PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריכוז פוליסות ביטוח

DANI1
08-08-14, 07:30
בוקר טוב
בסידור הניירת שלי בבית ,מצאתי כל מיני פוליסות ביטוח של מקומות עבודה שונים ,וישנים .
אני רוצה לרכז את הכל לפוליסה אחת טובה וכדאית .

בעבר התייעצתי עם כל מיני סוכני ביטוח וכל אחד נתן פירושים ,והצעות שלא נשמעו הגיוניות ,
או סוכנים שלקחו חומר לבדיקה ,ונעלמו.
כמו כן אני מחפש מישהו מהאתר שאמין ,מקצועי ומבין עניין ,שיוכל לייעץ ,לעזור וכמובן שגם יהנה.
(עדיפות לתושב איזור עפולה ,זכרון ).

DANI 1

asypeer
08-08-14, 12:41
אני לא מבין גדול בתחום אבל גם אני במצב דומה (מעט כסף שמפוזר בלא מעט מקומות). לא ציינת אם אתה שכיר או עצמאי אז אתן לך את שני הסנט שלי בתור שכיר. בדרך כלל, כל חברה שמכבדת את עצמה קשורה לסוכנות ביטוח שמרכזת את כל הנושא הפנסיוני (קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קרנות וכו׳)
יש לבדוק אם סוכנות זו קשורה באיזושהי צורה לחברת ביטוח. למה? אינטרסים. הם ירוויחו יותר מפוליסה של החברה הזו.. וטובתך לא תמיד תהיה נר לרגלם.
עוד משהו שלמדתי לאחרונה, אם יש לך פוליסה ישנה שלא בוטלה עקב אי תשלום אז אולי שווה להמשיך להפקיד אליה. הרפורמות כל כמה שנים רק דופקות אותנו והפוליסות החדשות פחות מתגמלות בגיל פרישה.
כמובן שצריך לשים לב לדמי הניהול (חלק מהחברות גובות מהצבירה, חלק מההפקדה עצמה, חלק משתיהן..)
לגבי מה עדיף - קרן פנסיה או ביטוח מנהלים. תעשה גם וגם ותחלק את ההפקדה. אף אחד לא באמת יודע מה יהיה (אפיקי ההשקעה שנחשבים טובים היום לא ישארו כך לנצח..)
לגבי קרנות השתלמות - למיטב דעתי לא ניתן לאחד לקרן אחת. וזה דווקא יתרון מבחינת מיסוי. אתה יכול להעביר את כל הקרנות (גם כאלה שאתה לא מפקיד אליהן) לאותו גוף והן תמשכנה לצבור או להפסיד כסף. שווה לבדוק מה עשו הקרנות בדוח השנתי ולהתייעץ עם יועץ (בבנק שלי ניתן ייעוץ כזה בחינם) מה כדאי.

ישנו אתר בשם feex ששווה לבדוק, עושה ״סדר״ בדברים. גם באתר משרד האוצר תוכל לאתר פוליסות שאולי לא ידעת על קיומן..
לגבי סוכן - אני מתנהל מול סוכן שהינו עצמאי זמן מועט. הוא עושה רושם טוב אל מול סוכנים שפגשתי בעבר (מאותו סוג שציינת..) תרצה פרטים - שלח לי ה״פ.
גילוי נאות - אני לא מהתחום כך שייתכנו מעט אי-דיוקים.

נמרוד
09-08-14, 09:01
אני יכול להגיד לך דבר אחד - כל סוכני הביטוח/רואי החשבון/יועצים/משקיעים/מנהלי תיקים - כולם בעלי אינטרס לבצע פעולות עם הכסף שלך. לקנות, למכור, להעביר כסף מא' לב' - מקבלים עמלה מב'. עד כדי כך פשוט.

לפעמים ההמלצה שלהם נכונה - באמת כדאי לך לעבור מא' לב'. לרוס ממש לא. אבל הם עדיין מתפרנסים מזה.

אני הפסקתי לקבל עצות והתחלתי לעשות בעצמי. זה אומר קודם כל פשוט לאסוף את כל הניירות האלו, ולהקדיש זמן למיין אותם, לזרוק את מה שלא רלוונטי, לשמור ולסדר רק את השורות התחתונות. לזה צריך להוסיף את הפוליסות שאינן פעילות ויכול להיות שאתה לא מקבל בדואר - בשביל זה יש את האתר של משרד האוצר לאיתור כספים - https://itur.mof.gov.il/. זה לא נותן מידע ישירות אלא רק מודיע לך איפה יש לך כסף, ואתה צריך להמשיך את הבדיקה בטלפון ישירות לחברות השונות.

סכומים קטנים בפוליסות איזוטריות - עד 7000 שקלים או משהו כזה - אתה יכול למשוך במייד, בהוראת שעה. שחררתי ככה כמה אלפי שקלים של אשתי ושלי בשנה האחרונה. למשל 1000 שקלים ששוכבים בתוכנית פנסיה של אשתי מכמה חודשים שהיא שירתה בקבע, 1,400 שקלים פנסיה מחודשיים עבודה שלי לפני הצבא באיזה מקום שאשכרה הפקיד, ועוד.

מעבר לזה אני משתדל לעשות איחוד - להחזיק את הפוליסות השונות שלי אצל מבטח אחד או שניים בלבד, ולו רק בשביל לצמצם את מספר הניירות והטלפונים ולהקטין את הסיכוי שדברים יילכו לאיבוד. אני לא חושב שיש איזשהו הבדל עקרוני בין "מגדל", "מנורה", "פניקס" וכיו"ב.

כשאתה עובר עבודות - לעבור עם התוכניות. סוכן הביטוח של מקום העבודה ינסה להעביר אותך פוליסה - זו הזדמנות בשבילו לקבל עמלה מהגוף שאליו יעביר את הכסף שלך, אין לזה שום קשר לטובה שלך. אתה מסרב בנימוס ומבקש להמשיך את אותן הפוליסות בדיוק.

תעבור על כל מיני ביטוחים ותתי ביטוחי בריאות וחיים, השלמות, שאריות מתקופות מעבר שבהן שילמת ריסק וכדומה. דברים שאתה משלם עליהם ישירות באשראי או בהוראת קבע. את אלו צריך לנקות ולשלוט עליהם. אני גיליתי, למשל, שחברת הביטוח "דקלה" גנבה אותי במשך תקופה ארוכה - כלומר, גבתה ממני סכומים עבורי ביטוחי תאונות וחיים עלובים בלי אישורי ובניגוד לדעתי. אחרי דין ודברים של כמה חודשים מסתבר ש"ההקלטות" הלכו לאיבוד וקיבלתי אלפי שקלים בחזרה.

בקיצור גם אם אני מדבר שטויות, השור התחתונה נכונה בוודאות: אחרי ששנים חיפשתי כמוך איזה יועץ או פתרון קסמים לעשות סדר בבלאגן, ובינתיים הדחקתי והתעלמתי - הבנתי שאין ברירה אלא לשלוט בכסף שלך בעצמך. אין מישהו שיעשה את זה בשבילך.

הדסופה
11-08-14, 21:10
לא צריך לנסות לאחד פוליסות של חברות שונות אם מדובר בביטוחים מסוגים שונים. יש הבדלים בין התנאים של החברות בהתאם למצבך האישי בביטוחים שונים ובוודאי שיש הבדל בין תנאים של לפני עשר שנים לעכשיו כמו שכבר רשמו כאן.
כלומר אל תנסה שגם ביטוח חיים וגם ביטוח בריאות וגם ביטוח סיעודי יהיו כולם של מנורה, למשל
רק תבדוק אם שווה להחזיק כפילויות מאותו סוג. לפעמים שווה לפעמים לא.

-->