלקם "משלנו" וחלקם לא כלכך... (ואני ממש לא מתכוון לשפה או לאלוהים שלהם, יוסבר בהמשך...)
קבוצה אחת אף הגדילה וחסמה לעצמה מעבר מים שמאלצת את כל מי שבא לחפש דרכים אחרות שיעקפו את מחסום האוהלים/רכבים/שולחנות/גנרטורים וכו...

בסוף מצאנו לנו נקודה שקטה להתמקמות. נכנסים למים ואחרי לא הרבה זמן שומעים רעש של שיירת תומקארים מגיעה על הגדה מעלינו.
מוביל השיירה (בחור צעיר, נראה חייל משוחרר עם חולצה של גולני) עוצר לידנו וחצי בכעס שואל מאיפה נכנסנו. ענינו לו והוא דיווח למישהו בטלפון והמשיך עם השיירה, רק כדי לעשות פרסה אחרי 100 מטר בהמשך השביל ולהיכנס לתוך הנחל עם כל השיירה לכיוונינו. כשהראינו לו שאנחנו לא ממש מרוצים מזה שהוא מאלץ אותנו לקבץ מהר את הילדים כדי שלא יידרסו , רק כדי לפנות להוד רוממותו את הדרך, הוא התחיל לצעוק שהורסים לו את הפרנסה, שאנחנו משיגי גבול ושהשטח שלו ושהוא עוד יבוא הרבה פעמים אז כדאי לנו להתפנות משם...
מיותר לאמר שלא ממש התרגשנו ממנו...

אחרי שעתיים בערך זה חזר על עצמו שוב. הפעם כשהשמש כבר הייתה בשיאה, והיינו כולנו במים בצל של גזיבו, אותו בחור שוב הגיע ועבר דרכנו בלי לחכות יותר מידי. לא ממש חיפשנו לריב ונתנו לו לעבור במחאה קולית מהצד, אך ללא התנגדות פיזית.

http://youtu.be/_flPppajL58

קבוצה של בחורים צעירים ערבים היו בהמשך הנחל כמה עשרות מטרים מאיתנו, צחקה עלינו (בחיבה) שאנחנו פראיירים שקמנו, ולאות הזדהות הקימה מחסום עם רכב, ספסלים ופינת נרגילה.

בפעם הבאה שהשיירה הגיעה, הוא ויתר מראש... ובא שקט על פני הירדן...

ביציאה, אמרנו שננסה את מזלנו בצד הקרוב, לכיוון גשר אריק. הגענו ואכן המחסום היה נעול. למזלם בדיוק הגיעה שיירת המיולים וכדי שיוכלו להיכנס הם היו צריכים שנפנה להם את הדרך, אז נתנו לנו לצאת, לפני שנמצא קיסם שיניים או גפרור...

http://img.tapatalk.com/d/14/08/24/uha4u4y5.jpg

neter
24-08-14, 20:19
אחרי שבוע שחנינו בשטח האמור אני יכול לספר את הדברים הבאים:
הגענו מלמעלה אחרי שמצאנו את השער בצד של גשר אריק סגור. קודם כל נתקלנו בבולדרים שחוסמים את השביל המרכזי, זה שמתפצל לכיוון אלמגור או למטה לנחל. הזזנו אותם ותוך כדי הגיע בחור עם טומקאר שצעק עלינו וצילם אותנו. השער שאחרי זה עקור עם הבטון.
בערב זכינו לביקור נימוסין מליעוז שהתחיל בטונים גבוהים ונרגע לאט לאט. למזלי הייתי לבד עם האישה והבנות כך שלא היתה ברירה אלא לפעול עם הראש...
על הדרך גיליתי שהוא קיבל מהפקח לטענתו את הכתובת והשם שלי לפי מספר הרכב שצולם.
בימים שלאחר מכן גיליתי שהוא בסהכ בחור דיי נחמד ובאמת מציג את כל העניין כשמירה על השטח נקי אבל,,,

בכל שעה שעתיים בערך מגיעה שיירה של טומקארים שלו מאמנון בטיול שטח בתשלום. המקום הפך לשטח סטרילי לטיולי טומקארים פרטיים. כשהם פוגשים מישהו בשטח הם צועקים ומתנהגים בבריונות תוך איומים ודרישות לצאת.
למרות הסגירות, השטח לא נקי. כנראה כי לרוב האנשים שבאים ברגל לא מתחשק לסחוב את הזבל שלהם...
בסופשבוע הגיעה אף שיירה פרטית של חברים שלו עם קרוואן וגנרטורים, חנו בפינת האקליפטוס הגדול וחסמו את השביל שבא מלמעלה
לחברים וטומקארים יש מפתח אבל אנשים מעוצבנים (וצודקים) שוברים מפתחות, קיסמים וכל מה שיש בתוך המנעול. רק ביום שבת השער נפרץ לגמרי פעם אחת, נבנה מעקף אבנים מימין ועוד.
לבחור יש תושייה וסבלנות והוא מגיע כמה פעמים ביום עם מנעולים, דיסקים ומחליף / מתקן את השער, מזיז אבנים ומשקיע בטרקטורים וכל מה שצריך... אם היה לוקח את התושיה הזו לכיוון אחר, אפשר למצוא שם גן עדן. דיברתי איתו על זה לא מעט אבל הוא קצת עקשן...

ליעוז, אני יודש שאתה קורא כאן ואני שוב מזמין אותך לנסות גישה קצת יותר קהילתית. אני בטוח שהרבה אנשים יהיו מוכנים להתגייס ולסייע וגם אני באופן אישי.
למרות שאתה עוטף את זה בכוונות טובות, אתה עובר על החוק ובתכל׳ס, זה שאתה מאפשר לעסק שלך לפעול בשטח הזה ולנהוג בו כבשלך לא לעניין!

כמו שכתבתי, אני לגמרי בעניין של לעשות כל שניתן כדי להפסיק את זה ואם יש התארגנות לטובת זה,,, count me in

אבי

:)

ד ו ר ו ן
24-08-14, 20:55
לפי מה שאני מכיר, בכל מקום בארץ, נהיגה במקווה מים היא עבירה על החוק..

אין מצב שהפקח נותן יד לתיאור שהוזכר כאן על תומקרים שנוסעים במים.

Bernard
24-08-14, 21:05
פשוט לא יאמן!!!
רק בישראל!!
בחור טוב אעלק...
בגלל נבלות כאלה שנים שאני לא מטייל בצפון - ועוד יש פה כאלה שבאים בטענות לבריונים "מהמגזר"...

אני רק חושש לתאר לעצמי מפגש בינו לבין בועז, ליד שער נעול... בררר... מיותר.

ואחרי שאמרתי את זה..
מנסיון רב שנים... רב שנים - בחורים כאלה מבינים רק שפה אחת. רק אחת!
וזו שפה שאני מעדיף לא לדבר/להבין...
מצד אחד, ברור לחלוטין שבא לפוצץ את הבחור ולרתך ולפרוץ ולהזיק למנעול/שער ולהגיע בחבורה ותת לו בראש בדיוק כמו שמגיע לו ושבאופן שיבין.
מצד שני - בשביל זיבלון שכזה להסתבך לכל החיים????
שייחנק עם הטרקטורונים שלו ועם הכוונות "הטובות" שלו ושכל הכסף שירווח, שיהיה לו לתרופות...

רק ממחיש למה אני לא רוצה לטייל שם..

ואת הפקח ההוא...
ישר למשטרה - שיחקר באזהרה על הפרת אמונים ומסירת מידע חסוי ומה שלא יהיה ואם יימצא שאכן סרח, לכלא.. בלי רחמים.
אבי - אני הייתי הולך להגיש תלונה במשטרה. כל תחנה מספיק טובה לזה. הם כבר יעבירו למי שצריך. לא מצריך ממך הרבה אנרגיה ולא "הסתבכות". גש ותגיש תלונה בכל "קבלת קהל" בכל תחנת משטרה שתבחר..

neter
24-08-14, 21:12
הפקח עובר שם ורואה את מה שקורה. אני ראיתי אותו על השביל הזה. ככה גיליתי את הדרך שבאה מגשר הדודות...

ד ו ר ו ן
24-08-14, 21:33
אם הוא באמת מסר מידע שקיבל במסגרת תפקידו לאדם פרטי, זו עבירה לא פשוטה- ישר למשטרה, שיתנו הוא והבחור מהתומקרים הסברים בתחנה.
פקח הוא כנראה לא ישאר.
אם הבחור מהטרקטורנים משקר ומלכלך על הפקח, אז עכשיו הוא פתח חזית עם עוד מישהו.

matan.y
24-08-14, 21:58
אם אחד כזה בא אליי באמצע החופשה שלי.
ואני רוצה שיבוא איזה בעל סמכות ויקח ממני את המטרידן או כשאני מגיע מול שער נעול שלו ורוצה לעבור.
למי אני יכול להתקשר?
משטרה? פקח רשט״ג? פקח של המועצה?
מה אני האזרח שומר חוק יכול לעשות להגן על עצמי מפני עבריינים כאלו?

boaz avrahami
24-08-14, 22:01
פקח של מנהל מקרקעי ישראל ופקח בניה של ועדת הבניה המקומית.
פקח רט״ג אם זה לא שמורה יכול רק לתמרץ אותם לבוא אבל בחלק מהמקרים הערס המצוי הוא גם הבעיה של הפקח ולכן הוא מעדיף את העברין החוסם

Bernard
24-08-14, 22:13
אם אחד כזה בא אליי באמצע החופשה שלי.
ואני רוצה שיבוא איזה בעל סמכות ויקח ממני את המטרידן או כשאני מגיע מול שער נעול שלו ורוצה לעבור.
למי אני יכול להתקשר?
משטרה? פקח רשט״ג? פקח של המועצה?
מה אני האזרח שומר חוק יכול לעשות להגן על עצמי מפני עבריינים כאלו?

משטרה. רק משטרה.
אבל עם כל התיעדוף (= שמיכה קצרה) לא ברור כמה תחכה עד שיתפנו להגיע לחור הזה, שאתה בדיוק מטייל בו.

אם זה היה חוקי, הייתי מציע ל"להעצים" את האירוע, כשאתה מתאר אותו למוקדן/ית ו"ולצבוע" אותו בצבעים יותר... דחופים, נקרא לזה כך, על מנת שהאינסנטיב להגיע למקום האירוע במהירות יגבר... אבל אני לא אציע משום שזה לא חוקי לתאר למשטרה אירוע בצבעים ש.. הוא לא!!

matan.y
24-08-14, 22:35
טוב, אני לא אקצין את האירוע. אבל בימינו יש מצלמה בכיס בכל רגע....
וצילום של האיומים וכו מספיק בשביל לעזור לי ולאחרים בפעם הבאה שארצה להגיע .
בלי קשר בפעם הקודמת שטיילתי שם מצאתי פינה מדהימה שהייתה מלאה בזבל וגם מהסוג שרק הגיע לשם ע״ג ג׳יפ. השקענו עשר דקות בלאסוף הכל לפני שהתמקמנו והיה אחד הטיולים הטובים מזה הרבה זמן. ממליץ באופן כללי כשמגיעים למקומות כאלו להשאיר יותר נקי ממה שבאתי. זה היה כך גם בים עד שהפסקתי להכנס עם הרכב...

asafk
24-08-14, 22:38
אני רואה וידאו של רכב נוסע במים.
לדעתי זה לא חוקי.
מה שנשאר זה רק להתלונן לרשויות.
כמובן שיש כאן סכנה שמישהו יעשה בזה קרדום לחפור בו וייזכר שלפי החוק היבש אסור לנסוע 100 מטר מקו המים... גם כשמדובר בנחלים, על פי פרשנות מסויימת.

אסף.

matan.y
24-08-14, 22:47
למיטב ידיעתי בנוגע לנחלים אסור לישון.
וגם זה במרחק משתנה בין עשר לחמישים מטרים...
זה אמר לי פקח של מועצה באזור אחר. שיאמר לזכותו שהסביר ונתן אופציה להתקפל במקום קנס...

boaz avrahami
24-08-14, 23:04
זה נכון רק לתחומי מועצה אזורית גליל תחתון או לשמורות טבע.
למשל תעלת הירדן הפתוחה באזור אגמון החולה למשל - בצד המערבי גליל תחתון שנותנים דוחות ובמזרחי אין שום איסור.
אותו הנחל אבל מועצה שונה

ד ו ר ו ן
24-08-14, 23:06
למיטב ידיעתי בנוגע לנחלים אסור לישון.
וגם זה במרחק משתנה בין עשר לחמישים מטרים...
זה אמר לי פקח של מועצה באזור אחר. שיאמר לזכותו שהסביר ונתן אופציה להתקפל במקום קנס...

זאת תקנה מקומית של גליל עליון שניסו לגרש את המטיילים לאורך תעלת הירדן, מעל מיני סיבות, אין קשר למקורות מים אחרים.

boaz avrahami
24-08-14, 23:17
משטרה. רק משטרה.
אבל עם כל התיעדוף (= שמיכה קצרה) לא ברור כמה תחכה עד שיתפנו להגיע לחור הזה, שאתה בדיוק מטייל בו.

אם זה היה חוקי, הייתי מציע ל"להעצים" את האירוע, כשאתה מתאר אותו למוקדן/ית ו"ולצבוע" אותו בצבעים יותר... דחופים, נקרא לזה כך, על מנת שהאינסנטיב להגיע למקום האירוע במהירות יגבר... אבל אני לא אציע משום שזה לא חוקי לתאר למשטרה אירוע בצבעים ש.. הוא לא!!

נזכרתי בסיפור פולקלור שרץ אצלנו שנים ושאין לדעת את מקורו ומספר על חקלאי אחד ( צבי ז״ל) שגילה בבוקר שגנבו לו שני עגלים והתקשר למשטרה לדווח.
מהצד השני ענה לו היומנאי שאין ניידות בתחנה ושיואיל בטובו לעלות להתלונן בתחנה במגדל העמק.
אחרי 2 דקות התקשר שוב המושבניק ודיווח בהיסטריה על רצח מזעזע אצלו בחצר.
תוך 5 דקות הגיעו 4 ניידות ומפקד התחנה ברוח סערה ושאלו איפה היה הרצח.
צבי השיב בחיוך כבוש שבעצם גנבו לו 2 עגלים.
השוטרים הכועסים הטיחו בו ״ אבל דיווחת שיש רצח״?!
והמושבניק ענה ״ ואתם אמרתם שאין ניידות בתחנה״...

ד ו ר ו ן
24-08-14, 23:44
על הדרך גיליתי שהוא קיבל מהפקח לטענתו את הכתובת והשם שלי לפי מספר הרכב שצולם.

ציטוט מכתבה של יואב קווה, על שוטר שעשה שימוש בנגישות למאגרי מידע שלא לצורך תפקידו (בדיוק כמו שלכאורה נעשה במקרה זה:
"מדובר בהפרה של חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א-1981, ושל חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – נתוני תקשורת), התשס"ח-2007 ושל חוק המשטרה, התשס"ו-2006."

הכתבה באתר של יואב קווה: (http://www.kvishim.co.il/%D7%A9%D7%95%D7%98%D7%A8_%D7%91%D7%95%D7 %93%D7%A7_%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99%D7%9D _%D7%A9%D7%9C_%D7%A8%D7%9B%D7%91/)

boaz avrahami
25-08-14, 00:04
ומה תעשה מול הפרה כזו של אחד שיש לו חסינות?

אם זה נכון, אני מוטרד מעצם הקשר בינהם לכאורה.
אולי זה קשור לעצימת העין שיש שם כרגע?

ד ו ר ו ן
25-08-14, 00:20
זה לא קשור, אבל בהחלט משהו שצריך להתייחס אליו.
אם הוא היה פונה אלי בטוענה שקיבל את הפרטים מהפקח, הדבר הראשון הבא שהייתי עושה הוא לפנות למשטרה.

במקסימום, אם ההאשמה החמורה הזו באמת נכונה, אז הפקח כבר לא יהיה פקח, ובסבירות יהיה עם רישום פלילי, ובמינימום, הפקח כבר לא יהיה חבר טוב של חבורת התומקרים.
כך, או כך, המצב שם מסריח.

Bernard
25-08-14, 02:30
טוב, אני לא אקצין את האירוע. אבל בימינו יש מצלמה בכיס בכל רגע....
וצילום של האיומים וכו מספיק בשביל לעזור לי ולאחרים בפעם הבאה שארצה להגיע .
בלי קשר בפעם הקודמת שטיילתי שם מצאתי פינה מדהימה שהייתה מלאה בזבל וגם מהסוג שרק הגיע לשם ע״ג ג׳יפ. השקענו עשר דקות בלאסוף הכל לפני שהתמקמנו והיה אחד הטיולים הטובים מזה הרבה זמן. ממליץ באופן כללי כשמגיעים למקומות כאלו להשאיר יותר נקי ממה שבאתי. זה היה כך גם בים עד שהפסקתי להכנס עם הרכב...

שוב מנסיון מה..
שליפת מצלמה ו/או תיעוד מתריס, בהרבה מקרים יקצין את האירוע ו... חזרנו ל"בועז והגולם ההוא, ליד שער נעול/פרוץ"... לא משהו שהייתי ממליץ...
בצינעה.. הכל בצינעה...

boaz avrahami
25-08-14, 08:29
אם לא מצלמים בהפגנתיות ובהתגרות אז למצלמה יש אפילו אפקט מרגיע.
אפילו שוטרים שיושבים שהם כל יכולים זה הופך לחתלתולים שומרי חוק.
לפני כמה חודשים הערתי לשוטר שהעמיד את האופנוע שלו על הכביש באופן מסוכן.
תגובתו האינסטינקטיבית היתה לצעוק עלי עד שהוא קלט את המצלמה על החלון וטס להעיף את האופנוע מהכביש...
בקיצור, בהתאם לנסיבות לפעול בשכל

cgp
25-08-14, 08:50
בועז בוקר טוב שלחתי לך בפרטי

בתור פותח השירשור קצת מעליב אותי , שאתה לא משתף פה הרי זה הרעיון, מה אנחנו עזים?

אם כבר השירשור יצר איזהשו הד אז למה להסתיר?
מילא זה היה שירשור בסגנון" הלך לי הקומפרסור של הנעילה יש למישהו רעיון מה לעשות" ואתה עונה לי בפרטי --יש לי וכו'.....

boaz avrahami
25-08-14, 09:03
הסר דאגה מליבך.
כל המידע שקוף פה.
היו שסיעו לי במידע אל מי לפנות ומי בעלי התפקידים כמו שנעשה בהודעה שדגת וזה לגיטימי שיעשה בשיחות טלפון

עפר ג
25-08-14, 10:17
היי
לא הייתי בהאזנה כמה ימים ואני רואה שהענינים מתחממים. אז ככה שלחתי לבועז את הטלפון שלי כדי שנדבר, למה? כי יש לי אצבעות של מפרזל סוסים וכמו שמשה ( זה שהתברבר 40 שנה בסיני כי לא ידע לנווט) היה כבד פה ולשון אני כבד מקלדת וכל הודעה עולה לי בדמים וזמן יקר כולל זאת. לעניננו, אם ליעוז ובוכריס לא היו מתנהגים ככה זה גם יכל להצליח להם. רב הפרייבטים וגם המון בעלי ג'יפים לא יודעים באמת את החוק או של מי השטח ואם עושים הצגה מספיק טובה זה גם עובד. הטעות שלהם שיש להם פה מסריח והם הצליחו לעצבן את מי שלא צריך. עכשיו טיפה זמן והכל יסתדר. איך אני יודע? כי לליעוז אין שום סמכות על השטח נקודה. אם היה לו זה סיפור אחר אבל מכיוון שכך צריך לדאוג שהפקחים יעשו את עבודתם וזהו. תודה לכולם ויום טוב

boaz avrahami
25-08-14, 13:35
עידכון טרי טרי מעכשיו-

לפני זמן קצר נערך במקום סיור של פקח הרט"ג ושל פקח של מנהל מקרקעי ישראל.
הוחלט שהשערים בשלב זה ישארו פתוחים ובהמשך יוסרו.
הודעה מטעם המנהל יוצאת לבוכריס ובאמצעותו לליעוז.

אנחנו ניתן לזה כמה שבועות לראות שההחלטות מיושמות בשטח ואז נקבע שם מפגש חברים.
עד אז הטמפרטורות קצת ירדו ויהיה יותר נעים.

אני מבקש מחברים שמגיעים לשטח לדווח אם מופיעה חסימה מחדש או אם מישהו מהמוזכרים בשרשור מנסה למנוע מכם כניסה או מתעלל בכם בדרך כלשהי.
צלמו ותעדו ותעבירו את החומר אלי בווטסאפ.

יחד איתי פעלו עוד כמה אנשים טובים שביקשו לא להיחשף.
אז כמובן תודה לכל מי שסייע!

בועז

katsirz
25-08-14, 13:39
כל הכבוד.
בחצי חיוך, אם כבר הצלחת לפתוח את השערים לגשר הדודות, אולי תצליח לסייע ולפתוח את הדרך היוצאת מהחוף הדרומי בחיפה לכיוון דרום במקביל לכביש 2 שנסגרה השבוע על ידי עיריית טירת הכרמל?:rolleyes:

neter
25-08-14, 14:25
כל הכבוד !

boaz avrahami
25-08-14, 15:34
http://img.tapatalk.com/d/14/08/25/a2ahy4ez.jpg

liontamer84
25-08-14, 16:34
תותח! כל הכבוד!

matan.y
25-08-14, 23:18
באמת כל הכבוד. וגם הרבה תודה. אני מעדיף לבוא לטייל ולא לריב עם השומר.... חסכת לבטח הרבה מתחים ועצבים ומי יודע מה עוד
מזל שיש את הפורום הזה!
ושוב בעיקר תודה.
מתן

Gilad
25-08-14, 23:37
כל הכבוד

אם כבר עלה פה נושא חוף הים בחוף הכרמל - מישהו יודע מה פשר החסימות שבין חיפה לעתלית? נראה כאילו מנסים לחסום כל גישה אפשרית לא רק לחוף אלא לשבילים שבמקביל אליו שעד היום לא היתה בעיית תנועה בהם גם מצד הפקחים.

הגדילו לעשות בצד של חיפה וחפרו תעלת נט מגובה בבולדרים כדי לחסום את הדרך דרומה מאיזור חוף הקשתות, איזור שהיה משמש הרבה פרייבטים לחניה וג'יפים להגעה לחופים הדרומיים יותר.

ראיתי חסימות גם באיזור המושבים ובאיזור עתלית. בינתיים כל השערים פתוחים (לעט החסימה הנל) או עקורים אבל מישהו השקיע לא מעט בהקמה שלהם ואני מניח שזה עניין של זמן עד שהם ינעלו.

דרור ברלי
25-08-14, 23:40
בועז, אתה מלך. ישר כוח.

asael_10
25-08-14, 23:53
בס"ד

בועז ועופר כל הכבוד!!

Bernard
25-08-14, 23:59
וואלה!!!!
בסוף אני אפילו אחבב אותך, בועז...:)

וכל זה בלי מכות ולבי רתכת ובלי משחזת - שיחקת אותה בגדול!!!

מלך!! באמת!!:cool:

איזה מזל שלא כולם שומרים פה דברים בסוד...

boaz avrahami
26-08-14, 07:00
ברנרד,
אם הרווחתי את החיבה שלך אז היה שווה את הכול [emoji7][emoji7][emoji7]

אני מניח שעד שהשער לא יוסר לגמרי הם עלולים לנסות ולחזור לנעול את השער.
כאמור יש עוד כניסה מלמעלה והכי חשוב לתעד...

oferg22
26-08-14, 08:03
היי בועז וכולם,

כל הכבוד על הפעילות. באמת הרבה אנשים ירוויחו מזה.
אני גר באזור ואשתדל לעבוד מדי פעם ולדווח. אתמול בערב הייתי שם ונראה כמו בתמונה.
באופן כללי באזור - האנשים והפעילות שלהם מושפעים מאוד מעונות העומס של המטיילים. הבחור כנראה היה לחוץ בגלל שעכשיו זה הזמן העמוס בטיולים שהוא מוציא.
אני מאמין שכשתתחיל שנת הלימודים כל העניין יישכח. עד החגים...
עופר

רוכברודאו
26-08-14, 14:55
היינו בגינוסר עם הילדים בסופש האחרון ואכן ויתרנו על הפינת חמד הזו בגלל השער המזורגג.. (וחוסר זמן/חשק לחפש מעקף)
אז באמת תודה בועז ולכל העוסקים במלאכה החשובה!

דידין
26-08-14, 15:35
כל הכבוד.
בחצי חיוך, אם כבר הצלחת לפתוח את השערים לגשר הדודות, אולי תצליח לסייע ולפתוח את הדרך היוצאת מהחוף הדרומי בחיפה לכיוון דרום במקביל לכביש 2 שנסגרה השבוע על ידי עיריית טירת הכרמל?:rolleyes:

נסגרה כבר לפני 3 חודשים ודיווחתי על כך כאן בשירשור "הולכים ונחנקים פשוטו כמשמעו"

boaz avrahami
26-08-14, 17:16
תפתחו שרשור חדש עם צילומים ותמקמו את השער על צילום של מפה ונראה מה הולך גם שם.

דידין
26-08-14, 18:20
כאן השער על אם הדרך - שמו בולדרים מקו המים ועד כביש 2 שאי אפשר יהיה לעקוף

90526

boaz avrahami
26-08-14, 19:41
שרשור חדש!...
תלמד להעלות כבר תמונות

אומי5
26-08-14, 23:22
כל הכבוד!!!

דידין
27-08-14, 00:14
שרשור חדש!...
תלמד להעלות כבר תמונות
למדתי , אבל לא הצלחתי (כנראה בעיה במחשב)
ביקשתי מהנהלת האתר לעדכן את נושא ההטמעה לפרוטוקול מודרני יותר כמו באתרי תפוז או באתר טרופר .

איל מ
27-08-14, 11:09
לבועז, עופר, ולכל מי שהשתתף בפתרון:
שאפו ענק.
אתם בטח יודעים מהי בד"כ עמדתי ובאיזה צד אני עומד (בד"כ. לא תמיד) בקונפליקט בין חקלאי למטייל, ועם זאת המעשה שעשיתם הוא חשוב, מבורך, וכנראה גם צודק. בטח ובטח לעומת הפתרון השני האפשרי שמוביל, הרבה פעמים, למקומות לא טובים.
כל הכבוד ויישר כוח.

סולי
28-08-14, 15:09
אין מילים בפי, שאפו ענק לכל אלו שפעלו במקום לדבר!!!
איך התייחסו אליכם הרשויות בעניין?

wonderd
29-08-14, 20:30
כל הכבוד לכם אנשים!
השאלה עכשיו היא האם זה יחזיק או שכמו שהזכירו פה - בחגים זה יחזור..

boaz avrahami
29-08-14, 20:36
אנחנו פועלים לעקירת השערים על ידי הרשויות ומאמינים שהם הפנימו שסגירת השער רק תחריף את מצבם

-->