PDA

צפייה בגרסה מלאה : בשבת - פותח מסעדה בשם ''מפגש עזה'' - בעוטף - לחיילי צה''ל.

רכס חיים
29-07-14, 12:58
בשבת הקרובה אני יוצא מזווד עם הג'יפ לעוטף עזה עם אוכל חם של גזלן עבור גדוד ,המיועד לחיילי צה''ל ללא תשלום.

הזמנתי 300 ביצים 300 פיתות ,ארגזי עגבניות, בצלים, מלפפונים ופלפל חריף כולל זחוק. כל אחד יוכל לקבל חביתה/עין חמה בפיתה עם ירקות ותבלינים.

אני הופך את הג'יפ למטבח שדה עם בלון גז גדול וציליה ענקית לאירוח בצל .

אני רוצה למלא את הצידנית במים עם קרח ולימון ולתת שתיה קרה ישר מהצידנית לכוסות חד-פעמיות שילקחו עם פינג'אן לכוס. כך אקבל בכל מחזור 150 עד 200 כוסות.

הזמנתי שלושה שלטים מזמינים עם הכיתוב ''מפגש עזה'' לחיילי צה''ל.

היות והרעיון צץ רק הבוקר - אתם מוזמנים להציע הצעות שניתן ליישם אותן במיידי - ובגדול - ללא הוצאות כספיות נוספות.

מי שיש לו מה לתרום באותה הזדמנות שהחבר'ה מגיעים למסעדה - שיספק את זה עד יום חמישי.

יציאה לשטח ביום שבת בחמש בבוקר.

פומפוי
29-07-14, 13:15
הבנתי שהאזור מוכרז כשטח צבאי סגור. האם זה לא מסוכן לאור מה שקרה אתמול

amit1
29-07-14, 13:32
רעיון מעולה, אלא מה, להערכתי יהיה לך קשה להיכנס לשטח כי הכל חסום במיוחד לאחר האירועים האחרונים
ביום שישי, הדיסקו גרר עגלה עם 1/2 טון אבטיחים + 100 בקבוקי קולה 1 1/2 ליטר קפואים במקביל לטור נגמשים של פלוגה מגולני כל נגמ"ש קיבל 2 בקבוקים קרים + אבטיח......הייתה חוויה מרוממת לב לראות את הלוחמים מקבלים שתייה קרה ישר לנגמ"ש........נזכרתי בימים רחוקים....
ממה שראיתי בשטח, החבר'ה מוצפים צופרים....בכמויות בלתי נתפשות ולהערכתי המצרך המבוקש ביותר הוא שתייה קרה, מים קרים ומשחה נגד שפשפת....
אני הייתי מעמיס את הגיפ בצידניות עם שתייה קרה ומפזר את השתייה בין החיילים.

רכס חיים
29-07-14, 14:15
אין לי בעיה גדולה להתמקם ממש בכניסה לעזה כי אני נכנס דרך השטח ותמיד יש לי סיפור דרך משכנע.,אבל ניראה לי שכדאי להתמקם במקום שהחיילים יוצאים מהשטח ומיד מקבלים משהו חם ובסיסי עם שתיה קרה כלשהיא.

אראה איך לתגבר את השתיה.זו עצה טובה כי באים ימים חמים מאוד.

עוד עצות כמו שקיבלתי עכשו ,לבוא עם הנשק טעון ודרוך למקרה שמישהו יתרומם מתוך האדמה..........

- - - Updated - - -

הוספתי כרגע לתפריט 500 כדורי פאלפל ובנוסף 10 ק''ג חומוס למריחה על הפיתה כתוספת לחביתה.

החלום הישן שלי להיות בעלים לבר משקאות וחטיפים מיוחדים.

ומה שישאר ילך ללול התרנגולות לייצור ביצים אורגניות בשפע.

כרגע קיבלתי תרומה של החנות הטכנית שלנו של 500 כוסות חד-פעמיות לשתיה קרה.

פומפוי
29-07-14, 14:26
אני רוצה להבין משהו. אתם שמטיפים כל הזמן על שמירת החוק מצפצפים עליו עכשיו תוך כדי סיכון חיים גם של אחרים .לחיילים ממש לא חסר חביתות אל תסכנו חיי אדם בשביל פאלפל וקולה . תזכרו שהשטח סגור

רכס חיים
29-07-14, 14:41
עזוב אותך משטויות - כמה בכלל נשאר לי לחיות...........

amit1
29-07-14, 14:42
אני רוצה להבין משהו. אתם שמטיפים כל הזמן על שמירת החוק מצפצפים עליו עכשיו תוך כדי סיכון חיים גם של אחרים .לחיילים ממש לא חסר חביתות אל תסכנו חיי אדם בשביל פאלפל וקולה . תזכרו שהשטח סגור
לחיילים חשובה תשומת הלב ואהבת העורף...זה מצרך חשוב ביותר כשאתה אמור להיכנס לעזה...ואולי גם לא לחזור....ולדעתי מי שמוכן לתרום (גם במחיר הסכנה כמו כל תושבי האזור) שיבורך
זכורים לי הרגעים כשנכנסנו לתוככי בירות ב 82.....והעורף היה 100 ק"מ מאחור.....

talilim
29-07-14, 14:49

חיים
צריך להשאיר קצת עורף....:rolleyes:

פומפוי
29-07-14, 14:55
חברים כולנו צהל בכך אין ספק. אבל לא יתכן שכל אחד ישתמש בחוקים מתי שנוח לו נגד פעולות של אחרים .נאה דורש נאה מקיים. גם אני בעד זה ויותר. אולם אחרי מה שקרה רק אתמול אולי כדאי לפעול לפי החוק .תחשבו על זה... וחוץ מזה הבנים שלנו בשטח יודעים בדיוק עד כמה אנחנו איתם ואני בטוח שהם לא היו רוצים שמישהו יפגע בדרך אליהם

דרור ברלי
29-07-14, 14:57
ההתלהבות בשיאה...
עם כל הכבוד לרוח ההתנדבות והנתינה ויש הרבה כבוד - תבינו, החיילים טובעים שם באוכל, בחבילות ובצ'ופרים.
זה איזור מלחמה. לא סתם הוכרז שטח צבאי סגור לאזרחים. לא מצדיק סיכון חיים מיותר, העמסת נטל נוסף על כוחות הצבא ואפשרות להסתבך ולגרום לצבא לבלגן נוסף רק כדי לחלץ ולפנות אתכם משם תחת אש.

פומפוי
29-07-14, 15:00

אין בעיה אבל בוא נעשה את זה אחרת . עם הגיפים . זאת אומרת אם הגיפ שלך מסוגל לעמוד מול הגיפ שלי........... חחחחחחחחחחחחה רעיון אולי במקום זה נפגש על שקשוקה במקום נטרלי ונריב על כך

shyy
29-07-14, 15:40
אתה יכול להגיע לצומת סעד, יש שם דוכן של ארומה מירושלים שנמצא שם ומפנק את כל מי שעוצר שם .

Saar
29-07-14, 16:09
הדאגה והאהבה מובנים אבל אתם מייצרים עבודה נוספת לצבא ודאגה קצת מיותרת מבחינתו.
(ועוד לא הזכרנו את זה שאתה נכנס דרך השטח מה שעלול לגרום לזיהוי מוטעה שלך ולחליפין חשיפת כוחות /מארבים)

amit1
29-07-14, 16:15
אתה יכול להגיע לצומת סעד, יש שם דוכן של ארומה מירושלים שנמצא שם ומפנק את כל מי שעוצר שם .
רכס, זה רעיון מצוין, אם אני לא טועה יש שם שילוט שמפנה לתוך הקיבוץ.

kd2
29-07-14, 16:56
שני הסנטים שלי בתור תושב האזור.

1. קודם כל רכס, כל הכבוד לך על היוזמה הברוכה.

2. ליד הארומה בסעד לא חכם להיות, לא רק שאין להם שום מיגון בקרבת מקום - ההתקהלות שם נראת מתוך עזה וסעד
הוא קיבוץ מופצץ מאוד במערכה הזאת (על אף זאת, מיזם יפה מצד ארומה).

3.החיילים מהחטיבות הפופולאריות יותר אכן מפוצצים בכל טוב,
כפיר, תותחנים וכו... הרבה פחות. כוונו אליהם אם אתם רוצים לתרום.
כמו כן ככל שהחטיבות דרומיות יותר ברצועה מגיעות אליהם פחות תרומות.
הרבה מהתרומות הם חטיפים ושתייה והחיילים היו שמחים לקצת אוכל אמיתי יותר מביסלי (במילים שלהם).

4. תושבי העוטף לא מקבלים את ההכרזה עלינו כ"שטח צבאי סגור" משום שפיקוד העורף מורה לנו להמשיך ולעבוד כרגיל
(גניבה בחסות החוק בכדי לא לפצות אותנו) ולהמשיך ולסכן את עצמינו ואת כל נותני השירות שלנו.
חושבים שמקומות העבודה שלנו ממוגנים? הצחקתם את פיקוד העורף.
מה זה כבר משנה אם נהיה פה כולנו בעבודה ובחינוך + 200 רכבים שבאו לחזק את החיילים.......
או רק כולנו בעבודה אל מול איבוד החום והאהבה שהרעיפו על החיילים בכל המבצע ?!
סטטיסטית זה מעולם לא שינה כלום, הכל פה מזל טהור.

5. חיים לדעתי אין צורך לקבוע מיקומים מראש,
תשאל בשטח איפה שטחי הכינוס הקדמיים / אחוריים של החטיבות השונות (אני בכוונה לא רוצה לכתוב אותם פה) ותלך לשם.
יש שם גם נמרים ומרכבות לתפוס בהם מחסה, וגם את קהל היעד שלך.

אני בשבת לא יכול לעזור הרבה בעצמי מפאת השבת, אבל אם תתקל במחסום אשמח להעביר אותך אותו ולכוון אותך למי שכבר תרמנו לו ( אגוז, 12, 202, 401, 188).

שלח לי ה"פ, אם רלוונטי.
בהצלחה.

Redoren
29-07-14, 17:29
חיים, אנחנו בעבודה מילאנו איזה 8 ארגזים מלאים בכל טוב, גם חטיפים ושתיה וגם תחתונים ודאודורנט. כל החברים שלי מגויסים וכווולם אמרו לי לא להביא להם כי הם מפוצצים בדברים וזה נזרק לפח.
בקיצור איזה יומיים חיפשתי למי לתת את הדברים. תוך כדי חיפוש נודע לי שיש לא מעט חיילים ״שכוחים״. מילואימניקים באיזור יו״ש (בית ג׳אלה) וכדומה, שפשוט לא מקבלים שום דבר מהאהבה הזו.
עכשיו ברור לכולם שזה הרבה יותר סקסי,מסוכן וגברי להכנס לעזה עם צידניות ופלאפל, וחס וחלילה חלילה וחס שלא ישתמע בטעות שאני אומר לך מה לעשות, אולי כדאי לשקול לתת אהבה גם לחיילים שלא נמצאים אור הזרקורים.

שני הקרונות שלי.

פומפוי
29-07-14, 17:41
חיים, אנחנו בעבודה מילאנו איזה 8 ארגזים מלאים בכל טוב, גם חטיפים ושתיה וגם תחתונים ודאודורנט. כל החברים שלי מגויסים וכווולם אמרו לי לא להביא להם כי הם מפוצצים בדברים וזה נזרק לפח.
בקיצור איזה יומיים חיפשתי למי לתת את הדברים. תוך כדי חיפוש נודע לי שיש לא מעט חיילים ״שכוחים״. מילואימניקים באיזור יו״ש (בית ג׳אלה) וכדומה, שפשוט לא מקבלים שום דבר מהאהבה הזו.
עכשיו ברור לכולם שזה הרבה יותר סקסי,מסוכן וגברי להכנס לעזה עם צידניות ופלאפל, וחס וחלילה חלילה וחס שלא ישתמע בטעות שאני אומר לך מה לעשות, אולי כדאי לשקול לתת אהבה גם לחיילים שלא נמצאים אור הזרקורים.

שני הקרונות שלי.

אכן כן

רכס חיים
29-07-14, 19:58
כבוגר 12 שנת 60 - כוון אותי אליהם בפרטי.

תודה וגדול.

asafk
29-07-14, 20:33
ראשית - יישר כוח

שנית - אכן, יש הרבה חיילים בגבול הצפון ובאיו"ש, שקצת פחות נהנים מהתמיכה הישירה של העורף, אבל גם הם נחנקים כבר מבמבות ומעלים קילו אחרי קילו באופן יומיומי מרוב שומן טראנס וסוכר שנשלחים אליהם בחבילות מהעורף.

שלישית - שוחררתי אתמול בלילה אחרי שבועיים של מילואים (היחידה שלי באזור אשכול), והאמן לי שלא סתם מנסים למנוע מהאזרחים להגיע לעוטף. יורים שם. פצמ"רים זה מסוכן. מילא אתה, אבל החיילים צריכים להיות גם בשטחי הכינוס במשמעת מבצעית ובדריכות מלאה כדי להימנע מפגיעה - וגדודי האזרחים על ארוחותיהם והמוזיקה ופעילויות הפנאי - פוגמים ביכולת של החיילים לשמור על עצמם.
המקרה של אתמול טראגי, ואם יש לקח ללמוד ממנו הלקח הוא שלא במקרה כבר בשישי שעבר כל האזור נסגר לגישה לאזרחים. זה פשוט מסוכן.

ורביעית - אם אתם רוצים לשלוח משהו לחזית, מה שבאמת נדרש תמיד זה סיגריות (שאי אפשר להעביר דרך מרכז התרומות של הצבא, רק ישירות לחיילים) ובלוני גז לערכות קפה.

אסף.

talilim
29-07-14, 21:09
איך זה באמת
שלא הורכבה נציגות ג'יפולוגית בענין ?

רכס חיים
29-07-14, 21:29
היי אסף.

כפי שמתגבש עכשו - לאור השיתופים כאן - אני ארד יותר דרומה היכן שאחרים לא מגיעים. בשבת האחרונה הגעתי מכיוון רפיח ועד שלא הגעתי לצומת סעד לא היו שום צ'יפורים של אזרחים לאורך כל הדרך.

אני מקווה שאמצא שם את הגדוד שלי מגולני - כך שזה יהיה מושלם - כי יש לי מספיק לגדוד שלם.

בגדוד בסדיר חטפתי בטעות 81 כשהייתי ביום אויב, עכשו אתנסה ב-120 ואם אחטוף תמיד אוכל להרגע שזה יפורסם כאן...........העיקר שה-75 יצא שלם.

asafpeleg
29-07-14, 22:16
חיים, אם תרצה "נקודת התארגנות" קרובה לרפיח, אתה מוזמן לחבל שלום. יש לי ממ"ד פנוי וצינור מים למלא את העוקב...

kd2
29-07-14, 23:45
חיים - נשלחה ה"פ.
אח שלי מ"מ בגדוד "שלך", כרגע בפנים משחיל אותם;)

רכס חיים
30-07-14, 04:07
תודה על כל הרצון הטוב שלכם.

אתמקם כפי שנראה מכאן ועכשו ליד 12 בכינוס הקדמי. רק אבדוק שיש מספיק לקוחות.

talilim
30-07-14, 12:35
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4552183,00.html

רכס חיים
01-08-14, 06:47
היום מסתיימות ההכנות של אירגון המסעדה. מסתבר שזה לא פשוט כפי שזה ניראה לי בהתחלה. ים של ציוד והרחבה של המוצרים והתפריט הפכו את ההתארגנות לממש מורכבת. מזל שה-75 יכול לקבל עליו את כל הציוד והמזון ברווחה בכדי להאכיל גדוד צה''לי אחד.

לכל הדואגים - הפסקת האש שנכנסת עכשו לשלושה ימים תאפשר את פתיחת המסעדה בכל מקום שארצה באופן בטוח ,וכך אתמקם בשטח הכינוס הקדמי של גדוד 12.

המסעדה תיפתח תחת ציליה שמובנית בג'יפ בשטח של 42 מ''ר עם שלושה שולחנות ו- 7 כיסאות - שיוזנו מכירת הבישול שמורכבת בג'יפ באופן קבוע - כך שאוכל לספק במשך 12 שעות עד 400 מנות אוכל.

התפריטת המוצע :

חביתה , עין או מקושקשת בתוך חצי פיתה. לפי בחירה אישית.

פלאפל

חומוס

רשימת תוספות :

סלט עגבניות

סלט מלפפונים

בצל קצוץ

בצל מטוגן

סלט עגבניות חריף

זחוג חריף מאוד

שתיה קרה - מים מינרליים עם לימון ונענע.

חברי האתר מוזמנים לבקר לפי השילוט ''מפגש עזה''. (אוכל להביא מהבית..............)

דרור ברלי
01-08-14, 16:23
בהנחה וכולם יודעים מה מתרחש.
איזור עוטף עזה הוא שטח צבאי סגור. אל תסתכנו סתם.

boaz avrahami
01-08-14, 16:27
בהחלט מצטרף לדרור.
הרצון לתמוך מובן ומעורר הערכה אבל אם יקרה זה עלול להתברר כמיותר עד כדי עצוב

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

רכס חיים
01-08-14, 17:12
רק תיראו איך כל המצב נזיל פחד.

עבדתי כל היום על בניית הג'יפ במוד של מסעדה ניידת ולא ידעתי כלום על הבלגאן של החטיפה עד שהגעתי הביתה אחר-הצהריים. עכשו הוא חונה כאן למטה עמוס עד הסוף ומוכן ליציאה בחמש בבוקר. וכל האזור השתגע.

ובסך הכל רציתי לעשות כמה חביתות לחבר'ה.

הסיכון שאתם מדברים עליו הוא ממש קטן, ואלפי אנשים חוץ ממני נמצאים באותו סיכון. החכמה שצריכה להיות מצידי אמורה למצוא דרך שלא להפריע לאף אחד בפעילות הצבאית שבסביבה - ולהוסיף ללוחמים תחושה טובה שאנו תומכים בהם עד המטר האחרון - וזה לא עוד חביתה שהלוחמים יאכלו.

lizard
01-08-14, 18:13
אני בטוח שאם תסע עם הגיפ לתושבי עוטף עזה ותפתח מסעדה חינמית לאנשים שם זה יעזור לא פחות

תיקון : ראיתי עכשיו את ההודעה שכל עוטף עזה זה שטח סגור. אם יש לך אפשרות לשמור את החומרים לפעם אחרת אני חושב שזה עדיף

zagi
01-08-14, 18:24
רכס , אתה בטוח מכיר את האמרה - ״ אם 3 אנשים אומרים לך שאתה שיכור לך לישון אפילו אם לא שתית כלום ״ .
אוהבים אותך ולא רוצים שתסכן את עצמך או את כוחותינו , המצב שם כרגע לא כמו לפני 3-4 ימים .
אני מקווה שיכולת ההתעלמות שלך מפוסטים שלא לרוחך לא תנצח גם כאן !!

בבקשה אל תתעלם מהודעה זו ומכל מה שרשמו לך מעלי .
בכל אופן - כל הכבוד על היוזמה ויש הרבה מקומות אחרים בהם תוכל להיות לעזר רב !!

OFF-RoaD
01-08-14, 18:46
בתור אחד שבא והולך משטחי כינוס בשלוש השבועות האחרונים, אל תתקרב. זו סטטיסטיקה, והיא לא עושה חשבון לאף אחד.

יש מספיק חיילים שתורמים המון למערכה ולא מקבלים, כי הרבה פחות סקסי לתרום בבסיסי חיל האויר או לאנשי התעסוקה המבצעית באיוש.

מצא לך יחידה אחרת, במקום פחות מסוכן, ולך תשמח אותה ותעניק מטוב ליבך.

רכס חיים
01-08-14, 19:09
נתחיל בזה שהרכב עמוס לעייפה במצרכים מעולים שעלו בהמון התרוצצות כל השבוע ולא מעט כסף, - ושרק מחר אפשר לצרוך אותם.

חוץ מזה - במלחמת לבנון השנייה ישבתי במטע שזיפים מתחת למארון-א-ראס ,הארטילריה עברה לי מעל הראש, ועוד היתה קצרה - והדחפורים הטנקים והפומות עברו מימין ומשמאל כשהם רומסים את גדרות המטע והגבול. שם באמת פחדתי שאיזה מרכבה תרמוס אותי.

אבל ברצינות - ה-120 באמת ניבזי במיוחד - ואשתדל להיות ממוקם טקטית במיקום שהוא אולי מחוץ לטווח שלהם.

מישהו זוכר מה הטווח האפקטיבי של ה- 120.? נדמה לי 6 ק''מ .בתוספת של ירי ממרחק של 2 ק''מ מהקו של הגדר פנימה, לפי הנתון הזה אצטרך להתמקם 4 ק''מ
מהגדר בתוך השטח שלנו. תקנו אותי אם אני טועה.

OFF-RoaD
01-08-14, 20:05
סע לאיו"ש רכס... ישמחו לקראתך הרבה יותר, ולדעתי גם המצווה גדולה יותר.
מילואימניקים שם תופסים קו כבר חודש, ואף אחד לא שם עליהם.

4 ק"מ פנימה לא כ"כ רלוונטי, ואי אפשר להרחיב בלי עבירות ב"מ.

ד ו ר ו ן
02-08-14, 11:10
חיים,
במקרה הגרוע אתה יכול להתמקם ליד אחת החסימות בציר ראשי, איפה שכולם חייבים להאט/לעצור.
שים שילוט בולט לגבי החינם, שלא יחשבו שאתה גזלן.

אני חייב להגיד שהרוח שלך מדהימה כל פעם.

רכס חיים
02-08-14, 22:13
סוף סוף אני אחרי מקלחת וארוחה קלה שלא הספקתי לאכול כל היום. חזרתי לפני שעתיים שלוש עייף אך רצוץ לחלוטין. אני מודה שלא הייתי מודע לקריעת תחת שאני אמור לעבור היום.יותר מזה - כפי הנראה אם הייתי יודע קודם למה אני נכנס - מאה אחוז שהייתי נשאר במזגן.

כל השבוע עסקתי בהקמת המסעדה מבחינה לוגיסטית והמאמץ התפזר על כל השבוע ועל כל יום שישי במלואו. כל שני כסאות הגיעו ממקום אחר,שולחנות מתאימים ממקומות אחרים,והמון פריטי עזר שבלעדיהם אי-אפשר, גליל נייר ענק,פח-אשפה,מערכת קערות,כוסות חד-פעמיים,שלטים,דגלים,מחצלות,צידניות,והרבה אוכל שהתברר שטעיתי בכמויות המופרזות שהבאתי מחוסר ניסיון מוחלט והדאגה הקבועה שלא יחסר.

הרעיון של חביתות היה ענק - ההתנפלות עליהן מוטטה אותי - שש או שבע שעות אני על כירת הבישול בחום של החוץ 33 מעלות ומעל הכירה 50 מעלות. וכל זה לאחר הקמת תחנת ההאכלה עם האוהל הענקי,מערכות הישיבה ,תליית השלטים,הכנת הסלטים,הכנת הצידנית עם השתיה הקרה - וכל זה מוכן לאירוח ראשון בשעה 0730 בבוקר.

התעוררתי ב- 0400 והדרמתי ישירות לקיבוץ עלומים. היות וכל הכוחות ממערב ,התמקמתי בצד מזרח בכניסה ליישובי אשכול ליד תחנת מקורות עם המון חנייה מסביבי. היות ואתמול נהרגו מפצמ''ר שני מטר משם - כולם עברו מזרחה ואני נשארתי בטווח המרגמות - לפני הכוחות שמאחורי. עמדת 155 שהיתה מאחורי הורידה את המסגדים של עזה מעל הראש שלי כל היום,ועמדת טנקים מימיני לא עשתה פחות.

הבאתי בחשבון שאם מקפלים אותי משם - אין לי שום כח פיזי גם לקפל את התחנה וגם להקים אותה מחדש וזה סוף הסיפור.ולכן הטקטיקה היתה למשוך זמן.עוד אני עוסק בהכנת מאות חביתות מגיעים אלי כל שעה מוסמכים מהמשטרה, ממפקדת האזור וממד''א וכל אחד רב איתי בנפרד על פינוי העסק שהומה אדם.

בגלל הבלאגן של פיזור היחידות יש בעיה לוגיסטית בהעברת האוכל לחיילים המפוזרים ואני בדיוק באמצע המהומה עם פתרון לקפה וחביתה חמה. ובכלל - אנשי חיל הים נמצאים על היבשה ואין להם אבא - אז לאחר שאף אחד עם מזנון לא הגיע מהצפון בגלל האזהרות ,הייתי הפתרון היחיד על עשרות ק''מ כבישים.

בהתחלה עוד הצעתי חביתה,עין או מקושקשת עם בצל או בלי בצל ,עם ירקות או חומוס ופלאפל. תוך פחות משעה עשיתי עשרות חביתות עם בצל בלי לשאול כלום - כי הלחץ היה כאילו מחלקים חביתות בלי כסף..............

בכל שעה הצבא שלח אלי דרגת פינוי יותר גבוהה .את המשטרה נפנפתי די בקלות. בהתחלה הגיעו רסר''ים שהפכתי לחברים והם ירדו על אוכל וקפה, אחריהם נשלח רס''ן שהסכים שאשאר עוד שעה עד שיגמור את הסיור שלו. אחר כך הגיע סגן אלוף שברח כשהיה צבע אדום, ובסוף הגיע אלי תת אלוף עצבני פחד שהודיע לי שהוא מזמין משטרה,בלי לדעת שהמשטרה כבר חברים שלי. בסוף הוא העמיד עלי אלוף-משנה צמוד שדיווח לו במשך שעה איך אני מפרק את התחנה.

הכי כייף היו החיילים - כששמעו שהגעתי מרעננה עם שחר ,אמרו לי - ''זה שהעורף איתנו נותן לנו כח לעוד שבוע לחימה''. וזה היה שווה יותר מהכל.

ועוד היו שרצו ''תמונת לוחמים למזכרת'' - כך שגם זה היה בין חביתה לחביתה.

תודה לכולכם על הדאגה - שעכשו אני יכול לומר בלב שקט - שגם אני שקשקתי לא מעט מה- 120 הניבזי למדי.

snirjeepdreamer
02-08-14, 22:23
רכס, התרגשתי מכל מילה שרשמת ומהרוח הפטריוטית מאחרי המילים.
יישר כח !!

באשר ליוזמה הספציפית שלך, אני מקבל הרבה מסרים מחברים שנמצאים שם בלחימה שאומרים ש"בפנים" האם אוכלים מנות קרב,
כשהם יוצאים מחכות להם ערמות של במבות ועוגות בעוד שמה שהם רוצים זה אוכל פשוט ורגיל וזה חסר להם.
מכאן החשיבות של מה שעשית היום...

תבורך..

boaz avrahami
02-08-14, 23:14
כל הכבוד רכס ומזל שנגמר בשלום.
באמת מזל...

אביב3
03-08-14, 07:16
מדהים , כל הכבוד רכס .
שבוע נפלא :)

OFF-RoaD
03-08-14, 09:39
עם כל ההערכה שלי לתרומה, הן בזעת אפך והן בכספך, קשה לי מאוד להעריך את העניין הזה.

אמנם הכל נגמר בשלום, אבל תראה כמה אנשים הצלחת להעסיק עם חביתה בפיתה.
יש מלחמה בחוץ, אנשים פה לא ישנים, חיים כבר שלושה שבועות בתת תנאים, ואתה מעסיק אותם בפינוי של ציליה.
במדינה מתוקנת היית מבלה את הלילה במעצר. אף חיוך של חייל, ואף בטן מלאה, לא שווים פגיעה בחיי אדם או בעבודה התקינה של כוחות הביטחון.

רכס חיים
03-08-14, 09:56
בחמש הדקות הראשונות שהתחנה הוקמה הצלחתי לצלם 3 תמונות עוד לפני שמישהו הגיע. אחר כך כבר לא היה לי רגע פנוי לצילומים.

אנסה למצוא מישהו שיעלה אותם כאן.

amit1
03-08-14, 10:11
רכס כל הכבוד!!

רכס חיים
03-08-14, 11:23
8993889939

Redoren
03-08-14, 11:50
עזוב ציליות... כמה זמן החזיקה הצידנית??

רכס חיים
03-08-14, 12:50
ניקיתי את הצידנית, שמתי בה 8 בקבוקי ליטר וחצי קפואים,עליהם שפכתי 30 ליטר של מים מינרליים ,בתוכם שמתי חבילת נענע ועוד 8 לימונים חתוכים לרבעים.

הכל החזיק מעמד עד למחרת עם משקה מאוד עדין של מים משוכללים ומרעננים.

את המים שאבתי בפינג'אן ישר לכוסות חד פעמיות. הצידנית מכילה מעל 250 כוסות של 150 גרם.

זה רעיון מאוד יעיל לעומת בקבוקים קרים. אפשר להשתמש גם במי ברז רגילים בלי בעיה.

איל מ
03-08-14, 13:17
רכס אני מאוד מעריך את הנתינה שלך והכל אבל במקרה הזה אתה סתם מפריע ללחימה וחבל.
מספיק פגז טועה אחד וכל זה לא שווה (ובכלל לא ברמה האישית של אם תמות או לא אלא במשמעות המדינית של עוד הרוגים).
והכי גרוע זה שבגללך הרבה אנשים היו צריכים לנטוש את העבודה שלהם כדי לבוא לריב איתך.

רכס חיים
03-08-14, 13:27
איך היתה אמא שלי אומרת ? - זו עוד דיעה מכובדת.

מה אגיד לך ידידי הצעיר - לי כבר קשה לברוח מהחמאס - עוד לא קמתי מהכורסה בכל האזעקות שהיו לי, ולא ניראה לי שאקום בעתיד.

איל מ
03-08-14, 13:44
אבל זאת בדיוק הנקודה. אתה לא רואה מעבר לחוטם של עצמך. הבעיה היא לא אם אתה תיפגע או לא. הבעיה היא הקשיים שאתה מערים על המערכת.
אם החליט מי שהחליט שאזרחים לא צריכים להיות שם, בטח ובטח לא ליצור התקהלויות באזורים לא מוגנים אני חושב שצריך לכבד את זה. ואפילו כדי שאיזה קצין ילך לתפוס כמה שעות שינה במקום להשגיח עליך.
זה לא איזה ויכוח חסר חשיבות (פרופורציונלית כמובן אל תידלקו לי כאן) כמו למה הרשט"ג סוגרת אזורים ואם נכון לעקוף את השער.

talilim
03-08-14, 13:49
8993889939

https://www.youtube.com/watch?v=A2wccbY4s7o

אתה משהו אתה....
:)

רכס חיים
03-08-14, 14:04
כולם יודעים מזה שנים שאני מת על צדיקים . חבל שלא נולדתי כזה.

-->