PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסיוט בציר אדום אשלים עד מושב נווה / דקל.

רכס חיים
26-07-14, 23:49
חרשתי היום את הציר הזה בידיעה שאני מזמין צרות לא קטנות. אך לא כאלה שחוויתי היום.

אלה היו 3 שעות של סיוט מתמשך. אמנם התעצלתי להוריד אוויר ,אך הדיונות כל כך יבשות שבכל מקרה אין אחיזה לצמיגים גם בעליה הכי קטנה. בציר הזה לא נסעו כבר בטח חודש או יותר, הרוח ערמה מדרגות של מטר בסוף כל דיונה ויש בערך 1500 דיונות כאלה.

כל מדרגה כזו מאלצת אותך לעשות מעקף מימין או משמאל כדי לפלס לך דרך להמשך הציר על שטח פתוח שעלול להיות עם נפלים שכוחים של פגזי טנקים/תותחים - קצת לא נעים.

מה אגיד לכם - לראות את הישובים בקצה הציר פיתה אותי לרדת ולנשק את הדיונה.

והכי גרוע - בסוף - לסדר את כל המרק שנהיה מהציוד בג'יפ מהקפיצות המטורפות, כולל איסוף כל האשפה שהתפזרה על הכל ושטיפת הרכב מבפנים - לפני היציאה על הכביש הביתה.

ויותר גרוע מזה - שבשנה הבאה אשכח את הלקח מהיום - ואעשה זאת פעם נוספת - כמו בשנה שעברה.........

דרור ברלי
27-07-14, 00:48
אמנם התעצלתי להוריד אוויר.........

מש"ל.
ועוד בטויוטה 75, שידועה במתליה ה"נוחים".

ד ו ר ו ן
27-07-14, 01:25
ולנסוע נגד כיוון הדיונות..

Slowly..

רכס חיים
27-07-14, 10:07
דרור - תרגם לי את המושג מש''ל.......

כולם מדברים על ''נוחיות'' שאחרי 40 שנה אני עדיין לא מבין את המושג הזה. אבל מי שבילה בקבינה של יונימוגים 8 שנים כבר לא מחפש נוחיות ולא צריך אותה.

erezgur
27-07-14, 10:33
מש"ל.

רואים שהתחלת ללמוד מתמטיקה...

רכס - מש"ל == מה שצריך/שהיה להוכיח
ביטוי מעולם ההוכחות המתמטיות, כאשר בסוף ההוכחה אתה מגיע לטענה שהיה צריך להוכיח :)

ארז גור

נמרוד - מערד
27-07-14, 11:18
דורון
לנסוע נגד כיוון הדיונה, במיוחד אחרי רוח חזקה שיש סכין, זה מהנה ביותר לא תמיד עוברים בניסיון הראשון, פשוט תענוג.
נמרוד

asafk
27-07-14, 12:03
לא יודע.... עברתי את הציר הזה בשני הכיוונים. יותר מפעם אחת... לא זכור לי סיוט.
טוב.. אולי בגלל שאני תמיד מקפיד על לחץ אויר נכון לשטח החולי.

אסף.

boaz avrahami
27-07-14, 12:33
לחץ אוויר ורגל כבדה והציר הזה מהנה מאוד.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

רכס חיים
27-07-14, 13:57
המדרגות בקצה הדיונות היום מתחילות במטר ומסתיימות במטר וחצי.

לא בכל הדיונות זה כך - אולי במחציתן - כנראה שזה תלוי בזוויות השונות.

במצב סופר-יבש של החול כמו היום - כדאי לחזור לציר רק אחרי גשם ראשון.

asafk
27-07-14, 14:09
גם במצב הזה, מספיק תנופה ולחץ נכון - מרוויחים זמן אויר לא רע.
ולכל אחת מהמדרגות יש עיקוף קל, אגב.

אסף.

Redoren
27-07-14, 14:45

אסף.

זמן אוויר? בל״ק 70 של רכס?
עם כלוב תרנגולות מאלומיניום מאוד וקופסה לביצים מבירצ׳ ימי?
צריך חתיכת תנופה.....

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

דרור ברלי
27-07-14, 19:18

אסף.

זמן אויר בדיונות?...לא כל אחד נוסע בסופה או בגרנד צ'רוקי V8....
אני אישית נגד "זמן אויר" - אתה אולי יודע איך תמריא, אבל לעולם לא תדע כמה זמן תהיה באוויר ובטח לא איפה ואיך תנחת....
כאן נכנס עניין התזמון. איך נכנסים לסכין החול, מתי לוחצים עד הרצפה (בסופות ליטוף קליל) ומתי עוזבים גז... (חצי שנייה לפני ההמראה) בכל מקרה - לפני כל נסיעה בחולות מורידים אוויר.
ברכב גדול וכבד כמו ל"ק 75 או חלש מלכתחילה כמו דיפנדר והיילקס - מורידים הרבה אויר. ממש הרבה. כמה שהצמיגים מאפשרים בלי לפרוק מהג'נט.זה לא רק שיפור יכולת ההתקדמות והטיפוס והקטנת סכנת השקיעה, אלא גם הורדת עומס מהמכלולים - מנוע, קלאץ', גיר וכו'. חשוב לזכור - בדיונות המכלולים המכניים עובדים במאמץ גבוה עד קיצוני.

מי שנוהג נכון יהיה מופתע עד כמה גם הכבדים והחלשים האלה יכולים לעבוד טוב בחולות (יחסית, כן?...) אולי לא תהיה הנאה מכוח מתפרץ ומטיסה בסכינים התלולות, אבל יכולת תנועה סבירה בהחלט קיימת ועוד איך. גם בהיילקס אטמוספרי. גם בדיפנדר 110, גם בל"ק 75 עמוס לעייפה.

בכל מקרה, מי שנוסע הרבה בחולות ובטח לבד, צריך להיות מוכן לתקיעות ושקיעות ולהיות מצוייד באמצעים לחילוץ עצמי, בכלים לטיפול בצמיג פרוק ובקומפרסור חזק.
מהכרותנו חיים, אני מנחש שבין כל לולי התרנגולות, תבניות הביצים ומגירות התבלינים, יש לך כלים מתאימים וגם קומפרסור נורמלי.

ד ו ר ו ן
27-07-14, 19:23
16psi מקדימה, ו-24 מאחור בהיילקס אטמוספרי עמוס, ולא הייתה בעיה בשביל הזה, גם בקיץ.

Slowly..

asafk
27-07-14, 19:46
דרור אתה סתם נתפס לעניין ה"אוויר". אין כלי שיעלה את המדרגה בסוף העליה בלי להרים גלגלים קדמיים.
וזה כולל רכבי דיזל עצלים.
וגם כלים כבדים.

אסף.

דרור ברלי
27-07-14, 20:12
אתה יודע טוב מאוד מה זה "זמן אוויר".
זה כשבטיול חולות הגענו לדיונה הגדולה בדקל, ואחרי שכל הדיזלים הצליחו לעלות בערך חצי מהסכין, אני בסופה סגורה עמוסה לגמרי כולל אני עצמי, 3 נשים מצווחות וציוד לארבעתנו ליומיים הייתי מכורח להראות לכולם מאיפה הדגים הגדולים משתינים.

אני לא צריך לספר לך איך סופות עולות את הדיונה הזו. אבל עזיבת הגז היתה חצי שניה מאוחר מדי, והסופה העמוסה לעייפה המריאה עם כל 4 הגלגלים באוויר, שניה-שתיים של דממה, ואז נחתה חזק וכואב. כלום לא נשבר - תודה לתע"ר שעם כל הצחוקים והדאחקות עליהם, בנו את אחד הג'יפים הכי טובים שיש, וגם לקפיצים הנהדרים של מתלם, לבולמי סוואנה וכמובן לאלוהים ולמזל הטוב.

רכס חיים
27-07-14, 22:04
חבר'ה תרגיעו.

אולי שכחתם איך ניראית פסגה של דיונה בסוף יולי שאין עליה סימני קוליס כבר חודש וחצי. אני יושב בכסא גבוה פי שניים מכל ג'יפון של רנגלר / סופה / דיפנדר וכו'
והמדרגה מגיעה לי לסוף זכוכית החלון שלי. הפגוש נמצא מתחת לתחתית המדרגה ולפניך קיר של דיונה אנכי בתשעים מעלות. על איזה ''זמן אוויר'' אתם מדברים ועל איזה לחץ אוויר אתם מדמיינים כשהגרגרים מלמטה בורחים מכל הצדדים כמו כדורי פינג-פונג.

גם להגיע למדרגה זו הרגשה של נסיעה על דבק מגע איכותי,אז לזנק מעליה נשמע כאילו הייתם שם בפעם האחרונה לפני חמש שנים,והצלחתם לשכוח שזה לא הליקופטר - בסך הכל ערימת ברזלים מתגלגלת על גומי ללא אוויר.

גם לקחת רוורס כבר בעיה בתנאים האלה כי טיפת חוסר ציריות בגישה לדיונה מחליקה אותך אחורה לבד לבד בלי שתיגע בכלום - כמו על מרגרינה - ושפ''צ סופי זה גם עינין של מזל - חוץ מנסיון גדול.

אני מת על תכניות נהיגה שנעשות במקלדת ,ומי שמוכן ללמד אותי איך עושים את זה ''דוך'' - מוזמן לעשות את זה באחת השבתות הקרובות.

הבירה עלי.

דרור ברלי
27-07-14, 22:10
מה אתה רוצה? זה אתה אמרת שלא הוצאת אוויר...
ובחול דיונה יבש של סוף יולי - אדרבא.

רכס חיים
27-07-14, 22:16
דרור - אני נעול על ג'נטים ''8 - כך שהוצאת אוויר מבחינתי כבר לא מרחיבה את הצמיג משמעותית,אך מאוד מסכנת את הצמיג להתקלף מהג'נט. ורק זה חסר לי כשאני לבד בשטח רווי דיונות. וחוץ מזה ממש התעצלתי לרוקן ואח''כ למלא.

עדיין ממתין להרמת הכפפה שזרקתי.

ד ו ר ו ן
27-07-14, 22:17
חיים,
לפני חודש, פתחנו את אחד מהצירים המקבילים שלו, בדיוק התיאור שלך.
נראה כאילו לא נסעו עליו שנה, ובפועל בטח רק כמה ימים.
קיר חול בראש הדיונה, שלא מאפשר להכנס בו כי נכנסים בקיר של חול..

ועדיין,
רכב עמוס, עם מנוע עצלן, עם צמיגי 31 שטח מלא, שדוקא פחות מתאימים לחול, בלחץ נמוך, והרכב נוסע.
לפעמים גם בראשון, אבל נוסע.

Slowly..

דרור ברלי
27-07-14, 22:18
מרחיבה גם מרחיבה. הצמיג יקבל "לחיים" תפוחות והאוטו ייסע כמו שלא חלמת.
נבדוק מתי יש שבת פנויה. דווקא יכול להיות כיף.

איל מ
28-07-14, 00:18
רכס אותי מטרידה שאלה חמורה בהרבה.
ברכב המזווד לטיולים, אין שום סיבה בעולם, גם אם צבר זמן אוויר משמעותי, שכל הציוד שבו יתחיל לטייל.
לאור העובדה שאתה כל היום רק משפצר אותו (וגם בעלים של מפעל בתחום), אני חושב שאתה צריך לעשות חושבים :rolleyes:.

בלי קשר, נהניתי (כרגיל) לקרוא את התיאורים הציוריים להפליא שלך (והמוגזמים להפליא לא פחות - גם כן כרגיל) ;).
יישר כוח זה הכל מקנאה.

KOOKE
28-07-14, 00:23
חיים יקירי, אקדים ואומר שלא זכור לי שהייתי בציר שאתה מדבר עליו.

אבל בהחלט זכור לי גם זכור לי שירשור ססגוני שפתחת על איזה קיר / מדרגה בלתי עבירה אלא רק להליקופטרים כהגדרתך, משהו באיזור מעלה בוקר.

התארגנה משלחת בהנהגתך לבדוק את הקיר והסתבר שלא כצעקתה וגם דיפנדר כבד עם מנוע עייף טיפס את ה״קיר״ די בקלילות.

מה שיותר זכור לי מהטיול ההוא היא דרכך הייחודית להכנת שקשוקה..... רמז.... בשמן לא חסכת שם...

רכס חיים
28-07-14, 06:04
שלמה - הקיר שדובר עליו ,וצריך לבקר אותו שנית כדי לראות אם השלט ששמנו שם לפני 6 שנים עדיין עומד - היה אמור להכבש עם דיסקו מבלי שישבור את הציריה. אז בסוף הוא שבר את הציריה עוד בדרך לקיר.......

עם 75 לעלות את הקיר הזה דרושה נהגת חדשה אחרי שתיים שלוש בירות אנגליות כהות 7%........

בעצם אתה היום על דיסקו - לא ? אז תצטרף למשלחת החדשה שיוצאת בקרוב לבחינת ''ראש דיונה''.......

ההרשמה כאן.

לגבי הזיווד ברכב שלי. אמנם הרכב מזווד נכון יותר וטוב יותר מכל רכב שנוסע בארץ - אך יש בו הרבה מחשבה בנושא עלות/תועלת. בגלל שהוא לא מיועד להשתוללות בשטח אלא דווקא לנסיעות איטיות מאוד ולבד, גם כדי להינות מהנוף ,גם כדי לא ''לבזבז'' את הקילומטרים וגם כדי לא להבריח חיות - אני בעצם מתגנב לשטח בעדינות כך שנחסך ממני הצורך בריתום אגרסיבי של הציוד - שבעצמו יושב על מזרוך רך שפרוס על כל הרכב ומשכך מצוין התעללויות בינוניות.

במקרה שהיה בשבת אתה נאלץ לגזגז עד הסוף כשהערוצים לפני ראש הדיונה מקפיצים את הרכב למלוא אורך המיתלים במהירות גבוהה - מה שעלול לגרום למה שקורא הנכד שלי ''מרק צלחות''....במקרה הזה מדובר במרק ציוד.

סידרתי את הרכב בעשר דקות - אך זה כבר לאחר ששקית הזבל שנסגרה ברשלנות כבר פיזרה את מעדניה על חצי אוטו - כך שנאלצתי לשטוף את הרכב מבפנים עם 20 ליטר מים - מה שלא הייתי עושה אם זה היה בתחילת מסע ולא בסופו.

KOOKE
28-07-14, 10:14
חיים אני היום עם רנגלר רוביקון.

דרור ברלי
28-07-14, 12:54
עכשיו קצת חם ולא כיף לי לשוטט יומיים במדבר ברכב פתוח, אבל בספטמבר כבר יכול להיות מצוין. החול יהיה עדיין יבש וטובעני מספיק....
מה גם שלפי מגירות התבלינים ורעיונות הבישול שלך חיים, זה הולך להיות טיול מה זה טעים.....

ובשקשוקה טובה באמת אכן צריך לתת בשמן בנדיבות יחסית.... ורק מי שראה מישהו די מוכר פה, שמלקלק את שאריות השמן מהמחבת, יודע על מה אני מדבר...

רכס חיים
28-07-14, 19:22
ושכחת משהו , דרור - הביצים לשקשוקה יהיו מהטלת הבוקר טריות טריות מהלול החדש שלי - ואז הטעם הוא אחר לחלוטין.

יונתןמצפה
28-07-14, 20:40
... ולפניך קיר של דיונה אנכי בתשעים מעלות.
הבירה עלי.

31 מעלות ליתר דיוק.
פשוט לא יכול להיות משהו אחר. פיזיקאלית.

ולגבי זה:

כולם מדברים על ''נוחיות'' שאחרי 40 שנה אני עדיין לא מבין את המושג הזה. אבל מי שבילה בקבינה של יונימוגים 8 שנים כבר לא מחפש נוחיות ולא צריך אותה.

כשטיול הוא בעצם "מסע התמודדות אתגרי" מתוך אידיאולוגיה, אין ספק שהחוויות הנצברות יהיו בהתאם.

חיים- במילואים לפני כמה שנים קיבלתי ג'פס שבכל פעם שהורדתי את הרגל מהגז שלו דאג להזכיר לי שהוא ג'פס (ונכבה כמובן). המצבר היה 3/4 מת ולא תמיד היה אפשר להניע אחרי זה.
זה היה ג'יפ המ"פ בתרגיל גדודי בסד"כ מלא (שהיה חלק מתרגיל חטיבתי בסד"כ שלדי).
לילה מאוד חשוך, שביל שככל הנראה היה קיים רק כשצילמו את הסטריפים שהיו ברשותינו... (כי בפועל, בשטח, לא היה לו זכר.)
שטח חולי מאוד, בין רמת חובב לנחל הבשור. כל הדרך אמבטיות חול נבזיות.
ה- GPS הפסיק לעבוד בדיוק כשיצאנו לתרגיל...

אנחנו הובלנו את החטיבה.... עם הג'פס לפי התיאור הנ"ל.
אם לא הייתי מוריד אוויר בג'יפ לכמעט כלום, סביר להניח שעד עכשיו הגדוד והחטיבה היו תקועים שם. (בפועל אנחנו התקדמנו כל פעם כמה מאות מטרים ומצאנו את הדרך היחידה שבה ניתן לעבור בסד"כ שבו היינו)
מצד שני, אנחנו עפ הג'פס הכי מעאפן בתרגיל ריחפנו על הדיונות כאילו היו כורכר (והתחלנו נסיעה בעלייה במקומות שג'פסים אחרים שקעו בהם עד הגחון אחרי שנגמרה להם התנופה... ואפילו הנגמשים התקשו לעלות עליות שאנחנו טיפסנו בזלזול...)

אין לי ספק שאם הייתי פועל אידיאולוגית לפי המשפט המצוטט שלך, היה אחלה סיפור לספר על לילה שלא נגמר...

אבל כאמור, הסיפורים שלך והאופן שבו הם נכתבים, מוסיפים כ"כ הרבה לפורום שבמחשבה שנייה נראה לי שזה שווה את זה :)

אלעד ג
29-07-14, 00:04
עשיתי את הציר בפסח עם טנדר מאזדה אכן צריך רגל כבדה מאוד על הגז
והמסלול מהנה מאין כמותו כמו כן התחלנו מנווה
ההרגשה הייתה תוך כדי נסיעה שאם היינו מגיעים מצד שני מאשלים לא היינו מצליחים לעבור ממליץ בחום. או בקור

zivo
29-07-14, 02:12
8984889849
חיים יקירי, אקדים ואומר שלא זכור לי שהייתי בציר שאתה מדבר עליו.

אבל בהחלט זכור לי גם זכור לי שירשור ססגוני שפתחת על איזה קיר / מדרגה בלתי עבירה אלא רק להליקופטרים כהגדרתך, משהו באיזור מעלה בוקר.

התארגנה משלחת בהנהגתך לבדוק את הקיר והסתבר שלא כצעקתה וגם דיפנדר כבד עם מנוע עייף טיפס את ה״קיר״ די בקלילות.

מה שיותר זכור לי מהטיול ההוא היא דרכך הייחודית להכנת שקשוקה..... רמז.... בשמן לא חסכת שם...

רכס חיים
29-07-14, 04:07
תודה על התזכורת - כמעט שכחתי את הכיתוב בשלט.

KOOKE
29-07-14, 13:54
וואללה..עוררת לי שוב את הגעגועים לכירכרה החבוטה והקסומה.....

zivo
30-07-14, 01:42
וואללה..עוררת לי שוב את הגעגועים לכירכרה החבוטה והקסומה.....
אני רק מקווה שאת זה לא מכרת עם הכירכרה :)

89858

רכס חיים
30-07-14, 05:03
זיו

זה לא עולה.

-->