PDA

צפייה בגרסה מלאה : סעפת יניקה - EGR

lindner
10-08-14, 01:08
אהלן חברים,

אחרי תקופה ארוכה של תיקון סדקים (עם אפוקסי)בסעפת וחיפוש סעפת חדשה כולל בנסיעה בארה"ב וללא הצלחה , פירקתי את הסעפת וחיפשתי רתך טוב .
אחרי בירורים הבנתי שלא תבוצע עבודה 100% כמו שאני אוהב וגם יש את נושא 4 אוזניים שבורות שלא קיימות.( עבודה של מכונאים נכים לפניי).
נכנסתי לדויד כהן ומצאתי סעפת במצב מעולה של סיירה , מתאימה בדיוק רק עם הבדל 1 קטן כנראה שמנוע הסיירה שאני לא מכיר קצת שונה ואין מערכת EGR כמו בבלייזר שלי.
אני מאמין שמדובר באותם מנועים 6.5 ליטר טורבו דיזל ובכל זאת , הסעפת של הסיירה פשוט נקייה מעודפי אלומיניום ומעבירה אוויר הרבה יותר טוב. ניקיתי את שאריות השמן שנשאבו שנים ארוכות מנשם הקרנק והתקנתי .
בנסיעה ראשונה אחרי ההתקנה בסל"ד נמוך שמעתי גרגור שונה מהמנוע והאגזוז ובהתחלה קצת פחדתי שמשהו לא עובד טוב . אחר כך כשהמנוע הגיע לטמפ עבודה העליתי סל"ד ופשוט נשמע צליל מדהים מהמנוע ובמיוחד מהאגזוז של 8 צילינדרים שואגים כמעט כמו V8 בנזין עם הדרסים :)
בגדול הEGR זה הדבר הראשון שביטלתי עם קניית הרכב יחד עם הרכבת פילטר פתוח , האגזוז הוא רק צינור אין דוד ואין ממיר והצליל הוא מוזיקה אמריקאית משובחת .
אחרי שבועיים בערך אני רואה שצריכת הדלק לא עלתה והסחיבה השתפרה .

אשמח לשמוע דעות , המלצות בנושא .

-->