PDA

צפייה בגרסה מלאה : קראוונים בישראל - על אמת או שזה בועת נד"נ (נכסי ד-כן! ניידי)?

נמרוד
04-08-14, 20:02
כולנו שמנו לב בוודאי לערמת הקראוונים המדוגמים שחונים במרכז הקניות במחלף בית ינאי. שומעים ורואים פרסומות לעוד ועוד עסקים שמייבאים קראוונים, עסקים קטנים שמשכירים קראוונים... מה הקטע פתאום? זה אופנה שתחלוף? מי קונה את כל הקראוונים האלו ולמה? זה פתרון ריאלי למצוקות דיור או שאנשים מטיילים בדברים האלו - בישראל (?!)

ד ו ר ו ן
04-08-14, 20:50
ראינו לא מעט נופשים עם קרוונים בחצי שנה האחרונה.
בכינרת, ירדן וגם בערבה.

דרור ברלי
04-08-14, 21:20
לטייל?... עדיין אין בישראל מספיק תשתיות מתאימות.
שמעתי ממישהו שבאחד מחניוני הקרוונים הייעודיים המעטים שיש, מחיר העמדת הקרוון בלילה דומה לעלות לילה בצימר... לא הסתדר לי, אבל אם זה נכון, אז בשביל מה לטרוח?

ד ו ר ו ן
04-08-14, 21:22
מה שראיתי היה בשטח, לא בחניון עם חיבורים.

דרור ברלי
04-08-14, 21:31
האם העמדת הקרוון סתם ככה בשטח או במגרש חנייה זו עבירה?

ד ו ר ו ן
04-08-14, 22:06
שאלת קיטבג..?

פלג_
04-08-14, 22:07
לטייל?... עדיין אין בישראל מספיק תשתיות מתאימות.
שמעתי ממישהו שבאחד מחניוני הקרוונים הייעודיים המעטים שיש, מחיר העמדת הקרוון בלילה דומה לעלות לילה בצימר... לא הסתדר לי, אבל אם זה נכון, אז בשביל מה לטרוח?

אכן כך.

אם אני מבין נכון ממה שכתוב פה:
http://israel.agrisupportonline.com/news/csv/csvread.pl?show=4897&mytemplate=tp2

בחורשת טל מבקשים ביו 600 ל- 800 ש"ח ללילה רק להחנות את הקראוון, על זה יש להוסיף 200 ש"ח אם רוצים תשתית כמו חשמל וכו'.

מעבר לזה השכרת קראוון היא בין 700 ש"ח וצפונה עד אחזור ה 1200 ש"ח ל 24 שעות, שביררתי זה היה מ-10:00 בבוקר עד 10:00 בבוקר.

נקבל סדר גודל של 1800 ש"ח ללילה.

אני מאוד אוהב את האופציה הזאת ונראה לי חוויה, גם לילדים.
אבל זה ממש לא הגיוני לדעתי המחירים האלו, בעיקר מחירי החניון.

דרור ברלי
04-08-14, 22:31
ככה לא בונים חומה...
במחירים כאלה, הילדים יכולים "להסתפק" בחוויה של צימר מרווח ונוח עם ג'קוזי...

יונתןמצפה
04-08-14, 22:38
לא יודע לגבי קנייה, אבל יצא לי להשכיר קרוואן לטיול שטח.
לינה בחניוני לילה נגישים לכל רכב באיזור אילת (פתוחים, ללא תשתיות- בחינם), יציאה למסלולי יום מהחניון, סיום בלילה על החוף...
חווייה מאוד מיוחדת.
בתור מי שרגיל לעבוד קשה יחסית בטיולי שטח (בד"כ אנחנו מטיילים זוג בלבד בלי עוד רכבים ואנשים...) - תענוג צרוף!

את הקרוואן השכרנו במחיר משתלם, אבל גם במחיר המלא- בעיני החוויה לא נופלת מצימר ואף יותר מזה.

דרור ברלי
04-08-14, 22:41
גררת את זה עם הסמוראי?............
ואיך הקרוואן הזה שורד בשבילים?

shmil
04-08-14, 22:43
האם העמדת הקרוון סתם ככה בשטח או במגרש חנייה זו עבירה?
תקנה 69(ו) לתקנות התעבורה (גם כן מספר :) )
"(ו) לא יחנה אדם רכב, לא יעמידנו ולא ישאירנו עומד בדרך אם –
(1) ....
(2) הוא גרור או נתמך שנותק מגורר או תומך, אלא בעת ביצוע עבודות כאמור בתקנה 69(ב)(3).
"

יונתןמצפה
04-08-14, 22:58
גררת את זה עם הסמוראי?............
ואיך הקרוואן הזה שורד בשבילים?

לא גררתי עם סמוראי. זה קרוואן של 1.5 טון...
(אבל זה סיפור אחר, שנגמר בגרר וזוג מיואש בתוך קרוואן בתחנת דלק ביציאה מאילת בלי יכולת להחזיר את עצמם ואת הקרוואן לעמק. ותודה לחנן גולומבק...)

זה לא מיועד לשבילים. צריך לנסוע לאט מאוד ולשים לב לקפלי קרקע על מנת לא לגרד את התוסיק הפגיע שלו. ואם פיספסת איזו קפיצה- סיכוי טוב שכלי האוכל השבירים שהאת מהבית לא ישרדו.
אבל נסיעות לא ארוכות בשבילים הסלולים אפשר בזהירות בלי בעיות.

יונימוג אדום
04-08-14, 23:07
בתור אחד שמטייל עם מוטורקראוון באירופה לפחות פעם ( לרוב יותר ) בשנה , אני יכול להעיד שאכן החוויה בהחלט קיימת בענק .
אולם לדעתי בארץ עדיין אין תשתיות , וגם היכן שיש העלות לא הגיונית .
מחיר שכירת מוטורקראוון באירופה לשבוע ( מינימום ) עומד על כ:830 יורו הכולל גם סכום חד פעמי של 130 יורו הכנת הרכב ונקיונו לאחר ההשכרה .
אני מדבר על קראוון גדול המיועד ל:עד ששה נוסעים ( לרוב לוקחים רכב גדול יותר ממספר הנוסעים המעשי על מנת לקבל רכב מרווח יותר ) .
החוויה הגדולה ביותר הייתה כאשר לקחתי את בני ואת זוג הוריי בני למעלה משמונים !!! לטיול קראוונים של שבועיים בגרמניה ואוסטריה .
בשנה שעברה נסעתי לתערוכה בגרמניה עם שלושה מבניי , כמובן : גם עם קראוון .
עלות חניה "רטובה" ( כלומר חניון מסודר עם חשמל ושירותים : סביב 34 יורו ללילה לארבעה מבוגרים . הקמפינג היקר ביותר בלוצרן שוויץ עלה 62 יורו ( כ: 300 ש"ח ) עדיין הרבה יותר זול מאשר בארצנו .
בעיקרון ניתן לחנות גם במגרשי חניה בצידי האוטוסטראדה ( מיועדים בעיקר למשאיות ) , לרוב משלבים - לילה חניה "יבשה" ( לא בקמפינג ) ולילה רטובה .
ערכתי כבר כ: עשרה טיולים כאלה , ובקרוב הטיול הבא , היעד - קרואטיה וסלובניה .
כמו שכבר אמרתי - מחירי השכירות בארץ גבוהים מאוד ולא אטרקטיביים יחסית אופצית הצימר , אולם גם החוויה שונה לטובה .
בארצות הברית הסיפור הרבה יותר יקר ולזוג יקר מאוד .

אילן

חנן גולומבק
04-08-14, 23:52
(אבל זה סיפור אחר, שנגמר בגרר וזוג מיואש בתוך קרוואן בתחנת דלק ביציאה מאילת בלי יכולת להחזיר את עצמם ואת הקרוואן לעמק. ותודה לחנן גולומבק...).

בואנה,,,עוד יחשבו שזה קרה בגללי...

יונתןמצפה
05-08-14, 00:08
(אבל זה סיפור אחר, שנגמר בגרר וזוג מיואש בתוך קרוואן בתחנת דלק ביציאה מאילת בלי יכולת להחזיר את עצמם ואת הקרוואן לעמק. ותודה לחנן גולומבק... שהגיע כמלאך, שלף אותנו מאמצע כביש סואן, לא היה מוכן לנטוש אותנו עד שהתחייבנו לו שהפתרון בדרך, והתעקש לשכנע אותנו להמיר את הקארוון בצימר מפנק).

בואנה,,,עוד יחשבו שזה קרה בגללי...

צודק (ראה תיקון)

חנן גולומבק
05-08-14, 07:51
צודק (ראה תיקון)

:cool:

4x1om-Israel
05-08-14, 09:14
למה אין דברים כאלה בארץ?
נוח מאד מרווח אפשרות תנועה בקרוואן בזמן נסיעה ולא צפוף אידיאלי לטייל :-)
רוב הקרוואנים בארץ ניגררים חיסרון גדול בזמן נסיעה אסור לשבת בניגרר
טיילתי עם קרוון כזה בארה"ב כיף אחד גדול ממליץ מאוד שוני גדול מטיול מכוניות
89973

GodsFather
05-08-14, 14:22
יש גם קראוונים ממונעים בארץ, זה פשוט עולה הרבה יותר ומצריך רשיון שלאדם המומצע אין. מעל 4 טון. כמובן שעם זה מתבקשים גם כישורי נהיגה ואחריות שלא הייתי נותן לכל ינוקא.

יש חברה שמשכירה בארץ קראוונים מבוססי דוקאטו ואז מי שיש לו רשיון נהיגה "ישן" של עד 4 טון ולא 3.5 טון, יכול להשכיר ולנסוע. זה הדיל היחיד שעוד סביר - קראוון ל4 שהוא גם רכב.

ויש גם חברות שמוכנות להביא את הקראוון לנקודה ספציפית ולהשאיר אותו שם עבורך, אם אין לך איך לגרור.

יש לא מעט מבצעים וקופונים בנושא למי שממש מחפש.

הארץ עדיין לא בשלה לכך, אבל זה ילך ויתפוס, עד שמישהו יחליט לחוקק חוק בעד זה וידפוק את הכל.

zerez
05-08-14, 15:13
זה אחד הפיתרונות ליוקר המיחיה בארץ.
יש כמה שגרים ב קרוואנים מבניה עצמית במיניבוסים ומשאיות ויש גם כמה שגרים באוטובוסים מוסבים.

חנן גולומבק
05-08-14, 16:51
כולנו שמנו לב בוודאי לערמת הקראוונים המדוגמים שחונים במרכז הקניות במחלף בית ינאי. שומעים ורואים פרסומות לעוד ועוד עסקים שמייבאים קראוונים, עסקים קטנים שמשכירים קראוונים... מה הקטע פתאום? זה אופנה שתחלוף? מי קונה את כל הקראוונים האלו ולמה? זה פתרון ריאלי למצוקות דיור או שאנשים מטיילים בדברים האלו - בישראל (?!)

ההתנפלות החלה כיוון שהמס על קרוואנים ירד לאפס והיום ב 80 אלף שח אפשר לקנות קרוואן חדש מאירופה. בפסח ובקייץ חופי אילת מלאים בעשרות קרוואנים חלקם הגדול חדשים לגמרי ו " עם ישראל חי " אני מעריך שאחרי שחלק לא מבוטל מהקונים יבין שקרוואן זה עבודה, נוכל למצוא אותם בהמוניהם ביד - 2.

נמרוד
05-08-14, 17:03
ההתנפלות החלה כיוון שהמס על קרוואנים ירד לאפס והיום ב 80 אלף שח אפשר לקנות קרוואן חדש מאירופה. בפסח ובקייץ חופי אילת מלאים בעשרות קרוואנים חלקם הגדול חדשים לגמרי ו " עם ישראל חי " אני מעריך שאחרי שחלק לא מבוטל מהקונים יבין שקרוואן זה עבודה, נוכל למצוא אותם בהמוניהם ביד - 2.

חנן תודה, לא ידעתי. זה כנראה ההסבר לעניין.

יונתןמצפה
05-08-14, 18:51
יש חברה שמשכירה בארץ קראוונים מבוססי דוקאטו ואז מי שיש לו רשיון נהיגה "ישן" של עד 4 טון ולא 3.5 טון, יכול להשכיר ולנסוע. זה הדיל היחיד שעוד סביר - קראוון ל4 שהוא גם רכב.

איך המחירים של זה ביחס לנגררים?
איך הקרוואנים האלו ביחס לנגררים (שמיוצאים בחברות רציניות מאוד בתחום ומציגים רמה מאוד גבוהה!)

יונימוג אדום
05-08-14, 20:47
ראשית , חייב להבהיר - רוב המוטורקראוונים המשקל הכולל שלהם : 3495 ק"ג , כך שגם בעלי רשיון ב' "חדש" יוכלו לנהוג בהם .
נכון , זאת כמעט משאית לכל דבר .
כל יצרני הקראוונים האירופאים מייצרים גם מוטורקראוונים , כךשרמת האיבזור בהם גבוהה , לרוב הם יותר מפוארים מהנגררים .
עלות רכישה של מוטורקראוון באירופה מתחילה בכ: 70000 יורו וצפונה ( ראיתי גם משומשים בעלות של 200000 יורו !!! ) .
עלות מוטורקראוון בארץ תתחיל סביב 400000 ש"ח .
חייב לציין שלהפתעתי - מחירי הקראוונים בארץ דומים מאוד למחירם באירופה ( 17000 יורו וצפונה ) .

אילן

Tourist
05-08-14, 20:58
הכל תלוי במזל...

אבא שלי קנה לפני כארבע שנים, יחד עם שותף, מוטורהום ווינבאגו ענק (עם שני סליידרים) שנת 2009 ב-15,000 אירו.
קנה אותו מכתב נודד (photojournalist) אמריקאי שהסתבך בחובות.
מכר אותו אחרי שנה וחצי ברווח.

טיילנו גם בקרואטיה, סלובניה, סרביה, הונגריה במוטורהום דוקאטו. 4 מבוגרים, 10 ימים.
תענוג צרוף, לא עלה הרבה יותר מרכב שכור ומלונות.
לגבי הגודל של דוקאטו, אני חולק עליכם, הנהיגה קלה ונעימה ואפילו הסתדרנו ברחובות בודפשט לא רע בכלל.

אלדר
05-08-14, 22:26
יש בפייסבוק קבוצה בשם בפריים על גלגלים.
אפשר למצוא מגוון רב של קראוונים נגררים ועוד..

YNV
06-08-14, 20:36
בעסק שלי בנינו קראוון מאוטובוס תיירים.
בגדול, הוא משמש למטרות פרסומיות ופעילויות מיוחדות (כמו גם לאחרונה בדרום), אבל יכול להכיל בנוחות 4 אנשים על ציודם.
מדובר על אוטובוס שהוסב למשאית.
במקור, לאוטובוס היה משקל כולל של 18 טון ובמהלך ההסבה שונה משקלו הכולל לפחות מ15 טון.
לצערכם - זה ככל הנראה הרכב האחרון שיכול היה לעבור הסבה כזו באופן חוקי. התקנות שונו לאחרונה והיום לא ניתן לקפוץ מדרגת רישוי בנושא המשקל הכולל, אלא להצמד למשקל המקורי, גם אם בפועל המצב מאפשר.

GodsFather
06-08-14, 20:50
לגבי הגודל של דוקאטו, אני חולק עליכם, הנהיגה קלה ונעימה ואפילו הסתדרנו ברחובות בודפשט לא רע בכלל.

לא אמרתי שזה לא נוח/קל, הגודל וההתנהגות אינה משהו שכולם לוקחים בחשבון ולא לכולם יש נסיון או הבנה עם כלים במימדים האלה.

Tourist
06-08-14, 22:12
YNV
מגניב !

אבל מה הקשר בין עסק לבורגרים לבין קרוואן מדוגם כזה ?

YNV
06-08-14, 22:21
שלט פרסום גדול ומתנייע + מטבח גדול ונייד + תא מטען שיכול לשאת הרבה שולחנות + ייחודיות (יחסית למשאית חלוקה עם ארגז ממותג).
הקראוון זה רק בונוס (למרות שיש לו גם משמעות בנושא רישוי).

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

מאיר 235
07-08-14, 14:18
חיפוש קטן ויש הרבה חניונים בכינרת יש עשרות קרוונים

snirjeepdreamer
07-08-14, 17:36
למתעניינים, מביקורי האחרון באילת לפני שבוע ראיתי שגם באילת ניתן להשכיר קרוואן מפואר לקמפינג כך שלא צריך לגרור אחד מהמרכז.

אפרים
07-08-14, 23:20
היום אין יותר מס על ייבוא קראוונים והמגבלה היחידה היא שהקראוון חייב להיות משנת הייצור של שנת הייבוא.

יקיר גרין
08-08-14, 08:41
אני כרגע ישן בקרוואן נפתח (נקרא פופ-אפ) שיכול להכיל 8 מבוגרים בקלות. גורר אותו עם פורד אקספלורר. מסימים מחר טיול של 8 ימים מטורונטו לטדוסק וחזרה.
החברה מאושרים (4 ילדים) והאישה מרוצה.
יש בנגרר הכל, חימום על גז, מקרר שעובד על 12 או 110 או גז, בוילר למים על גז ... כיריים, מיכל מים של 100 ליטר, וכו.
בפארקים באונטריו עולה 50$ ללילה בערך, וזה כולל חשמל בלבד, אבל יש מקום למלא מים במיכל, אז זה לא נורא. בכל מקום יש אתרי קמפינג עם כל החיבורים (מים חשמל וביוב) בערך אותו מחיר.
קנינו אותו ב-4800$ שנת 2005, הלוואי שהיה אפשר להביא לארץ.
אה, ואני כותב את זה בקרוואן, כי ברוב אתרי הקמפינג יש WIFI חינם ...

Tourist
08-08-14, 10:53
פופ-אפ ל-8 אנשים ?
אולי איזו תמונה ? או שתיים ? או 70 ?

חנן גולומבק
08-08-14, 16:13
עכשיו בחוף אילת...

boaz avrahami
08-08-14, 18:40
חנן זה השני שבנית?

Jacob80
08-08-14, 23:09
נמרוד, לשאלתך מפתיחת השרשור, אני חושב שקרוואן הישראל זה יתרום גדול דווקט בגלל שאתה יכול לשהות בלילה איפה שבא לך ולא חייב חניון מסודר. אנחנו טיילנו גם בארהב וגם בישראל עם קרוואן והחוויה כאן היא משהו שונה, יותר ראשוני.
לגבי הקרוואנים, הם לא צריכים לרב חיבור לחשמל כי הם מספקים לעצמם כמעט הכל (מים מספיקים ליום או יומיים לכל המשפחה, כולל מקלחות, שירותים מספיק למספר ימים ללא ריקון, חשמל מופעל ממצבר ולרב הקרוורנים יש גם גנרטור).

דבר נוסף לגבי מחירים, בארץ הם אכן גבוהים אבל לא כמו שסיפרו כאן. חניה באתר מסודר של קרוואנים תעלה בין 180-250 שח, כולל חיבורי חשמל ומים.
בשנה שנתיים הקרובות רשטג מתכוונת להכשיר כעשרה חניונים בסטנדרט של אירופה, מצפון עד דרום הארץ. הראשון כבר נפתח בחורשת טל.

קובי

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

חנן גולומבק
09-08-14, 00:34
חנן זה השני שבנית? לא, ממש לא. עדיין לא התחלתי :(

tzagi
09-08-14, 03:41
פופ-אפ ל-8 אנשים ?
אולי איזו תמונה ? או שתיים ? או 70 ?

http://www.campingworld.com/rvsales/pop-up/2000/jayco-eagle/351035/

MR BIG
12-08-14, 22:13
וואו....כמה מילים....

לפני שנתיים אני ואשתי הסתובבנו חודש עם קראוון בכל מערב ארה"ב. מוטורהום 31 פיט על בסיס אקונוליין כמו בתמונה פה בשרשור. הדברים שאומר הם מנקודת מבטי המנוסה והפלצנית :

- לקראוונים בארץ אין שום זכות קיום כל עוד אין הרבה חנייונים עם "פול- הוק אפ" שאפשר להתחבר לחשמל מים וביוב. (וכידוע , אין כאלה!)

- גם אם יהיו חניונים, הקראוונים שמגיעים לארץ הם אירופאים . הן יפיופים וחתיכים , אך לא בליגה של האמריקאים בשום פרמטר. במיוחד הנוחות.

- הקראוונים , החניונים, הדלק , הגודל המזערי של המדינה שלנו....- כל אלה מביאים את חברות ההשכרה למצב שעל מנת להיות רנטביליים , הם מציעים לך מחירים כל כך גבוהים שלא פרופורציונליים אפילו במעט לאלו שבחו"ל....

- המדינה שלנו קטנה : לאן יש לטייל עם קראוון?? קראוון לא משכירים לסופ"ש . קראוון משכירים למינימום שבועיים שלושה ויוצאים למסע!! אנחנו לא במגרש המשחקים הנכון....

- לדעתי , ישראל לא בשלה לזה. החברות שמשכירות ייקרסו אחת אחרי השניה. תרשמו שאמרתי. ואז , באמת כמו שמישהו אמר כאן , נוכל לקנות קראוונים משומשים טובים במחירי רצפה. וגם אז , צריך רכב גדול לגרור , זה הרבה דלק....המדינה קטנה והחניונים חוזרים על עצמם....ולצאת ליומיים....זה מעט מידיי.

- אה , ולגביי השטח : אתה לא יכול לרדת עם הדבר הזה מהאספלט!! עודף סרך כה ארוך ונמוך....- זוועה!!!

- קראוון צריך לתחזק . לכן זה נחמד כשזה לא שלך. אתה משכיר לחודש...ומחזיר...וזהו...- בלי בלאגנים לוגיסטיים על הראש!!!

לסיכום : אני לא בעד . לפחות לא בארץ. בחו"ל?? ממש בעד!!! לפני שנתיים עשינו חודש בארה"ב , ואני כבר מתכנן את הטיול קראוונים הבא , כנראה גם הוא בארה"ב.

אשמח לייעץ מנסיוני למתכננים טיול כזה. טיפים ששווים זהב. (זמן, כסף והנאה)

מי שרוצה , יכול להיכנס לחשבון הפייסבוק שלי , ולהציץ במספר אלבומים שלי מהטיול הזה. eyal bomberg

dorobo
13-08-14, 00:59
בתור בעל קראוון כבר הרבה שנים, אני יכול להגיד שעד לפני שנה
המחירים של חניוני הלילה היו משתלמים הרבה יותר מצימר, המחירים התחילו ב 150 ש"ח ונגמרו ב 250 ש"ח.
היום בגלל הורדת המסים, היה גל גדול של קניות קראוונים, וזה הפך למן טרנד כזה, החניונים הבינו שיש היום
ביקוש גדול והעלו את המחירים, היום המחירים מתחילים ב 350 ש"ח ונגמרים ב 850 ש"ח ואפילו יותר (מחיר של צימר).

ארץ ישראל לא מספיק גדולה בשביל לעשות טיולי קראוונים של חודש או חודשיים ,למרות שהיום יש חניונים בכל הארץ
השטח של הארץ הוא פשוט קטן מידי.

לדעתי קראוון ניגרר הוא עדיף: עלויות האחזקה הם כמו של נגרר (לא צריך להחזיק עוד אוטו)
ומי שאוהב לטייל יכול להשאיר את הנגרר בחניון, ולצאת לטייל עם האוטו.

חופשה עם קראוון לא מתאימה לכל אחד, זה לא צימר או בית מלון שלא צריך לעשות כלום,
בקראוון יש התעסקות כל הזמן: להתמקם עם הקראוון, לפלס אותו, לבשל,לנקות והרשימה עוד ארוכה.

לסיכום: לדעתי החופשה עם קראוון היא שילוב של קמפינג עם אוהלים, וצימר. זה חופשה לסוג האנשים שאוהבים את הטבע,
אבל אוהבים גם את הפינוק של המיטה המטבח והמזגן .

shahav
13-08-14, 10:00
עושים לי חשק.
מה סדר גודל של מחיר לנגרר עם מזגן?

רבין.

tzagi
13-08-14, 10:24
שאלת קיטבג, כמו כמה עולה חליפה ליתום
המזגן הוא לא החלק היקר במחיר הקראוון, לא יותר מ$1000 אבל כמובן תלוי בגודל.
כול זה תאורטית בלבד ורלוונטי למחירים בארה'ב ולא בארה'ק
ואם כבר על הנושא, קארוון דומה לבית ברמת התחזוקה, תמיד יש מה לתקן בין אם זה נזילות מים(נושא כאוב והרסני) לאיסטלציה חשמל וכולו
ובניגוד לבית, ערכו כמו רכב ורק יורד עם השנים.
בקיצור, צרות של עשירים.

dorobo
13-08-14, 20:28
אחרי שהורידו את המיסים, זה כבר ממש לא רק לעשירים. היום המחירים מתחילים ב- 80 אלף ש"ח לקראוונים של הארבעה מקומות שינה, ואם קונים חדש אין כל כך בעיות באינסטלציה חשמל ונזילות . (למרות שלי היו 2 קראווני אספנות אחד שנת 84 עד לפני חודשיים ואחד שנת 72 ולא היו להם את הבעיות המדוברות).

asafk
13-08-14, 20:34
רבין, חפש כאן בלוח המודעות מודעת מכירה של ישראל נחמני. הוא רצה למכור קרוואן נגרר בינוני מיובא מאירופה עם אבזור מלא (שיהיה ברור... האיבזור עולה לפעמים יותר מהקרוואן)

אסף.

MR BIG
13-08-14, 22:32
זה עוד אחד מהדברים המבאסים בקרוואנים בארץ :

99% מהקראוונים בארץ הם אירופאים. אי אפשר להשוות אותם בכלל לקראוונים האמריקאים שעולים עליהם בעשרות מונים . בנוחות, בפרקטיות, בקלות התפעול והארגונומיה.

לדוגמא : עם קראוון אמריקאי אתה מוריד צינור ומתחבר לביוב. עם האירופאי אתה צריך להוציאת את הקסטה של הקקה , וללכת לרוקן את זה בעצמך . מגעיל!

GodsFather
13-08-14, 22:56
קקה אירופאי מריח נעים. קקה אמריקאי...תשאלו את ג'ו

zerez
14-08-14, 01:07
חפש ביד 2 ואם אתה רוצה חדש אז יש בארץ יצרנים שיבנו לך קרוואן לפי תוכנית שלך ועם חלקים שאתה קונה בכל חנות בניין בארץ במחירים סבירים.
נראה אותך משיג ציר לדלת של קרואן גרמני.

dorobo
14-08-14, 02:26
zerez (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/13095-zerez) היום יש יבואנים של חברות מוכרות של קראוונים ויש את כל החלקים זמינים.

האיכות והגימור של הקראוונים האירופים ושל הישראלים אלו שני דברים שונים לגמרי.
זה כמו שמישהו בישראל יחליט שהוא בונה מכונית שתתאים למשפחה ויתחרה באחת החברות האירופיות הגדולות.
אומנם האוטו הישראלי יוכל לנסוע ולשרת אותך, ובמחיר זול אבל הוא לא ייתן לך את אותו פינוק ורמת גימור של אוטו משפחתי מהמפעלים הגדולים.

MR BIG (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/1520-MR-BIG) אתה צודק בזה שהקראוונים האמריקאים הרבה יותר מפנקים ונוחים לתפעול ובכלל,
אבל יש להם חיסרון אחד שלדעתי זאת הסיבה שאין הרבה כאלה:
האמריקאים כמו בכל דבר עושים הכל בגדול, והקראוונים שלהם מאוד כבדים ואפשר לגרור אותם רק עם "רכב אמריקאי".
לעומת זאת הקראוונים האירופים לא שוקלים הרבה ואת חלקם אפשר לגרור כמעט עם כל פרייבט.

-->