PDA

צפייה בגרסה מלאה : דעתכם ? | מחשב מוקשח מ׳גרופון׳

Tourist
21-08-14, 08:13
נתקלתי בפירסום הזה ב׳גרופון׳:

מחשב נייד מוקשח נגד מים ואבק DELL LATITUDE, עם מסך מגע מסתובב "12.1 שהופך לטאבלט, ב-1399 ₪ בלבד
http://www.groupon.co.il/deals/national-deal/gg-merchant-0-11305902893-5/42503266?utm_campaign=UserReferral_mih&utm_medium=email&utm_source=eZYQhN

שימו לב שמדובר במחשב מחודש

שאלות:

1. האם שווה כמחשב ניווט לרכב ?

2. כמה יעלה להפוך אותו למחשב ניווט - חשמל, gps ועוד ? (מבלי לחשב עלות תוכנת הניווט או עלות האינטרנט)

liontamer84
21-08-14, 09:32
שמת לב למעבד שיש לו? יש היום סמארקפונים עם מעבד יותר רציני מזה...
בנוסף, נשמע לי סתם מסורבל וגדול מדי 12", וגם המשקל,
כשהיום במחיר דיי דומה אתה יכול להביא טאבלט שישקול חצי מזה, וכבר יכלול בתוכו את הג'יפיאס והמקום לסים קארד...

השאלה העיקרית פה, האם אתה חייב משהו מוקשח? נוסע ברכב פתוח? (למרות שגם לזה יש פתרון לטאבלט, בדמות כיסוי מוקשח)

לעניות דעתי, לא עסקה משהו ולא פתרון משהו לניווט....

בהצלחה,

רועי

erezgur
21-08-14, 09:41
נראה מעניין.

1450 ש"ח (כולל משלוח) למחשב מוקשח מסך 12'' לעבודה בשמש, דיסק SSD 120 GB - בהחלט אפשרות טובה למחשב ניווט מבוסס מערכת הפעלה חלונות.

נקודות חולשה (יחסית) - משקל גבוה (כ-3 ק"ג) יחייב מתקון מסיבי יחסית, מעבד חלש יחסית (יספיק בהחלט לתוכנות ניווט ושימושים "רגילים", אבל לא לצפות לעבודה זריזה עם יישומים דורשי עיבוד מהיר).

נקודות לבדיקה - האם יש לו מטען ל-12V שיתאים לעבודה ישירה ברכב או שיצריך עבודה עם ממיר מתח (לבדוק ב-EBAY וכו'), האם המסך מתאים גם לעבודה בתנאי תאורה חלשה (אחת החולשות האפשריות של מסכים לשמש ישירה - תלוי בטכנולוגיה בה הם עובדים), האם הסוללה מחזיקה מספר שעות (כלומר האם חידוש המחשב כלל סוללה חדשה).

ותשובות לשאלות הנוספות:

1. חשמל - או שרוכשים מטען לרכב (עשוי להגיע לכ-20$ באיביי, אבל לא בדקתי), או שמשתמשים במטען הביתי עם ממיר מתח. אם הסוללה סבירה, לא צריכים מתח קבוע ובהפסקות המחשב ממשיך לעבוד על הסוללה.

2. GPS - GPS עכברי טוב עולה כ-30$. תוכל לבחור גם BT במחירים דומים (אני מעדיף עכברי, כלומר עם חיבור USB).

ארז גור

Tourist
21-08-14, 10:47
תודה על התשובות
נתתם לי כיוון

boaz avrahami
21-08-14, 10:55
הדגם נחשב בזמנו די מוצלח ועמיד.
אם אתה צריך אותו אז שווה.

השאלה אם אתה באמת צריך אותו והאם הוא האופציה הנכונה כמחשב ניווט.

למי לדעתי הוא טוב:
מי שנוסע ברכב פתוח
מי שיש לו תוכנת ניווט חלונאית ורוצה לחסוך עלות תוכנת ניווט חדשה.

לכל השאר עדיף טאבלט אנדרואיד או אייפד

raanan
21-08-14, 11:09
ענק וכבד מידיי .
אין לו מתקן ייעודי לרכב שזה אומר שנדרש לתת לזה תשומת לב לא קטנה.
בנוסף צריך לוודא שיש מקום נורמלי להתקנה מבלי לפגוע במרחב תנועה של הנוסע וכרית האוויר.

אם מוקשחים מדברים אליך .... אז חפש 10" דגמי IX104C3 (או C4 שיותר יקר) או ARMORX10
אם מסך קטן יותר של 8" לערך ניסבל אזי itronix ix350 או MobileDemand T8700 יהיו בחירה מצויינת.

שים לב, אלו הם טבלטים להרצת מערכת הפעלה WINDOWS XP .
עבור מע' הפעלה אנדרואיד כמעט שאין טבלטים מוקשחים.

רענן

tzagi
23-08-14, 06:08
מדובר במחשב שיצא ב2009 וגם אז לא היה מי יודע מה מתוחכם. מחירו דאז היה $3600 ונועד לצבא, קבלנים וכולה
היה לי בזמנו קרוב שלו מפנסוניק
חלש,איטי,כבד ומסורבל. אפילו רק עם תוכנה משרדית הוא לא רצה לזוז.
יש סיבה שנותנים אותם בחצי חינם.

-->