PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסבת אופניים רגילים לחשמליים

דרור ברלי
12-08-14, 17:12
ככל הנראה הפתרון הכי טוב להתניידות בעיר ובסביבותיה בלי להזיע - ובזול, יחסית.

לא בא לי להשקיע אלפים רבים בזוג חדש.
מצד שני כל הצעצועים המשומשים הסיניים המתפרקים למיניהם - לא מוצאים חן בעיני בלשון המעטה.

יש לי זוג אופני הרים ישן אבל במצב טוב למדי. עלה לי הרעיון להסב אותם.
ידיים טובות יש, הבנה בחשמל לא כל כך...

חשוב לדעת - סחבק מגודל וכבד (1.90 מ' על 100 ק"ג) ומנסיון, הצעצועים החשמליים ה"חוקיים" (בהספק 250 ואט) לא בדיוק סוחבים אותו.
כדי לנוע במהירות ובבטיחות סבירה (כדי לא להפוך למטרה סטטית בכביש), גם בעליות, אני כנראה צריך הספק כפול מזה. לפחות.

למישהו יש נסיון בדברים כאלה ומושג מה באמת צריך להסבה כזו (גלגל עם מנוע טבורי כלשהו, סוללה, מטען, בקר מהירות, סוג של מצערת ומה עוד?) איפה, ובעיקר כמה?....

GodsFather
12-08-14, 18:06
אהלן אהלן,

יש אתר משובח בנושא -

http://endless-sphere.com/forums/viewforum.php?f=21

הבעיה העיקרית היא מגבלת המהירות/הספק בארץ ולכן להביא לארץ קיטים מחייב שיעמדו בתקינה.

אם אתה מביא במזוודה, אתה יכול להביא מנועים הרבה יותר חזקים אבל לוקח סיכון במקרה ויתפסו אותך.

יש אופציה של מנוע בגלגל אחורי/קדמי ומנוע בגלגל"ש - התובנות הן שבגלג"ש יותר תפוקה מאשר בגלגלים עצמם אבל תעמיק לקרוא ותבין בעצמך מה מתאים לך.

בכל מקרה, משם תמשיך להמלצות על היכן לרכוש - קיטים מלאים, קיטים חלקיים וכד'.

תהנה וסע בזהירות.

itayhi
12-08-14, 18:59
אני מתנייד על חשמליים "סיניים מתפרקים שקר כלשהו" 250W 36V כבר אוטוטו שנתיים.
נוסע המון עם הילדה, ולאחרונה עם שתיהן, כל אחת בכסא שלה כך שהמשקל הכולל של שלושתנו+כסאות
עובר את ה100 ק"ג. מה אני אגיד לך, סוחב. בעליות צריך עזרה בפידול אבל במישורים נוסע יופיופי!

האופניים בשימוש כמעט יומיומי. מעבר למתיחת ברקסים וקצת שימונים לא תיקנתי כלום.
אחרי הפאנצ'ר הראשון שמתי אנטיפאנצ'ר + ג'יפה ומאז שקט בגזרה הזאת.

כל זה טוב ונכון ויפה לעד 25 קמ"ש. רוצה יותר מזה? א. קח בחשבון שזה כבר באזור הלא חוקי. בינתיים
לא עושים עם זה כלום אבל לך תדע מתי יתחילו לאכוף..

מה שצריך זה בדיוק מה שכתבת. למיטב ידיעתי אין מה לדעת בחשמל, הכל BOLT ON.
אל תגע במערכות של 24V. רק 36V. יותר טוב 48V אבל הן פחות בשימוש בארץ.
בגודל ובמשקל שלך הייתי ממליץ על אופניים בגודל פול סייז ולא מתקפלים.

אם תרצה אתן לך טלפון של יבואן שהוא חבר שלי ומביא לארץ אופניים וגם קיטים. לדעתי לא תמצא אצלו מנועים של יותר מ250W

איתי

GodsFather
12-08-14, 19:04
איתי, הוא רוצה קיט הסבה לאופניים קיימים וזה אחלה. בארץ לא שווה לרכוש אלא אם יש קשרים. המחירים מופקעים.

להביא מחול בוודאות עוצר לביקורת במכס כי יש דגש על מניעת הברחות בנושא.

לכן או במזוודה או להשאר עם ההספק המותר ולקחת בחשבון עלויות נלוות.

זה לא מסובך לאדם כמו דרור

itayhi
12-08-14, 20:15
יש גם בארץ קיטים שאינם עומדים בתקן (אני לא מדבר כרגע על מחיר)
יש גם אופניים בנויים עם קיטים שאינם עומדים בתקן ואם מחפשים טוב אפשר למצוא מציאות.
חבר שלי קנה לפני פחות משנה אופני הרים מוסבות עם הספק גבוה יחסית במחיר של חצי
מעלות אופניים חדשים סטנדרטיים.
הכל קיים בשוק. חדש/ישן/חוקי/אפור. השאלה מה מחפשים ואת זה דרור צריך להגדיר.
אני באמת מאמין שבאזור גוש דן רבתי אין צורך במשהו שאינו חוקי ו-250W עושים את העבודה נהדר.
ברור שאם יש דרך להעביר קיט במזוודה זה יצא הכי זול. כמו כל דבר בחיים.

איתי

דרור ברלי
12-08-14, 20:18
אני לא מתכוון לנסוע בדבר כזה על מדרכות אלא על הכביש.
ועל הכביש, 25 קמ"ש זו משאלת מוות. מטרה סטאטית לעגלוני המשפחתומטיות-ליסינג שעסוקים באס.אם.אסים, לנהגי אוטובוסים ולקטנוענים ממהרים.

אני צריך 35-40 קמ"ש לפחות, אבל חשובה לי יותר האצה מהירה יחסית בדרך לשם ויכולת לשמור על מהירות סבירה בלי לפדל גם בעליות סבירות. ממש אין לי שום כוונה לפדל ולהזיע בתוך המרק הסמיך והמצחין הזה שנקרא "אויר" בתל אביב.

משטרה? לא מודאג. אין באמת אכיפה על הדברים האלה.

טווח - 20-30 ק"מ כמו ברוב האופניים החשמליים הרגילים בהחלט מספיק לי.

itayhi
12-08-14, 20:22
40 קמ"ש זה מנועי 500W וצפונה
עם מנוע כזה, סוללה סטנדרטית ותאוצה מהירה בכל רמזור אתה יכול לשכוח מ20 ק"מ לדעתי.
סוללה לא סטנדרטית זה משקל. הרבה משקל...

יצא לך לנסוע ולבדוק מעבר לסיבוב קטן על המדרכה ליד העבודה?
קח מחבר אופניים ליום יומיים (אני בשמחה אשאיל את שלי אם תרצה להגיע להוד השרון לצורך הענין)
תבדוק, תתנסה ותחזור עם תובנות.

איתי

דרור ברלי
12-08-14, 20:26
היו לי אופניים סיניים רגילים וחוקיים לחצי יום בת"א.
מה אני אגיד? דרעק אמיתי. איטי, צובר מהירות ל-א-ט, מצאתי את עצמי עוזר בפידול - ומזיע - בכל עליה קלה...

לפני שבועיים הייתי בזולדן, אוסטריה, בהשקה של ב.מ.וו סדרה 2 אקטיב-טורר. אחר יהנהיגות לקחתי שם לטיול של כמה שעות אופניים חשמליים - של ב.מ.וו - לא פחות.
על פניו, מוצר מדליק. גלגלי 26, 2 בלמי דיסק טובים, עיצוב מגניב, שילדה נהדרת, גימור-על, נוחות והכל, מנוע של BOSCH ולא משהו סיני - אבל מה? 250W זה חלש. צריך לעזור הרבה בפידול - אני הצלחתי לראות 32 קמ"ש גג בירידה ארוכה שבכיוון ההפוך - בעלייה - האופניים בכלל לא הצליחו להתגבר עליה אז פידלתי והזעתי כמו חמור כשבחוץ היו 12 מעלות בערך.
כמוצר ממותג, בטח זה גם עולה תועפות. לא לעניין.

90169

lizard
12-08-14, 21:26
אתה צריך קטנוע לא אופניים.
לחמישים סמ"ק צריך רק מבחן שליטה.

דרור ברלי
12-08-14, 21:35
יש רשיון. לא רוצה קטנוע.
לא רוצה רישוי וביטוח וטיפולים ומוסכים ודלק ושוטרים וזיוני מוח.

השקעה חד פעמית באופניים וזהו.

itayhi
12-08-14, 21:40
מבחן שליטה ו3500 שקל ביטוח לשנה...

דרור, ההגדרה של מנוע לאופניים היא "מנוע עזר חשמלי". אף אחד לא חושב ששליש כ"ס יעיף אותך ל40 קמ"ש
ב7 שניות.

איתי

GodsFather
12-08-14, 23:17
דרור, שני דברים -

1. בלינק ששלחתי לך יש בדיוק את מה שאתה צריך. ומה שבה"פ זה אשכרה הקיט המושלם לצרכים שהצגת, רק צריך לראות שמתאים למבנה השלדה של האופניים שלך, אם לא, נמצא לך אחד מתאים, לא בעיה.

2. בת"א ובקרוב גם בשאר הארץ, מתכוונים להחיל תקנות שייאכפו על ידי הפקחים(!!!) בהקשר של רישוי אופניים - סימן זיהוי, דרכים מותרות לנסיעה ועוד.

ואתה יודע שבת"א לא מתעסקים עם הפקחים...

צריך לקחת את זה בפרופורציה, זה הכל.

oferziv1
12-08-14, 23:40
אהלן דרור,

לאחר 3 שנים עם ה"זבל הסיני" הזה שלקח אותי כל יום ללימודים\עבודה, חייב לומר שאני מצליח להבין את הדרישה שלך.
היום אני לפני החלפה שלהם (בקושי סוחבות והסוללה התעייפה לחלוטין, איטיות נורא)

מתלבט קשות אם להחליף לאופני פול סייז ( rolly tech) או לחילופין לבאגי בייק, שני הדגמים האלה נחשבים עדיין חוקיים אך עם מומנט מנוע קצת יותר מאשר כל השאר.
(הבחירה הזאת היא לאחר ביצוע דוקטורט נרחב בתחום)
תמיד אפשר לקנות זוג סביר במחיר 3500 שח ולסגור את הפינה, אבל אחרי 3 שנים אני מרגיש שאני חייב קצת יותר מהירות.

אופציה נוספת, מצאתי בחור (דרך יד 2) שמוכר אופניים עם מנוע 1000 וסוללה 48 במחיר של 6800, כמו כן הוא אמר לי שאני גם יכול להביא לו אופניים והמחיר יהיה טיפה יותר נמוך.

אני עדיין מתלבט, לפני 3 שנים היינו בודדים שרכבו על הכלי זה, היום זה נהייה יותר נפוץ מרכבים על הכביש, וההרגשה היא שיתחילו לאכוף את זה, ולא בא לי להשקיע את הסכום הזה ובסוף אני הוא זה שיפלו עליו ויחרימו לו את האופניים.

GodsFather
12-08-14, 23:54
מניח שאם לא נעשה שטויות, נבלוט פחות.

מה שצריך להבין זה שלשים הרבה כוח על שלדה וגלגלים ובלמים ששווים לתחת, זו הזמנה למוות או יותר גרוע מזה - בית לוינשטיין.
וכמובן לקחת בחשבון את כל עניין שיכוך הזעזועים והעמידה בפני מהמורות בכבישים.

אז גם כשרוכבים וגם כשמתקינים, צריך לוודא ממש כמו בג'יפ או אופנוע, שכל המערכות תומכות בזה.

בפורום שפרסמתי פה בלינק למעלה יש יצירות מופת מדהימות, אנשים מגיעים שם ל80-90 קמ"ש בלי בעיה בכלל. אני לא רואה את עצמי על אופניים סטנדרטיים/יות מגיע לכאלה מהירויות. גם 50 קמ"ש זה שגעון כי הם פשוט לא בנויים לזה.
על מומנט בשביל זינוק וסחיבה בעליה עוד אפשר להבין, אבל המהירויות זה כבר אספקט אחר לגמרי.

אם הולכים לשטח נטו, ניחא, פחות מסוכן. אבל בעיר... לא יודע.

דרור ברלי
13-08-14, 00:09
אני ממש לא רוצה אופניים שטסים 90 קמ"ש, כי זה טירוף.
אבל אני כן רוצה המון מומנט.
קודם כל כי זה מה שנדרש כדי להזיז אותי מהמקום מהר וחזק ביציאה מהרמזור ולפתוח פער, לפחות זמני, על התנועה שעוד כמה שניות תבלע אותי ותנסה לדרוס/למעוך/לרצוח אותי.

אני רוצה יכולת סחיבה בעליות. וזה חשוב - הכל בלי לפדל. ממש לא בא לי לפדל בכלל!

אחר כך אני רוצה מהירות נסיעה סבירה.
לדעתי מהיות מירבית של 35-40 קמ"ש זה סביר ולהבנתי בד"כ יש גם אפשרות לקבוע מראש את המהירות המירבית הרצויה. בהרבה סוגי אופניים חשמליים יש בורר שמאפשר לבחור בין נסיעה חסכונית, רגילה או כוח מלא.

בכל מקרה, השילדה והמכלולים של אופני הרים מיצרן מוכר עם גלגלי 26' הם בוודאות איכותיים ובטיחותיים יותר משל כל אופניים מתקפלים סיניים עם גלגלי 20' ובסיס גלגלים קצרצר שמורשים לסחוב מנוע 250W חלשלוש ולנסוע 25 קמ"ש ביום טוב עם ירידה ורוח גבית.

ובסופו של דבר - הכל עניין של אחריות ושליטה עצמית.

Tomer Gal
13-08-14, 04:41
מכיר blitz ? יש להם קטנועים חשמליים מקבילים ל250 ול125 סמק.
ביטוח וטסט כמו של 50 סמק. אין שמנים. אין טיפולים למעט ברקסים ומדי פעם לבוא לביקורת סוללה. יושבים בתל אביב ממליץ לך לקחת נסיעת מבחן.
בליץ סי או איי אל או חפש בגוגל

GodsFather
13-08-14, 09:24
גם פה אני ממליץ - גלגל גדול יותר.

26 יוצאים מהאופנה. 27.5-29 זה הדבר החם ולא בכדי.

לא כל אופניים מסוגלים לכך, אבל אם אפשר לעלות, זה עדיף, לא רק מבחינת המוטו הידוע של גלגל גדול עובר מכשול אלא גם כי לאט לאט את ה26" יהיה יותר קשה להשיג.

פרה פרה, אבל שיהיה שם במאחורה של הראש.

דרור ברלי
13-08-14, 09:48
האופניים הנוכחיים עם 26 וגלגל גדול יותר לא ייכנס שם.

אני לא נגד גלגלים גדולים יותר, אבל עדיין 95% מהאופניים מתגלגלים על 26. איזה חלקים כבר צריך? צמיגים ופנימיות פעם ביובל?

GodsFather
13-08-14, 09:54
צמיגים, פנימיות, ג'נטים.

אתה משנה את ההתייחסות שלך לכלי הזה ואת הייעוד שלו. הרבה יותר רכיבות, הרבה יותר עומס, הרבה יותר מהר.

לא מנסה להפחיד אותך, פשוט קח את זה בחשבון.

אפשר יהיה להעביר את המערכת לאופניים הבאים לכשתרצה לשדרג.

דרור ברלי
13-08-14, 09:55
לא רואה צורך לטרוח בעניין הזה - פשוט השילדה כנראה לא מתאימה לגלגל גדול יותר.

asypeer
13-08-14, 14:27
לא זול אבל נראה מגניב (בדיוק ראיתי את זה בגלובס..)
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000963082

דרור ברלי
13-08-14, 14:46
ואיך המוצר הזה, שנראה מגניב ומציע מנועי 350W ו-500W מתגבר על בעיית החוקיות שמגבילה ל-250W בלבד?

asypeer
13-08-14, 14:47
הוא נכנס במזוודה ולא שואל שאלות קיטבג ;)

דרור ברלי
13-08-14, 14:48
העיקר שמציגים אותו כמו משהו שאתה יכול להזמין ברשת כאן בארץ...

GodsFather
15-11-14, 00:05
עברו שלושה חודשים ויומיים - דרור אתה מוזמן לסיבוב.

45 קמ"ש מדוד GPS ויש עוד הילוך ספייר וזה לפני שאני מחליף קסטה למשהו יותר מהיר/גמיש.

מומנט נהדר לזינוקים בעליות כולל מהמקום.

דיווש כייפי במידה ונמאס לך להחזיק את האגודל על המצערת של ה"גז", עדיין מגיעים למהירות גבוהה בלי שום מאמץ.

סיכומו של הפרויקט כלכלית הוא שזה משתלם יותר מהאופנוע שהיה לי לצרכים הספציפיים שלי - עירוני, לקחת ת'ילד מ/לגן, קניות בשכונה וכד'.

הצעד הבא, וזה יקח עוד כמה חודשים טובים אם לא שנה - להעביר את כל האלמנט לאופני שטח מקצועיות שיכוך מלא 29". כי כרגע הוא מותקן על אופני 26" לא מתוחכמות במיוחד עם זנב קשיח, לא משהו שהייתי לוקח לשטח במצב הנוכחי.

שבת שלום

4x1om-Israel
15-11-14, 09:21
הי דרור
חפש ב EBAY או בגוגל bicycle conversion kit
לדוגמה
http://www.ebay.com/itm/26-48V-1000W-Rear-Wheel-Electric-Bicycle-Motor-Conversion-Kit-E-Bike-DIY-/201130784686

http://czlipeng.en.made-in-china.com/product/iecmpbIyhNUn/China-48V-500W-Hub-Motor-Kit-for-DIY-Motorized-Bicycle-Eletric-Moped-LiFePO4-Conversion-Kit.html

GodsFather
15-11-14, 10:26
השאלה מי היצרן ומה המוניטין של הקיטים הללו. אלה מבוססי מנוע אחורי, זה קצת חלש ממרכזי. וכמובן שהמחיר לא כולל סוללה ושם המכה האמיתית.

shmil
15-11-14, 13:22
ואיפה התמונות, אמיר?

ד ו ר ו ן
15-11-14, 14:35
26 יוצאים מהאופנה. 27.5-29 זה הדבר החם ולא בכדי. ש.
אני רוכב על אופני הרים מתחילת שנות ה-90, עוד לפני שקראו להם אופני הרים, שיא התחכום היה 12 הילוכים.. והסבנו שלדות כביש לצמיגי 2.1 שהיו שיא הרוחב שהיה.

את הגלגש השלישי מקדימה ייצרנו לבד, קדחנו עם מקדחת עמוד וחיברנו עם ברגים.. הרבה לפני שמכרו אופניים כאלו.
די מהר אמרו על זה ש-26 ״עומד להתחלף״, והנה עברו מעל20 שנה וזה לא קרה.

הדבר הכי טוב שקורה עם האופנה הנוכחית הוא שמחירי חלקים ל-26 ירדו לרצפה.

לא הייתי ממהר להספיד את ה-26 (אני לא מסוגל לבצע עם 29 מה שצעירים ממני עושים עם 26.

ועל אותו משקל של הגדלת מציגים ברכבי שטח,
אם כבר עושים שינוי. אז בגדול.
ההבדל בין 26 ל-27.5 בהתנהגות מורגש לדעתי בעיקר מהצורך להצדיק את ההוצאה הגדולה.

דרור ברלי
15-11-14, 20:45
אני אשמח לסיבוב. לא השבוע כי אהיה בחו"ל משני עד חמישי, אבל שבוע הבא בכיף.
ואני חזור ומזכיר - אני לא מתכוון לנסוע עם זה בשטח. קומיוטר עירוני נטו.
האופניים - דיימונד בק סורנטו, בולם זעזועים קדמי לא מזוהה וכנראה לא מהמשובחים ביותר (הוא עובד, אבל לא מדהים), זנב קשיח, 21 הילוכים, גלגלי 26, נכון להיום עם הצמיג ה"צר", ברוחב 1.9 או 1.75 (?... כי הוא קטן וצר יותר, עם פחות התנגדות גילגול ולכן מקל על הדיווש בכביש) וגם אין מקום בשילדה לגלגל גדול יותר מ-26. אני מודע לגבוליות של מערכת הבלמים הסטנדרטית (רגילים, משיכה מרכזית) ולכן לא שואף למהירות של יותר מ-40-45 קמ"ש. זינוק מהיר מהמקום ו"סחיבה" בעליות חשובים לי יותר.

GodsFather
15-11-14, 23:22
הגלגלש הקדמי מת במקרה של מנוע מרכזי.

אני עם בלמים מקוריים וזה מצוין. הכל תלוי נהג. כמובן שדיסק זה אחלה אבל לא מצאתי שום בעיה לבלום מאד מהר ברכיבה שלי גם במהירות מקסימלית.

בלימת זעזועים קריטית ליציבות ועוד בכבישי ארצנו הארורים. אני כנראה אוסיף בולם למושב בקרוב מאד ואשפץ את המזלג. אם מישהו מכיר בולם מושב מומלץ במחיר שפוי אני אשמח ללינק רכישה.

שמיל, לשאלתך במייל.

-->