PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלייזר - שאלות כלליות לפני קנייה.

דרור99
28-07-05, 14:54
מעוניין לקבל חוות דעת על הרכב
במיוחד תקלות, חלקים
עלות האחזקה בהשוואה לCJ

(הכותרת נערכה. נא להקפיד על כותרת אינפורמטיבית, תודה - מערכת ג'יפולוג)

מוני_הכוכב
28-07-05, 16:36
תתקשר אוכל לספר לך מה שתרצה - ואני יודע.

אני לא מכיר CJ אלא מהשירות הצבאי לפני מלחמת העולם ה-I

מוני 0525.253642

מוני_הכוכב
29-07-05, 07:53
דרור,

מאחר ולא התקשרת, אציין שאני קצת בוטה ואמיתי במה שאני כותב ביחס לבלייזר.

אני מאוד אוהב את הרכב הזה ונהנה ממנו, אני גם מחזיק אותו למרות ההוצאות היקרות שיש לי עליו שנובעות ברובן מכך שאני לא עושה כלום לבד. הרכב משמש אותי אך ורק לטיולי שטח ואני לא עושה יותר מ-4 בשנה, פעם בשבוע נוסע לבור ומפעם לפעם למוסך לטיפול. מבחינתי זו הוצאה ענקית ולא לעניין, אבל אני יכול להרשות לעצמי ואני לא מחליף כי אני יודע שיעלה לי הון כסף לסדר רכב אחר. אני גם די בזבזן ואוהב שהכל מתקתק כמו חדש.

תוכל למצוא הרבה הערות והתייחסויות שלי לרכב כאן בין הכתבות השנונות.

אני משער שרכב ישן יותר עם קרבורטור ולא TBI לא צריך להיות שונה מבחינת תקלות מה-CJ,
לי פשוט לא היה מזל והלך לי המנוע זמן קצר לאחר רכישת הרכב.

יש כאלה שקונים בלייזר ועוד אחד נוסף לפירוק וככה יש להם חלקים זולים. בסה"כ אפשר להשיג חלקים מכל מיני מקורות. אני משער שיותר קל להשיג ל-CJ בגלל הנפיצות שלו.

צריכת דלק אצלי 99 TBI היא 1:4 בנסיעה על נתיבי איילון בשעת הלחץ.
צירכת דלק בטיול משולב 1:4.5

אם אתה קונה נעילות פשוטות lock right בארה"ב, זוג עולה שם כיום כ- 500$ והתקנה עוד כ- 1000 ש"ח, אז אתה יכול לנסוע עם הסרנים הסטנדרטיים ללא שום בעייה, הרכב עובר כל מכשול בזחילה ובלי להשתולל ולכן גם לא ישבור מכלולים (נכון לכל כלי). שים לב שחול זה לא שטח אידאלי לרכב הזה.

אפשר להשיג רכבים כאלה --86 83 בזול, יש בחור מבית ג'אן שמוכר כלי כזה, גם אבי שופינסקי מוכר אבל אני לא ידוע דבר על מצבם של שני הכלים הללו.

לגבי שיפורים - ההצעה שלי:
להשאר עם הסרנים המקוריים - כל החלפה לסרנים גדולים יותר פירושה הוצאה ענקית.
צמיגים 31 נראה לי אידאלי מבחינת יחס צמיג לסרנים וכו' לי יש 33 וזה המקסימום ההגיוני לסרן מקורי, משפר עבירות אבל מעמיס על מערכת ההגה.
להוסיף זוג נעילות lock right קדימה ואחורה
בטיחות חשוב מאוד: להחליף את המראה הימנית בפנורמית 80 ש"ח מסדר לך שדה ראייה אתה לא מופתע שאתה דורס רכבכשאתה עובר לנתיב הימני בלי לראות, לחבר צפצפת רוורס, לוודא שהמראה השמאלית גם קצת פנורמית, לגרד את ההשחרה של החלון האחורי (שיהיה שקוף ותוכל להחליף נתיבים) , לוודא שהבלמים ומערכת ההגיוי תקינים, לשמור מרחק גדול מהרכב שלפניך מפני שהבלימה של הכלי הזה דומה לזו של משאית.

סע לשלום

מוני

-->