PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית טורים גבוהים בעמידה בניוטרל. ג'ימני 08 ידני

im_ri
01-08-14, 23:06
אהלן,
בימים האחרונים הטורים גובהים יחסית - 1200-1300 בניוטרל בג'ימני ידני. מורגש יותר כשהרכב חם ברמזורים ואחרי נסיעה. עושה רושם שהטורים גם לא כל כך יציבים, המחוג מעט משחק למעלה למטה.
יש מצב שהרכב סוחב מעט פחות טוב אבל ייתכן שאני סתם פרנואיד.

רעיונות? דברים שניתן לשלול ע"י בדיקה?

תודה!

asypeer
02-08-14, 14:10
יש מצב שזה הכוילים. נוטים ללכת יחסית מהר בג׳ימני.
לפני שאתה מכניס למוסך:
נסה לנקות בית מצערת עם ספריי קרבורטורים ולנתק מצבר לכמה דקות בכדי שמחשב הרכב יתאפס מבחינת נושא הסל״ד וילמד מחדש את הכיוון.

im_ri
02-08-14, 14:19
ניתוק מחשב ומצבר לא עזר...

אין דרך לבדוק את מצב הכויל?

asypeer
02-08-14, 14:31
יותר חשוב שתנקה בית מצערת קודם. לא סיפור.

im_ri
02-08-14, 20:42
זה לא נראה לי בית מצערת כי הטורים משחקים למעלה למטה. לא מרגיש שמצערת נתקעת ולא חוזרת כמו שצריך. אבל אנסה גם את זה.
ניקיתי גם את פילטר האויר. נראה שזה עזר מעט אך לא פתר את הבעיה. הטורים עדיין לא יציבים אך הטווח הנמוך שלהם כרגע הואכבר בטווח תקין 900~ סל"ד.

itay
02-08-14, 20:54
תבדוק חיישן מצערת וחיישן אויר (יושב על צנרת שמובילה מבית הפילטר לסעפת.

איתי.

im_ri
02-08-14, 20:58
תודה :)
איך בודקים אותם?

asypeer
02-08-14, 21:00
זה לא נראה לי בית מצערת כי הטורים משחקים למעלה למטה. לא מרגיש שמצערת נתקעת ולא חוזרת כמו שצריך. אבל אנסה גם את זה.
ניקיתי גם את פילטר האויר. נראה שזה עזר מעט אך לא פתר את הבעיה. הטורים עדיין לא יציבים אך הטווח הנמוך שלהם כרגע הואכבר בטווח תקין 900~ סל"ד.

לי הייתה בעיה של טורים נמוכים עד כדי כיבוי בפעם אחת וטורים גבוהים בפעם אחרת. אין ערבות שזה הפיח בבית המצערת אבל מדובר על פירוק קל וניקוי בסיסי. שווה לנסות לפני שאתה הולך לכיוון חיישן tps וכו׳. דעתי בלבד.

im_ri
02-08-14, 21:06
תמיד מוכן ללמוד משהו חדש. דגשים לפני שאני מפרק ומרכיב?

itay
02-08-14, 21:07
תודה :)
איך בודקים אותם?

מולטי מטר לחיישן הצערת, חפש את הערכים המתאימים באינטרנט.
את חיישן האויר - תצליב עם מישהו שאין לו בעיית טורים - הפירוק פשוט.

איתי.

asypeer
02-08-14, 21:10
תמיד מוכן ללמוד משהו חדש. דגשים לפני שאני מפרק ומרכיב?

פרק את צינור האויר מבית הפילטר אל בית המצערת (בנד מתכת עם בורג פיליפס). התז כמות נכבדת של ספריי קרבורטור מלפני ומאחורי הפרפר. שפשף עם מברשת שיניים כמה שיותר עמוק. עד שלא ייצא פיח. הרכב הכל והנע. ייתכן ותידלק נורת check engine. במידה וכן - נתק מינוס לדקה וחבר שוב. תראה אם זה יעזור לפני בדיקות חיישנים.

im_ri
25-08-14, 22:53
ניקיתי את בית המצערת עם ספרי קרבורטור. אכן היה מפויך ומלוכלך אך הבעיה לא נפתרה.

הדבר הבא זה טיפול במנוע צעדים. אשמח לקבל הנחיה ותמונות אם יש :)

תודה.
מצרף תמונה של הפיח.
90500

gmike
26-08-14, 00:04
יש חיישן שאחראי על מעבר אוויר לסרק (עוקף את בית המצערת) מחובר עם 2 ברגים(כוכב 5 צלעות,כמו טורקס) אפשר לסובב אותו מעט קדימה ואחורה כדי להוריד\להעלות את הטורים בסרק.אם אני לא טועה-זה החיישן בפינה ימנית תחתונה של התמונה,האפור.
אתה יכול גם לפרק אותו ולבדוק שהציר מסתובב חופשי,יש לו נטייה להיתקע,אם תקוע-שימון יכול לעזור, או החלפת המיסב שלו..

im_ri
26-08-14, 00:25
הוא אמור לנוע בזמן שהמנוע עובד?
כי הטורים לא תמיד גבוהים לפעמים הם חוזרים לטוווח הרצוי. אז לא יכול להיות שזה עניין של כיוון.

gmike
26-08-14, 00:34
הוא מווסת את כמות האויר לסרק. הוא אמור לנוע רק כשהמנוע בסרק. לפי התיאור שלך-הוא נתקע לפעמים. אז פרק כמו שהצעתי, את החיישן, ותסובב את הציר ביד. אם אתה מרגיש התנגדות לסיבוב-זו הבעייה שלך..
אני לא מצאתי ביט מתאים לבורג הזה, אז פתחתי עם ביט טורק שדפקתי על הבורג, והחלפתי את הברגים לאלן נירוסטה, M4X30mm אם אני זוכר נכון(תבדוק אותי, אני לא בטוח לגבי האורך)...
עוד כיוון-צ'וק אוטומטי סתום,הוא עובד על טמפ' של נוזל קירור שעובר דרכו. או בעיה חשמלית של מרים טורים של מזגן\אורות.

im_ri
26-08-14, 22:24
אם זה היה
בעיה חשמלית של מרים טורים של מזגן\אורות הייתי מרגיש את זה גם כשהמערכות האלה כבויות?

אבדוק בהמשך השבוע את עוקף בית המצערת. לפעמים זה נחמד שיש תקלה שלא משביתה את הרכב ויש זמן לאבחון - רק נקווה שזה לא מנוע צעדים כי הוא יקר :)
אגב את יודע איך קוראים לרכיב הזה כדי שאדע לאתר אותו.
סחטיין על הידע :)

im_ri
15-09-14, 09:44
עושה רושם שהבעיה נפתרה.
נכנסתי הבוקר לחשמלאי במוסך דרך השטח בתל אביב (או מכשירי תנועה, לדעתי הם החילפו שם).
בשניה שהוא פתח את מכסה המנוע, הפריע לו בעין שהצמה משוחררת. איך שהוא הזיז אותה הטורים ירדו.
מכיוון שהצמה נגעה ברצועה של הכה הכוח, אחד החוטים נחשף וקיבל השראות.
לא נראה לי שמישהו היה יכול לזהות את זה בהתכתבות בפורום ;)
תודה לעוזרים

-->