PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג׳יפולוג יודעים הכל ? (מבנה תע"ש נטוש באיזור ארסוף)

asypeer
22-08-14, 16:05
מי יכול לספר קצת על המבנה הנטוש שנמצא על הצוק בין ארסוף לצפון הרצליה? הבנתי שזה היה מתקן של תע״ש ושעכשיו החוף מתחת צהוב מהזיהום? זה קשור לפיצוץ שהפיל לסבתא בנתניה שלי צלחות מהקיר לפני 20 שנה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

aharon_a2
22-08-14, 16:12
--תע"ש נוף ים
מפעל צבאי שעסק בייצור נשק וחומרי נפץ הוקם בשנות ה 50 בשנת 91 אירע פיצוץ אדיר שהעיף את כל המקום שרף את המפעל וזיהם את כל הסביבה עקב החומרים המסוכנים שהיו במפעל. הפיצוץ זיהם את מי התהום כל שטח המפעל ואת רצועת החוף למרגלות האתר מה שגרם לכתם צהוב על פני הים. המקום סגור למשוטטים. בעבר שימש אתר למסיבות מסלולי קרטינג אופניים ואופנועים. המקום נראה כמו סצנה מסרט הזוי. סכנה המקום מזוהם ומכיל רעלים.--
ציטוט מעמוד ענן..

asafk
22-08-14, 16:12
בדיוק.
מצד אחד... במקום התפתחו חיי בר מדהימים.
מצד שני.. גם המקומיים פוחדים להסתובב שם וטוענים שיש דברים מאוד מסוכנים בקרקע...
מצד שלישי... יש כניסה ויציאה ושבילים חוליים שחוצים את השטח.

אסף.

Tourist
22-08-14, 16:20
בג׳יפולוג יודעים הכל ?

כן !

asypeer
23-08-14, 15:13
--תע"ש נוף ים
מפעל צבאי שעסק בייצור נשק וחומרי נפץ הוקם בשנות ה 50 בשנת 91 אירע פיצוץ אדיר שהעיף את כל המקום שרף את המפעל וזיהם את כל הסביבה עקב החומרים המסוכנים שהיו במפעל. הפיצוץ זיהם את מי התהום כל שטח המפעל ואת רצועת החוף למרגלות האתר מה שגרם לכתם צהוב על פני הים. המקום סגור למשוטטים. בעבר שימש אתר למסיבות מסלולי קרטינג אופניים ואופנועים. המקום נראה כמו סצנה מסרט הזוי. סכנה המקום מזוהם ומכיל רעלים.--
ציטוט מעמוד ענן..

ראשית כל תודה, את ההגדרה בעמוד ענן כבר קראתי בעבר. חשבתי שאולי מישהו יכול להוסיף קצת אינפורמציה כי יש קצת מיסתורין בכל הסיפור.

asafk
23-08-14, 15:15
לדעתי אף אחד שיכול לספר לא יודע בדיוק מה קורה שם.
עובדתית, חיות הבר מאוד נהנות מהמצב. ולהן החומרים המסוכנים לא מפריעים.

אסף.

זרקו
26-08-14, 22:25
לא לראות כהמלצה....

אחלה מקום לטייל בו,
יש פינות מטורפות, אזורים שהיו בוסתנים (?) זה הזוי אבל יש מגוון עצים במרחק של מטר זה מזה,
פעם היה יותר חסום, היום פתוח לכל כיוון.

לא יודע מה יש בקרקע אבל אף פעם זה לא הפריע לי להסתובב שם.

את הפיצוץ אני זוכר.... ישבתי במרפסת ואחרי הבום התרוממה פטריה לבנה.

אומי5
27-08-14, 10:00
לדעתי אף אחד שיכול לספר לא יודע בדיוק מה קורה שם.
עובדתית, חיות הבר מאוד נהנות מהמצב. ולהן החומרים המסוכנים לא מפריעים.

אסף.
אני מאמין שרוב ה"חומרים המסוכנים" פגי תוקף מזמן. אבל מצד שני אף אחד לא יודע אם לצבאים שם יש סרטן ......

נמרוד
27-08-14, 10:03
אני מאמין שרוב ה"חומרים המסוכנים" פגי תוקף מזמן. אבל מצד שני אף אחד לא יודע אם לצבאים שם יש סרטן ......

הכל בסדר...

http://worth1000.s3.amazonaws.com/submissions/403000/403272_7ae3_625x1000.jpg

asypeer
27-08-14, 10:04

חולק עליך. החומרים שם ספוגים עמוק באדמה ולא הולכים לשום מקום. כספית, קדמיום ועוד חולירות שלא אני ולא אתה רוצים במי השתיה. אותו סיפור כמו בת״עש רמת השרון, האדמה מזוהמת לתמיד וצריך פשוט להחליף אותה..
אפילו החוף מתחת למתקן ומי הים צהובים מאיזה חומר בריכוז מטורף שמגיע עם מי הגשמים.

השמשוני יחיעם
02-09-14, 10:07
אומנם מפעל תע"ש לשעבר.

פונה מפעילות מספר שנים לאחר הפיצוץ של בונקר התחמושת.

כל מה שנמצא מעל פני הקרקע ( שאריות המבנים)טוהר על ידי חברה אמריקאית .

הכתם הצהוב אשר מופיע מידי פעם ( בעיקר אחרי סערות) נבדק מספר פעמים על ידי המשרד להגנת הסביבה ,,ולא נמצא בו כל חומר רעיל .

למעלה מ 90% מהשטח המגודר הנו שטח עתיקות של עיר גדולה יותר מהעיר קיסרייה (בתחום השטח נמצא השער הראשי של העיר),,אשר בעתיד אמורה להחפר ולהצטרף למבצר אשר על שפת המצוק (מבצר אפולוניה).

באזור אמורה להתבצע תוכנית בניה של שכונה חדשה ,,במסגרת עבודות ההכנה אמור כל השטח לעבור טיהור יסודי (אם על ידי החלפת קרקע או כל שיטה אחרת)

למרות כל האמור,,,,כמי שמכיר את האתר ומלווה אותו למעלה משלושים שנה,,,,לא מציע לאף אחד להסתובב בתוך המתחם,, על החוף למטה הסכנה הגדולה ביותר הנה התמוטטות המצוק !!!!,,,,כבר נהרגו שם.

יום טוב

GodsFather
03-09-14, 00:54
ברור לכם עכשיו שכל מי שקורא את השרשור הזה יניע את הרכב שלו לכיוון, נכון ?

erezgur
03-09-14, 10:05
מפגש ג'יפולוג 2014 יערך בין ארסוף לנווה ים...

-->