PDA

צפייה בגרסה מלאה : Rocker panels כמדרגות צד להיי ליפט

אלון_ק
15-07-03, 10:17
אם אני בונה כאלו מברזל מגלוון 4 או 5 מ"מ, זה יחזיק היי ליפט?

אלו מתחברים עם ניטים. מה צורת החיבור האופטימלית, בהנחה שהתשובה לשאלה הר"מ היא כן? ניטים יחזיקו?

http://www.puresuzuki.com/P0000701.jpg

נמרוד
15-07-03, 10:25
אתה כבר קודח, שים ברגים נורמליים, לא ניטים. זה יחזיק hi-lift מהבחינה שלא יגרם נזק לגוף, אבל תזכור שאז אתה מרים את המרכב והשלדה תלויה מתחתיו על תושבות המרכב. בדרך כלל אין עם זה בעייה.

לי אגב יש בזנט"ים פשוטים על הסף, מחוברים עם ברגים. אפס כסף. יצא לי פעם אחת בלבד לנסות להרים עם היליפט מהצד, זה היה בשביל להחליף פאנצ'ר בשיפוע די משוגע על צלע הר לא מסומן... היינו אני וזאביק, ולא הצלחנו משום כיוון לייצב את הג'יפ. אני לא זוכר מה עשינו בסוף, אבל כנראה שהצלחנו :lol:

גיא
15-07-03, 11:34
מה זה בזנ"ט ?

אני זוכר "ברזל זוית .. משהו ..." ולא מסתדרים לי הרשתב"ים .. ?

Bulldog
15-07-03, 11:46
נגד טנקים?
אמור לגרום להם לפרוס זחל מאיזשהיא סיבה.
ומצטרף להמלצה בנוגע לברגים, מה גם שזוית מבפנים יכולה רק להועיל.

זאביק
15-07-03, 11:48
ברזל זוית נגד טנקים

אלון_ק
15-07-03, 12:56
עומר,
לא הבנתי את הכוונה של "זווית מבפנים".

עכשיו, אני מרים את השלדה - משמע זה חסר יעילות לכל אורך מהלך המתלה, ואפקטיבי רק מסופו. זו הייתה כוונתכם, או שהכוונה שזה טוב רק להרמת השלדה?

בזנ"ט זה לא יהיה, פשוט כי יש לי כמה חומר מהסוג המצויין לעיל שאני רק רוצה. זה גם אומר (עומר, גיא, מי שלא רוצה וצריך) שאתם יכולים לקחת ממני חומר כזה.

זה מגיע בפלטות, סדר גודל של 250X50 ס"מ.

04-8458309 למעוניינים.

RINCEWIND
15-07-03, 13:13
לזווית הייתי מרתך שתי פלחים (או משאיר אוזניים) ומחבר/מחזק את כל העסק עם תושבות
הגוף
http://www.fourxdoctor.com/main/body_guard/14.jpg

או יותר טוב (יותר כבד...)
http://www.spydercustoms.com/RockerKnockers/dsc01069.jpg

אלון_ק
15-07-03, 13:23
אני מנסה להמנע מחיבור לקורות השלדה - וזו בדיוק השאלה. האם בלי חיבור לקורות זה מספיק חזק כדי להחזיק היי ליפט?

RINCEWIND
15-07-03, 13:28
החיבור הוא לא ישירות לשלדה (לא נוגעים בשלדה)
אבל אם אתה קודח חורים בפנלים, ומעביר את הבורג שמחבר את הבודי לשלדה, הרווחת
חיזוק טוב בלי קדיחות בשלדה

חנן-ג'יפולוג
15-07-03, 13:33
מה שנקרא "פח דמעות" ? בעובי של 4-5 מ"מ ? אם כן, הייתי מאוד שמח לקבל אחד.

אלון_ק
15-07-03, 14:09
חנן (וכל מי שרוצה).

כן, זה פח דמעות, ואם לא הייתי ברור קודם - חינם.

ביום ראשון הקרוב, 20/7, יש לי מבחן. עד אז, בקושי יש לי זמן לאינטרנט... שלא לדבר על נסיעה להביא.

אבל אחרי יום ראשון, אני איש חופשי. זה נמצא בהבונים, ואני כרגע גר באושה, אז או שתגיע בתיאום איתי לחוף הבונים (גם תזכה בירידה חינם לחוף, אם תרצה), או שתגיד כמה אתה צריך - ואני אביא את זה הבייתה (ק. אושה) ותיקח מפה. בכל מקרה, בשביל זה הטלפון...

אלון.

חנן-ג'יפולוג
15-07-03, 14:49
תודה.
אני אתאם איתך בפעם הבאה שניסע להורים של אישתי (משמר העמק).

אייל
15-07-03, 16:22
אלון, אם יש לך ספייר אני אשמח לבוא לקחת.
חנן, אני יכול להביא לך למרכז אם אתה רוצה.

אייל
השכן מכרם מהר"ל.

polar bear
15-07-03, 16:54
כמה יש לך? אפשר לבוא עם משאית?

אלון_ק
15-07-03, 17:00
הייתי מעריך שנשארו שם בין 6 ל- 15 פלטות. (זה זרוק).

מצידי תבוא עם משאית (או הGM, מה כבר ההבדל), אבל אני חושב שאחרי שחנן ואייל יקחו לא יישאר מספיק לתרץ משאית.

הכוונה בכמות בלתי מוגבלת היא לעבודות רכב על הסמי - אני יכול לבנות עוד שני סמוראים מזה, בערך.

כשבאים לקחת, תחשבו במה אתם שמים את זה... אייל.

shachar
16-07-03, 10:56
אצל מי במרכז אפשר לכופף את הפח הנ"ל.

אומנם מוסו
אבל אני רוצה להוסיף קורות בצד עבור הייליפט + מדרגות לילדים

להעיף את החצאית בצד ולצפות בפח כזה

אייל
16-07-03, 11:16
אלון, או שתשאיר טלפון או שתתקשר אליי. אם אפשר לבוא בשישי הקרוב זה אחלה.

אני בא עם טרקטור ופלטפורמה, הולך? :lol: :lol: :lol:

אייל
051876694

אריק זמר
16-07-03, 15:57
אלון,
במידה ונשאר, אחרי כל המבקשים לפני...אשמח גם כן לקבל...ובמידה וכן...אני מעריך שאו חנן או אייל...ישמחו לסחוב זאת...אך אם זה נכנס לקורולה, אבוא עצמאית...

אלון_ק
16-07-03, 18:18
טוף,

אם נשאר או לא - זה נראה אחרי שכולם יבואו לקחת. לדעתי, אריק, תזמין כמות דרך חנן, שאייל ייקח את זה ממני וילך עם זה לחנן - ומשם אליך. רוב הפלטות לא נכנסות בקורולה.

אבל די עם זה בפורום - נא הגבילו תשובותיכם לשאלה. הטלפון שלי, לגבי נושא הפלטות הוא 04-8458309. מבחינתי, זה הולך לפי מי שביקש ראשון, עד שייגמר. אין כמות בלתי מוגבלת, אז קחו כל אחד כמה שאתם צריכים, שיהיה לכולם.

אייל, אמרתי כבר קודם - רק שבוע הבא יש על מה לדבר, למרות שאם אתה ממש לחוץ - תתקשר ואני אסביר לך איפה זה נמצא.

נמרוד
16-07-03, 18:28
בחזרה לנושא...

הבעייה היחידה עם הרמה של הרכב דרך rocker panels כאלה היא שאנחנו מרימים את השלדה דרך תושבות המרכב. מדובר ב10-11-12 ברגים בריאים, שנועדו להחזיק את הגוף במקרה של התהפכות, ככה שבעקרון זו לא בעייה. אבל בחילוץ נניח מתוך בוץ טובעני במיוחד עם "אפקט וואקום" כמו שאוהבים לדבר עליו, אתה מפעיל את כל הכוח של ההיליפט דרך תושבות המרכב נגד הוואקום הזה, וזה עלול לגמור תושבות חלשות וחלודות. לצערנו, זה המצב של תושבות ברכב ישן לעיתים קרובות. אם אתה בונה מדרגות צד מהסוג הנפוץ יותר, שמתחברות לשלדה ישירות, אתה מרים את האוטו מלמטה במקום לתלות אותו על תושבות המרכב.

התמונה הזאת שאמיר שם:
http://www.spydercustoms.com/RockerKnockers/dsc01069.jpg
הרבה יותר טובה, כי אתה לא עובד בכלל על החלק העדין יותר של התושבות, הצד של המרכב. אבל זה מחייב אותך ליותר עבודה. אתה צריך לפרק את התושבות וזה יכול להיות תיבת פנדורה בסמוראי או סיקס ישן...

אלון_ק
16-07-03, 23:20
האמת, אני ניסיתי למצוא דרך קלה להמנע מחיבור לשלדה - פשוט כי זה הרבה עבודה לבנות תושבת סביב קורה, כך שלא אצטרך לרתך אליה. ולרתך לקורת רוחב אני לא מוכן.
אלו האפשרויות שלי, מה? חיבור לקורת אורך, או תושבות מרכב?
אין עוד אופציה?

AvigdorAharon
17-07-03, 06:23
בוקר טוב,
קראתי את הכתבה של חנן בעיניין (בנית מדרגות צד מפרופיל 50X50), ויש לי שאלה:
האם אתה מוותר על המדרגות אשר בעזרתם נכנסים לג'יפ?
נכון, ארוכי רגליים יסתדרו בלעדיהן, אבל הקטנים יותר? לדעתי, יש מידה מסוימת של קושי לטפס לג'יפ (ללא כל הגבהות מרכב). יש למישהו רעיונות?

תודה,
אביגדור

RINCEWIND
17-07-03, 09:11
עוד פלוס בעיצוב של spyder gearz לשעבר avalanche engineering
הוא שאפשר להשתמש בזה לעיגון של כלוב ההתהפכות וזה בטוח יותר חזק מחיבור רק
לגוף, ועדיין פחות עבודה מלחבר לשלדה.

חנן-ג'יפולוג
17-07-03, 10:17
ויתרתי על המדרגות, אביגדור, הרבה לפני שהרכבתי את המגינים.
אשתי ואני ניחנים בגובה ממוצע מינוס ומסתדרים מצוין עם העלייה לג'יפ גם בלי המדרגות.

AvigdorAharon
17-07-03, 11:18
עלתה במוחי מחשבה:
אולי אפשר לחבר מדרגה כך שבמצב הרגיל שלה, תהייה צמודה למדרגת הצד, ועל ידי לחיצה, משיכה תיפתח למצב בו ניתן לטפס עליה?
נדמה לי (לא בטוח) שראיתי משהו דומה מורכב ב Land Rover .

יש רעיונות נוספים?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
17-07-03, 11:42
אכן, יש כאלה בל"ר, הציר שלהן מחובר בתחתית המרכב, ולא יצא לי לראות אותן שלמות בל"ר משומש.
מגיני הצד זה מכלול שחוטף מכות מלמטה ומהצד וכל מה שתחבר אליו יחטוף כנ"ל.
אני מניח שאם תתאמץ תוכל לחבר מעל מגיני הצד משהו שיתחבר אליהם מלמעלה וירד כלפי מטה ע"פ הצורך, אבל האמת היא שאני לא ממש רואה צורך להשקיע את המאמץ הזה.

סוזי המשתוללת
17-07-03, 11:54
הכל תלוי במצב הפח
אני אישית לא משתמש בפנלים הנ"ל להרמה אלא רק להגנה על הפח ממכות
הפח עשוי להיות חלוד ולכן שכרך ייצא בהפסדך
כמוכן אם תתכופף מתחת לאוטו תראה שאם תקדח בגובה מסויים תוכל לעבור את שני הפחים (הדופן למטה כפולה כ7 ס"מ בין דופן לדופן )וזה הרבה יותר חזק מאשר ברגים קודחים אבל תצטרך מפזר לחץ בצד שני
לטובת הרמה עם הי ליפט תבנה צינורות לשלדה

Bulldog
18-07-03, 00:26
מה שסוזי כתב על מפזרי לחץ היה בעיקרון מה שהתכוונתי אליו בהודעה שלי, אבל גם אותם לבנות מפח מכופף לזוית ואז אתה יכול לחבר בנוסף לברגים בדופן גם ברגים מהריצפה.

סוזי המשתוללת
18-07-03, 00:44
עוד משהו
מנסיון שלי כל הפח אינו חזק מספיק ועל אף העיקרון של חלוקת העומס על כל שטח הדופן במכה חזקה כמו נפילה ממדרגה גבוהה יותר מהגלגל כל הדופן עולה למעלה במספר מ"מ אבל זה מספיק כדי שהדלת תתפס/ לא תיסגר /תפעיל את דמיונך
וזה עוד קרה בשילוב עם מדרגת צד מצינור שגם הוא התרומם (כי לא חובר כראוי - לא על ידי)
שלא תגיד שלא אמרתי לך - הייעוד העיקרי הגנה על חלקי פח מנזק

אלון_ק
18-07-03, 00:58
שמוליק,

א. מה שאתה אומר, זה שגם אם אני אשים rockers בלי קשר להיי ליפט, זה לא יעזור לי בהגנה?

ב. אם א' נכון, עדיף לי להסתפק במדרגות צד רגילות, ולוותר על ה-rockers? למרות שסלע יכול להכנס בין התמיכות של מדרגות הצד?

polar bear
18-07-03, 13:05
נסה לקחת רעיון מהלינק הבא, אמנם בליזר, אבל מענין.

http://www.coloradok5.com/secrockslidersreview.shtml

אלון_ק
18-07-03, 16:07
בשבוע הבא אני אזחל מתחת לסמוראי שלי ונראה אם משהו כזה יהיה ישים. זה רעיון יפה.

מאיפה אני קונה/מביא גומי למנוע העברת זעזועים? איזה גומי אני צריך?

מדרגות הצד ותמוכותיהן לקורת האורך, לפי הכתבה של חנן, צריכות להיות בעובי 3 מ"מ לפחות. נכון גם לסמוראי (הרבה פחות משקל מ-CJ)? הכוונה ביחס לגמישות של החומר תחת עומס בהרמה.

יפתח
18-07-03, 18:07
אלון האם הפלטות במוסך באושה?
אם כן תשלח לי הודעה כדאי שאשלח חבר מהקיבוץ לשמור גם עבורי על פלטה אחת..

אלון_ק
19-07-03, 00:38
יפתח,

הם לא באושה, הם בהבונים.

עוד בנושא בטלפון, אם אתה מעוניין.

אלון_ק
19-07-03, 23:23
טוף,

הוחלט על מדרגות צד רגילות, ללא ריתוך לקורה, יחד עם rockers בשלב מאוחר יותר.

השגות?

סוזי המשתוללת
20-07-03, 00:47
אין השגות תרים טלפון כי אני בעניין של לשפר את הקיים אצלי

-->