PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסע ליומיים שלושה - משבטה - לבורות לוץ ומשם חזרה דרך נחל עקרב.

רכס חיים
12-08-14, 09:56
יש יתרון כשהכל מת ואין עבודה בעקבות מצב הרוח הדפוק של כולם.

זה הזמן להקדים את טיולי הסתיו ולצאת להתאוורר מהשממון האין-סופי של החודש האחרון. אצא ביום חמישי עם שחר ואשאר בשטח לפחות יומיים ואם יתחשק אוסיף עוד יום ואחזור במוצאי שבת. הכי כייף זה להתנהל לפי הכייף ולא להיות מחויב לכלום.

היום אני מתחיל לזווד את הרכב בכל הדרוש למסע הזה ,לאחר שכל הג'יפ פורק לטובת המסעדה הצהל''ית בשבוע שעבר. זו הזדמנות להשקיע קצת יותר לעומק ולתקן או לשפצר כל מיני פריטים שהוזנחו עקב חוסר זמן בטיולים האחרונים.

ניראה לי שמלבד ביצים טריות מהלול יתכן וכבר אוכל לקחת את התרנגולת הראשונה לטובת הפויקה - אך יש לי בעיה עם זה מבחינה ריגשית.

בסך הכל אני ממש להוט למסע הזה כבר שבוע ימים ומחכה בקוצר רוח להתגלגלות האיטית בשבילים המאובקים בין שבטה לבורות לוץ - מה שמתוכנן אצלי ליום שלם.

למישהו יש להעיר לגבי התכנית - כי כבר שנה לא הייתי בצירים האלה ?

אלעד ג
13-08-14, 22:40
אם זה לא היה בשבת הייתי מצטרף.. כמובן במידה שאתה מזמין

ד ו ר ו ן
13-08-14, 23:56
שבמרכז המקטע שלך, באזור באר חפיר, יש מטווחים מאד פעילים של חיל האויר, כולל מסק״רים.

חוץ מזה, אזור יפיפה.

רכס חיים
14-08-14, 00:26
היי דורון.

אני לא אגיע לביר-חפיר כי אכנס לנחל ניצנה מהשביל היפיפה שמגיע מבקעת כבודה,היות וכבר בשבטה אכנס לשטח ואפנה מערבה עד הר ספון ומשם אעלה לרמה - דרומה, כדי להשקיף על כל הבקעה המהממת שמתחתי. ציינתי את הנקודת התצפית בעמוד-ענן לפני מספר שנים. בסוף השביל הזה - דרום/מערב - אכנס לנחל ניצנה - אם הירידה במדרגה לנחל לא ענקית מדי, וארד בו עד המפגש עם נחל רסיסים. אבל אז אני יוצא מנחל ניצנה - מערבה ונכנס כבר מיד לנחל חורשה - מערבית לנחל ניצנה ורחוק מביר-חפיר שנמצאת בערך 10 ק''מ דרומה בתוך נחל ניצנה.

הנסיעה בנחל חורשה הפחות מתויר ,הרבה יותר אתגרית ומלאה בולדרים ויפה מהנסיעה דרומה בנחל ניצנה, ואין בו כלל שטחי אש פעילים. חוץ מזה - יש באמצע הנחל מצוק ענקי שיש בו צל סלעים קריר בצהריים ,שהכי כייף זה לעצור שם לבקבוק בירה ולרדת על קילו של תאנים קרות.........ואולי לפגוש את הפראים שבנחל.

אני כבר סיימתי את שנת הלילה - ותוך שעה יועמסו על הג'יפ הפריטים האחרונים.

PW
14-08-14, 09:18
היי דורון.

אני לא אגיע לביר-חפיר כי אכנס לנחל ניצנה מהשביל היפיפה שמגיע מבקעת כבודה,היות וכבר בשבטה אכנס לשטח ואפנה מערבה עד הר ספון ומשם אעלה לרמה - דרומה, כדי להשקיף על כל הבקעה המהממת שמתחתי. ציינתי את הנקודת התצפית בעמוד-ענן לפני מספר שנים. בסוף השביל הזה - דרום/מערב - אכנס לנחל ניצנה - אם הירידה במדרגה לנחל לא ענקית מדי, וארד בו עד המפגש עם נחל רסיסים. אבל אז אני יוצא מנחל ניצנה - מערבה ונכנס כבר מיד לנחל חורשה - מערבית לנחל ניצנה ורחוק מביר-חפיר שנמצאת בערך 10 ק''מ דרומה בתוך נחל ניצנה.

הנסיעה בנחל חורשה הפחות מתויר ,הרבה יותר אתגרית ומלאה בולדרים ויפה מהנסיעה דרומה בנחל ניצנה, ואין בו כלל שטחי אש פעילים. חוץ מזה - יש באמצע הנחל מצוק ענקי שיש בו צל סלעים קריר בצהריים ,שהכי כייף זה לעצור שם לבקבוק בירה ולרדת על קילו של תאנים קרות.........ואולי לפגוש את הפראים שבנחל.

אני כבר סיימתי את שנת הלילה - ותוך שעה יועמסו על הג'יפ הפריטים האחרונים.

רכס יקירי המטושטש, 2 הערות חשובות לסדר:

1. בשבטה יורים היום בכל שעות היממה ומחר עד 13:00.
כניסה משבטה מערבה פירושה כניסה לאחד משטחי האש העמוסים ביותר היום, וסיכון בכניסה לאזור המצררים המתוחם והאסור בכניסה מתחת להר ספון. האזור הנ"ל אינו מסומן במפותינו כהלכה (מעבר להערה כללית על איסור כניסה לשטחי נפלים) והסימון והגידור בפועל בשטח לוקה בחסר בלשון המעטה.
מדובר בסכנת חיים ממשית!!! כבר נרשמו קרבנות בנפש בשטח הזה.

2. פרסום ציר הנסיעה המוגדר בזמן ומרחב ברשת האינטרנט אינו מעשה נבון בלשון המעטה.
(מכיוון שאתה נוסע עם ל"ק 75, יתכן וכבר מתארגן מארב כדי לשחוט חי"ח נדירים?...{ובשר? ויין?})

סע בדרכים טובות

PW

פלג_
14-08-14, 09:46
כדאי באמת לבדוק את נושא שטחי האש.
בגיוס האחרון לא באמת היה נועל שבת, האימונים היו כרגיל גם בשישי שבת.
וכל גבעה היתה למטווח.

רכס חיים
16-08-14, 08:42
כרגיל - חזרתי מהשטח כמו שאומרים ,עייף אך רצוץ.
כל השטחים שעברתי בהם ,ותאמינו לי שזה בדוק בעין מקצועית - נטושים כבר הרבה מאוד זמן. אין שום סימן לפעילות אנושית לפחות מלפני המלחמה. כבר הייתי בעבר תחת אש טנקים,סוללות תותחים ויירוט מטוסים ,אבל השקט שזכיתי לו הפעם היה יוצא מגדר הרגיל. בקיצור - כמו שאני אוהב.

המסע הזה ממש קשה ,בעצם קשה מאוד. אולי בגלל שהזדקנתי אך בוודאי בגלל שנחל חורשה הוא נחל נבזי,אולי הניבזי מכולם.

אין לך אפשרות של 5 שניות רצופות להתפנן על ההגה. כל שניה חדשה מתבזבזת על תשומת לב לדרך,בלי להינות מהנוף מבעלי החיים או הביצועים של הרכב. בולדרים,סלעים, אבנים, נפילות, עליות קטנות ומעצבנות שתמיד נעשות בסיבוב, וכל מטר צריך לחשב להיכן לשים את מרכז הגלגל.

הפעם היחידה שכבר ניתן ללחוץ על הגז בישורת קצרה המסתיימת בעיקול קטן ימינה וששיח רך וגדול נמצא במרכזו מימין - ושאינך סופר אותו כלל - מסתיר מאחוריו חתיכת סלע בולט שלוקחת את הגלגל האחורי מטר וחצי לשמיים בפתאומיות מתמיהה,מבצעת מרק צלחות קורנינג משובח בעלות של 100 ש''ח לצלחת,שוברת בקבוקי בירה במקרר,מרסקת חבילת סוכר נשכחת במגירה שמתפזר לכל הכיוונים ותעלה גם בהחלפת צמיג שהתקלף בצד.

אם לקחת בחשבון שגם הקטע שלפני הכניסה לנחל - נעשה בנחל ניצנה שגם הוא בקטע הזה לא פשוט,ומסתיים בנחל אילות שהוא בעצמו לא פשוט - אתה מקבל בסופו של יום את כל הסיבות לישון שלושה ימים ברציפות. תהרגו אם אני מבין איך רכבי הפלסטיק יכולים לעשות מסע כזה בלי לחזור ליצרן לצורך בנייה מחדש. פשוט לא האמנתי שלמחרת היום הניע הנגמ''ש בלי לקטר והמשיך לגרגר בשקט בוטח.

את הנקודה שבה הפך הרכב להליקופטר אסמן בעמוד ענן למען הדורות הבאים, ולזכר הסלע השחור מחבטות צמיגים שכפי הנראה הונח שם על-ידי מי מיצרני הצמיגים בעולם שמתפרנס ממנו לגמרי לא רע.

הגילוי של המסע הזה הינו השכלול האחרון שנעשה בבישול על הפויקה. כידוע הפויקה והתרנגולת שבתוכה ,משמשת לשבירת הצום בארוחת הבוקר של יום המחרת במסעות כאלה ,כשיש את כל הזמן שבעולם לחסל מינימום חצי-תרנגולת ,מבלי הצורך למהר בבישול בערב של יום ההגעה לחניון הלילה. והמהירות בבישול על הפויקה הינה המרשם האולטימטיבי לאסון.

בשלב ראשון ,לאחר הדלקת התנור המונגולי וייצור הגחלים הלוחשות ,שמים חצי ליטר שמן קנולה בפויקה ובתוכו מניחים את התרנגולת הרחוצה עם הראש למטה או על הגחון - תלוי בגודל שלה. מפזרים מלמעלה מלח גס לפי הטעם ועוזבים אותה לנוח כארבע שעות על הגחלים הלוחשות - לא בטמפרטורה גבוהה,משהו כמו 120 עד 140 מעלות. במונגולי אני משאיר את הדלת פתוחה כדי להבטיח טמפרטורה נמוכה. כך אני הולך לישון 4 או 5 שעות .בחצות בערך אני קם מכמה סיבות, ואז אני מכין בצל יבש חתוך לארבע רבעים, שני ראשי שום מקולפים,תפוח אדמה ובטטה חתוכים לרבע - מניח את הכל מעל התרנגולת שכבר הפכה לתימנית לייט,מפזר מלמעלה עוד פעם מלח גס,מוסיף שתי כפות פפריקה מתוקה לצבע, פלפל שחור לטעם וסוגר את הסיר לאחר הוספת גחלים שמתוכננים להיגמר עד חמש בבוקר - והולך לישון את הקטע השני.

על התוצאה אכתוב פעם ספר נפרד כשאגיע לפנסיה האמיתית שלי - ונכדי יישבו מסביבי.

אכזבת המסע - גם הפעם לא ראיתי פראים ,לעומת זאת התנחמתי בהמון גללים שלהם.

יוש
16-08-14, 08:49
שמע,
אתה יותר טוב מעיתון של שבת.

ד ו ר ו ן
16-08-14, 10:54
נחל חורשה תמיד היה בולדריה ארוכה, אבל אחרי התיאור שלך, עושה חשק לחזור לשם..

boaz avrahami
16-08-14, 11:01
מה החלק שמנחם אותך בגללי הפרא?

איך הנסיון שלך באופן כללי עם הקורנינג בשטח?
אם תרצה אוכל למכור לך צלחת ב 90 במקום ה 100 שאתה משלם היום.
אני יכול לרכוש אותם בתפזורת או בסט במחירים שח 20-30 שח לצלחת גדולה

ד ו ר ו ן
16-08-14, 11:42
מה החלק שמנחם אותך בגללי הפרא?
אספקת דלק לתנור..

בועז,
כמה צלחות בסט?

רכס חיים
16-08-14, 12:09
כתבתי תגובה מושקעת שעפה מהאתר לפני שנקלטה כאן. מעצבן.

עם הקורנינג אני המון זמן. אולי 15 שנה. בכל התקופה הזו החלפתי אולי 5 צלחות - וזה כולל 50 פעם שחשבתי שאמצא רסיסים בארגז הכלי-אוכל.

קורנינג זול הוא לא אמריקאי אורגינלי כנראה,והביצועים שלו אחרים לגמרי. לפחות מנסיוני.

עבור שני אנשים יש לי בארגז האוכל - לאחר ניסיון רב ושינויים לפרקים את הציוד הבא.

מחבת 28 ס''מ טפלון - ללא ידית.

סיר אלומיניום 24 ס''מ טפלון - ללא ידית.

סיר אלומיניום טפלון 18 ס''מ - ללא ידית.

ידית מודולרית לכל הנ''ל.

4 צלחות שטוחות.

2 צלחות מרק.

2 צלחות / קערות עמוקות.

מכסה זכוכית 28 ס''מ לכל הסירים והצלחות .

3 כלי עבודה מנירוסטה לבישול.

סכו''ם ל-4 אנשים.

וכמובן - פויקה מס' 1 שהצטרפה רק בשנה האחרונה.

boaz avrahami
16-08-14, 12:50
סט אחד של ארבעה אנשים הבאתי מכאן כשחשבתי שאין להשיג בארץ במחירים שפויים:

http://usa.buy2.co.il/BUY2USA/HotDeals/index/לבית%20ולגן

לאחר מכן גיליתי בערמת ישי חנות שמוכרת צלחות סביב 20 שח.
אני מניח שהם לא היחידים בארץ והחנות לא נחשבת בעיני לזולה במיוחד בשאר כלי הבית.
לגבי הטענה של ארץ המוצא, זו תגובתי

http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/ysa3y3yd.jpg

בקיצור, צלחות ב 90 שח, מי מזמין???

רכס חיים
16-08-14, 17:10
בועז .

ראיתי אמריקאי - לא ראיתי קורנינג.

איפה זה ערמת ישי ?

הקישור שנתת מותקל .

בקיצור - אין צלחות.

boaz avrahami
16-08-14, 17:39
ככה זה נקרא.
תסתכל על הצלחות שלך או בפרסומת שלהם
שתף סרטון זה
http://youtu.be/Mqfxck3cmfE

ערמת ישי= רמת ישי שבעמק יזרעאל. לחנות קוראים עופר׳ס.

http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/yzegure7.jpg

אני בטוח שבמרכז יש הצעות לא פחות זולות!

כמו כן, ניתן לרכוש דרך buy2usa דרך החנות שלהם, אביזרים לבית ולמטבח.
מנסה לשים מחדש את הקישור

http://usa.buy2.co.il/BUY2USA/HotDeals/index/לבית%20ולגן

http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/bytytyqu.jpg

מקווה שחסכתי לך קצת כסף

נמרוד
16-08-14, 17:51
רכס, קורל=קורנינג. אני יודע, אשתי וכל בנות משפחתה מזה דורות נשבעות בצלחות הלבנות האלו.

בועז- שיחקת אותה, אם אלו המחירים וכל כך קרוב - חסכת קילוגרמים רבים של מטען בכל נסיעה עתידית לארה"ב.

רכס חיים
16-08-14, 18:01
אתקשר לוודא ולהזמין בשבוע הבא.

על כל פנים תודה על ההפניה היסודית.

רכס חיים
17-08-14, 09:48
חשוב מאוד לבישול בפויקה.

שכחתי להוסיף שבעונת השומר - יש להוסיף אחד גדול שחצוי לשניים. זה מוסיף פלאות לטעם ,ולאכול אותו לאחר הבישול זה מעדן אמיתי.

לא רשמתי אותו כי פשוט עכשו לא העונה והוא השתכח מליבי.

דרור ברלי
17-08-14, 11:39
תהרגו אם אני מבין איך רכבי הפלסטיק יכולים לעשות מסע כזה בלי לחזור ליצרן לצורך בנייה מחדש.

יכולים, יכולים. ועושים את זה הרבה יותר בנוחות. בלי מרק צלחות וסוכר מפוזר. לא נעים להודות, אבל עובדה.

נחל חורשה מבולדר מאוד, דורש עירנות רצופה בנהיגה לאורך זמן, אבל זה חלק מהכיף שלו.
פעם, מזמן, גם אני חשבתי שזה מסלול שמיועד רק לכלים הקשוחים. אבל אחרי שעשיתי אותו מאחורי הגה של טראנו חבוט שה"שיפור" היחיד שעבר הוא צמיגי AT ועיטוף באדום-לבן בדמות קופסת סיגריות, ביחד עם עוד כמה טראנואים חבוטים עטופים באדום-לבן (אחחח... ימי המרלבורו אדוונצ'ר העליזים...) התברר שמאחורי ההגה של "פלסטיק" המסלול אולי קצת יותר מאתגר לנהיגה, אבל לא כזה נוראי ובוודאי רחוק מלהיות קטלני כמו שאתה מתאר. בכל השיירה ההיא, שרוב הנהגים בה ישבו מול הגה של רכב שטח לראשונה בחייהם באותו טיול, היה רק פנצ'ר אחד.

בנוגע לתובנות ולעצות שלך על בישול בשטח - מעריצים אותך. זה תמיד מרתק ואני מודה שאני רושם דברים כדי ליישם אחר כך.

רכס חיים
17-08-14, 12:28
היי דרור.

אם אתה נוסע עוד על טראנו - יש לי אוסף גדול של פלסטיקים שתמיד נושרים בדרך ,ולפי הכמות אפשר לבנות מהם שניים שלושה כלים לא רעים .

זה ללא תשלום.

amit1
17-08-14, 21:40
רכס,
אתה בוודאי מבין למה חזרת "עייף ורצוץ" :) ובנוגע לפרגית, 1/2 ליטר שמן? לא קצת הגזמת? חוצמזה אני מת על הזא'נר שלך, מזכיר גירסה מעוברתת של מקגייבר. חזק ואמץ איש יקר.

ד ו ר ו ן
17-08-14, 22:03
יכולים, יכולים. ועושים את זה הרבה יותר בנוחות. בלי מרק צלחות וסוכר מפוזר. לא נעים להודות, אבל עובדה.
אני בספק אם טרנו היה שורד לאורך זמן מה שחיים מאכיל את הפרד.

boaz avrahami
17-08-14, 22:26
רכס,
אתה בוודאי מבין למה חזרת "עייף ורצוץ" :) ובנוגע לפרגית, 1/2 ליטר שמן? לא קצת הגזמת? חוצמזה אני מת על הזא'נר שלך, מזכיר גירסה מעוברתת של מקגייבר. חזק ואמץ איש יקר.

לחיים מספיק 3 כפות אבל התרנגולת בטח היתה צמאה מוות

דרור ברלי
17-08-14, 23:10
אני בספק אם טרנו היה שורד לאורך זמן מה שחיים מאכיל את הפרד.

לפי הרצפטים שהוא כותב פה, נשמע כמו תפריט לא רע בכלל....

הטראנואים האדומים-לבנים של מרלבורו אדוונצ'ר תמיד היו במצב צבירה מתפרק... ובכל זאת עשו את המסלול של בורות לוץ-אלות-חורשה כשהם עמוסים לעייפה, עם נהגים טירונים, ולמעט פנצ'ר אחד בלי שום בעיות עבירות או תקלות ובנוחות סבירה לחלוטין.

ד ו ר ו ן
18-08-14, 00:36
מספיק פספוס אחד, ובולדר שמתחבא מאחורי דיל, כמי שקרה לחיים, שישבית הרבה רכבים.
לזה התכוונתי.

רכס חיים
18-08-14, 08:49
שימו לב - שמן זה כל המשחק. הוא שעושה את ההבדל בין אוכל דיאטטי לאוכל טעים.

לא תאמינו - אבל לפני כחודשיים מצאתי בטיב טעם שומן אווז בחבילה של חצי קילו במחיר רצח - שמתי אותה במקום שמן לתוך הפויקה - והטעם נשאר בפה להמון זמן. לא כתבתי את זה בתפריט כי זה ממש קשה להשגה עם כל התורות האוויליות שכנגד שומן. לדעתי - שומן הוא הסולר לגוף שלי שלעולם איני חוסך בו.

tzagi
18-08-14, 09:01
עשיתם פה חתיכת סלט.
קצת היסטוריה
קורנינג, חברה שמתמחה במוצרי זכוכית משנת 1851 ואחראית כמעט לכול השיכלולום בענף כולל המסך של הטלפון שבו אתם קוראים את המילים האלו.
בענף הצלחות-סירים וכדומה החומר האורגינלי הומצא בשנות ה50 ונקרא Pyroceram חומר משכמו ומעלה
בשנת 1990 המותג נקנה ע'י חברה אחרת והשם הוחלף לCorningWare
כמו כן החומר הוחלף (בזבל) והעמידות ירדה ברמות כמו כן האחריות ירדה מ10 שנים לשנה אחת בלבד
Corelle או Vitrelle זה חומר שונה לגמרה, קומפוזיציה של 3 שכבות זכוכית שפותח בהתחלת שנות ה70
כמו כול דבר אחר, הצלחות של פעם (70-90) יחזיקו לנצח, לי אישית היה סט שלם (ל8) כ20 שנה שקיבלתי מאמא שלי שקנתה אותו ב78-79,
תאמינו או לא, מעל ל30 שנה של שימוש בלי שריטה, בלי כלי אחד שבור! הסט נתרם לפני כשנתיים למישהו אחר, למה? כי היה עליו פרחים בירוק, כנראה זה אלרגיה לעדה המרוקאית
לעומת זאת, סט" מודרני" של קוררל שנרכש לפני כשנה וחצי(ולא זול בכלל) כבר איבד צלחת וקערה. וכול זה בשימוש ביתי סטנדרטי לחלוטין.
תסיקו מסקנות לבד.

רכס חיים
18-08-14, 09:21
אז איפה קונים את הסטים הישנים ?

tzagi
18-08-14, 09:53
חיים, שאלת קיטבג שמשאירה אותי להתפלא
התשובה היא במיקום הגאוגרפי של הקונה
אני הייתי מחפש באיבי, אתה תחפש אולי בשוק הפשפשים ביפו.
ואם כבר, למה לא לקנות עודפי צבא?
חפש MESS KIT, יש בגרושים מצבאות ארופאים באכות מעולה, הנכדים של הנכדים שלך גם ישתמשו בהם.
רמז: כלי אוכל מהצבא האיטלקי, (אסרסיטו) הם ברמה שאי אפשר לתאר, כשזה מגיע לאוכל, הם אלופים. אומרים שהצבא צועד על קיבתו, אבל מה שיש להם זה רק חומר לחלומות קולינריים.

boaz avrahami
18-08-14, 09:57
תודה ג׳ו.
לי יש אכן את הפשוטים החדשים אבל הם מחזיקים מצויין.

הסבר מורחב מצאתי כאן

http://www.jillcataldo.com/my_love_for_old_corning_ware

tzagi
18-08-14, 10:09
בועז,
שים לב
אין קשר בין הסירים לצלחות
2 חומרים שונים לגמרה.
טוב יש קשר....שנייהם פותחו ע'י קורנינג ושם הדימוי נגמר.

דרור ברלי
18-08-14, 10:22
מספיק פספוס אחד, ובולדר שמתחבא מאחורי דיל, כמי שקרה לחיים, שישבית הרבה רכבים.
לזה התכוונתי.

מספיק פיספוס אחד, שמשבית גם טנקים, על ציר נוח לכאורה.... מי כמוני יודע.
הספיק פיספוס אחד, טעות בשיקול דעת, שהטביע את הטיטאניק... את קפטן סמית כבר אי אפשר לשאול. הדגים סיימו לכרסם את עצמותיו כבר לפני 102 שנים.
איך אמר אינשטיין? "לשני דברים אין גבולות. ליקום ולטימטום האנושי. לגבי היקום אני לא בטוח."

אף כלי רכב בעולם לא חסין טעויות או שנייה של היסח דעת. חיים גם אוהב לנסוע לבד וברכב בודד, וזה תרחיש שמצריך היערכות אחרת לחלוטין ברמת לקיחת סיכונים ואני לא מזלזל בנסיונו ובתובנות שלו.

אז כדוגמה קיצונית, לואדי אל עין לא הייתי לוקח שום SUV למרות שזה אפשרי, כי הסיכויים לנזק גדולים מדי.
אבל לנחל חורשה אני לא אחשוש לנסוע גם בגראנד ויטארה חדשה. סטנדרטית. וזה יהיה טיול בכיף.

ד ו ר ו ן
18-08-14, 17:38
לנחל חורשה אני לא אחשוש לנסוע גם בגראנד ויטארה חדשה. סטנדרטית. וזה יהיה טיול בכיף.
מקורית בלי מיגון?
אני חושב שהגזמת בהערכה.
הרכב הזה גבוה במעט מלא מעט פרייבטים, מה שיגרום לך לנסיעה ״מוד חיפוש בולדרים״, בחשש תמידי לניגוח פלסטיקים ומכלולים, ופוטנציאל הנזק לרגע של חוסר תשומת לב/עייפות גבוה בהרבה.
דברים שלרכב של חיים יהיו שקופים.

לא לזה נראה לי שהתכוונת בהגדרת ״טיול כייף״.

נכון הוא בהחלט יכול לעבור את המסלול, בחתיכה אחת, אבל עם הרבה עבודת נהג, ולפעמים עם בנייה וסילוק מפגעים.

דרור ברלי
18-08-14, 21:04
כן. מקורית. לא ממוגנת. תתפלא. זה אוטו הרבה יותר טוב ממה שחושבים.
ובהחלט נכון שצריך יותר תשומת לב בנהיגה. סביר להניח שהקצב יהיה קצת יותר איטי. יכול להיות שתצטרך לצאת מדי פעם ולהזיז איזו אבן.
אבל אפשר, ואפשר להנות, ולא צריך לפחד או להיות קיצוניים. לא מדובר במסלול עבירות.

ומה זה "נהיגה בכייף"?... מהירות גבוהה?... סאטלה מנומנמת?... לחלום אי אפשר. גם לא עם היילקס גבוה. תמיד יהיה איזה בור או אבן בולטת שמחייבים התייחסות. כל רכב ומגבלותיו/התנהגותו האופיינית. בנהיגת שטח צריך עירנות גבוהה כל הזמן. זה חלק בלתי נפרד מהמשחק.

אמיר מ
18-08-14, 21:22
חיים, קורנינג אפשר לקנות אצל יצחק בכפר סבא.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

ASIS
18-08-14, 22:38
אין...אין... רק כאן אפשר למצוא דיון על מסלול לטיול, עבירות וכלי אוכל בסטייל- נהדר!!!

דרור זרקת רעיון (יש לי G.V07)שאני חושב להפוך לביצוע בטיול יום ההולדת באוקטובר, שהפך מסורת החל משנה שעברה.
אז כמה שאלות מקדימות: כמה זמן לחשב משיבטה לבורות לוץ- חצי יום/ יום מלא?
יש אפשרות להגיע לנחל חורשה מנק׳ דרומית יותר על כביש 40? האם יש חניון לילה בתוואי של המסלול?

וכמובן בשמחה, מי שרוצה ויכול בסוף שבוע האחרון של אוקטובר או זה שלפניו, להצטרף אלינו מוזמן בכיף.

דרור ברלי
18-08-14, 23:34
אני אוהב להיכנס מבורות לוץ ונחל אלות.

יש את החניון בבורות לוץ. הוא סחוף רוחות ולרוב לא תהיה בו לבד. אבל מצד שני הוא מסודר. יש בו פחי אשפה, שירותים נקיים ומים זורמים וזה חשוב.
רוצה משהו מבודד ואינטימי יותר? אני אוהב את החניון בנחל עקרב. נכנסים ימינה (צפונה) בשביל אדום על כביש 171 (צומת הרוחות-הר חריף).

למדבר יש את הקצב שלו ואני לא אוהב חיפזון... לכן אני ממליץ לחשב יום מלא - מהבוקר עד לפנות ערב - כדי לנסוע בניחותא, לעצור כשמתחשק והכל בלי לחץ ועם מספיק זמן ספייר אם מתחשק לנוח קצת יותר, או חס וחלילה לטפל בתקלה. אל תשכח שבאוקטובר כבר יש לך קצת פחות שעות אור.

שלא תחשוב שבגלל שהמלצתי ו"הרגעתי" שהרכב מתאים אז אפשר לזלזל במסלול הזה! - הוא לא פשוט. תצטרך לפתוח עיניים טוב טוב כדי לא לגרד את האוטו. מצד שני - זה מסלול מדהים ביופיו ובאווירת "סוף העולם" שלו. הר הנגב הגבוה הוא האיזור שאני הכי אוהב בנגב - הריחוק, הבידוד, השקט, הריח (למדבר יש ריח אופייני וכאן זה בולט. תפתח חלון, תסגור מזגן, תיסע לאט, תקשיב לחצץ מתחת לצמיגים ותנשום עמוק...)

הערה: עם כל הכבוד ויש כבוד - אל תיסע לבד. GV זה לא ל"ק 75 ואתה לא חיים רכס.

רכס חיים
19-08-14, 11:27
עכשו ניכנסתי לפאניקה מהרעיון שיש סוגים שונים של קורנינגים ,מהמחוסנים לנצח ועד השבירים כחרסינות.

זה ממש עינין רציני מכדי להשאיר אותו לחובבנים. לקח לי יותר מעשרים שנה בשטח כדי ללכת על הקורנינג שלא איכזב ,ועכשו נכנס לי פחד אמיתי מרכישה חדשה של זיוף סיני.

מי יכול לבצע בדיקה נכונה של ספק אמין לקורנינג הניצחי. המחיר לא חשוב.

אין לי בעיה לרכוש כאלה ולבצע ניסויי עמידות אכזריים כדי להבטיח איכות בלתי מתפשרת. הצילו ומהר.

מוני אורבך
19-08-14, 11:34
חיים הפתרון כבר ניתן לך
יש ב ebay כמות לא מבוטלת של קורנינג מהדור הישן
זה מוגדר וינטג..
עלויות לא גבוהות המשלח כמובן יקר, אבל אם קונים כמות זה יוצא סביר
בכלל לא מבין מה ההתעקשות על צלחות זכוכית
מה רע בפלסטיק??
נכון קצת פחות סטייל, אבל חיים לך יש סטייל יותר מכולנו יחדיו, תוכל להתפשר בנקודה זו לא?

נמרוד
19-08-14, 11:36
זה לא סיני חיים, Correlle זה הקורנינג שאתה יכול לקנות היום. יכול להיות שג'ו צודק והקורנינג של היום פחות טוב ממה שהיה פעם, אבל זה מה שתמצא בחנויות, בארץ ובארה"ב.

מצד שני... יש לאשתי, לאחותה ובעיקר לחמותי סטוק של קורנינגים חלקם בני שלושים ויותר. תמורת המחיר הנכון יכול להיות שיהיה ניתן לשחלף משהו בסתר? זה סיכון מאד גדול אפילו לכתוב עליו פה בפורום, אתה יודע :rolleyes:

נמרוד
19-08-14, 11:57
אין...אין... רק כאן אפשר למצוא דיון על מסלול לטיול, עבירות וכלי אוכל בסטייל- נהדר!!!

דרור זרקת רעיון (יש לי G.V07)שאני חושב להפוך לביצוע בטיול יום ההולדת באוקטובר, שהפך מסורת החל משנה שעברה.
אז כמה שאלות מקדימות: כמה זמן לחשב משיבטה לבורות לוץ- חצי יום/ יום מלא?
יש אפשרות להגיע לנחל חורשה מנק׳ דרומית יותר על כביש 40? האם יש חניון לילה בתוואי של המסלול?

וכמובן בשמחה, מי שרוצה ויכול בסוף שבוע האחרון של אוקטובר או זה שלפניו, להצטרף אלינו מוזמן בכיף.

אני הייתי מוותר על שבטה וכל האזור הצפוני של תא השטח הזה, שמורכב משטחי אש של צבא היבשה, טחון ומופצץ, ומתרכז בחלק הדרומי - בערוצים שמטפסים לעבר הר רמון. אלות הוא היפה ביותר, אבל יש את חורשה, וסרפד, ועקרב, ודורבן, וניצנה, ויתר. כמו אצבעות שיורדות מהשפה של מכתש רמון. אתה יכול לעלות ולרדת הלוך חזור, ברובם יש שבילים ברורים של הצבא והם קלים יותר מאלות וחורשה המערביים. אתה יכול לחנות בר בשטח מחוץ לשמורת הר הנגב, כלומר ברוב תא השטח הזה, בקצות הצפוניים של האצבעות האלו, או כמו שדרור הציע בחניון דורבן/עקרב.

המסלול הזה של עקרב-יתר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2920-%D7%9E%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9C-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%A2%D7%A7%D7%A8%D7%91-%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%9C-%D7%99%D7%AA%D7%A8) נראה לי מתאים מאד למה שאתה מחפש ואתה יכול לאלתר על בסיסו.

דרור ברלי
19-08-14, 12:21
אני אוהב לעשות את בורות לוץ-אלות וחורשה ולהוסיף קצת "פלפל" (פלפל חריף לכל הדעות) בדמות עליה דרך הבוסתן להר חמרן, מנוחה קצרה ותצפית לעבר סיני מראש הר חמרן ליד גרוטאות הנ"נים, ירידה ל"אמבטיה" וטיפוס לצד השני, שפ"צ קצרצר אבל מפחיד וירידה לכיוון באר חפיר. משם לעלות לנסיעה חווייתית על קו הרכס שמזכירה רכבת הרים לכיוון נחל רסיסים, כניסה לקטע של 3 ק"מ שכולו חגיגת עבירות טכנית מאוד וירידה לכיוון שבטה - אבל זה כבר לא לגראנד ויטארה וגם לל"ק 75 יהיה לא פשוט כי הוא קצת מגודל לתמרונים הצפופים שם. את מנוחת הסיום של יום כזה אני אוהב לעשות באחת החורשות בסביבה. יש בשבטה ויש קצת רחוק יותר בבאר מילכה ומשם - אם נשאר זמן, אז סע קצת בנחל לבן היפהפה. אין זמן? אז יאללה, על כביש 211 הביתה.

אני מסכים שכל שבילי איזור שבטה לא כייפיים לטיול. זה לא רק שהכל טחון ומופגז ומלא נפלים - מדובר על קילומטרים של שבילי פודרה בעומקים בכמויות שהרבה מעבר ל"לא נעימים", ומעבר לנזק אפשרי למכלולים מכניים (הפודרה מצליחה לחדור לכל מקום, אחרי נסיעה שם צריך להחליף מיד את מסנן האויר) זו פודרה שגם יכולה להיות מסוכנת בגלל נפלים שככל הנראה עלולים להסתתר בתוכה. תשתדל להימנע מהקטע הזה.

amit1
19-08-14, 17:57
מחזק את הערתו של דרור בנוגע לנפלים, סכנת נפשות וזאת אני אומר מחוויה לא נעימה בה כמעט ועליתי על נפל פגז בשעות בין הערביים... ובשום מצב אסור לנוע בתא השטח הזה בלילה מחשש אמיתי לעלייה על נפלים.
מי שעובר בנחל סרפד, מוזמן לכבד את זכרו של יאיר פלד.

נמרוד
19-08-14, 18:06
זכור לי במעומעם מתחילת שנות האלפיים, מקרה של ג'יפאי בשם צ.ב. שעלה עם ויטארה בצבע תכלת על משהו שהתפוצץ - אולי פצצונת נ.א. מפגז מצרר - באזור הר רסיסים.

opl
19-08-14, 18:37
אני דווקא זוכר רימון רסס לא?

אני גם זוכר את התמונה עם הסימונים באדום לפגיעות וכמות הנחשים שהשתמשו בהם כדי להחזיר את הצמיגים לחיים עד הכביש.

רכס חיים
19-08-14, 20:35
עד נחל רסיסים פגשתי הרבה פגזי טנקים או 155 מ''מ - לא יצאתי למדוד קוטר. משהו כמו שמונה נפלים שנראו ממש טריים מהחודשים האחרונים.

יכול להיות שהם כבר ריקים מחומרי נפץ שמכרו הצעירים לחמאס.

המשוטט
19-08-14, 21:20
עד נחל רסיסים פגשתי הרבה פגזי טנקים או 155 מ''מ - לא יצאתי למדוד קוטר.

אין מה למדוד

פגז טנק (כל הגישטל קומפלט) הוא בגודל פגז 155 (רק ה"קליע").........

sent from TIZ EL NABI

רכס חיים
19-08-14, 21:52
בגדוד 12 לא לימדו אותנו תותחנות. בקושי קיבלנו 7.62 מ''מ ,ונילחמנו על כל כדור.

boaz avrahami
19-08-14, 22:10
פגז טנק הוא 105 או 120 במרכבה החדשות

ארטילריה זה 155 ו 175

רכס חיים
20-08-14, 06:59
מי מודד ?

מוני אורבך
27-08-14, 12:53
חיים ובועז, ברצוני להודות לכם מעומק הלב על המידע בנוגע לצלחות קורל.
קראתי את השרשור והאמנתי בערבון מוגבל..
גם דקות גם בלתי שבירות גם לא נשרטות, ואפילו לא מאוד יקרות (אם קונים אותם היכן שבועז הציע)
בקיצור קפצתי לחנות.
הצלחות ה"זולות" הם אכן בחמישים אחוז הנחה, מה שמביא את המחיר לכ 20 שח לצלחת.
עממי לכל הדעות.
מה שכן מדובר על צלחות עם עיצוב.. בעיתי משהו (-:
לגפאים מסוקסים זה כמובן לא משנה, לרעיות שלהם, זה כבר סיפור אחר....
קניתי כמה אקזמפלרים, רק כדי לבדוק אותם, תוך כדי ידיעה שאקבל על הראש.
ואכן קיבלתי, מיד הם הכרזו במוחרמות מחמת מיאוס.
אבל ניסינו אותם, רק כדי לראות מהם שוות.
על אף העיצוב הבעיתי זוגתי התרשמה מאוד מהמשקל הקל, נוחות השטיפה, ומכך שהם אינם מתחממות.
בסופו של דבר סוכם שבבית בשימוש יום יומי ובלי שאף אחד יראה נאכל מהם.
וכאשר יגיעו אורחים, נוציא את הצלחות היפות (והכבדות).
שלא יובן לא נכון, יש סטים של צלחות יפים מאוד של קורל.
אבל הם לא במבצע, והעלויות שלהם מאוד גבוהות.

boaz avrahami
27-08-14, 20:54
מוני ואחרים,
יש גם יפות או סבירות במחירים של עד 30 שח לצלחת ויש כמובן אפשרות להזמין מחול.
בשביל לרכוש יפות במחיר סביר צריך לחפש בסבלנות ולעקוב אחרי מבצעים.
לפעמים יש זנבות של פחות מסט שלם ומבחינתי זו גם הזדמנות כי אין לי בעיה שלא כולם יראו אותו הדבר

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
27-08-14, 22:07
במחירים כאלו אני מעדיף צלחות טיטניום.....

אסף.

boaz avrahami
27-08-14, 22:30
בבקשה... גם אותם אפשר להשיג במבצע :-)

http://bit.ly/1tDMj93

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

asafk
27-08-14, 22:57
אם כבר אז כבר... בשביל אניני צלחות אמיתיים, רק snow peak.

אסף.

ד ו ר ו ן
27-08-14, 23:50
צלחות פלסטיק קשיחות רב פעמיות, 5 שקלים לצלחת ממדף המבצעים בסופר יוחננוף..
בלתי שבירות, קשיחות ועושות את העבודה..

גלעד .ג.
28-08-14, 00:18
אני עם דורון...לא נשברות, לא מתחממות...וקל לניקוי.

מוני אורבך
28-08-14, 06:11
כבר 12 שנה אני משתמש בצלחות פלסטיק. האמת עושות את העבודה מצוין, רק צריך להיזהר לא לקרב אותם למדורה יתר על המידה.
אבל יש איזשהו שלב בחיים בו האדם מחפש קצת יותר סטייל...
צלחות טיטניום הםגם מאוד יקרות וגם ממש לא סטילסטיות.
אחרי הכול הם צלחות פח מפוארות :-)
אחרי כמה שנות טיולים אני בטוח שגם בהם יופיעו סריטות.
אולי קצת יותר לאט מצלחות הפלסטיק.
צלחות הקונינג הם משהו אחר לגמרי, אפילו המכוערות בינהן יפות בסדר גודל מפלסטיק שלא לדבר על פח
ואתה מקבל הרגשת זכוכית ביד.

נמרוד
28-08-14, 08:30
רק 12 שנה לצלחות פלסטיק? יש חדרי אוכל בצה"ל שאת אוכל בהם מצלחת שמשה דיין שטף בטירונות!

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
28-08-14, 08:56
הצלחות טיטניום שבועז העלה, קטנות ביחס לצלחות רגילות, משמעותית.

מה ההבדל במשקל ביחס לזכוכית רגילה/ פלסטיק עבה?

asafk
28-08-14, 08:59
דורון... עזוב משקל.. עזוב פרקטיות. צלחות של snow peak מכות בסטייל כל פלצן קורנינג שהוא.

)אני מאז תחילת שנות ה2000 עם סט פלסטיק מ"הכל בדולר" בדיזנגוף סנטר.... בינתיים זה עובד)

אסף.

ד ו ר ו ן
28-08-14, 09:24
בשביל סטייל אמיתי צריך קהל..

הקהל הטיפוסי בשטח שלנו, בקושי מוסמך כיתה א׳, או ממוקד מטרה בתוכן של הצלחת, ע״ע ״מיטיבי-לסת״.

שילוב עם החושך המלווה את ארוחת הערב בשטח או תשישות הצהריים..
נישאר בשלב זה עם פלסטיק.

מה שאני מתחיל לחשוב עליו אלו כלי סיליקון מתקפלים בסגנון של frontrunner
http://www.frontrunneroutfitters.com/camping-gear/camp-kitchen/front-runner-flatpack-kitchenware-set.html#.U_7Km9kayc0

השמשוני יחיעם
28-08-14, 09:51
ירדתם מדעתכם ?????????????????? (:

אני אוכל מהמחבת וזהו !!!

ד ו ר ו ן
28-08-14, 09:59

אני אוכל מהמחבת וזהו !!!
אמר זה שוויתר על אוהל על הרצפה, ונטש את הציליית רשת לטובת נגללת..

boaz avrahami
28-08-14, 10:05
וגם אז עדיף לדעתי ממחבת של מישהו אחר :-)

asafk
28-08-14, 10:05

אני אוכל מהמחבת וזהו !!!
נשאלת רק השאלה.... מהמחבת של מי..??

השמשוני יחיעם
28-08-14, 10:52
חברים,,,,

אתם ניתפסים לקטנות,,,,(:

דורון !! ניגללת אצלי ????,,,ומעבר מהריצפה לגג אינו מהווה צעד של נטישה (:

erezgur
28-08-14, 11:11
היה שווה להפריד לשרשור נפרד שיעסוק בכלי אוכל לשטח ... עוד רבים יחפשו את השרשור....

ארז גור

רכס חיים
28-08-14, 21:58
רק כדי שיהיה מה לעשות עם הצלחות - במסע של השבוע הבא אעשה פויקה עם ברווז מה זה שמן שכבר משתזף בפריזר - במקום עם תרנגולת.

התוצאות תהיינה כאן.

ייעוץ לגבי הביצוע - יתקבל כאן באהדה.

KOOKE
30-08-14, 09:33
לרגע חשבתי שאני באתר של עקרות בית משועממות עד ששימשוני החזיר את השירשור לפרופורציות הנכונות...

אני יכול להעיד שהוא אכן עומד במילתו וזכור לי שהוא אכל כבדים מוקפצים ביין ישירות מהמחבת שלי.... הוא כמובן ״שילם״ על כך בזה שהוא עזר לי להשיב לחישוק גלגל שנפרק ממנו.

מוני אורבך
30-08-14, 12:29
ככול שמתבגרים (מזקינים) האיכות והסטייל נעשים יותר חשובים.
וחלק מזה הוא לאכול בצורה נורמלית, בצלחות זכוכית.
הקורנינג דקות וקלות כמו הפלסטיק (ואולי פחות) ועם זאת קל מאוד לנקות אותם והם לא נשרטות בקלות.
שלא לדבר על עמידות בחום ועמידות לשבירות.
פעם מאוד הערכתי את השימשוני, סוג של דמות לחיקוי.
מאז שערק לדיפנדר, התנפצה האגדה, והיום כבר אי אפשר לדעת מה אמיתי ומה לא.
אני בטוח שהוא משתמש במזלגות כסף ובצלחות peek snow.
אדם שנוסע בדיפנדר מסוגל לכול דבר...

boaz avrahami
30-08-14, 12:38
כן והוא בטח גם שותה תה בחמש ומחזיק את הספל עם אצבע זקורה

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

ד ו ר ו ן
30-08-14, 13:36
כן והוא בטח גם שותה תה בחמש ומחזיק את הספל עם אצבע זקורה
JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
ספל טיטניום כמובן.

asafk
30-08-14, 14:08
דופן כפולה. של snow peak

אסף.

רכס חיים
30-08-14, 17:15
אז באותה הזדמנות אני עובר לספלים של קורנינג - עם אזניים..... וכדי לוודא שהם יחזיקו מעמד בטילטולי הדרך,אני מתכנן קופסא מיוחדת עם חריצים מתאימים לאוזניים כך שהספל לא יוכל לזוז ויישאר רתום למקומו. אז טעם הקפה בוודאי ישתנה.

צילומים בהמשך.

איל מ
30-08-14, 17:28
אם אתה מסוגל להתגבר על טעם וריח לואי של חנ"מ, ואינך חושש מהרעלה, תגלה שברוס של רימוני רסס מס 26 מתאים בדיוק לסט של כוסות תה מחרסינה. וזה כולל כמובן את המקום לידית/מנוף.
;-)
נ.ב.
אפשר גם לעשות חצי חצי (רימונים/כוסות) ואז אתה יכול לחסל את הבחור שמנסה לגנוב לך את הג'יפ בזמן שאתה עסוק בתה ורקיקים.

ד ו ר ו ן
30-08-14, 18:00
אפשר גם לעשות חצי חצי (רימונים/כוסות) ואז אתה יכול לחסל את הבחור שמנסה לגנוב לך את הג'יפ בזמן שאתה עסוק בתה ורקיקים.
תעשה חיפוש על עלילות חיים והמיקרו-עוזי..

רכס חיים
30-08-14, 18:49
דורון - הוא מזמן לא מיקרו............

boaz avrahami
30-08-14, 18:55
הסטים של קורל מגיעים עם ספלי חרס פשוטים.
לא זוכר למען האמת שראיתי ספלים של קורנינג

נמרוד
30-08-14, 22:27
תעשה חיפוש על עלילות חיים והמיקרו-עוזי..

מה שלא יהיה... אם אתם רואים מרחוק לנדקרוזר סדרה שבעים לבן בודד בלב המדבר... תתרחקו. במקרה הטוב תתקלו ברכס עם העוזי. במקרה הרע, P לא צריך נשק כדי להפוך מישהו לחידה ארכאולוגית בלי פתרון :)

boaz avrahami
30-08-14, 23:12
הרסת במחי קולמוס נסיונות הסוואה של שנים

רכס חיים
31-08-14, 03:23
נמרוד - הוא כבר לא לבן ארבע שנים. מזמן לא נפגשנו.

לא ראיתי קורנינג/קורל ללא אזניים. יש כאלו ? הם יותר נכונים לשטח.

Redoren
31-08-14, 09:21
לא יודע אם זה זול או יקר, או אם זה קורנינג תוצרת ארה"ב או תוצרת קואיה,
אבל נתקלתי בזה היום וחשבתי שיעניין אתכם.

לי בכל אופן, מספיקות צלחות פלסטיק מהמקסטוק בינתיים...

http://www.baligam.co.il/shop/sales/2166?baligam_feature=shop_home_sale

-->