PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא דוד מים, וקולט שמש

טל חסיד
20-07-14, 17:36
שאלה למומחים בתחום.

יש לי דוד מים 150 ליטר עומד (לא שוכב) קיים על גבי סטנד אם אפשרות לקולט שמש, קניתי קולט ואני רוצה להרכיב אותו אך יש בעיה של עץ שעושה צל ואני חייב להתקין את הקולט על גבי גג רעפים סמוך, השאלה מה היחס האופטימלי בין גובה הדוד לקולט צריך להיות ?
אם יש דברים נוספים שצריך לדעת לפני ההתקנה אשמח לדעת.

תודה מראש טל

DANI1
20-07-14, 20:00
ערב טוב
להתקנה טובה ויעילה ,החלק העליון של הקולט חייב להיות בגובה תחתית הדוד.
מה המרחק בין הדוד לקולט?
כדי לקבל ניצולת של הקולט מומלץ להתקין את הקולט לאחד הכיוונים , דרום מזרח , דרום ,דרום מערב .
מכוון שהקולט חדש ,כדאי ורצוי להתקין את הצינור העליון של הקולט ,בצינור 5/8 נחושת .מפני שבאיזור העליון של הקולט מגיע המיים לטמפ'
גבוהות ,
בעברי התעסקתי בתכנון מערכות שמש בבתים פרטיים ובבנייני רבי קומות .
בהצלחה
DANI 1

טל חסיד
20-07-14, 20:50
דני שלום ותודה על התשובה.

לשאלתך המרחק בין הדוד לקולט יהיה בין 4 ל3 מטר. הגובה יהיה כמו בתשובה שלך. את הבעיה של הצינור העליון אני מכיר, האם צינור מולטיגול (אלומינים בפנים) 20 מ"מ אם לחיצה מתאים במקום צינור נחושות ?

תודה טל

DANI1
21-07-14, 07:13
בוקר טוב
לא מומלץ בכלל ,עדיף וכדאי צינור נחושת כך שאין סיכוי בחיים שהצינור יתפוצץ ,נתקלתי די הרבה פעמים שאנשים שמו צינור מולטיגול או פקס
ואז היה הצינור מתפוצץ מתי.....בדיוק שאתם לא בבית ,שווה השקעה חד פעמית לשקט נפשי.
DANI 1

ukiuki
21-07-14, 10:30
ברשותכם, רוכב על הנושא.
אצלי בגלל ריבוי אבן במיים הקולט לא מחזיק יותר משנה / שנה וחצי. גם מסננים למינייהם לא ממש עוזרים או שצריך להשקיע במערכת סינון יקרה.
יש לי דוד שוכב עם שכבת מחליף חום (דוד עם 6 יציאות).
חשבתי לחבר את הקולט למחליף כך שתיווצר מערכת סגורה ואפילו למלות אותה במיים ירוקים של רדיאטור.

מה דעתכם ?

amit1
21-07-14, 10:48
חבר צינור ובקצהו ברז,ליציאה מהקולט. כך תוכל לשטוף את הקולט לעתים תכופות.

DANI1
21-07-14, 19:34
ערב טוב יש אפשרות לחבר את צנרת מחליף החום לקולט וכך אתה מונע יצרת אבנית בקולט ,על כן יש לבצע מס פעולות ,ושינוי במערכת הצנרת .
כמו התקנת משחררי אויר ואל חוזר כדי להשלים מים שמתאדים למערכת הסגורה.
הקולט חייב להיות נקי ותקין ,שאם אחת הצינורות סתומה ,הניצולת למים חמים לא תהיה טובה וחבל.
לידיעתך דוד בשכיבה מאבד מניצולת מים חמים ב23% מכמות המחים בדוד ,וכן קשה לנקות אבנית בדוד בשכיבה , תמיד יש משקעים בתחתית הדוד .
בכל מקרה המסנן הטוב ביותר לשמירה של הקולט הוא מסנן עם אבני סיליפוס ,שמחליפים כל 4 חודשים וניתן לשמור על מערכת טובה ויעילה .
בהצלחה
DANI 1

טל חסיד
24-07-14, 21:20
דני תודה, הותקן ועובד, בשבוע הבא יוחלף הצינור העליון לנחושת נקנו כל האביזרים.

טל

- - - Updated - - -

דני תודה, הותקן ועובד, בשבוע הבא יוחלף הצינור העליון לנחושת נקנו כל האביזרים.

טל

-->