PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'ימיני - יישור קו :)

karingalsoffer
07-08-14, 10:56
שלום לכולם,
כן אני יודעת שנשאלו כל כך הרבה שאלות על הג'ימיני אבל אני יותר מאשמח אם תוכלו לעשות לי יישור קו.
נתחיל בזה שאני מחפשת ג'ימני גיר רגיל ואני כן מתכוונת להשתמש בו לשטח :)

1. האם כדאי לרכוש ג'ימיני שנת 1999 או לחלופין האם כדאי דווקא ללכת על הדגמים מעל שנת 2005 (הבנתי שיש שינוי בכוחות סוס מהשנתונים האלו) וכשאני אומרת כדאי אני מתכוונת מבחינת שטח מה עדיף והאם ההבדל כזה משמעותי.

2. מצאתי ג'ימיני גיר רגיל שנתון 99 115K
סט הגבהה 2", נעילה אחורית של לוקרייט, 4 צמיגים 50/50, הבחור רוצה עליו 33 אלף האם זה מחיר ראלי?

3. האם כדאי לקחת את הרכב לבדיקה של מכון רישוי? או למצוא מוסך שמתעסק עם ג'יפים (מכירה כמה) ולבקש מהם לערוך בדיקה?

4. ואחרון חביב, לאחר רכישה על איזה תוספת הכי מומלץ להוסיף לג'ימיני עבור השטח?

ומראש אומר, תודה לכל העוזרים :)

liontamer84
07-08-14, 11:12
שלום לך,

לכל השאלות ששאלת יש תשובות שאפשר למצוא בקלות באמצעות חיפוש. ממליץ לך לעשות שיעורי בית.

1. לעניינך הספציפי - היות ואת מדברת על ג'ימני ידני, השינוי שבוצע ב2005 זניח מבחינתך, (למרות שמנועי הוי וי טי הם יותר טובים), באם היה מדובר בג'ימני אוטומט, ללא ספק זה היה מצדיק את ההשקעה.

2. הג'ימני שציינת במחיר הספציפי הזה, לעניות דעתי, לא שווה את המחיר, במקומך הייתי מציץ רגע בלוח מודעות, ראיתי שם היום מודעה נחמדה לגבי ג'ימני ידני.

3. מבחינת בדיקה, שווה לקחת איתך מישהו שיש לו נסיון עם ג'ימני לבדיקה ראשונית, ואם אכן האקזמפלר שמצאת שווה את זה, לקחת את הג'ימני לאחד המוסכים שמתמחים בכלים האלה (מורי, סלמן, אמנון, זוקילנד וכו') היות והם מכירים כל בורג ובורג בכלים האלה, ויוכלו לתת חוו"ד מקצועי, כולל עלויות תיקון.

4. היופי של הג'ימני, שדיי זול לשפר אותו, תתחילי עם מגן טרנספר, תטיילי, ואז תרגישי לבד איך זה מרגיש לך.

אם אני לא טועה, לגבי השנתונים, ב99-2000 יש סוג אחד של מנוע, שהוא עדיין עם רצועת טיימינג, ומ2001 זה כבר עם שרשרת. שווה בדיקה בעיניי.

בהצלחה!

zerez
07-08-14, 12:43
ג'מני 99 ב 33 אלף צריך להיות מלך לא נורמאלי, מה יש שם שהוא דורש כזה מחיר?

כפי שאמרו לפני, בדיקה אצל אחד המומחים ולא במכון בדיקה ולגבי שיפורים תלוי בסוג השטח והטיולים.
אני הייתי מתחיל המיגון טרנספר ומוטות רדיוס ומשם השמים הם הגבול.

karingalsoffer
07-08-14, 12:55
אז עדיף עם שרשרת מאשר רצועה?

ומה מחיר ראלי לרכב כזה אם לא 33?

סולי
07-08-14, 14:21
אין צורך למגן טרנספר או זרועות רדיוס. ממש מיותר אפילו.

מקסימום מיגוני סף כדי לשמור על הבודי ונק' גרירה נורמליות מקדימה ומאחורה ...
בהתחלה עד שלומדים עלולים להתקע ועדיף שיהיה מאיפה לחלץ.

azora1
19-08-14, 18:28
לא מסכים עם העונים מעל.

ג'ימני 99 במצב טוב, עם הקילומטראז' והשיפורים הנ"ל שווה את המחיר.
ניתן, כמובן, למצוא בהרבה פחות - אבל שאלת עלות יישור הקו תמיד צריכה להילקח בחשבון.
אם לרכב היסטוריית טיפולים או שטופל באופן אוהב אצל אחד המומחים, אין ספק שהדלתא מצדיקה את עצמה.

שים לב רק שמדובר בהגבהה איכותית, ולא בספייסרים בשקל..

שגיא S
19-08-14, 20:28
דעתי בנושא:

ג'ימני ידני - אחלה של בחירה. בהתחשב במחיר שציינת שעולה ג'ימני 99, הייתי חוסך מעט והולך על דגמי הVVT, הם משמעותית יותר טובים, גם בידני.
בין הידני לאוטומט יש הבדל של 3 שניות במיאוץ מאפס למאה, זה לא נשמע הרבה אבל זה מורגש מאוד ומשמעותי, הרכב מרגיש הרבה יותר זריז.

בנוגע לשיפורים - הגבהה מתחילה מ3600 לקפיצים ובולמים, נעילה אחורית עולה באיזור ה2000-2200 שקל.
אלו מחירים של מוסך ולא של עבודה עצמית.
תעשי לך חשבון אם עדיף לך סטנדרטי או משופר.

לגבי בדיקה - כמו שכבר כתבו לך - סלמן, מורי, ליאור - כולם טובים ויודעים את העבודה.

עוד נקודה ששכחתי - גם בשטח את מרגישה הבדל בין הדגמים VVT ללפני, יחסי העברה שונים...וכו'. לא משהו שתשימי לב אליו במיוחד אבל כן נותן עוד כמה נקודות לדגמים החדשים.

-->