PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעם הגזימו

katsirz
12-08-14, 08:46
היום התפרסמה בעיתון ידיעות אחרונות ידיעה על כך שרשות הטבע והגנים חסמה בסלעים את כניסת המים למערה באכזיב, על מנת למנוע כניסת מים והצפת המערה, "מטעמי בטיחות". זה אחרי שחסמו שבילים לנסיעה מטעמי בטיחות והורידו את מפלס המים בבריכות בטבע ל 65 ס"מ.
אולי כדאי, מטעמי בטיחות, לצקת משטח בטון על כל השטחים הפתוחים בארץ ישראל ובמקומות בהם היתה צמחיה, כמו בכרמל למשל, אפשר לפרוס דשא מלאכותי ועצי פלסטיק. אני מניח שזה יהיה הכי בטוח שאפשר.

אמיר ב.א
13-08-14, 11:57
עצוב...... מצד שני זה באמת מקרה שבגלל הרבה אנשים שלא חושבים / מצייתים לשלטים ,
היו שנהרגו.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4530833,00.html

90171

נמרוד
14-08-14, 10:57
זה המחיר העצוב שאנחנו משלמים על היתרונות של החברה שאנחנו חיים בה.

קל להגיד שמי שמטומטם מגיע לו פרס דארווין, וקל להאשים את עורכי הדין ואת מערכת המשפט. אבל מצד שני, האפשרות לתבוע ולזכות בפיצוי מה"כיס העמוק" של המדינה, היא משהו שהרבה פעמים מציל אנשים, או משפחות של אנשים שאשמים יותר או פחות בתאונות ובארועים.

נמרוד - מערד
14-08-14, 19:58
בקצב הזה יסגרו את מדבר יהודה, בגלל מ"ס ההרוגים בו, כל שנה גובה המדבר מחיר ממטיילים לא אחראיים, הגיע הזמן לסגור את מדבר יהודה.
נמרוד

ד ו ר ו ן
14-08-14, 20:20
עזוב,
לפי אמות המידה האלו, כביש 31 צריך היה להיות מבוטל מזמן..

נמרוד - מערד
14-08-14, 20:25
נכון, המזל שזה לא שמורת טבע, הרשות מרשה לעצמה לפגוע בטבע, בטוענת בטיחות, בושה.
נמרוד

asael_10
14-08-14, 20:56
בס"ד

רק צריך לזכור שהם חוטפים את התביעות ופה נמצאת הבעיה.
מי שנכנס לכזה מקום, צריך לדעת את הסכנה ולקחת אחריות על עצמו ולא אף ארגון אחר

asafk
14-08-14, 20:58
נכון. שלט שאומר שהכניסה באחריות המטייל היה יכול להיות נכון יותר. הסכנה עם ההצעה שלי היא שישימו שלט הכניסה אסורה ואז יתחילו לחלק קנסות...

אסף.

asael_10
14-08-14, 21:21
בס"ד

אני לא מבין במשפטים תודה לאל אבל,
השאלה היא אם יציבו שלט שהאחריות על המתרחץ/מטייל, זה יפתור אותם(רט"ג/חל"ט וכו') מהאחריות(משפטית)?

נמרוד - מערד
14-08-14, 21:43
מי ראה פסקי דין, שהרשות יצאה אשמה במשהו, ושילמה פיצויים למישהו, ברוב המקרים אני שומע מהמשטרה שרוצים לתבוע, מטיילים על רשלנות והוצאות על מסוקים, ומטוסים להנרה, עד לרגע זה, זה לא קרה.
נמרוד

boaz avrahami
15-08-14, 06:56
http://www.what2do.co.il/אחריות-רשות-הטבע-הגנים/

raanan
15-08-14, 09:24
אמש חזרתי מהצפון הלוהט,
ניסתי להגיע למסלולי הליכה בחצבני (שהלכתי אותם בעבר), הכל תחום בגדרות תיל וקונצרטינות שלא מאפשרים ירידה לגדות הנחל.
כול קטע דרך משולט בתמרורי הפחדה של קנסות וכניסה רק "למורשים" (לא הבנתי מי אלו המורשים וע"י מי ובאיזה סמכות) ורכב חקלאי.

אני כבר לא בטוח של מי המדינה הזאת ? של האזרחים או של הרשויות ?
אולי עדיף כבר שהמנדט הבריטי יחזור ...

רענן

asafk
15-08-14, 09:32
הקיץ הזה לדעתי, ייזכר בתור נקודת המפנה שבה גם מי שנתן המון לגיטימציה לרשויות, התאכזב מהן.

אסף.

cgp
15-08-14, 10:44
אין במה להתעסק, פשוט לא יאומן!
גם הכביש חלק מהאנשים לא מצייתים לתמרור עצור, האט, אין כניסה, רמזור אדום, אז שם לא ראיתי שחוסמים את הכביש
בבולדרים בגלל שמישהו נפצע או נהרג.

לגבי החסימה : זה הריסת טבע בכוונת תחילה, מה פתאום לשנות את התוואי והזרימה הטבעית, מי בדק שזה לא יגרום נזק עתידי
אני לא מדבר על עצם המעשה לכשעצמו.

נדמה לי שדרור בבלי כתב פעם באיזה פוסט" תהנו כל עוד אתם יכולים, יש לנו גג שנה שנתיים לטייל סוגריםן הכל" (זה לא הנוסח המקורי זה מזכרון)

מסתבר זה נכון
"התופעה" התחילה באגם הנסתר במנחמיה ומשם השמיים הם הגבול
אה וגם נזכרתי צריך להוריד את השילוט לכניסה לשבילים או פארקים זה מאד מפריע

ירון

דרור ברלי
15-08-14, 11:19
השם הוא ברלי ולא בבלי, וגם הנוסח אולי לא מדויק על המילימטר, אבל הכוונה היתה מדויקת וברורה ולצערי (שוב) צדקתי.
מצד שני, מצטער, קשה לי לבוא בטענות לרשט"ג וכבר כתבתי את זה באחד השרשורים הקודמים, פירטתי למה ולא אחזור על זה שוב.

המתכון לתבשיל הבאוש הזה מאוד פשוט:

החומרים
ראש קטן והתנהגות בהמית של מטיילים
עודף משפטיזציה הרסנית

ההכנה
לערבב הכל היטב ולהגיש בתנופה ישר לפרצוף.

בתיאבון. תהנו.

Tourist
15-08-14, 12:59
כמה פעמים שהדיון הזה כבר נפתח פה.....
לא יעזור חעבראלאך, אין לנו, כישראלים, את התשתית התרבותית להתמודד עם מצב הזלזול בשטח ובטבע (וגם לא תשתית להתמודדות עם נהיגה בכביש, צריכת אלכוהול, או שימוש בסמים קלים).

אנחנו, כבני תרבות ג׳יפאית בהתהוות, פשוט סופר רגישים הן להתנהלות ציבור בעלי הג׳יפים (שאינם ג׳יפאים) והן להתנהלות הרשויות, אבל תכל׳ס אף אחד מהם לא יודע מה אנחנו רוצים מהחיים שלהם....

השבוע ביקרתי קבוצת חברים שהקימו מאהל על חוף יפהפה באיזור עתלית/חוף הכרמל.
הם ועוד 20 מאהלים כאלו....
עשיתי סיבוב בין המאהלים, אנשים יפים, נעימים, מתחשבים, פשוט אוירה מקסימה. כ״כ הרבה אנשים והכל שקט, נקי ומסודר. באמת ישראל היפה.
ליד כל מאהל נחים להם 3-4 ג׳יפונים/טנדרים/ג׳יפים משפחתיים או ביואיק רנדוו (אני פשוט לא יודע לאיזה קלאס לדחוף את הקרפדה הזו...), על החוף, 20 מטר מהמים.
שאלו אותי בפליאה איך זה שאני, היחיד עם רכב שטח אמיתי, חונה מחוץ לחוף, וכשהסברתי את עצמי היו באמת מופתעים.
רק כשהוספתי שיש פה פקח שמצלם מרחוק ושולח דו״ח בדואר, הסכימו שאולי נותרה בי מעט שפיות....

אמיר ב.א
15-08-14, 15:33
לגבי המערה המדוברת ,
יש שם שלט שאוסר כניסה למערה , "סכנה" וכו'

מי שנהרג שם לא ציית לשלט.

מודה שגם אני בתור נער בן 17 ניכנסתי למערה הזו , וגם דברים יותר מסוכנים כמו לשחות לנקרות בראש הניקרה ולהכנס אליהן מכיוון הים ,
גם בגלל ההרפתקאה וגם כדי לא לשלם ... היום לא הייתי עושה את זה כמובן.

אני מניח שיש עוד באתר שעשו דברים בסיגנון וגם יעשו את זה נערים אחרים בעתיד.

בגיל 17 למשל אתה לא תמיד חושב במונחים של "סכנה" או מה יכול לקרות ,
לפעמים הסכנה היא זאת שמדרבנת לעשות.

לא בטוח שיש פתרון קסם שגם יגרום לאנשים לא לסכן את עצמם וגם לא יפגע בטבע,
צריך למצוא את הקו הדק , ללא פגיעה מיותרת בטבע ,
למשל הורדת גובה המים בבריכות נישמע לי ממש לא לעניין.

raanan
15-08-14, 15:54
מודה שגם אני בתור נער בן 17 ניכנסתי למערה הזו , וגם דברים יותר מסוכנים .....

בגיל 17 למשל אתה לא תמיד חושב במונחים של "סכנה" או מה יכול לקרות ,
לפעמים הסכנה היא זאת שמדרבנת לעשות.
אמיר,
במיוחד בשבילך .... (רצוי לצפות עד הסוף)
https://www.youtube.com/watch?v=G7DXvVzjK9E

רענן

טל חסיד
15-08-14, 20:55
פששששש איזה סרטון , יש שם בעיה קשה לחברה!

שולץ האיום
15-08-14, 21:37
וואוו, איזה חולי נפש!
זה צולם באשדוד.

מה זה הדבר הזה?
זה כבר סטייה, לא תחביב.

אמיר ב.א
15-08-14, 21:57
רענן - זה כבר לא בבית הספר שלי :)

לחברה האלה יש משאלת מוות , זה רק עניין של זמן.

למשל עסקתי בטיפוס הרים הרבה שנים , אבל לא עשיתי טיפוס סולו (ללא חבלים או אבטחה)
מכיוון שלדעתי זה רק עניין של זמן עד שמשהו קורה ואתה נפצע או נהרג.

נמרוד - מערד
16-08-14, 15:01
אמיר
פיקדתי על יחידת חילוץ הרבה שנים, גם שימוש בחבלים, לא תמיד מונע מהמשתמש בהם, להימרח על הריצפה, מסיבות שנות ומשונות.
נמרוד

אמיר ב.א
16-08-14, 16:01
נימרוד - אני איתך , גם זה כבר קרה לי ...למרות שניגמר בטוב

מצד שני , אם אין חבלים בכלל , הסיכויים הם שבמוקדם או במאוחר זה יגמר לא טוב.

נמרוד - מערד
16-08-14, 19:55
ברור לגמרי החברה האלה, חיים על זמן שאול.
נמרוד

טל חסיד
16-08-14, 20:24
כשהם ימרחו אל הקרקע אני מקווה גם בשבילם וגם בשבילינו שהם ימתו מהר מאד בשביל שהם לא יסבלו הרבה הסטומים האלה, ואנחנו לא נצתרך לשלם להם טיפול רפואי וקיצבאת נכות עד יומם האחרון.

טל

נמרוד - מערד
16-08-14, 20:56
טל
בודדים האנשים שנשארים בחיים, אחרי נפילה ממצוקים במדבר, את הטיפול הרפואי הם משלמים מהביטוח הרפואי שלהם, מטוסים, מסוקים, זה שאלה אחרת.
נמרוד

דרור ברלי
17-08-14, 11:50
כשהם ימרחו אל הקרקע אני מקווה גם בשבילם וגם בשבילינו שהם ימתו מהר מאד בשביל שהם לא יסבלו הרבה הסטומים האלה, ואנחנו לא נצתרך לשלם להם טיפול רפואי וקיצבאת נכות עד יומם האחרון.

טל

נראה לך שבנאדם נשאר חי אפילו כמה שניות אחרי נפילה מגבהים כאלה ופגיעה בקרקע?
מישהו באתר הבניה הזה צריך לספק הסברים איך המטורפים האלה מטיילים לו חופשי על העגורנים.

טל חסיד
17-08-14, 13:09
כתבתי שלא ניראה לי שהם ישארו בן החיים, אבל תמיד יש איזה סיכוי שינסו להנשים אותם עוד קצת זמן אם לא יהרגו מיד מהנפילה, דבר שני ראיתי במוצש בתוכנית של גיא לרר "הצינור" איזה במה ופרסום נותנים למטומטמים האלה ורעיונות למשועממים שאולי ינסו גם.

טל

dudu
17-08-14, 13:34
אני כבר לא בטוח של מי המדינה הזאת ? של האזרחים או של הרשויות ?
אולי עדיף כבר שהמנדט הבריטי יחזור ...

רענן

כבר לפני כמה שנים כשהחלו החסימות של חופי הכנרת, קיוויתי שיהיה שלום עם סוריה ואחרי החתמת הדרכון נוכל לטייל בכיף במקומות שפעם היום שלנו עד שהרשויות כבשו אותם...

לגבי הסרטון יש לי הרגשה לא מבוססת שלא מדובר ביהודים. איכשהו לרוב כשאני נתקל באנשים שלוקחים סיכונים מטורפים על החיים שלהם מסתבר שהם לא יהודים, בדר"כ אלו ערבים בכביש אבל בכלל כאילו ליהודים יש ערך לחיים שלהם ולאחרים קצת פחות אחרת אין לי הסבר ...ואולי זה רק נראה לי ככה כי אני פוגש כלכך הרבה מתאבדים בפוטנציה...

טל חסיד
17-08-14, 15:24
כתבתי שלא ניראה לי שהם ישארו בן החיים, אבל תמיד יש איזה סיכוי שינסו להנשים אותם עוד קצת זמן אם לא יהרגו מיד מהנפילה, דבר שני ראיתי במוצש בתוכנית של גיא לרר "הצינור" איזה במה ופרסום נותנים למטומטמים האלה ורעיונות למשועממים שאולי ינסו גם.

טל

-->