PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטרטר מחליק בג׳ימיני 2001.

Redoren
01-08-14, 00:11
אהלן,
אתמול קרה לי פעם ראשונה, הסטרטר מסובב את המנוע חצי סיבוב וממשיך לעבוד על ריק.
אחרי כמה משחקים תפס והניע. קרה היום עוד פעמיים, וכ4 פעמים עבד פיקס. לכן, אני מניח שהוא הגיע לסוף דרכו.
לפי איך שזה נשמע זה לא שחיקה של השיניים אלא משהו חשמלי, כי זה ממשיך להסתובב בכל הכוח.
החלפתי כבר סטרטר כמה פעמים, אף פעם לא בג׳ימיני.

1. מישהו יכול לכוון אותי איפה בדיוק הוא נמצא? ניסיתי לחפש אותו עכשיו אבל בחושך קצת קשה למצוא..
2. בהנחה ואני משיג חדש/משופץ (המלצות??) למיטב זכרוני זה לנתק שני חוטים וכמה ברגים. להוציא ולהכניס. האם גם בג׳ימיני?
3. במידה ולא אצליח למצוא של ג׳ימיני, של איזה סוזוקי אחר מתאים??

תודה לעוזרים!

gmike
01-08-14, 02:08
אז ככה: כשאתה עומד מול הרכב, המנוע מולך,הסטרטר יהיה בצד שמאל. קרוב לקיר האש. באזור החיבור של המנוע והגיר.
הבעיה אצלך היא כנראה חשמלית, סולונואיד סטרטר.
הסטרטרים של כל דגמי סוזוקי(בשנים הרלוונטיות) זהים, ההבדל היחיד הוא ה"ראש" אלומיניום שמחבר את הסטרטר לגיר. של סמוראי וג'ימני אמורים להיות זהים לגמרי.
של בלנו,ויטרה,וכו'- הכל מתאים אם מעבירים את ה"ראש" מהסטרטר שלך לחדש. הסטרטר בכלל מיוצר ע"י מיצובישי, אז הוא משותף לעוד הרבה רכבים.
לך לכל חשמלאי רכב עם הסטרטר ביד,ויותר טוב אפילו, עם הסולונואיד(הגליל הקטן יותר שמחובר עם 2 ברגים לראש הסטרטר) מפורק. לא תהיה לך בעיה למצוא חדש\משומש תקין. סתם לידע כללי-סטרטר בלנו יש כמו זבל, משומש עולה 150 שקל בפירוקיות..

מיכאל.

Redoren
01-08-14, 10:14
תודה רבה!!
אז כדאי לפרק רק את הסולונואיד או שבשביל זה צריך לפרק את כל הסטרטר?
ראש האלומיניום שדיברת עליו מתפרק ומתחבר בקלות?

Redoren
01-08-14, 11:03
לא ממש הצלחתי למצוא אותו../:
הobd מראה קוד תקלה 0335 p

לא ממש הצלחתי להבין מה זה..

http://www.dtcsearch.com/P0335/?from=Torque

gmike
01-08-14, 11:59
לפרק רק את הסולונואיד לא כדאי. הגישה קשה, ובכל מקרה כדאי לבחון את כל הסטרטר לאחר ההחלפה.
קוד התקלה לא קשור לסטרטר. הOBD נותן לך חיווי על תקלות מנוע(מה שהמחשב רואה) וגיר(אולי).
לא הצלחת למצוא- אתה יודע מה אתה מחפש,כן?
תחפש מתחת לסעפת היניקה, איפה שהגיר מתחבר לבלוק המנוע. בשביל לפרק זה 2 ברגים לגיר, ועוד אחד בגב הסטרטר, חיבורי החשמל.

Redoren
01-08-14, 12:49
טוב מצאתי, נדמה לי
http://img.tapatalk.com/d/14/08/01/5utenu9u.jpg

כל גיר של סוזוקי מאותה שנה יתאים, אם אני רק אפרק ואעביר את ההאוזינג שלו?

gmike
01-08-14, 13:36
מזל טוב!
כן, אם אתה קונה סטרטר שלם, שים לב למספר השיניים בגלג"ש. אתה צריך 8.
בכל מקרה אל תמהר להחליף את כולו. לפרק רק סולונואיד הרבה יותר פשוט מאת הסטרטר כולו..

Redoren
02-08-14, 12:40
בוצע.
זה לקח אמנם שעתיים (שמתוכן שעה רק לחלץ בורג אחד!!!!)
ואין לי מושג של מה הסטרטר הזה אבל יש לו שמונה שיניים והוא התאים.
תודה מיכאל על ההסברים והסבלנות.

(אין תמונות כי עבדתי עם אבא שלי והוא סרבן צילום עקשן)

-->