PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה קורה למנוע חשמלי כשהוא לא מניע אלא מונע?

lizard
16-07-14, 22:28
אני רוצה לסדר רוורס לבאגי קטנה וחשבתי לשים מנוע חשמלי שיחובר בשרשרת לגג"ש נוסף על הציר, בלחיצת כפתור המנוע יסתובב "אחורה" ויזיז את הבאגי לאחור. השאלה היא מה קורה כשהוא לא פועל אבל עדיין מחובר לסרן האחורי. האם הוא הופך לגנרטור? האם זה יהרוס אותו?

תודה

asafk
16-07-14, 22:30
קח מנוע קטן - של לגו, של מכונית על שלט.. לא חשוב מה.
חבר לחוטים שלו נורה.
תסובב.

ניסוי שעשיתי עם ילדים. היה מעניין.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
16-07-14, 22:33
הוא ייצר מתח. כל עוד המתח הזה לא יחובר לצרכן, לא יופעל על ידי המנוע מומנט נגדי לנסיעה ולא תהיה בעייה.
תחשוב גם על המהירות הסיבובית שהוא יגיע אליה בנסיעה קדימה כי אם היא תהיה מוגזמת המנוע יתפרק.

shachar
16-07-14, 22:53
ואם שמים קלאץ כמו של מזגן?

elitkh
17-07-14, 01:07
תלוי בסוג המנוע. אם תשתמש בסטארטר לא יקרה כלום. כי אין בו מגנטים.אבל הפחמים ישחקו מהר מאד. לכן עדיף להשתמש במנגנון הבנדיקס. מנוע DC ייצר מתח כמו שאמרו קודמי. כל זמן שהוא לא מחובר כלום העומס שהוא ייצר יהיה מינימלי אבל גם כאן- זה ישחוק את המברשות (פחמים) ויהרוס אותו דיי מהר. כדאי להשתמש באיזשהו סוג של מצמד או מיסב חד כיווני-אולי של גלגל אחורי של אופניים .

lizard
17-07-14, 03:06
אוקי תודה זה מה שחשבתי. אני אחפש גג"ש עם מנגנון חד כיווני. כמו של אופניים.

תודה

חנן-ג'יפולוג
17-07-14, 06:12
מצמד חד כיווני הוא טוב למנוע חשמלי שמסובב באותו כיוון כמו מנוע הבנזין. באופנועים הסטרטר עובד כך.
לדעתי מצמד חד כיווני לא רלוונטי כאן, כי כשהרכב יסע קדימה הוא יסובב את המנוע החשמלי בכיוון שבו המצמד החד כיווני דווקא מחזיק.

אגב, בטח חלק מהאנשים קלטו שבהתחלה רשמתי את הפתרון הזה ודקה אח"כ מחקתי כי הבנתי את הטעות.

lizard
17-07-14, 07:52
חיפשתי באיביי גג"ש עם מנגנון חד כיווני אבל מצאתי רק קטנים של אופניים. הבעיה היא שהקוטר שלו קטן מידי לציר שיש לי. יש איפשהו מקום שמוכר כאלו גג"שים בתל אביב או מרכז שיש לו מבחר של גג"שים כאלה?

lizard
17-07-14, 07:53
אפשרות נוספת היא לבנות מנגנון משלושה גג"שים אבל זה מסבך את העניין

eysham
17-07-14, 08:43
מצמד חד כיווני הוא טוב למנוע חשמלי שמסובב באותו כיוון כמו מנוע הבנזין. באופנועים הסטרטר עובד כך.
לדעתי מצמד חד כיווני לא רלוונטי כאן, כי כשהרכב יסע קדימה הוא יסובב את המנוע החשמלי בכיוון שבו המצמד החד כיווני דווקא מחזיק.
.

+1

לא יעזור לך בלי מנגנון יותר משוכלל

lizard
17-07-14, 09:26
למה? אני ארכיב ציר קטן עם שני גג"שים שמסתובבים רק לאחור ואחד מהם אחבר למנוע ושני לציר

asafk
17-07-14, 09:49
מצמד צנטריפוגלי אולי יותר מתאים. מצמיד רק לכיוון הנכון וחשוב יותר - רק כשהמנוע מסתובב ולא כשהגלגל מסתובב.
מצמד של חרמש מוטורי או משור שרשרת למשל.
מה דעתכם?

אסף.

lizard
17-07-14, 10:00
גג"ש אחורי של אופנים שמסתובב רק בכיוון הנסיעה לא יתאים?

asafk
17-07-14, 10:32
כשהןא מסתובב אחורה (מבחינת האופניים) אז הוא משולב.

אסף.

lizard
17-07-14, 11:39
אוקי אולי אני טועה. אבדוק את זה.

elitkh
17-07-14, 14:54
חנן צודק-הטעיתי אותך. מיסב חד כיווני לא יעזור כאן. אתה צריך ניתוק אמיתי-מצמד הידראולי זה רעיון מצויין.

-->