PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרונות קסם או שלא, ביית צמיגים יחסיי העברה וכו

מאיר רוטברג
15-07-03, 09:32
זהו, גמלה בליבי ההחלטה וגם מצב הצמיגים הגרוע קבע עבורי שיש להחליפם ולכן אני אשנה ל 33 במקום ה 31 שיש לי אלא מה , בעיה!!!!!!!!!!!!!
צריך לשנות יחסיי העברה על מנת שהרכב לא יהיה עגלה על הכביש ובחולות וכאן הבעיה,
כבר מותקן אצלי נעילות ARB חלק טוענים כי לא ניתן לשנות יחסיי העברה חלק טוען כי ניתן "לקמבן" את הנעילה ???
מוש המכונאי שלי טוען בתוקף כי זה יחליש לי את הקורונה פיניון, הועלה רעיון לשנות יחסיי העברה לטרנספר אולם להבנתי זה ישנה רק את ה LOW ואז מה ??
עזרהההההההההההההההההההההה

זאביק
15-07-03, 09:39
היות ולמזלך עונת הקיץ עכשיו, וכמות הטיולים די קטנה,
זה הזמן לעשות ניסויים.
תחליף צמיגים בלי יחסי העברה.
סע ותראה מה הכי מפריע לך.
כוח ב-H ?
חוסר זחילה ב-L ?
כוח ב-L ?
ואז תחליט יחסי העברה בסרנים או רק בטרנספר (אולי שניהם ???).

וכן, ככל שיחסי ההעברה קצרים יותר, הפיניון יותר קטן, שיניו גדולות יותר והוא יותר חלש על אותו סרן.
אבל ל-1:4.10 לא אמורה להיות בעייה גם עם דנה30.

לא יודע לגבי קימבון עבור ARB.

נמרוד
15-07-03, 10:13
מאיר, תשכח לרגע מכל מה שאמרו לך עד עכשיו. בוא נדבר בהגיון, על מספרים.

6%

6%... זה הרבה או מעט? בעסקים, כדי לסגור עסקה גדולה עם לקוח חשוב, לא תבוא לקראתו ב6% מהמחיר? לעובד המצטיין שלך, זה שמחזיק את העסק על הרגליים, לא תתן העלאה של 6% במשכורת? כשמחיר הדלק עולה ב6% אתה מפסיק לטייל? כשהוא יורד ב6% אתה מתחיל פתאום להשתולל ברחובות מעושר? כשהדולר עולה ב6% אתה לא ממשיך לשלם את שכר הדירה?

6% זה 6%. זה לפעמים הרבה, ולפעמים מעט, אבל זה בסך הכל 6%.

6% זה ההבדל בקוטר בין צמיג 33 לצמיג 31. 6% זה ההבדל שיש עכשיו ביחסי העברה. זה הכל. זה לא יהפוך את האוטו שלך לעגלה בין רגע. זה הרי אידיוטי לחשוב ככה. זה אומר שבנסיבות מסוימות בהם עד עכשיו נסעת בהילוך חמישי, אתה תרגיש עכשיו שאתה צריך להוריד לרביעי (ההבדל בין רביעי לחמישי הוא בערך 15%, הרבה יותר מאותם 6%). זה אומר שבדיונות במקומות מסוימים תעדיף ליסוע בהילוך אחד נמוך יותר ממה שהתרגלת. אתה פשוט תתרגל מחדש, המוח שלך ייצור "מפת הילוכים" חדשה אחרי כמה שעות נהיגה.

בקיצור, על 6% ביחס העברה סופי אתה מוותר בעסקה הזאת, תמורת מה? קוטר גדול ב6%? הרי גם זה לא הבדל גדול? אהה... כאן הנקודה... צמיג 33/12.5/15 הוא בעל נפח גדול ב40% מצמיג 31/10.5/15 . 40%, זה כבר מספר מכובד! זה הרבה יותר אויר שעובד עבורך, זה מאפשר לך לרדת ללחץ אויר הרבה יותר נמוך (בגדול, 40% יותר נמוך) וזה יעבוד לטובתך בשטח, בכל שטח, בוודאי בדיונות...

בקיצור זו עסקה, ואני לא רוצה להשמע יותר מדי כמו איש מכירות של צמיגים גדולים...

על 6% אתה יכול לפצות ביחסי העברה, אתה בשום פנים ואופן לא "חייב" ואפילו לא "צריך". יחסי העברה 4.1 במקום ה3.54 שיש לך עכשיו יורידו לך את יחס ההעברה ב15%, ככה שבסופו של דבר תשאר עם יחסי העברה קצרים ממה שאתה מרגיש עכשיו ב9%. עדיין תצטרך לעבור שינוי של הרגלי הנהיגה. מנקודת מבט של יתרונות בשטח, בוודאי שזה עדיף... הבעייה היא ההתאמה לנעילות, וכאן אתה צריך לעשות את שיקולי העלות והתועלת שלך. לגבי החלשת הפיניון - זה בעקרון נכון, אבל 4.1 הוא יחס לא חריג ומקובל מאד, ואפילו מגיע כמקורי בסופות דיזל למשל, ואין שום בעייה איתו מהכיוון הזה. ב4.56 מתחילה להתעורר שאלת החוזק כשמדברים על דנה30.

לגבי ההתאמה לARB - יש בעייה. יש אפשרות להתאים יחס העברה 4.1 לדפירנציאל, זו קומבינה אבל אני לא פסול אותה על הסף - תבדוק שמי שמציע לך את הקומבינה כבר ביצע הרבה שינויים כאלו בהצלחה. אם הוא מעורר בך אמון - אחלה.

שורה תחתונה - 6%, זה הכל. תחליף, סע, תחשוב הלאה לגבי הפתרונות.

מאיר רוטברג
15-07-03, 14:11
תשובות מעניינות,
ההסבר לגבי השינוי בסרנים עם הנעילה מה שנמסר לי כי זה יחליש את הקורונה
השאלה אם בנסיעות שלי היא תישבר או לא כנראה ימים יגידו
לכן בעונת הקיץ זה הזמן לשינויים
נחליף צמיגים ונתקדם

polar bear
15-07-03, 14:52
אין לך אפשרות לשים 3.73 או משהו באיזור? זה גם יותר קרוב ל 6 אחוז, גם "יחליש" פחות, ואם אני זוכר נכון - נעילות של ARB משתנות ב 4.10.

אדי
15-07-03, 15:16
יחס ההעברה המקורי של הסופה בסרנים הוא 1:3.54 והוא מיועד לסופה עם צמיג בקוטר 29" (צמיג מקורי) , גם לסופה עם צמיגי 31" לא היה מזיק יחס העברה נמוך מעט יותר ... אני מעריך שעם צמיגי 33" ההבדל יהיה די מוחשי , מצד שני , לא ניסיתי .
לדעתי , אם אתה מחליף ל-33" , קח בחשבון שיש סיכוי שתצטרף להשקיע בשינוי יחסי ההעברה , איפה? תלוי בהרגשה שלך .

עודד , אם אני לא טועה ב-ARB לדנה 30 הגבול הוא 1:3.54 .

אדי

אריק זמר
15-07-03, 15:37
טוב אני אנסה להיות השדון הטוב (למה לא...)
נכון 6%...קוטר...
מה לגבי הרוחב ? זה כבר לא 6%...זה כבר מעמיס את הנאבות לא ? מה לגבי תפוחי הגה ? שלא לדבר בירידה המוחשית בביצועי התיבה (הגה) .
שורה תחתונה - אני עשיתי בזמנו את הצעד הזה...החלפתי והייתי שלם עם ההחלפה !

הגבול העליון של ARB לדנה 30 הינו 3.54 כמו שאדי רשם...
החולשה והעצלנות שאותם שישה אחוזים מתווספים מורגשת גם מורגשת...
מחשב ניהול המנוע בסופה שחיפה על מכשולים ביותר מגדר הסביר קרי שיפועים ובולדרים לא מצליח להתמודד עם ששת אחוזים אלו ומהיות תצטרך לעזור לו טיפונת עם רגל ימין.
בכל אופן, סובייקטיבית, אני הייתי מתחיל כמו שזאביק רשם ורואה מה הלאה.

מאיר רוטברג
15-07-03, 15:47
יש בעיה לבצע המרה במכון טסטים ל33??

אדי
15-07-03, 15:56
33/12.5/15 לא מידה מאושרת עבור סופה , אבל יכול להיות ששווה לנסות להגיע למכון לא מחמיר באיזור הצפון/דרום עם צילום של רשיון רכב של סופה עם המידה הנ"ל ולבקש לרשום ברשיון .

לא קשור לרישוי ... חשבת על 33/10.5/15 , קשה להשיג אבל יכול להיות שההבדל (בגלל הרוחב , משקל) יהיה פחות מורגש . מצד שני , יכול להיות שההבדל במחיר בין צמיג כזה ל33/12.5/15 יהיה כמו סט קורונה פיניון אחד ... או שניים .

אדי

מאיר רוטברג
15-07-03, 16:09
עד כמה שאני יודע יש טון של חברה עם 33 ברשיון אני פשוט לא רוצה לשלם למאכר אלא אם אין ברירה

רונן ג
15-07-03, 17:03
יצא לי לסוע תקופה קצרה עם צמיגים "33 ויחסי ההעברה המקוריים 3.54 על סופה קצרה פתוחה. הרכב היה די עצל, גם בכביש ובייחוד בשטח ונראה לי שלא תהנה ממנו. עם יחסי העברה 4.10 שהרכבתי לאחר מכן הרכב מתנהג מצויין. פתרון חלקי, אם כי יקר, שלפחות יסדר את יכולות הג'יפ בשטח, הינו לשים 4:1 בטרנספר וזה אתה יכול לעשות תמיד מאוחר יותר.

רונן גרינשטיין

דרור ברלי
17-07-03, 19:51
גם הצמיגים שלי מתקרבים לסוף דרכם וההתלבטות גדולה.
אין לי כרגע כסף מיותר, והמעבר ל-33 כרוך לדעתי בעוד כמה ת'לפים על יחסי העברה ואולי גם ציריות מלפנים.
12.5 הוא רוחב מוגזם לדעתי עבור סופה, התורם לעודף המשקל של הצמיג ולעומס שהוא מפעיל על מכלולי ההנעה והסרן הקדמי.
הייתי רוצה לנסות צמיג 33-10.5 ויש שמועות שסופר-סוואמפר במידה הזו נמכרים ב-750 זוז לחתיכה. האם נכון?

Bulldog
17-07-03, 23:27
בהזדמנות הזאת, מאיפה "צומחים" יחסי העברה של 3.73?
לאיזה רכב יש אותם במקור?

סוזי המשתוללת
18-07-03, 00:07
עומר
לסמוראי 1300 יש במקור 3.73 ולסמוראי 1000 4.1
האם זה עוזר לך ? :P :wink:

Bulldog
18-07-03, 00:11
כן, אם יש לו דנה 44 קדימה ואחורה.

סוזי המשתוללת
18-07-03, 00:27
מאיר
לא הכל זה כמות האויר בצמיג כי לפני ש"צפים" איתו קודם צריך לסובב אותו
וההבדל בנפח של הצמיג יתבטא גם בהבדל משמעותי במשקל אותו צריך לסובב
ועכשיו תחשוב למה כשרוצים תאוצות טובות מחליפים לג'נטים קלים יותר ?
כי פחות משקל אומר עומס התחלתי נמוך יותר ותאוצות טובות יותר
כך שאני נאלץ לחלוק על נמרוד
השינוי בקוטר הוא לא הכל יש עוד פקטורים כמו משקל וחיכוך גדולים יותר שיעשו את ההבדל משמעותי הרבה יותר
אם יש קיט 4:1 שמשנה גם את hi (כמו בסוזוקי) אני הייתי הולך עליו ובמידה ואין
נשאר אם 31"
אני עברתי את התלבטות הזו לפני חדשיים (אחרי שקיט הפחתה כולל 12% בHI היה מותקן)הגדלתי את הצמיג ועד היום אני עדיין מתלבט האם זה היה הצעד הנכון ?
כי על כל מקום שתעבור בזכות צמיג גדול (בזכות הגודל) יהיה מקום שתכשל (בגלל הירידה בכח )בגללו במידה ולא תשנה את שאר המרכיבים
בקיצור אם יש לך ממי לקחת סט לבדיקה - לך על זה
חוצמזה
בתור סוכן ביטוח אתה יודע מה המשמעויות העמוקות יותר של שינוי בעזרת מאעכר במקרה של תאונה
האם כל זה שווה את ההשקעה ?

יפתח
18-07-03, 18:18
מאיר אני נוסע עם סוומפארים 33-10.5 ללא שינוי יחסי העברה והבעיה הקשה מורגשת בכביש ב H בשט אין שום הבדל בתחושה, לא בדיונות ולא בעליות או ירידות.
בכביש אין ספק שהרכב יותר אצל משמעותית ופחות זריז, לפני שאתה מחליט תעשה סיבוב על הרכב שלי ותרגיש (על תדאג נעשה לך מחיר)

שחר
18-07-03, 19:54
לי היתה את אותה דילמה עם הגיפ שלי. אז קודם החלפתי צמיגים והשינוי היה מורגש מאוד בכביש. גם בתגובה של הרכב לתאוצה וגם בתצרוכת דלק. ההבדל בתצרוכת היה מספיק גדול בשביל לשנות יחסי העברה.

ניתן להתאים נועל ליחס רגיל ל4.10. צריך לייצר ספייסר בין הקורונה לבין הנועל בגלל שהקורונה דקה יותר.

מאיר רוטברג
20-07-03, 10:46
שחר,
מי עושה עבודה זו וכמה?

נמרוד
20-07-03, 10:47
אתם לא רציניים עם הפחד הזה מצמיגי 33/12.5/15. אני אומר לכם ממראית עין ולא רק אינטרנט, זה הצמיג הרגיל, הפשוט, הנפוץ ביותר על CJ ורנגלרים מכל הסוגים וכל השנים, שם. על daily drivers. במואב בזמן הספארי הרחובות מלאים לא רק במפלצות, אלא בעיקר באלפי ג'יפים רגילים, של חברה כמונו, שנהגו לשם לא שעתיים כמו שאנחנו נוסעים לטיול אלא יום יומיים, מטקסס, קולורדו, וקליפורניה. CJ5 ו7, רגילים, ג'יפי טיולים, בלי שדרוג סרנים, בלי יחסי העברה, עם נעילה אחת או שתיים. כמעט כולם עם צמיגים 33/12.5/15 מסוג כזה או אחר. לא חושבים על זה אפילו. המידה 31 כאילו לא קיימת. אם לא היתה לנו הבעייה החוקית עם רישום צמיגים, אני בטוח שכל מי שאני מטייל איתו, בלי יוצא מן הכלל, היה על 33 כדבר מובן מאליו. כל הדיונים שיש לנו פה, צריך/לא צריך סרן מחוזק, צריך/לא צריך יחסי העברה, ישבר/לא ישבר, קיימים (ועוד איך....) רק שהם מוסטים פאזה, לצמיגי 35.

ברור שאותם 6% מתבטאים בזה בתחושות נהג שאתם מדברים עליהם, אז מה? יש יתרונות וחסרונות, כל אחד מחליט לעצמו. לי ברור כשמש שבעיית הבעיות בנושא הזה היא בעיית הרישוי בארץ (נו, מה כבר חידשתי....). אני מצטער שקניתי לפני שנתיים צמיגי 31, מפחד. לצערי הם מתבלים בקצב איטי מדי ואני לא יכול להצדיק את ההוצאה של קניית צמיגים חדשים. אם מישהו ממש לא מסכים איתי, אני מוכן להתחלף, 4 MTR שלי במידה 31, במצב טוב, תמורת 4 MTR או BF MT, במידה 33, במצב דומה. מוכן להוסיף את מחצית הפרש המחיר בין חדשים, שזה לדעתי משהו בסביבות 500 שקל תוספת מצידי.

ניר ל
20-07-03, 11:42
מי יודע מה הסיפור של להוציא אישור טכניון לצמיגי 33" ולהעביר במשרד הרישוי ?

מאיר רוטברג
20-07-03, 11:53
אני נהנה מרמת ואייכות התגובות

אריק זמר
20-07-03, 14:52
ניר, אני מאמין שזה בר ביצוע...אם תע"ר בכוון הזה...ההגיון אומר שזה יותר מאפשרי.
יותר מדי עשן יש סביב העניין שהסופה MK2 תהיה מאושרת 33...ויתרה מזו, מדובר אף על מעבר לג'אנט 16...עם צמיג סטנדארטי של כ32" (235X85X16).

אדי
20-07-03, 18:57
אני אבדוק עם חבר שלי את נושא אישור צמיגים במעבדת הרכב בטכניון ... הוא עובד שם .

אדי

מאיר רוטברג
20-07-03, 22:54
קראתי בעיון את כל התגובות הלוך ושוב התעניינתי קצת בארה"ב בחיי צחקו עלי " מה אתה מבלבל את הפאקינג מיינד" שים סע ותפסיק לצלצל כבר,
אנחנו ככה כבר שנים אמר לי חבר מקליפורניה, נוסעים טיפה בזהירות מה "הפאקינג דיל??" ה"ברכות" לא ממני מועתק במקור
תכל'ס שבוע הבא מחליף
יאללה תקמבנו לי ברשיון אני חייב שזה יהיה חוקי, מסיבות אתיות כמובן
מאיר

ניר ל
27-07-03, 11:27
מאיר - לגבי הרישוי, המסקנה שלי היא שהחוק די אפור בתחום הזה (לא פלא - בתקופת המנדט בה הוא נכתב עוד לא היה צבע). יש מכונים שיאשרו מידה כזו בדרך הרגילה, יש כאלה שלא ויש כאלה שיאשרו תמורת תשלום סמלי. לא כולם מעודכנים ולא כולם עובדים לפי אותם קריטריונים. בכל מקרה צמיג 33" לא בעייתי אם אתה דואג שלא יבלוט מעבר לכנפיים, הוא גם לא נראה חריג במבט.
אגב לפני מעט מאד שנים אישור למידת 31/10.5 היה לא ברור באותה מידה, היום מאשרים בקלות בכל מכון רישוי (בכפוף לקריטריונים הנ"ל) ותאמין לי שלא היה שום שינוי בחוק במשך הזמן הזה.

לגבי החלפה למידה הזאת - בסופ"ש החלפתי גלגלים עם אסף. הסיקס מתאמץ בצורה מורגשת מאד לזנק מעמידה, להאיץ בכל ההילוכים ולשייט ברביעי ביחס ל 31". אם כי אחרי 100 ק"מ התרגלתי לעגלתיות. ההבדל הוא שלסופה יש 5 הילוכים ושיא מומנט בסל"ד גבוה יותר. אם לא תפחית יחסי העברה שכח מהילוך חמישי. אם אתה מחליף יחסי העברה - לך ישר על 4.56 בלי להסס, עזוב אותך מאחוזים. ההבדל הוא בין עגלה דיזל לבין רכב שמאיץ כמו פרייבט.
את הARB תצטרך להחליף כנראה (רוני הוא האדם המתאים להתיעץ איתו, הוא גם ציין שARB לדנה 30 ביחס העברה כזה הוא "פריך").
אגב משקל הצמיג גבוה בהרבה יותר מ 6% ביחס לצמיג 31", חוליות הגב שלי יכולות להעיד.... אני די משוכנע שזה תורם רבות לעומס ולמאמץ.

ניר ל
27-07-03, 11:35
אגב- חישוב קצר מראה שאכן יש הבדל של 6.5% בגובה הסוליה, אבל בנוסף לכך יש הבדל של 19% ברוחב הסוליה - זה הרבה מאד גומי וכמו שציינתי זה גם שוקל ומרגיש ככה.

אריק זמר
27-07-03, 17:46
על חוקים וחוקיות...רוב מדינות ההסדר (US of A) מגבילות את המידה ל6" מעל המידה המקורית...או 38", הנמוך מבין השניים.

http://members.aol.com/snowman629/truck/liftlaws.htm

נמרוד
29-07-03, 15:04
ניר, צמיגי ה33 שניסית, הם על ג'אנט עם אופסט? אם כן, כמה? ואיך הם מבחינת פגיעה בכנפיים ושלדה (אם יצא לך לבדוק).

ניר ל
29-07-03, 15:35
ג'אנט עם אופסט,
לא נוגע בשלדה, אפילו לא מתקרב
מגלח יפה את הכנפיים גם עם גלגלים ישרים.

נמרוד
29-07-03, 15:38
תמדוד בהזדמנות איזה אופסט הג'אנט. מה זאת אומרת מגלח את הכנפיים?

ניר ל
29-07-03, 16:59
עם הגה ישר שפת הצמיג משפשפת את כנף הפח מבפנים (מסיבות מובנות לא ניסיתי לסובב את ההגה). יש לי בודי ליפט של 1" וג'אנטים כמו שלך. צמיג 10/15משפשף את הכנף תו"כ סיבוב. מדובר בכל המקרים בהצלבות .

מאיר רוטברג
30-07-03, 09:10
היות והבודי ליפט שלי גבוהה במיוחד אין חשש לנגיעה
למי יש 33 לסופה להחלפה איתי??

מאיר רוטברג
05-08-03, 12:08
למי במקרה יש גאנט לסופה אני רוצה שיהיה לי ספר נוסף
בתודה מראש

אריק זמר
05-08-03, 15:17
מאיר, ג'אנט סטנדרטי של סופה יש אצלי...לא יעזור לך כלכך (צר וללא אופסט)
תרצה, תאמר.

מאיר רוטברג
17-08-03, 08:46
טוב אז שמעתי את כל העצות חשבתי ביני לביני והלכתי על זה
קודם כל החלפתי ל 33 נראה מה קורה כרגע לאחר 3 ימים האמת ההרגשה דיי טובה
אמנם יש שינוי אבל שינוי קל חברים בין 33 ל 31 שהיו בנוגע להאצות מהמקום אבל דיי זניח לעומת זאת הרכות של הנסיעה בלחץ אוויר 25 השתפרה פלאים
דיווחים בהמשך

LAREDO
27-08-03, 22:51
מאיר כל מי שכתב לך לא לקח בחשבון שיש לך רכב אוטומטי.
הממיר מנטרל את רוב התחושה.
לרדו

מאיר רוטברג
27-08-03, 23:02
סופתי אינה אוטומטית אכן היא פונה אוטומטית לתחנת דלק אבל ההילוכים ידניים
דרך אגב לרדו טוב לדעת שאתה חי

ניר ל
28-08-03, 11:38
אילו צמיגים ? ומאיפה ?

מאיר רוטברג
28-08-03, 11:44
33.12.5.10.5

מאיר רוטברג
28-08-03, 12:03
קפיש??.

ניר ל
28-08-03, 12:34
ברור, התכוונתי מאיזה סוג (MTR, BF וכו')...

שחר-סופה
31-08-03, 23:14
מאיר אהלן... הבנתי שכבר החלפת צמיגים ל-33".אין לבכות על חלב שנשפך... או שאולי כן , ואני אסביר .בסה"כ מדובר בכסף ובהרבה מכיוון שייש לך כבר נעילות ARB ויהייה חבל למכור/להחליף אותם בשל שינוי יחסי העברה.איך שלא תסתכל על זה תהייה חייב לשנות יחסי העברה לפחות ל 4.10 . בסופה שלי אני עם צמיג 32.11.5.15 עם יחסי העברה רגילים דהיינו 1:3.54 והרכב נוסע מצויין.בקיצור שווה לך לבדוק את העניין ואולי לא יודע תאמץ את מספר הצמיג שאני נוסע עליו ותוכל להחליף.בצורה זאת, תוכל לחסוך מעצמך שינוי יחסי העברה והרבה כאב ראש.
נ.ב-אני עם דנה 44 מאחור נעול דטרויט.
בהצלחה ותעדכן.... שחר.

מאיר רוטברג
31-08-03, 23:27
אצטט מניר ל
זן נדיר של אדיוטים , אז אם שמנו 33 שלא נחליף יחסיי העברה ??
אז שלא נקמבן את הנעילה?
וכו וכו

מנהל הבנק בוכה? שיבכה יותר , מס הכנסה שותף אז....

offers
13-09-03, 23:13
מאיר
תפרט בבקשה קצת יותר על שינוי בתחושת הנוחות

-->