PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה שאלות של רתך מתחיל

roeigidone
21-07-14, 22:19
היי חברים
לאחרונה מאוד התעניינתי בריתוכים .
נמסרה לי רתכת שנאי ישנה , השגתי כמה כלים , קצת אלקטרודות ובקרוב מאוד תגיע גם המסכה האלקטרונית .
אך אני מעוניין ביותר מזה .
ראיתי בסרטונים ברשת על אפשרות לחבר ידית של רתכת TIG לרתכת אלקטרונית DC פשוטה .
אז יש לי לפניכם כמה שאלות:

1. מהי הרתכת האלקטרונית הזולה ביותר והאמינה ביותר שאוכל להשיג בסכום כסף קטן (כרגע עד 1200שח)
2. היכן אני יכול להשיג בלון גז ארגון כולל וסת מתאים (באזור ירושלים והסביבה ) ומה מחירו
3. אם יש לכם המלצות על איך ללמוד לרתך בצורה ידידותית יותר מסרטונים ביוטיוב

אודה לכם מאוד אם תעזרו לי :D

lizard
22-07-14, 08:41
ריתוך, כמו שחייה, לא לומדים בהתכתבות.
אם אתה רוצה קצת שיעורים, צור קשר בפרטי.
בגדול אתה יכול לחבר לאינוורטר (רתכת DC) ידית של ארגון ולחבר לידית את המיכל ישירות, זה לא "זול" כי המיכל עולה איזה אלף ומשהו והידית עוד סביבות 300-400. ווסת עוד איזה 300-350. תצטרך גם מחברים לחבר את הווסת לצינור של הידית (ברתכת רגילה לארגון זה לא ישיר). תצטרך לקנות ידית ארגון עם ברז על מנת לסגור את הגז בנוחות כל פעם שתפסיק לרתך. אחרת יגמר לך הגז ממש מהר.

roeigidone
22-07-14, 16:07
אוקיי .
תודה רבה . אני אשמח ליצור איתך קשר.
כנראה שאתחיל קודם עם אלקטרודות .
ובכל אופן מישהו יודע מחיר של בלון ארגון קטן ?
מצאתי את הידית הזאת
http://www.ebay.com/itm/WP-17V-12-Foot-4-Meter-150Amp-Air-cooled-Tig-Torch-Complete-With-Gas-Valve-Head-/261330038674?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd87bef92
אני אוכל לחבר אותה בקלות יחסית לא ? היא נראית מתאימה לרתכת אלקטרונית רגילה

lizard
22-07-14, 17:12
לחבר זו לא הבעיה, האם ניתן להשתמש בה בנוחות, זו השאלה.
בניגוד לרתכת אלקטרודות, בארגון אתה לוחץ על כפתור כדי שתיווצר קשת חשמלית. הכפתור הזה שולט גם על מערכת הגז. בלחיצה על הכפתור שבידית הברז גז נפתח (ברז חשמלי) ונסגר מעגל של הזרם. במקרה שלך, אם הבנתי נכון, אז תמיד יהיה זרם בידית, מה שאומר שתצטרך להיות מאוד מאוד זהיר ובנוסף, הגז יזרום חופשי. לכן אתה צריך ידית שיש לה ברז גז בידית כדי שלא תרוץ למיכל כל 2 דקות.

בארץ המחיר זהה, אל תקנה, כנס לחנות לממכר ציוד ריתוך ותשאל כמה עולה. בנוסף אתה צריך טונגסן (זה המוט שדרכו נוצרת קשת חשמלית, תקנה הכי זול - אדום. לברזל בלבד. תקנה גם איזה ראש קרמי נוסף, צר, ואת המכלול נחושת בתוך הידית. פשוט כי יש סיכוי שתשרוף כמה עד שתלמד. אבל לא להתפרע, לא צריך הרבה. זה לא נמס בחום :-)

יניב_ב
25-07-14, 15:23
ברתכות יעודיות לארגון קיימת מערכת הצתת אלקטרודה במתח גבוה , נכון שאפשר לרתך בעזרת רתכת אלקטרונית רגילה על ידי הצתה ב"שריטה" של החומר ע"י אלקטרודת הטונגסטן אבל זה תהליך שמאד מקשה על הריתוך ביחוד באזורים עם גישה קשה ומטבעו פוגע באלקטרודת הטונגסטן ומצריך את השחזתה פעמים תכופות.
לדעתי אם כבר אתה בכיוון של TIG , יש היום רתכות קטנות יעודיות לנושא באיזור ה4000 ש"ח כולל כל הציוד למעט בלון רובם יודעות לעבוד גם עם אלקטרודות ריתוך.
TIG הוא לא ריתוך מסובך לביצוע אבל הוא דורש נקיון והתאמה מעולה של נקודות הריתוך מה שדורש עוד מגוון של ציוד וכישורים מקצועיים בקיצור לא משהוא כדי לרתך פלאחים חלודים ששוכבים בגינה או ולתקן חורים על הדרך בגג של הגיפ (יש לזה גג בכלל?)

אמיר ב.א
29-07-14, 14:17
לגבי מידע על ריתוך , וספרים בנושא ,

תסתכל על הקישורים ששלחתי כאן :

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/39630-%D7%A8%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9A-%D7%A7%D7%A9%D7%AA-%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%A2

-->