PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת בולמים להיילקס [הכותרת נערכה]

yscheiner
29-07-05, 02:31
אתחיל בכך שלמרות שזוהי ההודעה הראשונה שלי בפורום הנ"ל אני עוקב באדיקות כבר שנים אחר כל המתפרסם באתר.

לאחרונה "שידרגתי" את מצב התנייעותי מנקודה לנקודה מוויליס מודל 58 להיילקס מודל 98 (קפיצת מדרגה מסויימת לדעת אחדים וריגרסיה לדעת אחרים).
בהכירי את כל המגרעות של הצפרדע הנקראת היילקס (שלי גם צבוע בירוק קרמיט במיקרה) אני עוסק בפרוייקט תמידי לשיפור הנוחות ויכולות השטח של הרכב.

בחודשיים האחרונים התגלגלתי מנקודה לנקודה נעול סט בולמים של "ToughDog" ולצערי (למרות שלל ההמלצות ששמעתי על מוצר זה) סבלתי מכאבי גב נוראים בשל שיכוך מהמורות קשה מאד.
לפני כמספר ימים החלפתי את סט הבולמים ל"מונרו ריפלקס" ודעתי עדיין לא מגובשת בנוגע לנוחותם (נראה לי שהרכב הפך לנדנדה בעקבות רכות גבוהה מאד).

אשמח לשמוע תגובות:
1) האם נפלתי במיקרה על סט "ToughDog" תקול? או שהם באמת כאלה קשים במקורם?
2) איך הם בהשוואה ל- "Old Man Emu"?
3) מה דעתכם על בולמי "מונרו ריפלקס"?

נ.ב.
תודה לחברת "מתלם" על הסבלנות והטיפול המסור בכאבי הגב שלי.
חיזקו ואימצו.
עלו והגשימו.
היו נכונים.
מזל טוב וחג שמח.

ד ו ר ו ן
29-07-05, 08:54
אשמח לשמוע תגובות:
1) האם נפלתי במיקרה על סט "ToughDog" תקול? או שהם באמת כאלה קשים במקורם?
2) איך הם בהשוואה ל- "Old Man Emu"?
3) מה דעתכם על בולמי "מונרו ריפלקס"?
.
קניתי את הרכב עם אולדמן,קפיצים+בולמים,מתוכם נסעתי כשנתיים עם האולדמן.במסגרת הבלאי של הבולמים הקידמיים שמרסנים חלק קידמי כבד יותר עקב כננת נזל אחד האולדמן אחרי קרוב ל250K ולכן הוחלפו מקדימה לבולמים של טאפדוג שמןHD FoamCell (האפורים).
עקב כננת וגם..קפיצי עלים שאין לך הותקנו הבולמי HD.בהשוואה לאולדמן מקדימה הם באמת קצת יותר קשיחים גם בכביש וגם בשטח,מורגש בברור אבל לא משהו ששווה שינוי או חזרה לאודלמן לדעתי האישית אבל מצד שני מרסנים קצת יותר טוב מהאולדמן את החלק הקדמי.
מאחור יש טאפדוג גז (שחורים) שאני לא מוצא הבדל בינהם לאולדמן הצהובים שמיועדים להיילקס.

לגבי (3), לא מכיר מונרו על היילקס.

asafk
30-07-05, 00:06
עם קפיצי עלים, צריך בולמים רכים, יחסית. יש פשוטים וזולים- כמו המונרו, שיעשו את העבודה באופן כללי, אבל יהיו רכים מדי ולא בודדו את הדרך באופן יותר מבסיסי, ובמיוחד יחסית לבולמים טובים יותר.
מהנסיון שלי עד כה, יש שלושה מוצרים מצויינים להיילקס- קוני מתכווננים, אולדמן, ובילשטיין 5150. אני ממליץ מהשלושה על הקוני, ולו מהסיבה שאפשר לכוון אותו בהתקנה- בדיוק לפי אופי ההעמסה והנהיגה שלך.

אסף.

ד ו ר ו ן
30-07-05, 00:30
אני ממליץ מהשלושה על הקוני, ולו מהסיבה שאפשר לכוון אותו בהתקנה- בדיוק לפי אופי ההעמסה והנהיגה שלך.
אסף.
היו קוני לשבוע על הרכב,גם בכביש וגם בשטח, גם האדומים וגם הצהובים שלהם(צ'טערת, לא זוכר את שם הדגם במפורש) לפחות לרכב שלי עם כננת מקדימה הם לא סיפקו את התמורה,באף אחד ממצבי הכיוונון שיש שם, כך בחשבון ואולי תיקח לנסיון אבל אצלי זה בפרוש לא התאים,הרכב סגר מהלך על כל שטות בנסיעת שבילים מוכרים שלפני כן לא היתה קיימת התופעה,למרות נסיונות הכיוון השונים.

האולדמן והטאפדוג עם אותם קפיצים באותם תנאים לא הגיעו למצבים האלו(אולדמן עייף וטאפדוג חדש), יש חבר שנוסע עם היילקס בלי כננת מקדימה עם קוני ומרוצה מהסידור.

asafk
30-07-05, 01:08
מתלה שסוגר מהלך- זה לא בגלל הבולם. זאת העבודה של הקפיץ. נכון שעם בולם קשה מדי, המתלה מוקשח, וזה יכול לפצות על קפיץ רך מדי אבל זה לא אומר שזה סט-אפ נכון. את העבודה של הקפיץ- תן לקפיץ לעשות. את העבודה של הבולם- שהוא יעשה.
בולם רך מדי, לא מורגש בסגירת מתלה בבאמפים, אלא בנדנוד של הרכב אחרי סגירת (או פתיחת) המתלה.

אסף.

doodoog
30-07-05, 08:34
שנת 99
מונרו אדוונצר מקדימה (צהוב)
מונרו סנסוטראק מאחור ( בעיקר בשל סחיבת נגרר יומית ) ( שחור עם קפיץ מסביב )
מי עו לה !!!
דודו

ד ו ר ו ן
30-07-05, 09:19
בולם רך מדי, לא מורגש בסגירת מתלה בבאמפים, אלא בנדנוד של הרכב אחרי סגירת (או פתיחת) המתלה.אסף.
זה החלק מהעניין בכביש,בשטח הביטוי היה חוסר השיכוך המספק,בכביש זה המחזור הנוסף של למעלה מטה אחרי פסי האטה מעבר למטנ-מעלה התקין והאי יציבות אחרי מהמורה גדולה בכביש-שוב, אסף,
הקפיצים היו עייפים אז אבל זה רק מקצין את ההתנהגות של הבולמים לדעתי.לעומת הקוני באופן בולט האולדמן שהיו עד לפטירתם הצליחו לרסן את החלק הקידמי.אתה מכיר עוד מי שנוסע עם הקוני עם פגוש כננת מקדימה?

yscheiner
30-07-05, 11:34
התגובות שקיבלתי על בולמי קוני הם שהבולמים קשים אף יותר מבולמי ToghDog גם כאשר מכוונים אותם לרכות מקסימלית ואלו כבר לא עשו את עבודתם כשורה מבחינתי.
עדיין לא התקנתי את הכננת שלי עם פגוש מאחר והיא עדיין מותקנת על חזית הוויליס שלי.
האם בולמי מונרו ימשיכו לעבוד כשורה גם לאחר העמסת הפגוש הקידמי והכננת על הרכב? או שהרכות שלהם תסגור להם את המהלך סופית?
מאחר ולא שקלתי את המכלול, האם האף של הרכב שוקע בצורה משמעותית?

ולסיום...
לאחר שביצעתי ערגול עלים בחלקו האחורי של הרכב, התרומם התחת בכחמישה סנטימטרים מעל האף. מוטות הפיתול שלי הגיעו לקצה והפתרון ליישור הרכב (זה לא ממש בעיה מורגשת) הוא סט מוטות חדש. האם מתיחה של מוטות חדשים ירימו את הרכב בצורה שתעזור לבולמים לאחר הוספת המשקל החדש בחזית?

נמרוד
31-07-05, 11:39
אני נוסע על ראנצ'ו 9000 מתכווננים וקפיצים מקוריים, ככה קניתי את הטנדר. בימים הראשונים עוד ניסיתי לשחק עם כיוון הבולמים, מהר מאד הגעתי למסקנה שרק מצב "1" - הרך ביותר. כל מצב אחר הופך את האוטו לנוקשה יותר בלי שום יתרון, לא שהאוטו נוח גם ככה. בכל מקרה, ברור שהקפיצים המקוריים והעייפים לגמרי הם הבעייה העיקרית בהיילקס שלי, החלפה לסט חדש נמצאת בראש סדר העדיפויות, אחרי החלפת הקפיצים אני אתחיל לחשוב על בולמים אחרים.

yscheiner
31-07-05, 12:00
מצטער על הבורות ועל אי הכרת משתתפי ומומחי הפורום אבל...

מי מכם נושא פגוש מתכת וכננת בחזית? ואלו בולמים עובדים טוב עם המשקל הנוסף?

חבל לי להשקיע עכשיו בבולמים כאשר עוד שבועיים כאשר אני אתקין את הפגוש והכננת אני אמצע את עצמי רוכש סט בולמים חדש.

איציק - 4X6ZH
31-07-05, 12:58
אני נסעתי על הבולם המקורי עד שיום אחד החלפתי לקוני .
הרגשתי את ההבדל מיד .
לרכב יש פגוש + כננת והבולמים מכוונים למצב 1 ( מצב רך ) . לקוני יש 4 מצבים .
איציק

דודי
31-07-05, 21:23
לי יש פגוש +כננת .נוסע על ראנצו9000 1 בכביש 2-3 בשטח

ד ו ר ו ן
31-07-05, 22:06
פגוש מתכת+כננת.

yscheiner
04-08-05, 02:04
חברים וחברות.

חודש רכבתי על גבי סט "ToughDog" ובלב שלם אני מחליט כי אני לא ממליץ לאף בעל היילקס להתקינם. (למעט אותם יחידי סגולה בעלי ישבן העשוי פליז, ביצים מטיטניום וחוט שידרה יצוק פלדה).

שבוע וחצי התנייעתי על גבי בולמי "מונרו ריפלקס" ואני חייב לציין כי אלו בולמים מדהימים ביכולתם... אך לא להיילקס. כל מחזיקי הרכבים הקלים כגון ויטרה או סמוראי יקפצצו משימחה לאחר שיתקינו את הבולמים הנ"ל, בעלי ההיילקס... יקפצצו עד אחרי אחרית הימים כספינה במים סוערים.

היום התקנתי סט בולמי "קוני"... מאחר וביום ראשון הקרוב אני פונה דרומה לחודש מילואים (קראו לי לעזור לארוז ארגזים ולהעביר ריהוט :-)) תאלצו להמתין בסבלנות לחוות דעת נוספת.
תחושת בטן - נראה לי שמצאתי את הבולמים המתאימים.

נ.ב.
עומר, אם אתה מוצא לי סרן קידמי חי... שים אותו על המדף, אני כבר אגיע.

yscheiner
08-09-05, 20:17
טוב...
אז ככה...

חודש ימים ביליתי בדרום הארץ בצו מדינת ישראל, ואני יכול להעיד שבולמי קוני בנסיעה על כביש עזה - ת"א נוחים עד מאד.

חזרתי רק בכדי לארוז את עצמי, קצת אלכוהול והרבה בשר ולעלות לרמת הגולן לבחון באופן סופי את הסט החדש.

להזכירכם:
בהיילקס שלי יש מיגון גחון, ללא פגוש קידמי מברזל או כננת, והרכב על שני נוסעיו מתנייע עם 400 ק"ג ציוד במיקרה הקיצוני (לרעה). בקיצור... הרכב קל.

סט קוני המכוון על המצב הרך ביותר מבין שלושה הקיימים, מגהץ בורות ותלוליות בצורה מרשימה ביותר, גם בנסיעה איטית וגם בנסיעה מהירה (כמה מהר שהיילקס יכול כבר להתנייע בשטח עם 30 בקבוקי בירה, בקבוק בלאק לייבל בקבוק יין אדום של כרמל וחמישה ק"ג בשר).

בלב שלם אני ממליץ לכל מחזיקי ההיילקס באשר הם, אם אתם לא ממשכנים כליה לטובת סט בולמים של בילשטיין או סט בולמים אחר נשלט לחץ אוויר (דיון בפני עצמו) רק קוני. ה-Tough Dog קשים כמו אבן לרכב לא עמוס ציוד, והמונרו רכים כמו עגלה של תינוק (זוכרים את העגלות הישנות עם ארבעת החישוקים הגדולים וקפיצי העלים???).

אני מקווה שעזרתי ולו בקצת לאלו מכם שעומדים לפני החלפת בולמים... אין כמו לנסות הכל ולהחליט מה מתאים.

ושוב תודה לחברה המדהימים ב"מתלם" שסבלו אותי והתייחסו אליי כאל בן בית.

-->