PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרעים בדפנות הסופה ליד המושבים הקדמיים - למה?

Guysdan
30-07-14, 19:19
שלום לכל המומחים, ברשותי סופה 94, לאחרונה החלטתי לטפל ביסודיות בעניין הסדקים שהפכו בנתיים לקרעים בפח,
באזור הדפנות של הג'יפ מתחת לצירים התחתונים של הדלתות הקידמיות...בעייה מוכרת? ,
אני בכל אופן ראיתי כבר כמה סופות עם בעייה דומה.
ניסיתי לחפור באתר אם כבר טחנו את הנושא הנ"ל ....אך לשווא.

השאלות שלי הן:

1 מהן הסיבות לקרעים אלו?

.... חכם אחד אמר לי כי הסיבה היא שהגומיות שעליהן יושב הבודי (לבין השאסי) שחוקות,
וכשיש מגע בין הבודי לשאסי (..בעיקר במהלך מתלה חד והצלבות) אז בעצם שם מסתיימת הגמישות של הבודי על השאסי
ומתחיל חיכוך ברזל וברזל ואז הפח מתחיל "לעבוד" ולבסוף להקרע...בגדול נשמע הגיוני...מה דעתכם ?

אני אומר נקודה נוספת חשובה היא שפירקתי את המוט בפרונט (שכחתי את שמו) שמתחבר בין הסרן הקידמי ולשאסי ..אם אני לא טועה.
למיטב הבנתי תפקידו בייצוב ההגה במכשולים אך גם מגביל את מהלך המתלה, הפרונט עולה לאוויר כמעט בכל הצלבה..
בקיצור...לכן פירקתי אותו - האם זו הסיבה העיקרית לקרעים ?

2 איך לתקן את הקרעים הנ"ל בצורה יסודית?

האם לרתך פח 2ממ' מכל צד של הדופן....30סמ' לכל צד מהקרע..יסודי מספיק?
האם לשים פח מרוג 4ממ', מכופף 90ֿ מע' לכל אורך התחתון של הדפנות. מגלגל לגלגל וחיבור ע"י ברגים או ניטים
יכול להועיל במשהו?

3 אם מישהו יכול להפנות אותי לאיזה דיון בנושא...?

תודה מראש לכל העונים....תזכו למצוות.http://www.jeepolog.com/forums/images/icons/icon14.png

דרור ברלי
30-07-14, 21:26
זה מקום בבודי של ג'יפים (סיקסים וסופות) שרגיש מאוד לחלודה בגלל שיש שם פח כפול שצובר לחות ונרקב מבפנים.
על סדקים וקרעים שם עוד לא שמעתי... (24 שנים ברציפות על סופות וסיקסים).

אני מכיר סופה אחת שהבודי שלה קרוע בדפנות באמצע מפתח הדלת משני הצדדים אבל לא איפה שאתה מתאר. וזה מוזר כי אין שם חלודה. אבל זה אוטו שעובד מאוד קשה ויש מצב שתושבות הבודי שלו באמת גמורות.

Guysdan
30-07-14, 23:35
תודה דרור על תגובתך...
אנסה לצרף תמונה...הקרע בקו האדום...תודה89871

yaronp
06-08-14, 11:05
איני מכיר סופות או סיקסים....אבל מכיר היטב את הפייבים הישנים. זהו בדיוק מקום תורפה בבודים שלהם ונוצר עקב העובדה שבמקום זה הרכב חלש יותר מאשר במקומות אחרים. בפייבים נגרמים סדקים במיוחד כאשר התושבות האחוריות של המרכב נרקבות והמרכב אינו מחובר כראוי לשילדה מאחור. בדוק גם אצלך את חיבור המרכב לשילדה מאחור.

-->