PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיוונון בולמים בשביל נוחות

gmb
31-07-05, 16:11
שלום לכולם
ברכב יש בולמי רנצ'ו 9000 (5 מצבים)
איך אתם מכוונים את הרכב שלכם (למי שיש בולמים כאלה?) לכביש/שטח...
אני ניסיתי מספר ווריאציות ולא הצלחתי להגיע לנוחות סבירה (כן, אני כבר יודע שסופה לא אמורה להיות נוחה... אבל בשטח כבר נהרסו לי חצי מהחוליות בגב :) )
ניסיתי בכביש לכוונן על מצב 3, אבל הרכב מאוד נוקשה... ניסיתי 2 והוא נהיה רך מדי ומתנדנד הרבה...
לשטח מומלץ לרכך את הבולם ל-0? האם כאשר לאחר נסיעה קצרה כשהבולם מתחמם אזי צריך להעלות את הבולם ל-1 או 2 או שמא ההפך? להתחיל ב-1 או 2 וכשמתחמם להוריד את הקשיחות של הבולם? לא כל כך הבנתי איך הכיוונון צריך להיות...

רמי

נמרוד
01-08-05, 15:51
אתה כרגיל מסתבך שלא לצורך.

שים את כל הבולמים על אחד - הכי רך - וסע יום שלם.

שים את כל הבולמים על שלוש. סע יום שלם.

שים את כל הבולמים על 5 - הכי קשה - וסע יום שלם.

אחרי שלושה ימים, יהיו לך מסקנות. תאמין לי, שהן טובות ונכונות בדיוק כמו של כל אחד אחר. מה שהיה הכי נוח מבחינתך - תשאיר את הבולמים על המצב הזה, וסע לשלום. אם אתה סופר-פדנט, תנסה שילובים של כיוונים שונים קדימה אחורה. בכל מקרה, תנסה להיות אוביקטיבי, אל תחשוב מה צריך להיות ומה המשמעות התיאורתית של הכוונונים... תקשיב לגב שלך, ולנוסעים אם יש. בכל מקרה הבולמים האלו אינם בולמי מרוץ, אם תתחיל בנסיעות ראלי הם יתחממו ויפסיקו לתפקד, לא משנה איך תכוון אותם.

אפשרות הכוונון נועדה בשביל לכוון, פעם אחת, עבור רכב נתון ונהג נתון, וזהו . לא יודע אם יש לך את המערכת שמכוונת עם לחץ אויר מתוך הקבינה - לדעתי זה גימיק ולא יותר.

barak4*4
01-08-05, 19:25
מלבד מלהסכים עם דבריו של נמרוד ובמיוחד עם זה:

לדעתי זה גימיק ולא יותר.
אוסיף ואומר, שעיקר הנוקשות (ואני מניח שזה מה ששובר לך את הגב) לא קשור כלל לבולמים אלה לקפיצים.
גם אם תשים בולמים במליון $$ כל אחד עדיין לא תגיע לנוחות סבירה עד שלא תעשה טיפול שורש יסודי במערכת המתלים.
לא חייבים לשפוך הרבה $$ על זה.
אני בזמנו התעניינתי במערכת מעניינת מבית היוצר של אודי מזרחי - הרבה יותר זול מכל שאר קומבינות היבוא של המותגים השונים(ואני אומר קומבינות, כי אף אחד מהקיטים האלו לא יוצר עבור סופה, גם לא עבור קצרה סגורה).
תבדוק בכיוון הזה.

ארז
01-08-05, 22:56
ברק, אני ממש לא מסכים איתך, נכון שברכב עם קפיצי עלה יש חשיבות עליונה לקפיץ ,אבל בולם אכותי יתן לך ריסון ונוחות שלא תקבל עם בולם נחות וזול יותר.
יש לי לא מעט נסיון על לא מעט רכב.

tayrie
02-08-05, 02:08
מלבד מלהסכים עם דבריו של נמרוד ובמיוחד עם זה:

לדעתי זה גימיק ולא יותר.
אוסיף ואומר, שעיקר הנוקשות (ואני מניח שזה מה ששובר לך את הגב) לא קשור כלל לבולמים אלה לקפיצים.
גם אם תשים בולמים במליון $$ כל אחד עדיין לא תגיע לנוחות סבירה עד שלא תעשה טיפול שורש יסודי במערכת המתלים.
לא חייבים לשפוך הרבה $$ על זה.
אני בזמנו התעניינתי במערכת מעניינת מבית היוצר של אודי מזרחי - הרבה יותר זול מכל שאר קומבינות היבוא של המותגים השונים(ואני אומר קומבינות, כי אף אחד מהקיטים האלו לא יוצר עבור סופה, גם לא עבור קצרה סגורה).
תבדוק בכיוון הזה.

ברק , מדובר בסופה עם קיט HD של רוביקון , אולי לא הפתרון האופטימלי אבל בהחלט אמור לספק רמת נוחות סבירה .
אני משער שאי הנוחות היא כתוצאה של נהיגה במהירות לא מתאימה לשטח\לרכב.
אולי מצב הבולמים , או פשוט אי יכולת להשוות לסופות אחרות.

:?

haitham_zoa
14-09-05, 14:49
שלום לכולם

יש לי בולמי רנצ'ו 9000 (5 מצבים) ואני לא מרגיש הבדל גדול בין 1 ל 5
מה זאת אומרת ??? אני חושב שהמתלים עדיין במצב טוב !!!!!!!
האם יכול להיות שהקפיצים לא טובים???
על איזה קפיצים אתם ממליצים ועד כמה זה יכול לעלות לי??

barak4*4
14-09-05, 16:15
אני חושב שהמתלים עדיין במצב טוב !!!!!!!
האם יכול להיות שהקפיצים לא טובים???
קצת מושגי יסוד:
יש קפיצים ויש בולמים, ביחד הם מעניקים את החבילה השלמה שנקראת מערכת המתלים.

ואני לא מרגיש הבדל גדול בין 1 ל 5
חסרים פרטים, השליטה היא מתוך הרכב או שאתה יורד ומכוון ביד כל בולם בנפרד?
יתכן והבולמים סיימו את חייהם או שסתם מתגי הכוונון לא עובדים.

על איזה קפיצים אתם ממליצים ועד כמה זה יכול לעלות לי??
יש עשרות דיונים בפורום סופה על קפיצים - תריץ חיפוש בנושא בפורום זה.
בברכה.

haitham_zoa
14-09-05, 17:31
אני שולט על כל בולם לבד
נסעתי על 1 כמה ימים ואחר כך על 5 כבר 3 ימים
אני לא מרגיש הבדל
מה אתה מציע לי לעשות ?

חנן-ג'יפולוג
14-09-05, 17:36
גדולים וחכמים ממני שגולשים כאן בפורום נסעו במשך שבועות בלי בולמים בכלל, בסיקסים, ולא הרגישו הבדל משמעותי. לכן גם מושמעת כאן הטענה שחבל על הכסף בהשקעה בבולמים יקרים לצרכים רגילים.

תוריד אוויר.

haitham_zoa
14-09-05, 17:40
אההה עוד משהו
לפני כמה חודשים נשבר לי חלק מאחד הקפיצים , האם זה סימן שיש פה עניין של התעיפות של הקפיצים?? ואם כן מה מומלץ להרכיב קפיצים אורגינליים של סופה (אני מכיר מישהו מנצרת שפירק כמה גיפים ממכרז של משרד הבטחון) או לקנות קפיצים מקצועיים יותר??

haitham_zoa
14-09-05, 17:44
אני מסכים אתך במאה אחוז אבל אני קניתי את הגיפ עם הבולמים
ובתקופה האחרונה אני מרגיש כאילו שאני נוסע בלי מתלים בכלל! !

יוני5
14-09-05, 18:00
גדולים וחכמים ממני שגולשים כאן בפורום נסעו במשך שבועות בלי בולמים בכלל, בסיקסים, ולא הרגישו הבדל משמעותי. לכן גם מושמעת כאן הטענה שחבל על הכסף בהשקעה בבולמים יקרים לצרכים רגילים.

תוריד אוויר.

אני לא גדול, ובטח לא חכם, אבל אני בזמנו החלפתי בולמים עם יפתח ושנינו התנסנו, כל אחד בסופה שלו, עם האולדמן והראנצ'ו. שנינו בבירור הרגשנו הבדל לטובת האולדמן.

ניסיתי ליסוע גם בלי בולמים. גם זה אפשר, אבל עניין הבולמים כן מורגש, לפחות בסופה.
האם שווה? זה כבר עניין אינדיבידואלי.

יוני5

barak4*4
14-09-05, 19:50
ואם כן מה מומלץ להרכיב קפיצים אורגינליים של סופה (אני מכיר מישהו מנצרת שפירק כמה גיפים ממכרז של משרד הבטחון) או לקנות קפיצים מקצועיים יותר??

קפיצים מקוריים - בפירוש לא!, הם ממש גרועים ונועדו לעבוד עם המון משקל.
אם הרכב לא משמש לנשיאת משאות ממש כבדים אלה לשימוש יום יומי ולטיולים, לך על משהו תחליפי.
יש מחו"ל ויש מקומיים טובים לא פחות.
כמו שכבר אמרתי, חפש דיונים קודמים בנושא.
בברכה
ברק.

-->