PDA

צפייה בגרסה מלאה : ישראל גן עדן לעברייני מהירות - לפחות לעומת וירג'יניה...

נמרוד
05-08-14, 11:28
עיתונאי רכב לקח למבחן דרכים את הקמארו ZL1 החדשה, נסיעה במהירות 150 קמ"ש במקום 90, חוסר מזל, שוטר עם אקדח לייזר... בישראל זה היה מסתיים בקנס ונקודות עד שלילה מנהלתית במקרה הגרוע.

במדינת וירג'יניה שני לילות הכל-כלול (כולל החליפה הכתומה). בלי הנחות ובלי עו"ד מומחה לתנועה שיסדר את העניינים.

http://jalopnik.com/never-speed-in-virginia-lessons-from-my-three-days-in-1613604053

Derish
05-08-14, 12:16
אכן אחד הסטייטים הבעייתיים בתחום הזה, במיוחד אם אתה תייר שחוצה גבולות בניחותא ונהנה מהנוף בלי להסתכל על הספידומטר. כך קרה לי בנסיעת עבודה לא מזמן, כאשר בצפון קרוליינה התנועה שייטה על 80-85 מ"ש (למרות מגבלה רשמית של 70) ואז מבלי לשים לב המשכתי באותה המהירות גם לתוך וירג'יניה. לאחר שעצר אותי שוטר זריז בניידת סמויה, קיבלתי הזמנה למשפט שהומרה בקנס של 233 דולר על חריגה של 14 מ"ש ונהיגה בקלות ראש. לשם השוואה, חריגה הרבה יותר גבוהה בניו-ג'רזי עלתה לי סה"כ 110 דולר כולל עמלה של חברת ההשכרה.

סקירה קצרה של הקורבנות בשולי הכביש הראתה שכלפי המקומיים האכיפה אגרסיבית פחות, בעיקר אוהבים שם מכוניות עם לוחיות רישוי מסטייטים אחרים (אני הייתי עם מכונית מניו-יורק). לדעתי אצל העיתונאי זה גם לא היה חוסר מזל, פשוט הניידות שם פרוסות מדי כמה מיילים ועובדות גם בסופי שבוע. מדובר במנגנון משומן היטב והבחור היה יכול להימנע מעוגמת הנפש אילו רק היה מקשיב לאזהרות ו/או עושה את שיעורי הבית שלו (בדיוק כמוני).

הפרוצדורה שהוא מתאר היא אחד לאחד מה שאני עברתי, כולל השוטר האדיב שהסביר הכל והאישום הפלילי שהתלווה לעבירה הקלה יחסית. הם באמת עד כדי כך שטופי מח שהחליטו להתלבש על עבירת המהירות לא רק משיקולים של כסף קל (כמו בישראל) אלא ממש מתוך אידאולוגיה. לראיה, האכיפה מתרחשת בעיקר בכבישים פתוחים עם שדה ראייה טוב (כמו הבין-עירוני שלי או הכביש הצדדי של הבחור בכתבה) שבהם הנהג הממהר קלות לא מסכן אף אחד. וכמובן שיש את הקטע הזה שהם מכניסים אנשים נורמטיביים למאסר של כמה ימים.

הצד החיובי של העניין הוא שאצלם כל הכסף הנגזר מהפעילות הולך ישר לתקציב תחזוקת הכבישים, והאיכות שלהם גבוהה מאד בהתאם. מעטים המקומות בחוף המזרחי שבהם נהניתי כ"כ לנהוג על האינטרסטייט.

אמיר ב.א
05-08-14, 12:21
סיפור חזק ...

יריב קלר ברוך
05-08-14, 13:44
היום גם בארץ נכנסים למאסר ואפילו כלא על מהירות !
ועקב כך אפילו אני הורדתי רגל מהגז
כי זה לא סיפורים זה עובדתי שמעל 160 בארץ אפשר ונכנסו אנשים לתקופות שונות

דרור ברלי
05-08-14, 14:48
היום גם בארץ נכנסים למאסר ואפילו כלא על מהירות !
ועקב כך אפילו אני הורדתי רגל מהגז
כי זה לא סיפורים זה עובדתי שמעל 160 בארץ אפשר ונכנסו אנשים לתקופות שונות

זה יקרה רק אם הנהג הממהר הוא ערבי.
יהודים יוצאים מזה עם קנס ושלילה גדולים, אבל חופשיים.
זו כמובן לא הבעת דעה בעד או נגד אלא ציון עובדה נפוצה. שכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה.

בכלל, אכיפת מהירות היא היום טרנד חם ברוב מדינות המערב.

אל תאמינו לזיוני המוח על בטיחות. השיקול העיקרי לאכיפה המטורפת הוא כמה צפוי - כסף. ניפוח הקופה הציבורית בכספי קנסות.
זה גם למה עיקר האכיפה מתבצעת תמיד בכבישים הישרים, הטובים, הפתוחים, עם שדה הראייה הבלתי מופרע ורמת הסיכון המינימלית - בדיוק איפה שכולם לוחצים ונוהגים מהר יותר.
התירוצים המקובלים על מנת להצדיק את האכיפה, לפחות באירופה, הם בעיקר משיקולי "איכות הסביבה" והכוונה היא להפחית צריכת דלק ורמת רעש (לא תאמינו כמה רעש מכונית עושה במהירות גבוהה מאוד... תעצרו במפרץ עצירה לצד אוטובאן גרמני, צאו מהאוטו ותקשיבו לרעם מחריש האזניים שמרצדסים וב.מ.ווים ואאודים ופורשאים עושים ב-200 קמ"ש ומעלה), ורק אחר כך, בסוף של הסוף, מסננים משהו על "בטיחות".

יש המון מצלמות בכל מדינות אירופה, הקנסות גבוהים מאד ובמקרה של חריגה רצינית מהמותר הם יכולים להגיע למאות רבות של אירו ולהרוס לכם חופשה. מצלמות יש היום כמעט בכל מקום ומדינה באירופה אבל מומלץ שתיזהרו במיוחד בהולנד, באוסטריה, בשווייץ, בשוודיה, בצרפת, בפינלנד.
ההולנדים והשוויצרים ממש מוכי אמוק בעניין הזה. בהולנד תמצאו הגבלות מהירות מגוחכות של 30 ואפילו 15 קמ"ש בכל מיני כבישים עירוניים, 50 ו-60 קמ"ש לאורך קילומטרים רבים בדרכים בינעירוניות דו-סיטריות.
השוויצרים הפדנטים לא יוותרו לכם גם על קמ"שים בודדים מעל למותר ואצלם יש מצלמות גם בתוך המינהרות הרבות.
בפינלנד סכומי קנסות התנועה משתנים לפי גובה ההכנסה של העבריין...
רוב המקומיים מצייתים לחוק כמו רובוטים. עושים חשבון לכסף. מי שאוכל אותה ביג-טיים אלה התיירים...

גם בגרמניה, שנדמה כאילו היא גן העדן האחרון בעניין הזה, יש המון אכיפה בכבישים הרגילים - עירוניים ובינעירוניים שאינם אוטובאן.
באוטובאן הגרמני שלכאורה לא מוגבל במהירות, בכל כמה ק"מ תיתקלו במקטעים שמוגבלים ל-120, 100, 80 ו-60 קמ"ש, כתלות בקירבה ליישוב, או במזג האויר, או בעבודות בכביש או סתם כי בא להם. גם כאן, כולם מצייתים בלי להתווכח, למעט תיירים שבאים לגרמניה כדי לנהוג מהר, והם אלה שחוטפים את האלמנט עם ההברגה.

בקיצור - לא פשוט, ויכול להיות גם לא נעים ובעיקר מאוד יקר.
ובכל זאת אצלם יותר טוב. למה? ההבדל העיקרי לטובתם הוא שלהם יש מסלולים, שחלקם פתוחים לציבור כשלא מתקיימות בהם תחרויות. מי שרוצה להקיז אדרנלין בסבבה, תמיד יכול להרים טלפון למסלול מירוצים הקרוב, ואם פנוי - לנסוע לשם, לשלם כמה אירו בכניסה ולהוציא שם את האגרסיות שלו.

בתמונה: שיוט בכיף על 252 קמ"ש בפורשה פנמרה על האוטובאן מגארמיש למינכן. ב-280+ הצילום יצא מטושטש....

ymandel
05-08-14, 17:32
בשוויץ חריגה מוגזמת מהמהירות המותרת תחשב לעבירה פלילית והקנס יהיה נתון לשיקול דעת של השופט וביחס ישיר לרמת ההכנסה.
בנוסף, נהג תייר שנוסע במהירות גבוהה ויבקש אחר כך אשרת מגורים או עבודה יכול לקבל סירוב.

בעבר נתפס נהג של מרצדס SLS במהירות של כמעט 300 קמ"ש, הוא לא הלך לכלא רק שילם קצת יותר ממיליון דולר קנס :)

ד ו ר ו ן
05-08-14, 21:33
ובקנדה, בבריטיש קולומביה שכונה לגמרי.
לא רואים משטרה כמעט בשומקום, הרבה מהדרכים נראו כתוצר מע״צ מהשנים שלפני השיפוצים הגדולים, וההתנהגות של הנהגים פשוט גרועה.

נצמדים, עוקפים על לבן, עוקפים מימין על השוליים..
סמיטריילרים ענקיים דוהרים מעל 120 בירידות ונצמדים לתחת.

פתאום הנהיגה בארץ נראתה שפויה..

אמיר ב.א
05-08-14, 21:45
ביוון נוסעים חופשי בנתיב ההפוך לתנועה כאשר יש נתיבים עמוסים , גם כאשר יש גדר בטון שמפרידה בין הנתיבים ,
עוקפים במצבים בילתי אפשריים בעליל , והנהגים עם תרבות נהגיה יותר גרועה מכל מקום שראיתי עד היום , כולל בני דודים בדרום ...

גם בסקוטלנד באיזורים כפריים נוסעים במהירות מעל מאה בכבישים ברוחב מכונית אחת בדיוק (נתיב אחד לשני הכיוונים)
ועוברים ס"מ אחד ממך בלי להאיט - חוויה מתקנת !

boaz avrahami
06-08-14, 02:50
דרור, אתה כנראה הנהג היחיד כנראה בעולם שנהג בפורש הזו עם שעון ג׳י שוק פושטי [emoji6]

דרור ברלי
06-08-14, 10:13
וגם נעלי רדבק...

grand
06-08-14, 10:22
למה ללכלך,
עם החולצה המשובצת, מאוד היפסטרי, מאוד אופנתי היום.

tzagi
07-08-14, 08:00
ברלי זה הקרם דלא קרם של עולם האופנה, לא ידעתה? נראה לי שיש לו עוד בגדים יותר מבוגרים ממני.....
חשוב לציין כמה דברים
1. בכול מדינה שאני מכיר (בארה'ב) לא נהוג לתת עונש מעצר על מהירות פחות מ100MPH
2.בכול מדינה יש מחוזים וערים, לכול אחד יש כוח משטרה שונה עם חוקים קצת שונים(מקאונטי לקאונטי ומעיר לעיר)
3.יש מקומות מסויימים שההכנסה היחידה שלהם זה מדוחות תנועה ולא חסר כאלה, המקומיים יודעים מה-איפה הם ומתנהגים בהתאם.
4.נראה לי שהמאמר לא כזה אקרעי והבחור חטף דווקא בגלל שהוא עיתונאי, עובדה שהפירסום עובד.
5. דרור, שנות ה80 התקשרו וביקשו את החולצה שלהם חזרה.
6. יש כבישים שמודעים לפורענות, סתם לדוגמה מולהולנד דרייב בלוס אנג'לס, השוטרים נוהגים להתנחל שם, טרף קל. יש מצב שזה המקרה.

זהו בערך, אני ממליץ לכול אחד שמבקר בארה'ב לבדוק את המסלול שלו מראש ולחפש מידע על SPEED TRAPS לפי הערים שהוא הולך לעבור, ממש לא חסר מידע על הנושא ויכול לחסוך הרבה הוצאות מיותרות ועוגמת נפש.

boaz avrahami
07-08-14, 09:20
דרור הוא רד-נק..
מבחינתי עדיף הלבוש של דרור וסופה על הפורש עם הסטייל שמתלווה אליה

tzagi
07-08-14, 09:34
אתה סתם מטיף לקהילה (מונח באנגלית- אם צריך הסבר שאל ונען)

אמיר ב.א
07-08-14, 13:19
ג'ו - בעברית הביטוי הוא "מטיף למומר" ...למרות שאין לי מושג מה המקור שלו , באנגלית זה נישמע יותר הגיוני.

דרור ברלי
07-08-14, 19:36
סססאמקום כולכם.

אני לובש את מה שעליון בארון.

ג'ו, תאמין לי, כל זה היה נראה עליך כמו תחפושת לפורים.

talw
07-08-14, 21:42
תלמד,פעם הבאה שים למניאקים את התמונה המטושטשת של ה 280+.

דרור ברלי
08-08-14, 10:04
החולצה של CELIO.
ג'ינס לא זול.
בד"כ אני עם נעלי רדבק או בלוויל (נעלי מדבר צבאיות אמריקאיות), אבל בהשקה הזו אלה היו נעליים אלגנטיות של GEOX.
מה אתם יודעים - אפילו התגלחתי.

בהשקות האלה צריך לדפוק הופעה סבירה. ז'קט ועניבה זה באמת טו מאץ' לישראלים, אבל לפחות חולצה מכופתרת ונעליים נורמליות.
רק בעניין הג'י-שוק - עד כאן. שיקפצו לי כל הגרמנים עם השעונים האלגנטיים שלהם.

grand
08-08-14, 10:11
עזוב דרור, הכל מקנאה נטו!
מתי ההשקה של האסטון DB9 בארץ? כוססס...

boaz avrahami
08-08-14, 17:51
הפוך גוטה...
עזוב בגדים אבל תן בראש עם שעון טוב.

מה דעתך על זה?
לדעתי הסגנון שלך ( סגנון לוח מכשירים של מטוס)

http://img.tapatalk.com/d/14/08/08/dyjaba5e.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/08/08/y2y7e2at.jpg

-->