PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט רוביקוראנדו KJ

endurocks
22-08-14, 20:18
ה KJ בכותרת הוא לא טעות אגב.. זה כינוי הדגם KJ=korean jeep . רוביקוראנדו זה כבר כינוי שנדבק לו מטיול לטיול :rolleyes:

זה כבר כמה חודשים שאני רוצה להעלות את הפרוייקט הזה למען בעלי קוראנדו שיש להם שאלות בנוגע לשיפור הכלי וכמוני לא מצאו ממש את מי לשאול מעבר לפוסטים המעולים של בוזי על הכלי שמהם אני ניזונתי במשך שנים.

בפוסט הזה אני הולך לסקר מה ששופר ברכב עד היום:

* מעבר ללוקרים ידניים
* הגבהה ע"י בולמים קפיצים
* מיגון בייצור עצמי
* הגדלת צמיגים ל 31X10.5 שטח מלא
* שיפור זווית הגישה ע"י חיתוך
* נעילות קדימה אחורה של לוקרייט

שיפורים עתידיים שאעדכן כאן בפרוייקט:

* פגוש צינורות
* רוקר פאנלים
* ייצור ניתוק מהיר למייצבים התקנת מייצבים של פראדו (ארוכים יותר).
* הנמכת הדיפרנציאל הקדמי כדי לאפשר הגבהה נוספת לפרונט עם זוית שפויה לציריות.
* צמיגי 33"
* פרוייקט יום הדין: הסבה לסרן חי מקדימה.

קצת רקע:

באופן שקצת קשה לי להסביר, תמיד רציתי קוראנדו. מאז שחזרתי הביתה מבית הספר היסודי ( לפני כמעט 20 שנה) וראיתי אותו בפעם הראשונה, אחד מהבודדים שהיו אז בארץ.
לקראת השחרור חשבתי לעצמי שהגיע הזמן להחליף את ה106 לחלום האמיתי שלי, אבל חשבתי שוב שעם משכורת חייל + חלטורות מידי פעם אי אפשר באמת להחזיק ג'יפ... מפה לשם זה נדחה ונדחה... אבל תמיד ישבתי על הלוחות ובחנתי כלים.

בינתיים את ה106 החלפתי למאזדה 3 ( לא מבין עדיין למה ) שנה רדפה שנה ומצאתי את עצמי שבועיים לפני חתונה אוכל סרטים עם עצמי שאין סיכוי שבעולם שאני מתחתן עם מזדה 3 ואני אתבייש לעד להראות לילדים שלי דבר כזה... הבנתי שזה עכשיו או לעולם לא.

עוד לא עברה דקה ואני כבר על הלוחות מנסה למצא כלי ראוי... עדיף 2005, עדיף מאשה, עדיף שחור ורצוי מודל 2005 ומעלה עם הפנים ה"משודרג". אבל לא היה בינתיים כלום... רק נבלות... חשבתי שזה זמן טוב לשתף את מי שהיתה אז ארוסתי שאני "הולך על זה", היא שמחה. לא ממש הופתעה כי היא כבר ידעה שאני מאוהב ברכב הזה... במשך כמעט 5 שנים כל פעם שהיינו רואים קוראנדו ( או קורבט ) בנסיעה או בכביש הייתי משגע אותה עד שגם היא למדה לאהוב אותו.

כל זה היה ביום שישי. במוצ"ש כבר פרסמתי את המאזדה ולמרבה הפתעתי השיחות התחילו לזרום מיד, קבעתי עם 3 אנשים במקביל לראות את הרכב, " מישהו מהם חייב לחזור איתו הביתה" חשבתי לעצמי . תוך כדי אני בודק ומוצא קוראנדו ,2005 ,שחור יד שניה , ק"מ נמוך שנמצא באשדוד בתיאור נרשם ע"י האשה הנחמדה " ג'יפ יפה שחור למכירה " ואני מבין שאני חייב לטוס לשם .

בינתיים מתוך השלושה שבאו לראות את המאזדה היו 2 סוחרים במסווה. כמעט התייאשתי ופתאום מגיע בחור אחד די מוזר... דוס צעיר וקצת סטלן עושה סיבוב סביב האוטו, מבקש לעשות סיבוב ואחרי 5 דקות נעצר ומבקש לסגור על הרכב לפני שאנחנו חוזרים חזרה לחניה היכן שהיו הקונים האחרים, סגרנו מחיר זריז קצת פחות ממחירון בלי בדיקה. בום! המאזדה נמכרה תוך פחות מ 10 שעות , ו 4 שעות אחרי כבר חזרתי הביתה עם רכב החלומות שלי.

אני חייב לציין שבבדיקה השחירו את הרכב לחלוטין... מה שהוציא לי את כל הרוח מהמפרשים.... חשבתי שכדאי לקחת את התוצאות למוסך מורשה סאניונג ולראות מה הם אומרים, ממש מאחורי המכון באשדוד קיים מוסך צמד מורשה סאניונג, אני חייב להגיד שרועי מנהל המוסך פשוט צדיק אמיתי ובנאדם שלא פוגשים כל יום, עבר על הבדיקה והרגיע אותי שכנראה הרוב שטויות ללא ביסוס וגם אם יתברר שזה נכון לקחת בחשבון 5,000 ש"ח השקעה מיידית אבל זה קלוש.

עם האוכל בא התיאבון:

כשקניתי אותו לא חשבתי שארד לשטח מעבר לשבילים פה ושם... אבל זה עבר לי די מהר... והחלטתי שהגיע הזמן למגן והגביה. הכל טוב ויפה... רק שלחצי מהסדנאות אין מיגון, והחצי השני מבקש מחירים דימיוניים, כנ"ל לגבי הקיט הגבהה. ואין

אפילו מה לחשוב לחפש אחד כאלו יד שניה, כאן הבנתי לראשונה מה זה להיות בעלים של רכב יחסית נדיר. אבל הפלוס הוא שבגלל שהקהילה של בעלי כלים כאלה היא קטנה, יש הרבה תמיכה ועזרה הדדית. ובמקרה אחד נרקמה חברות אמיתית עם גיל, בעלים של
קוראנדו פה בפורום.

מעבר ללוקרים ידניים:

בעייה ידועה במערכת הוואקום "אילצה" אותי להרכיב לוקרים ידניים במקום האוטומטיים. למה שמתי את זה תחת שיפורים? בראש ובראשונה בגלל האמינות אבל בעיקר בגלל שזה הופך את החיים ליותר פשוטים עם נעילה קדמית אוטומטית.

מיגון:

בהמלצתו של שלמה פה מהפורום הלכתי על מיגון בצורת רשת פלדה לגיר וטרנספר, ופלטת אלומיניום 6 מ"מ בייצור עצמי אצל אחים שמואלי אלומיניום בחולון לפי שרטוט שקיבלתי משלמה shlomov36 (מי שמעוניין בשרטוט מוזמן לפנות אלי בה"פ ואשלח אליו
בשמחה). את עבודת המסגרות למיגון הגיר והטרנספר עשיתי אצל איציק סלינס מסלינס אגזוזים בחולון. גם באחים שמואלי וגם בסלינס קיבלתי שירות מעולה ומחיר הוגן מאוד. כאשר את כל המיגון קומפלט סגרתי ב 1600 ש"ח.

הגבהה:

הלכתי על סט קפיצים של איירון מן אוסטרליה שמותאם במיוחד לקורנדו, וסט בולמים מונרו אדוונצ'ר מהדגם האחרון. הסט הזה עובד אצלי כבר שמונה חודשים ועובד יפה בכביש ובשטח, מי שנוסע איתי ברכב כולל שועלי ג'יפים ותיקים מיד מדבר על הנוחות

והגיהוץ, כמובן שזה גם קשור לפלטפורמה של הרכב, אבל עדיין. מקדימה מתיחה של המוטות פיתול עדיין לא מייצרת גובה מספק, וללא הנמכת דיפרציאל מייצרת לציריות זוית עבודה בעייתית. דובר פה על קומבינת הגבהה עם קפיצים קדמיים של דיסקברי דור 1, יכול להיות שזה עובד יפה, אבל אני העדפתי ללכת על פתרון out of the box כל עוד הוא קיים וזמין.

צמיגים:

אחרי ההגבהה הצמיגים המקוריים נראו ממש לא פרופורציונליים לרכב,הוחלט על החלפה אבל פה התלבטתי לא מעט: שטח מלא, חצי חצי וגם כשהוחלט על שטח מלא רציתי באותו זמן לשמור על הרכב שפוי בכביש , טויו ובי אף ירדו מהפרק בגלל המשקל. לבסוף

בחרתי ביוקוהמה גיאולנדר MT ואני מאוד מאוד מרוצה מהתפקוד שלו, ענה על כל מה שרציתי. את הצמיגים רכשתי במידה 31 למרות שברישיון הופיעה המידה המקורית, לבסוף המידה אושרה ברישיון. עם הגדלת המידה והמעבר לשטח מלא צריכת הדלק ירדה מ 1
\10 ל 1\8 לעיתים 1\9. בשטח הרכב חסכוני יותר.

מצורפת תמונה עם ההבדלים בין צמיג אחורי מקורי לצמיג קדמי במידה החדשה.

זווית גישה:

לקוראנדו יש אף ארוך...מה שמונע ממנו לגשת בנונשלנטיות למדרגות סלע. החלטתי על חיתוך הטמבון הקדמי לגישה נוחה יותר. את החיתוך משכתי בקו קיצוני יחסית למעלה מה שחייב קיצוץ עם דיסק לקורת הפגוש שבלטה. הליך קטן שתורם המון .

נעילות:

במשך יותר מחצי שנה הרכב היה ללא נעילות ועבר מעלות מכובדים. צמיגי שטח 31 מלא והגבהה ביחד עם יחסי העברה 4.89 סייעו לו לטייל עם מיטב תוצרת אמריקה, משופרת ונעולה. אחרי שלמדתי את הרכב ובעיקר את המגבלות שלו החלטתי שהגיע הזמן לנעול.

מכיוון שעשיתי ירח דבש בארה"ב... אמרתי לעצמי למה לא נעול כבר הכל? :Dנעילות של לוקרייט לדנה 44 30 שיניים, ודנה 30 27 שיניים מתאימות בול. אצלי הייתי צריך גם קייס פתוח כייון שהLSD המקורי מרותך לקייס. בכל מקרה לא הייתי מנסה לחסוך את הגרוש וחצי ולהתקין ספארטן, ופשוט להגיד תודה שאפשר לנעול שני סרנים בקלות.

אחרי הנעילות הרכב זוחל הכל לאט לאט, צריך ללמוד לנהוג ככה. לגבי ההיגוי עם נעילה קדמית אוטומטית, בנסיעה הראשונה עם הנעילות ב"מעלה הניסתר" ממש לקחתי אוויר לפני ששילבתי ל 4X4 , כאשר אני ב LOW הילוך 1 כמעט ולא מרגיש התנגדות בהיגוי. בD אני מרגיש את ההתנגדות, אבל שוב, זה משהו קל לא איזה מכה משמים. לומדים לנהוג ככה אבל זה בטוח לא משהו כאוטי כמו שאנשים רושמים, אני משער שרובם רשמו כי שמעו אך לא ניסו. ההיגוי קיים, אני מתמרן במקומות צפופים בסדר גמור, ואם קורה התרחיש הנדיר שהנעילה לא משתחררת דווקא שאתה במעלה סיבובי על רצת סלע והצמיגים מלאים בבוץ, ופתאום יש גם שפ"צ ... אז פשוט משחררים לוקר.

את הנעילות התקנתי אצל ארז 4X4 בהמלצת כמה חברים. סובלני מקצועי והוגן, עשה מאמצים גדולים כדי שאוכל לקבל את הרכב לסופ"ש למרות שההתקנה נקבעה לשבוע לאחר מכן.

קוסמטיקה:

התמקדתי עם הרכב בעיקר בעבירות כך שהשיפור הקוסמטי היחידי שעשיתי לרכב הוא צביעת פסי הקישוט לשחור, הגריל המקורי של מודל 2005 תמיד צרם לי בעין, אז איתרתי גריל אנכי שהגיע במודל 2001 -2002 ומאז אני מבסוט.

ו... זהו לבינתיים... מבטיח לעדכן.

eysham
22-08-14, 22:06
נאור,

אחלה כתיבה.
ובעיקר אחלה ג'יפ (זה שם מאחור עם הגגון... :) )

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=90393&d=1408723967

asafk
22-08-14, 23:41
נראה מעולה.
יפה לראות שאפשר להוציא משהו מוצלח מהכלים שבדרך כלל נחשבים פחות.

לגבי ההגבהה הקדמית - רק מתיחת מוטות פיתול? כמה זה נותן?

אסף.

דרור ברלי
22-08-14, 23:42
יפה מאוד.

לעניין הצמיגים, יוקוהמה גיאולנדר MT נהדר בשטח כשהוא חדש, אבל הוא מזדקן מאוד לא יפה - שמור היטב על הדפנות שלהם, לדפנות שעברו טראומות יש נטיה להיקרע בפתאומיות אפילו בכביש.
בתקופת הגיאולנדרים על הסופה הם נקרעו בזה אחר זה. בסה"כ נקרעו לי תוך שנה וחצי 5 צמיגים כאלה, כולם באותה צורה - חתך אנכי בדופן.

לא יעזור - בסוף תמיד מגיעים לטויו או BF או כל צמיג אחר עם דופן 3PLY חזקה (וכן, כבדים קצת יותר)

endurocks
23-08-14, 00:49
יפה מאוד.

לעניין הצמיגים, יוקוהמה גיאולנדר MT נהדר בשטח כשהוא חדש, אבל הוא מזדקן מאוד לא יפה - שמור היטב על הדפנות שלהם, לדפנות שעברו טראומות יש נטיה להיקרע בפתאומיות אפילו בכביש.
בתקופת הגיאולנדרים על הסופה הם נקרעו בזה אחר זה. בסה"כ נקרעו לי תוך שנה וחצי 5 צמיגים כאלה, כולם באותה צורה - חתך אנכי בדופן.

לא יעזור - בסוף תמיד מגיעים לטויו או BF או כל צמיג אחר עם דופן 3PLY חזקה (וכן, כבדים קצת יותר)

דרור האמת ששמעתי על זה, ראשית, עבר די הרבה זמן מהסדרות הראשונות אני מקווה שזה נפתר כי בעולם הנושא לא הוצף בשנים האחרונות בפורומים ושנית, צמיג פה בארץ מתייבש הרבה לפני שנגמר ככה ש... אני מאמין שזה לא כ"כ רלוונטי עבורי. בכל מקרה הסט הבא כנראה יהיה טויו כי הקוראנדו הפך להיות רכב שני, בעיקר לטיולים.

נאור,

אחלה כתיבה.
ובעיקר אחלה ג'יפ (זה שם מאחור עם הגגון... :) )

אם אהבת את ההוא שם מאחור עם הגגון שמעתי שעומד להימכר מחוסר שימוש :p אגב אני מכיר את הבעלים, פדנט. אם הוא יחליט אי פעם לטייל עם הרכב, יש לו שם הכל.

נראה מעולה.
יפה לראות שאפשר להוציא משהו מוצלח מהכלים שבדרך כלל נחשבים פחות.

לגבי ההגבהה הקדמית - רק מתיחת מוטות פיתול? כמה זה נותן?

אסף.

תודה אסף, לגבי כמה מקבלים ממתיחת מוטות הפיתול, האמת שבכלל לא מספיק... פחות מה 2" שנתנו הקפיצים מאחור. מעולם לא מדדתי אבל ההפרש נראה לעין. עשיתי טעות שלא ביצעתי את ההנמכה בהתקנת הנעילה הקדמית שכבר הכל היה מפורק... נו שוין.

asafk
23-08-14, 00:50
ואיך בנוי המתלה הקדמי? כלומר - מתיחת מוטות הפיתול כמרה את מהלך הפתיחה? יש אפשרות לשנות מיקום בולג'וינט עליון כדי להשיג עוד מהלך ועוד מתיחה?

אסף.

endurocks
23-08-14, 00:55
קלוז אפ

90396

asafk
23-08-14, 00:58
נראה שאפשרי לטפל בבולג'וינט העליון ולהרוויח מהלך וגובה... אבל הציריה קצרצרה להחריד אז לא בטוח שכדאי.

אסף.

endurocks
23-08-14, 01:16
בדיוק, הטרייד אוף מול האמינות לא שווה את זה במקרה הזה. אני בינתיים לוקח השראה מהחבר'ה שם ברוסיה, הם כבר ביצעו כל פרוייקט אפשרי על הרכב והכל מתועד בפורום ייעודי korandovod.ru אני מעביד את גוגל טרנסלייט קשה אבל זה משתלם :rolleyes:.

הרכב הזה מאוד אנונימי פה בארץ ובכלל לא מושך אש, עם עבודה טובה לא מאמין שיבחינו שהסרן לא מקורי.

9040490405904069040790408904099041090411 90412

דרור ברלי
23-08-14, 10:15
אם אתה מאמין שלא ישימו לב..... הם לא טמבלים. תאמין לי. כשהם בודקים, אתה רואה שהם ניגשים למקומות הנכונים.

foxy
23-08-14, 12:28
זה מזכיר לי
היה לי ספורטז מודל 2000 רכב חביב מאוד ואחרי שעשיתי הכול כולל צמיגי 31 מקסיס 8060 שניראו פצצה הדבר האחרון שנישאר
לבנות לו סרן חיי קדימה
אבל אחרי סיעור מוחות שבוע אחרי הגיע הגראנד
לא ממליץ לעשות שינוי כזה גדול כי סיפור יקר מאוד לחזור למצב מקורי
תמיד יש פתרונות למהלך מתלה אומנם התעסקות יקרה
וגם לא חיבים לבנות מפלצת
והכי חשוב כבוד על הבניה הוא ניראה פצצה

נמרוד
23-08-14, 14:09
כבוד על הפרויקט! - לקחת רכב נדיר וunderdog ולהפוך אותו למשהו אחר ומיוחד. נפלא.

אני מקווה שאתה הולך להעתיק מהרוסים את השיפור #1 - קיצוץ כנפיים ועיצוב הגריל לצורה של ג'יפ. זה נראה לא קשה במיוחד ופותר את בעיית הכיעור.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=90405&d=1408741968

אלדר
23-08-14, 14:33
פרויקט יפה מאוד.
נמרוד, הגריל הוחלף ע"פ התמונות.

ishc
23-08-14, 15:15
נראה מעולה.

גיל אסרף
23-08-14, 15:34
שמחתי ועדיין שמח לעזור אחי.
אגב, הכנפיים לא קצוצות בתמונה הנ״ל, פשוט הורידו את פסי הקישוט ואת פנסי האיתות הקדמיים.

endurocks
23-08-14, 21:15
כבוד על הפרויקט! - לקחת רכב נדיר וunderdog ולהפוך אותו למשהו אחר ומיוחד. נפלא.

אני מקווה שאתה הולך להעתיק מהרוסים את השיפור #1 - קיצוץ כנפיים ועיצוב הגריל לצורה של ג'יפ. זה נראה לא קשה במיוחד ופותר את בעיית הכיעור.

קודם כל אני ממש מופתע מהתגובות, תודה רבה לכולם! הייתי בטוח שזה יהיה שרשור רפאים... :rolleyes: נמרוד אתה לא תאמין מה הייתי צריך לעבור כדי למצא את הגריל הזה, ומצאתי בעזרת הרוסים :)

זה מזכיר לי
היה לי ספורטז מודל 2000 רכב חביב מאוד ואחרי שעשיתי הכול כולל צמיגי 31 מקסיס 8060 שניראו פצצה הדבר האחרון שנישאר
לבנות לו סרן חיי קדימה
אבל אחרי סיעור מוחות שבוע אחרי הגיע הגראנד
לא ממליץ לעשות שינוי כזה גדול כי סיפור יקר מאוד לחזור למצב מקורי
תמיד יש פתרונות למהלך מתלה אומנם התעסקות יקרה
וגם לא חיבים לבנות מפלצת
והכי חשוב כבוד על הבניה הוא ניראה פצצה

היי פוקסי, תודה רבה. עניין סרן החי כמו שרשמתי בגדר "נשק יום הדין", אם אני אראה עם הזמן שאני ממש צריך את זה, ותיפתח לי האופציה אני אלך על זה. אני מעדיף פרוייקט על הקוראנדו מאשר לקנות רוביקון וכו... הוא פלטפורמה מעולה לשינוי הזה בבוא היום. זו נקודת אל חזור כי רוב הסיכויים שהרכב ימות אצלי.

שמחתי ועדיין שמח לעזור אחי.
אגב, הכנפיים לא קצוצות בתמונה הנ״ל, פשוט הורידו את פסי הקישוט ואת פנסי האיתות הקדמיים.

להלן תמונה של מועדון הקוראנדו הישראלי במלואו המונה את הקוראנדו שלי ושל גיל :p

90433

גיל אסרף
23-08-14, 21:27
עד שאתה מעלה תמונה היא לא עובדת

יונימוג אדום
23-08-14, 23:17
האמת , לא מזלזל באף אחד , אולם אתה מכיר היטב את הסיקס של עידו בני , כמוך הבחור מעט אחרי צבא ( בן 22 בקרוב ) קנה את הרכב הנכון שנולד עם הגריל הנכון , וגם הסרנים שלו בדיוק , אבל בדיוק מה שאתה מעוניין לשתול ברכב שפשוט לא נועד לכך .
נכון , סיקס אוכל יותר דלק , אבל התמורה , או התמורה שהוא מעניק לא תסולא בפז .
אצל עידו הסיקס הוא דרך חיים ( תנחשו ממי זה הגיע ) והוא גם הרכב היומיומי שלו .
בסוף גם תרצה להחליף לקוראנדו מנוע לבנזין וגיר ידני .
מדוע לא להגיע לשם מלכתחילה ?
תחשוב על זה , אהה שכחתי לציין - בסיקס גם הכל חוקי וכשר .

אילן

דרור ברלי
23-08-14, 23:38
אני אסביר למה.
כלכלי זה לא. אבל התוצאה הסופית לבטח תהיה מרשימה וייחודית.
מה שחשוב זה התחושה של לקחת אוטו שהוא אולי "נחות", "לא מתאים" ואנדרדוג במצבו המקורי, ולהפוך אותו למשהו מיוחד ובעל יכולות. תחביב נפלא שנותן המון סיפוק וסוג של גאוות יחידה.
בסופו של דבר כולנו עושים את זה בצורה כזו או אחרת.

תענוג לראות. תמשיך להשתגע!

גיל אסרף
23-08-14, 23:43
דרור הקדמת אותי בשניה.
שלא לדבר על נוחות הנסיעה, המזגן, והעובדה שהרכב הזה מתאים לשימוש יום יומי והסיקס לא (אצלי הוא רכב ראשון).

בנוסף, עם סיקס, לעולם לא תפיל לסתות של כל מיני חכמולוגים שחושבים שקורנדו זה בדיחה. ואז רואים אותך עולה בקלילות איפה שאחרים מסתבכים.
בייחוד כשהם מגלים שאפילו מוגבל החלקה אין לי [emoji48].

דרור ברלי
23-08-14, 23:45
מי צריך מוגבל החלקה כשיש לוקרייט....
והאוטו לא כזה פראייר. רק קצת מכוער... אבל אפשר להוציא ממנו עוד הרבה וגם לעשות לו מהפך קוסמטי. עובדה.

גיל אסרף
23-08-14, 23:49
הוא לא פריאר בכלל, והלוקרייט בדרך.
(שלי עדיין לא נעול) נאור עקף אותי בקטע הזה.
והאמת, שגם עם דיפרנציאלים פתוחים אני מסתדר יופי.

asafk
23-08-14, 23:50
טוב.. אל תשכחו שאביו החוקי של קוראנדו הוא ג'יפ cj..

אסף.

גיל אסרף
23-08-14, 23:52
לא שכחנו, וגם לא את האמא הגרמנייה שלו.

מוני אורבך
24-08-14, 08:30
הבעיה הכי גדולה עם רכבים שיש להם במקור מתלים נפרדים היא.. שיש להם מתלים נפרדים :-)
להחליף מתלה נפרד לסרן חי הוא מאוד בעיתי.
צריך לשנות את כל מערכת ההיגוי הקפצים המתלה וגם כמובן לשתול סרן.
אפשרי, כן, אבל בעיתי מאוד ומכאן גם יקר מאוד מאוד.
ברוסיה עושים זאת כי שם המערב הפרוע, עושים הכול בלי חשבון.
האם אתה רוצה לנסוע על יצירה כזו? לא נראה לי.. בטח שלא כרכב יום יומי.
ואני לא מדבר כמובן על הבעיות החוקיות.. אם אתה חושב שלא ישימו לב לזה, אתה באמת תמים.
האם אי אפשר לשפר מתלים נפרדים שיגיעו לרמת סרן חי, לא ממש.
לי יש פראדו 2001 עם מהלך מתלה מדהים מאחורה, שתי נעילות מנוע מעולה.
הוא גם מוגבה. לרכב יש עבירות מצוינת.
ובכל זאת במעברים טכנים קשים הרכב פשוט לא יציב.
מהלך מתלה של 12 אינץ פשוט לא עושה עבודה שסרן חי יכול לעשות אותה בקלות
החלק הקידמי התחתון כל הזמן נוטה להשתל בקרקע בגלל אופי המתלה הנפרד.
על כן מראש אתה מוגבל עם הרכב לעומת המצב עם סרן חי מקדימה.
אם אתה מודע ומוכן נפשית כי תמיד תהיה לך תקרת זכוכית שאותה לא תוכל לעבור..
המשך לשפר את הקרנאדו ובהצלחה.

גיל אסרף
24-08-14, 11:03
שוב, העניין זה לא להפוך את הקורנדו לסיקס. הרעיון זה פשוט להיות ייחודי.
ולגבי הסרן החי, למרות שבקורנדו ההסבה פשוטה יחסית (השילדה בנויה במקור לסרן חי ועברה הסבה למתלים נפרדים) זה באמת בגדר חלום.
חבל להרוס את ההתנהגות המצויינת שלו בכביש בשביל עוד קצת יכולת שטח. בייחוד כי בינתיים הוא עומד עם הגדולים בלי רגשות נחיתות.
מה שכן חייב לעשות זה להנמיך את הדיפ׳ הקדמי ולייצר ניתוקים למייצבים. מהלך המתלה אמנם גודל רק במעט, אבל ההתנהגות בשטח משתפרת פלאים.

Jacob80
24-08-14, 15:35
נאור, עוד מעט סוכות, תתכונן לתת לנו הצגת תכלית במשך 3 ימים.

opl
24-08-14, 19:32
הקורנאדו הלבן עם השנורקל והפגוש הביתיים נראה כמו דוד על סטרואידים של הלאדה ניבה ובצורה מוזרה גם דיי מסוקס ומרשים.

גיל אסרף
24-08-14, 19:39
תודה [emoji5]️, האמת שאני מתכנן להעיף את הפגוש ולבנות אחד יותר איכותי ומעוצב.
בעיקר כדי לקצר לו את האף קצת.

endurocks
24-08-14, 20:21
אילן אם הייתי רוצה סיקס, הייתי קונה סיקס. מעבר לזה, ענו כבר בשמי. אני רק אוסיף שאם אני אחפש אי פעם להחליף את הרכב אני פשוט מחליף את האותיות, ואחפש JK במקום ה KJ, זה התחליף היחידי שמסתמן באם אצטרך להחליף.

קובי הכל בהתאם למסלול אחי... לטיפולך. אני בא מוכן :cool:

evgenyx
28-05-15, 13:10
היי, זה מצפה ביער בן שמן! הייתי שם עם הקוראנדו החדש שלי לפני שלוש שבועות!
טוב לראות שיש מועדון קוראנדו :)

-->