PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילדה שמתאימה לקארטינג

orim553
17-08-14, 21:19
שלום.
יש לי מנוע של מכסחת דשא 6.5 כוח סוס, ואני רציתי לדעת אם מישהו כאן יודע מאיפה אני יכול לקנות שלדה או ספרים שמדריכים איך לבנות אחת

תודה מראש

נמרוד
17-08-14, 22:32
יש ספר קלאסי בעניין - Build your own off-road buggy

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40%7CR40&_sacat=0&_nkw=build+your+own+off+road+buggy&_sop=15

lizard
17-08-14, 22:35
יש 2 בעיות עיקריות עם מנוע מכסחת דשא סטנדרטית.
1. הציר יציאה הוא תחתון, מתחת למנוע ולא בצד כמו שרצוי שיהיה. זה אומר שצריך לקנות או לבנות מערכת שתגרום למנוע להעביר את הכוח הצידה ולא מתחת.
2. בדר"כ אין שום מנגנון של מצמד למכסחות האלה, מה שאומר שבשניה שהמנוע פועל, הקרטינג מתחיל לנסוע.
מה שעושים במקרה כזה הוא לרכוש מצמד צנטריפוגלי או רכיב דומה. צריך כמובן רכיב שמתאים ליישום ולא סתם כל אחד שנופל לך בידים.

בכל מקרה, השלדה זה החלק הכי פשוט והכי קל לבנייה. קודם שיהיו לך כל הרכיבים המכניים ואחרי זה אתה תראה איך זה יתחבר.

טל חסיד
18-08-14, 08:00
חפש מנוע של קטנוע או קטנוע שלם ויש לך את כל החלקים, ממיכל דלק צמת חשמל וכו. כמו שכתבו לך מנוע של מכסחת לא מתאים.

טל

orim553
19-08-14, 23:59
חפש מנוע של קטנוע או קטנוע שלם ויש לך את כל החלקים, ממיכל דלק צמת חשמל וכו. כמו שכתבו לך מנוע של מכסחת לא מתאים.

טל

אני מביא מנוע של אופנוע או של חרמש

יש 2 בעיות עיקריות עם מנוע מכסחת דשא סטנדרטית.
1. הציר יציאה הוא תחתון, מתחת למנוע ולא בצד כמו שרצוי שיהיה. זה אומר שצריך לקנות או לבנות מערכת שתגרום למנוע להעביר את הכוח הצידה ולא מתחת.
2. בדר"כ אין שום מנגנון של מצמד למכסחות האלה, מה שאומר שבשניה שהמנוע פועל, הקרטינג מתחיל לנסוע.
מה שעושים במקרה כזה הוא לרכוש מצמד צנטריפוגלי או רכיב דומה. צריך כמובן רכיב שמתאים ליישום ולא סתם כל אחד שנופל לך בידים.

בכל מקרה, השלדה זה החלק הכי פשוט והכי קל לבנייה. קודם שיהיו לך כל הרכיבים המכניים ואחרי זה אתה תראה איך זה יתחבר.

כרגע אני רוצה לדעת אם יש לי איך להביא שילדה, יש מצב שאתה יודע מאיפה לקנות או איך להכין?

lizard
20-08-14, 04:16
כן אני יודע. השאלה היא כמה א.ה מוכן לשלם.

טל חסיד
20-08-14, 12:24
קצת בלבלתי אותך בתשובה שלי, עדיף קטנוע שלם לא רק מנוע מכוון שכל חלק שצריך להתאים למנוע שתרכוש בניפרד יהיה יקר ולפעמים קשה להסגה, אני מתכוון לצמת החשמל cdi מתגים תאורה וסת טעינה ומיכל דלק ידית גז מערכת בלימה גלגלים ועוד כל מיני דברים. לא פשוט פעם ראשונה אבל כדאי להצתייד לפני בכל החלקים, את השלדה בונים לבד, כך בחשבון שיש צורך לחרוט כל מיני חלקים. עלות משעורת לפני עבודה כל החלקים 4000שח עבודה כ3000 שח זה בערך העלות של מה שאני יצרתי לפני כמה שנים

בהצלחה טל

טל חסיד
20-08-14, 12:36
קצת בלבלתי אותך בתשובה שלי, עדיף קטנוע שלם לא רק מנוע מכוון שכל חלק שצריך להתאים למנוע שתרכוש בניפרד יהיה יקר ולפעמים קשה להסגה, אני מתכוון לצמת החשמל cdi מתגים תאורה וסת טעינה ומיכל דלק ידית גז מערכת בלימה גלגלים ועוד כל מיני דברים. לא פשוט פעם ראשונה אבל כדאי להצתייד לפני בכל החלקים, את השלדה בונים לבד, כך בחשבון שיש צורך לחרוט כל מיני חלקים. עלות משעורת לפני עבודה כל החלקים 4000שח עבודה כ3000 שח זה בערך העלות של מה שאני יצרתי לפני כמה שנים

בהצלחה טל

orim553
20-08-14, 12:47

בהצלחה טל

אבא שלי עובד במוסך הוא מכיר מלא אנשים שיביאו לי חלקים כאלו,מה שיהיה חסר אני יקנה, השאלה זה אם שווה לקנות שילדה או לבנות אחת?
אני חושב שאני יבנה כי מצאתי מישהו שמראה ממש טוב איך לעשות את זה, ולסבא שלי יש את כל מה שצריך.

כן אני יודע. השאלה היא כמה א.ה מוכן לשלם.

אני מוכן להשקיע עד 5000 בערך

lizard
20-08-14, 12:52
5000 בשלדה או בכל הבאגי?

טל חסיד
20-08-14, 13:09
מבלי לזלזל באביך מכונאות אפנועים ורכב זה שני דברים שונים אבל אין ספק שזה יעזור שלדה עצמה בלבד זה החלק הקל חלקי היגוי זה מתחיל להיות מורכב.
עוד פעם הכי משתלם ופשוט זה קטנוע שלם אפשרי מתאונה או מושבת.
טל

orim553
20-08-14, 14:15
מבלי לזלזל באביך מכונאות אפנועים ורכב זה שני דברים שונים אבל אין ספק שזה יעזור שלדה עצמה בלבד זה החלק הקל חלקי היגוי זה מתחיל להיות מורכב.
עוד פעם הכי משתלם ופשוט זה קטנוע שלם אפשרי מתאונה או מושבת.
טל

חח אחי אבא שלי עובד במכונאות ומסחר בירושלים,
יש לו חברים בכל המוסכים בירושלים אז בזה אין מה לדאוג
אני יחפש משהו כזה אבל הוא מתאים גם לשילדה? לא נראה לי

5000 בשלדה או בכל הבאגי?

הכל

lizard
20-08-14, 14:23
אפשר אם אתה מקבל חלקים בחינם. תצחיל בלחפש ציר אחורי. מעבר למנוע זה מה שיקר. יש לך תמונה של השלדה שאתה רוצה?

orim553
20-08-14, 18:37
אפשר אם אתה מקבל חלקים בחינם. תצחיל בלחפש ציר אחורי. מעבר למנוע זה מה שיקר. יש לך תמונה של השלדה שאתה רוצה?

לא,
יש מצב אתה מביא לי?

lizard
20-08-14, 19:45
90329

כזו שלדה לא בעיה לבנות. יש ספר שנקרא BUILD YOUR OWN OFF-ROAD BUGGY של רון צ'מפיון. רצוי שתקנה אותו. מסביר שם הכול.
http://www.amazon.ca/Build-Your-Off-Road-Buggy-little/dp/1859606423

orim553
20-08-14, 22:49
90329

כזו שלדה לא בעיה לבנות. יש ספר שנקרא BUILD YOUR OWN OFF-ROAD BUGGY של רון צ'מפיון. רצוי שתקנה אותו. מסביר שם הכול.
http://www.amazon.ca/Build-Your-Off-Road-Buggy-little/dp/1859606423

ראיתי מדריך למשהו כזה ואני קונה את הספר עכשיו.
יש מתכת שאתה ממליץ לי להשתמש בה? שהיא חזקה וזולה?
או לקחת ברזל רגיל, לחתוך ולרתך?

lizard
20-08-14, 22:51
את הבסיס, כלומר את השתי מוטות הארוכים בתחתית השלדה, ואת הקשת תבנה מסקדיואל 40 בקוטר 33ממ. את השאר מצינור 2ממ בקוטר 33ממ. בעיקרון רשום לך בספר איזה צינור להשתמש. אתה יכול גם מרובע.
על שלדה כזו כולל צבע בתנור אני לוקח בסביבות האלף חמש מאות שקל. באגי מורכבת קומפלט עם חלקים שלך בסביבות האלפיים חמש מאות שקל.
יש לי אחת דומה בבית אם אתה רוצה לבוא לראות.

orim553
20-08-14, 23:35
את הבסיס, כלומר את השתי מוטות הארוכים בתחתית השלדה, ואת הקשת תבנה מסקדיואל 40 בקוטר 33ממ. את השאר מצינור 2ממ בקוטר 33ממ. בעיקרון רשום לך בספר איזה צינור להשתמש. אתה יכול גם מרובע.
על שלדה כזו כולל צבע בתנור אני לוקח בסביבות האלף חמש מאות שקל. באגי מורכבת קומפלט עם חלקים שלך בסביבות האלפיים חמש מאות שקל.

אני רוצה יותר קארט מאשר באגי
לתחרויות קארט וכל זה, שזה די דומה למה שהבאתה לי,
יש מצב שאתה מצלם לי את שלך ואת התוכניות בנייה?

lizard
20-08-14, 23:38
הבאגי שלי נראית אותו דבר. לתחרות קראט אתה צריך משהו אחר לחלוטין. אתה לא יכול לבנות לבד. אתה קונה מוכן. אחרת לא תוכל להתחרות. זה גם למסלול כביש בלבד.

orim553
20-08-14, 23:40

משהו כזה
http://www.kartbuilding.net/Freeplans/chassis.htm

http://www.kartbuilding.net/racingkart/Old_Racing_Kart/racingkart.htm

- - - Updated - - -

הבאגי שלי נראית אותו דבר. לתחרות קראט אתה צריך משהו אחר לחלוטין. אתה לא יכול לבנות לבד. אתה קונה מוכן. אחרת לא תוכל להתחרות. זה גם למסלול כביש בלבד.

איזה באסה
יש מצב שאתה יודע מאיפה אפשר לקנות בזול יחסית?
אפילו קיט

lizard
20-08-14, 23:42
לא. יש חברה שמתחרים בקראט. חפש את עמותת הקרטינג הישראלית או משהו כזה.

orim553
21-08-14, 00:00
לא. יש חברה שמתחרים בקראט. חפש את עמותת הקרטינג הישראלית או משהו כזה.

אם הקראט הזה אפשר להתחרות?
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t31.0-8/s960x960/10515176_10202135595743980_7066568150290 161902_o.jpg

lizard
21-08-14, 07:17
אני לא יודע. תראה בתחרויות קרטינג יש כללים ברורים. אם אני זוכר נכון אתה צריך שלדה של יצרן בתחום. מנוע ספציפי, גלגלים בקוטר ספציפי וכדומה.

'Abu 'D
30-12-14, 12:14
אם אתה רוצה ציר אחורי קומפלט כולל הכל חרוט כבר מתאים לקארטינג של רון צמפיון אז יש לי למכירה

-->