PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לגבי טיול לירדן

Ranvahaba
27-07-14, 21:57
אני מתכנן טיול לירדן בסוכות, 4 ימים בוואדי רם, פטרה ואחד מהנחלים. את ירדן אני מכיר די טוב מטיולים רגליים שעשיתי שם אבל זה יהיה הטיול הראשון עם ג׳יפ. מתכננים לצאת 2 ג׳יפים ויכול להיות שבסוף יצטרף ג׳יפ נוסף.

השאלה העיקרית שלי היא לגבי השוטר והמדריך שאמורים להצטרף.
מה מספר הרכבים המינימאלי שאפשר להכניס בלי ליווי של שוטר ומדריך ?

אם תהיה בעייה אנחנו נכניס כל רכב בנפרד. השאלה היא אם בביקורות כבישים שיש שם מדי פעם ובנוסף בכניסה לוואדי רם לא יעשו לנו בעיות אם יראו שאנו בלי שוטר ומדריך ?

תודה מראש לכל המגיבים ושבוע טוב.

רן

דרור ברלי
27-07-14, 23:00
תראה רן, לא הייתי בירדן.
אבל אני נוגע במשהו שלדעתי עקרוני.

יש חוק בירדן בנושא השוטר והמדריך.
זה חוק שנראה לנו אידיוטי.
הוא גם נראה לנו דבילי.
הוא נראה לנו מטומטם באופן כללי.
הוא בכלל לא נראה לנו.

אז כמו ישראלים טובים, אנחנו מחפשים את הקומבינה. איך להתעלם, לעקוף ולתחמן את החוק שלהם.
איך אנחנו נרגיש אם תייר זר בישראל יקמבן ויצפצף על חוקים שלנו?... אתם אורחים שם - זו מדינתם, אלה חוקיהם. כבדו אותם.

אז יכול להיות שאני סתם היסטרי ושבפועל הם לא מקפידים - את זה בעלי נסיון בטיולי ירדן יוכלו לאשר או להכחיש.
אבל נניח שהירדנים דווקא כן מקפידים - ואם תיתפסו אז יצאתם טמבלים - מה שיגרום לאי נעימות במקרה הטוב, או להסתבכות מתוקשרת במקרה הרע ואני רק מנחש שמעצרים וקנסות זה לא עניין נעים במיוחד... אל תשכח שאנחנו ישראלים, שלא כל הירדנים משתגעים מנוכחותנו שם ושאנחנו תחת זכוכית מגדלת, בטח בתקופה הזו. מה גם שדברים כאלה בד"כ גורמים בהמשך להחמרת הדרישות מכלל המטיילים.

אז אני שואל למה לא לשמור על החוק הירדני כפשוטו, גם כדי לא לקלקל למטיילים שיבואו אחריכם?
חומר למחשבה.

איל מ
27-07-14, 23:10
אני אוסיף עוד משהו. חלק מאד גדול מאוכלוסיית ירדן הם בעצם פלסטינים המחשיבים עצמם פליטים (זכות השיבה מצלצל מוכר למישהו?). לאור המצב כרגע ובאופן כללי במזרח התיכון, אני הייתי שואל שאלה הפוכה: כמה ג'יפים צריך לצאת כדי שיוסיפו לי שוטר מלווה.

רכס חיים
28-07-14, 05:13
שני ג'יפים עם עד 6 אנשים לא צריכים מדריך - גם על פי החוק הירדני. אם תצא מעקבה לא תהיה לך שום בעייה.

כמו בכל המזרח התיכון בעיות כאלה נפתרות כבר במעבר ב- 50 דינר למאעכר הירדני שנמצא תמיד בסביבה.

בשטח אתה כבר לא מעניין אף אחד ותוכל לנסוע גם לעירק בלי שיתענינו בך.

ההנחה ש''הזמן לא מתאים'' נכונה לכל אורך חיינו במזרח התיכון - ובכל זאת 20 שנה לא נפגע אף ישראלי אחד בירדן - שנחשבת למדינת חוק הרבה יותר מישראל.

אז סע בשלום וחזור בשלום.

sam1g
28-07-14, 10:59
תראה רן, לא הייתי בירדן.
אבל אני נוגע במשהו שלדעתי עקרוני.

יש חוק בירדן בנושא השוטר והמדריך.
זה חוק שנראה לנו אידיוטי.
הוא גם נראה לנו דבילי.
הוא נראה לנו מטומטם באופן כללי.
הוא בכלל לא נראה לנו.

אז כמו ישראלים טובים, אנחנו מחפשים את הקומבינה. איך להתעלם, לעקוף ולתחמן את החוק שלהם.
איך אנחנו נרגיש אם תייר זר בישראל יקמבן ויצפצף על חוקים שלנו?... אתם אורחים שם - זו מדינתם, אלה חוקיהם. כבדו אותם.

אז יכול להיות שאני סתם היסטרי ושבפועל הם לא מקפידים - את זה בעלי נסיון בטיולי ירדן יוכלו לאשר או להכחיש.
אבל נניח שהירדנים דווקא כן מקפידים - ואם תיתפסו אז יצאתם טמבלים - מה שיגרום לאי נעימות במקרה הטוב, או להסתבכות מתוקשרת במקרה הרע ואני רק מנחש שמעצרים וקנסות זה לא עניין נעים במיוחד... אל תשכח שאנחנו ישראלים, שלא כל הירדנים משתגעים מנוכחותנו שם ושאנחנו תחת זכוכית מגדלת, בטח בתקופה הזו. מה גם שדברים כאלה בד"כ גורמים בהמשך להחמרת הדרישות מכלל המטיילים.

אז אני שואל למה לא לשמור על החוק הירדני כפשוטו, גם כדי לא לקלקל למטיילים שיבואו אחריכם?
חומר למחשבה.

תודה דרור

דרור ברלי
28-07-14, 11:13
אני אוסיף עוד משהו. חלק מאד גדול מאוכלוסיית ירדן הם בעצם פלסטינים המחשיבים עצמם פליטים (זכות השיבה מצלצל מוכר למישהו?). לאור המצב כרגע ובאופן כללי במזרח התיכון, אני הייתי שואל שאלה הפוכה: כמה ג'יפים צריך לצאת כדי שיוסיפו לי שוטר מלווה.

לא הייתי בונה על אבטחה/הרתעה ששוטר בודד ממשטרת התיירות מספק לקבוצה... מה גם שכל מי שאני מכיר שטייל בירדן מספר על תחושת בטחון ועל חופש מוחלט והאפשרות לנסוע בכיף לאן שרוצים בעצם.
אני מדבר רק על עיקרון של כיבוד ושמירת החוק במדינה שאתה תייר/אורח בה.

talilim
28-07-14, 11:50
הייתי בירדן פעמיים -
פעם מעקבה ופעם מבית שאן. בשתי הפעמים בג'יפ בודד. ( דיפנדר ואח"כ טריוס)
למעט עיכוב קטן במשטרת התיירות בכניסה הצפונית , מעולם לא עצרו אותנו.גם לא בנקודות הביקורת הפזורות על הכבישים הראשיים.
שיהיה ברור - המטרה העיקרית של הליווי הקבוצתי וכל דבר שנעשה ( כמו כיסוי בנייר דבק סממנים ישראליים (סטיקרים) או החלפת מספר הרישוי )
היא ביטחונו של המטייל.
הם מחמירים ורציניים מאוד בשמירה על מי שנכנס .
הצעתי - לא להגיע עם גישה ישראלית של עצבנות וזלזול כלפי הרשויות. להיפך - להראות כבוד, הסכמה וקבלה .

- - - Updated - - -

נ.ב.
אם מישהו עשה לנו בעיות חמורות באמת , אלה היו החכמולוגים מהצד שלנו....
פעם ראשונה שלי בתוך תחנת משטרה - בזכותם....אבל זה כבר סיפור אחר לפורום אחר...:cool::rolleyes:

Ranvahaba
28-07-14, 15:28
תודה לכל המגיבים.

דרור, לגבי הנושא של כיבוד המקומיים ושמירה של החוקים, זאת הסיבה שאני שואל מה הנהלים, כדי להיות מוכן. אם נוכל להיכנס שני רכבים בנפרד ולאיש לא תהיה בעיה עם זה, בדגש על רשויות החוק אז מה טוב. הסיבה שאנו לא רוצים לצרף שוטר ומדריך היא מטעמי נוחות, להיסחב כמה ימים ברכב עם מישהו שאתה לא מכיר זה לא תענוג גדול, והדבר הכי חשוב זה שהם באים על חשבון מקום לחברים נוספים שרוצים להצטרף.
חוץ מזה שלדעתי חלק גדול מהחוויה זה להיות עצמאי בשטח. יותר מעניין ויותר מאתגר.

לגבי זמן מתאים או לא מתאים, אנו נצא בהנחה שהמצב הביטחוני יאפשר את זה. אין לי עניין לא לסכן את עצמי ובוודאי לא את אלו שמצטרפים אלי.

שאלה לחיים רכס לגבי כניסה של 2 רכבים עם 6 מטילים. זה עדכון מהזמן האחרון או שיכול להיות שעבר זמן מאז והנהלים השתנו ? אנו מתכננים להיכנס ולצאת דרך מעבר עקבה.

תודה.

רכס חיים
28-07-14, 18:19
מהחודשים האחרונים.

גם זה חוקי לחלוטין להכנס לבד - ולהפגש בעקבה לאחר הכניסה,אם אתם רק שני ג'יפים.

zerez
28-07-14, 19:05
חזרתי לא מזמן מהפעם השניה שלי בירדן.
אל תיסמוך על השמירה של השוטר! הוא מצוייד באקדח בלבד והוא הראשון שיברח אם יקרה משהו.
אין לי מושג מה הנהלים אבל העיקובים הכי גדולים הם דווקא בכניסה, בצד הישראלי בבית שאן.

Ranvahaba
29-07-14, 14:20
כנראה שלבסוף נהיה 3 ג'יפים עם 3-4 נוסעים בכל אחד מהם . זאת אמורה להיות בעייה ?

צור
02-08-14, 12:29
רן שלום
אני נסוע למעלה מעשרים שנה לירדן
הממוצע של פעם פעמים בשנה
הפעם האחרונה שהייצי ההיתה לפני חודשיים
אני ממליץ לך בחום לא לעשות קומבינות.
ניסתי בתמימות ולא מהמקום של לקמבן להמכס 2רכבים לבד
עצרנו אותנו במעבר ולא נתנו לנו להכנס ללא מדריך
כבר פרטתי כאן בעבר את הסיפור הצלחנו להתארגן אל מדריך ואז נכנסנו.
באפ תרצה תתקשר אלי 0544608193 ואסביר לך בפרטים.
לא שווה את הסיכון שלעבד טיול בגלל החיסכון או אי הנוחות הכרוך במדריך
האם ניתן לקמבן -כן
האם שווה להיות מפר חוק או שהטיול יתבטל או שיאסרו את כנסתך בעתיד לירדן -לדעתי לא

Ranvahaba
04-08-14, 00:55
היי צור, תודה על התגובה.

כפי שכבר רשמתי למעלה, אני לא מעוניין בקומבינות אלא רק במה אסור ומה מותר על פי הנהלים של הירדנים.
לצערי לא הצלחתי למצוא באף אתר רשמי מידע מסודר בנושא ובלל זה אני שואל כאן וחשוב לי לדעת בדיוק מה מותר ומה אסור במסגרת הנהלים הירדניים.
מבחינתי אם אפשר להיכנס ללא מדריך ושוטר זה כמובן יהיה עדיף, השאלה שלי אם מבחינת הירדנים עד מספר מסויים של רכבים / נוסעים אפשר להיכנס ללא מדריך או שמבחינתם כולם חייבים מדריך ושוטר ?? בכל מקרה, תודה על העצה ואני מאמין שכשתתגבש קבוצה סופית אני גם אתקשר לשאול יותר שאלות.

תודה ולילה טוב.

צור
04-08-14, 07:37
למצוא מדיניות רשמית זו משימה בלתי אפשרית עד קשה מאוד
נהלתי גם התכתבות בענין ה GPS ושאר נהלים עם השגריות הישראלית בירדן
לצערי גם הם לא יכולים להביא את הנלהים שבתוקף והרימו ידיים.
למשל הנהלים בין מעבר אילת למעבר בית שאן אינם זהים ( כולל תשולמי אגרות כאשר אתה נכנס כקבוצה ויצא כיחיד - ארוע שהיה לי לפני כ 6 שנים)

בכל מקרה
בוודאות
אחרי נסיון
כל רכב שהם מזהים / מבינים שהוא נוסע לטייל דורש מדריך !

Ranvahaba
16-09-14, 23:12
היי

מחפש סוכנות שממנה אפשר לשכור רכב לשבוע בירדן, עדיפות לטנדר אבל גם ג'יפ סגור יהיה טוב.
יש הצעות ??

בנוסף, אם מישהו יכול להמליץ לי על מדריך אני אודה לו מאוד.

תודה ולילה טוב

Tomer Gal
17-09-14, 01:32
לא יודע אם שמעת אבל דעאש מתחזקים בירדן...
הייתי שוקל טוב טוב טיול בירדן

Ranvahaba
06-10-14, 00:47
היי חברה

מישהו יודה מה עלות הכנסת ג'יפ לירדן והאם יש הבדל בין ג'יפ רגיל או טנדר ?
בנוסף, יש תשלומים על הרכב גם בחזרה ?

אני נוסע ביום שישי ורוצה להיסגר על כמה כסף להביא איתי.

למי שמתעניין, בסוף סגרנו עם סוכנות תיירות מקומית עם מדריך ב 60 דינר לאדם לקבוצה של 7 אנשים, יומיים בוואדי רם, יום בפטרה ויום בנחל זרד / ארנון.
כל הקניות + ציוד עלינו.

תודה

צור
06-10-14, 18:56
העלות מפורטת בטיפים למעלה
באופן כללי יש מספר רב של עמדות שאתה משלם
ויזה - קבוצתית במקרה שלך
ביטוח חובה לפי רכב ומספר ימים
משרד הרישוי - לוחיות
אגרת מסוף

ביציאה יש שוב אגרה
מקובל לתשר גם את השוטר
צריך לתת לו את התשר ני הגבול כי אסור לו לקחת תשלום כ 10 דינר לרכב

גם למדריך למרות שאתם משלמים נהוג להוסיף תשר
למיטב זכרוני לא היה הבדל בין טנדר רב מינוע לדיפנדר

צור
06-10-14, 19:00
המחיר שסגרתם למדריך הוא בסדר מקובל 100 דינר ליום לקבוצה ועוד עצלה של המשרג עבור ארגון הנירות למעבר גבול שהם חובה
סהיר להניח שהוא גם ימליץ לכם על מלונות או מאהל בואדי רם תזרמו איתו ואתם לא חייבים לקבל את המלצתו

Ranvahaba
06-10-14, 19:04
אחלה..

תודה רבה וחג שמח

-->