PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו 2001 - באמצע נסיעה נתפס על פול גז.

מוטי טויוטה
24-08-14, 13:27
אהלן חברים
יש לדוד שלי פאגרו 2001 דיזל, והתחיל באמצע נסיעה להיתפס הגז על פול. מעבירים לניוטרל מכבים מניעים וזה מפסיק. התדירות עלתה בזמן האחרון. מישהו יודע במה מדובר?
תודה

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Saar
24-08-14, 13:48
זה נשמע כמו תקלה חשמלית.
הייתי מתחיל מבחינת חיישן מצב מצערת.
האם ישנם קודי תקלה כלשהם?

shahav
24-08-14, 14:19
טוב שזה קורה לנהגים שיודעים אך להתמודד עם הבעייה. עדיין, מפחיד, צריך לשים לב להגה שלא ינעל. כלומר לחקות לעצירה, או מה שהוא אחר.

רבין.

Tsafrir
24-08-14, 14:27
אהלן חברים
יש לדוד שלי פאגרו 2001 דיזל, והתחיל באמצע נסיעה להיתפס הגז על פול. מעבירים לניוטרל מכבים מניעים וזה מפסיק. התדירות עלתה בזמן האחרון. מישהו יודע במה מדובר?
תודה

נשמע כמו משהו בטיחותי מהמעלה העליונה.
לא משהו לנסות להתמודד עצמאית אלא פשוט להכנס במיידי למוסך איכותי שיפתור באופן יסודי.

הסברים איך ולמה לברר אחרי טיפול מקצועי.

בהצלחה.

מוטי טויוטה
24-08-14, 17:02
במוסך מוקשה עשו בדיקה ואמרו צמות חשמל של מערכת הזרקה דלק ושלחו אותנו לחפש חשמלאי חיצוני. איך זה הגיוני?

ukiuki
24-08-14, 17:38
במוסך מוקשה עשו בדיקה ואמרו צמות חשמל של מערכת הזרקה דלק ושלחו אותנו לחפש חשמלאי חיצוני. איך זה הגיוני?

לא הגיוני.
מוסך מורשה חייב לדעת לתקן את כל מגוון הבעיות.

יכול להיות שהוא הציע להחליף את כל צמת החוטים ואתה לא היית מוכן ואז הציע לך לנסות אצל מישהו אחר?

מוטי טויוטה
24-08-14, 21:19
לא. זה התשובה שקיבלנו. מצחיק ועצוב בו זמנית

Saar
24-08-14, 21:55
לפעמים מוסך מורשה עובד עם חשמלאי חיצוני. אבל אז מפנים אליו ולא ״שולחים לחפש״.
האם ישנם קודי תקלה?
האם התחברתם למחשב בזמן שזה קורה?
זה נשמע כמו משהו שהמוסך לא ממש ידע לפתור וניסה להעביר את זה הלאה...

מוטי טויוטה
25-08-14, 07:19
אין לי את קודי התקלה, מה זאת אומרת בזמן שזה קורה? כשהרכב על פול גז כמובן שאין אפשר להתחבר למחשב אבל אני מניח שלא הבנתי את הכוונה שלך.
בנסיעה בין עירונית זה כמעט ולא קורה

asypeer
25-08-14, 07:39
אין לי את קודי התקלה, מה זאת אומרת בזמן שזה קורה? כשהרכב על פול גז כמובן שאין אפשר להתחבר למחשב אבל אני מניח שלא הבנתי את הכוונה שלך.
בנסיעה בין עירונית זה כמעט ולא קורה

קצת מפגר אבל אפילו טויוטה נפלו שם - בדוק שהדוושה לא נתפסת בשטיח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saar
25-08-14, 08:47
ניתן לנסוע עם מחשב דיאגנוסטיקה מחובר ולראות את הערכים של החיישנים בזמן תקלה.
אני הייתי מכוון לחיישן מצב הדוושה. אבל זה סתם ניחוש.

ukiuki
25-08-14, 08:56
לא ברור לי
כל החיישנים למינייהם מודדים פאסיבית. הם לא יכולים לנעול דוושה במצב מסויים, זה אמור להיות מהלך מכני.
יכול להיות שיש לך מערכת קרוז קונטרול פגומה?
יכול להיות שמערכת ESP שולטת גם אקטיבית בגז?

נימי
25-08-14, 09:08
אם כיבית את המנוע ולא הוצאת את המפתח מהסויטץ ההגה לא ינעל, היכולת להינעל היא רק אחרי הוצאת המפתח
זה כמובן ברכב תקין, לא יודע אם זה ככה גם במכוניות ישנות, נוסה על ידי ברכב שנת 2011 ו 98 ועבד

ukiuki
25-08-14, 09:27
אם כיבית את המנוע ולא הוצאת את המפתח מהסויטץ ההגה לא ינעל, היכולת להינעל היא רק אחרי הוצאת המפתח
זה כמובן ברכב תקין, לא יודע אם זה ככה גם במכוניות ישנות, נוסה על ידי ברכב שנת 2011 ו 98 ועבד
הבעיה היא לא בנעילת ההגה אלא באיבוד התמיכה ההידראולית בהגה ובברקסים.

Saar
25-08-14, 10:34
לא ברור לי
כל החיישנים למינייהם מודדים פאסיבית. הם לא יכולים לנעול דוושה במצב מסויים, זה אמור להיות מהלך מכני.

למיטב ידיעתי, הדוושה בקינג היא לא "מכנית" כלומר, הלחיצה על דוושה מפעילה חיישן (פוטנציומטר כלשהו? ) שמזהה את הלחיצה ומעביר את ה"הוראה" למחשב (או למשאבת הסולר - אני עדיין לא מכיר את התהליך הזה לעומק בפג'רו) - בקיצור - אין כבל מכני בין הדוושה לבין ה"מצערת".
כלומר, אם החיישן מזייף, הוא עלול לזהות לא נכון את מיקום הדוושה "ולחשוב" שהדוושה לחוצה מעבר למה שהיא כרגע באמת.
המחשב לא מודע לזיוף בחיישן, מבחינתו, הכל תקין והנהג באמת לוחץ על הדוושה...

זו תאוריה אחת שעלולה להיות הגורם לבעיה, מן הסתם יש עוד הרבה נוספות (חיווט פגום בדרך מהחיישן למחשב שגורם לזיוף הזה - לכן שלחו את השואל לחשמלאי) אולי משיכת אויר כלשהי - למרות שזה נשמע לי כמשהו בסיכוי נמוך יותר.

דרור ברלי
25-08-14, 11:26
אותה בעיה שהתגלתה בכמה דגמי טויוטה (והיצרן בטיפשותו ניסה להסתיר, עד שמתרגמת ישראלית שביצעה עבור טויוטה עבודות תרגום עלתה על זה במזכרים פנימיים סודיים של היצרן) וגם גבתה חיים רבים בארה"ב, התגלתה כקצר חשמלי במכלול דוושת המצערת.
במכלול הזה בכל זאת יש פעולה מכנית, שהרי הדוושה עצמה מחוברת לציר ויש בו חיכוך מסוים בין חלקים מתכתיים. התברר ששבב מתכת זעיר התנתק, טייל בתוך מכלול המצערת ו"סגר מעגל", מה שגרם למחשב להבין שנהג לוחץ על המצערת עד הסוף. כדי לעלות על התקלה הפשוטה הזו, טויוטה נזקקו לבדיקות במעבדה של נאס"א....
אז זה עוד כיוון לבדיקה.

ושלא תחשבו שזה קורה רק במכוניות מודרניות עם מצערות אלקטרוניות. גם כבל מכני למהדרין עלול להיתפס. נדיר בהרבה אבל קיים.

וכמובן - כל נושא השטיחונים לסוגיהם שחובה לוודא שהם ממוקמים נכון ולא מטיילים חופשי. פשוט ודבילי, אבל הרבה יותר רציני ודורש הקפדה ממה שחושבים.

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 11:53
קרה גם בהונדה, אאודי, קיה, פורד, ג'יפ, וגם בסוזוקי dr600 שלי אי אלו פעמים, ללא ריקול (מודה שלא טרחתי לדווח על כך לאף אחד) .

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Sudden_unintended_acceleration

http://en.m.wikipedia.org/wiki/2009%E2%80%932010_Toyota_vehicle_recalls

אני הייתי מתחיל בבדיקת מפלס שמן, אם הוא לא גבוה מדי, ובבדיקת הימצאות כמות גדולה של שמן בסעפת היניקה.
שריפת שמן והאצה לא מבוקרת הרגה מנועי דיזל רבים וטובים, מכל המותגים.

Saar
25-08-14, 13:52
דרור,

ממש לא נדיר.
אני יודע לומר מניסיון אישי של שני טרופרים בנזין שהתופעה של "התפסות הגז" התרחשה גם בהם.
(טרופרים של חברים, לא שלי, אני זה שאיתר את הבעיה אצלם)
שם הבעיה היא סופית פלסטיק שנמצאת על כבל הגז, עם הזמן, הפלסטיק נמס ואז הכבל נתפס בתוך המוביל שלו.
הפתרון שם הוא פשוט - הסרת הפלסטיק השרוף.
במקרה של הפגרו, בהחלט הייתי בודק את מכלול הדוושה.

חנן,
לא כל כך הבנתי את הקשר למפלס השמן.

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 14:07
http://www.telegraph.co.uk/motoring/caradvice/honestjohn/6616565/Diesel-engines-revving-uncontrollably.html

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 14:09
אגב, ברכבים עם מאיידים, בבלימת מנוע חזקה, לפעמים הגיליוטינה של המאייד היתה נצמדת מהוואקום החזק אל דופן המאייד והיתה מסרבת לרדת.
זו הסיבה שבאופנועים רבים תמצאו שני כבלים לידית הגז. אחד מושך ואחד מחזיר.

Saar
25-08-14, 14:13
תודה. מעניין.

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 14:31
למיטב ידיעתי, הדוושה בקינג היא לא "מכנית" כלומר, הלחיצה על דוושה מפעילה חיישן (פוטנציומטר כלשהו? ) שמזהה את הלחיצה ומעביר את ה"הוראה" למחשב (או למשאבת הסולר - אני עדיין לא מכיר את התהליך הזה לעומק בפג'רו) - בקיצור - אין כבל מכני בין הדוושה לבין ה"מצערת".
כלומר, אם החיישן מזייף, הוא עלול לזהות לא נכון את מיקום הדוושה "ולחשוב" שהדוושה לחוצה מעבר למה שהיא כרגע באמת.
המחשב לא מודע לזיוף בחיישן, מבחינתו, הכל תקין והנהג באמת לוחץ על הדוושה...

זו תאוריה אחת שעלולה להיות הגורם לבעיה, מן הסתם יש עוד הרבה נוספות (חיווט פגום בדרך מהחיישן למחשב שגורם לזיוף הזה - לכן שלחו את השואל לחשמלאי) אולי משיכת אויר כלשהי - למרות שזה נשמע לי כמשהו בסיכוי נמוך יותר.
בכל הדוושות האלקטרוניות שמוכרות לי ישנם שני פוטנציומטרים נפרדים עם חיווטים נפרדים עד למחשב המנוע, על מנת שלא תוכל להיווצר טעות כפי שמתוארת כאן בקריאת מיקום הדוושה.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/25/6fef430f3223825f6fa64e211502b27a.jpg

במקרה של חוסר התאמה בין החיישנים, המחשב נכנס למוד חירום, מוריד סל"ד מנוע לסרק, וכמובן שנרשמת תקלה בזכרון המחשב.

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 14:53
לא ברור לי
קודם כל, החיישנים אכן מודדים פסיבית, אבל המצערות היום מנוהלות מחשב ומופעלות על ידי מנועים חשמליים. כנ"ל לגבי מגדשי טורבו ועוד מפעילים שונים.
כשמדובר בדיזלים, אז תוספת הסולר מושגת ע"י פקודה שונה של המחשב למזרקים. אין כאן פעולה מכנית.

לגבי האיאספי, לפחות בחלק מהרכבים הוא בהחלט מרים סל"ד לפי הצורך שהוא רואה לנכון. יצא לי לנסוע מספר פעמים ברכב שהאיאספי החליט להרים סל"ד כנגד רצוני וכנגד הלחיצה המבוהלת שלי על דוושת הבלם [emoji15] . היצרנים קוראים לזה "שליטה במומנט המנוע" עם ראשי התיבות הבלתי-נמנעים-בשלוש-אותיות ואף מציגים סרטים שמראים שזה עוזר לשלוט ברכב בתנאים של קרח על הכביש.

Saar
25-08-14, 15:12
חנן,

השרטוט שצירפת מתייחס לפג'רו?
בכל החיפושים שלי בספר מצאתי אזכור לחיישן TPS אחד בלבד.
האם אתה בטוח שישנם שניים?

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 15:20
זה לא של פאג'רו.
אל תתבלבל בין tps לaps.
שים לב גם שלמרות שחיישן הaps הוא גוף אחד, יש בתוכו שני פוטנציומטרים שמחוברים למעגלים נפרדים.

raanan
25-08-14, 17:07
לגבי האיאספי, לפחות בחלק מהרכבים הוא בהחלט מרים סל"ד לפי הצורך שהוא רואה לנכון. יצא לי לנסוע מספר פעמים ברכב שהאיאספי החליט להרים סל"ד כנגד רצוני וכנגד הלחיצה המבוהלת שלי על דוושת הבלם [emoji15] . היצרנים קוראים לזה "שליטה במומנט המנוע" עם ראשי התיבות הבלתי-נמנעים-בשלוש-אותיות ואף מציגים סרטים שמראים שזה עוזר לשלוט ברכב בתנאים של קרח על הכביש.
אל תתבאס אבל, ה ESP ידע מה שהוא עושה !
ישנם מצבים בד"כ תחילת היגוי יתר שדווקא בלימה מוציאה את הרכב מהאיזון (יוצאים "לצלחת" בלשון העם) .
לעומת זאת האצה קלה + תיקון הגה מחזירה את הרכב לאיזון .

ומהעולם שקרוב יותר אלייך (שטח),
דמיין שאתה יורד ירידה תלולה וחלקלקה והחלק האחורי מתחיל לזרוק לצד , אני מניח שלא תלחץ במצב זה על הבלמים ...

רענן

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 17:16
אתה מדמיין מצב קיצון שלא היה שם. לפחות לא מלכתחילה אלא רק לאחר כניסת המערכת לפעולה. מדובר במצב של סיבוב ממושך ללא כל החלקה. באותו סיבוב המערכת גרמה באופן עקבי להאצה בלתי נשלטת שהדרך להפסיק אותה היתה לכבות מנוע או להוציא לניוטרל או ליישר הגה.
לא התבאסתי כי הייתי מוכן לזה, ידעתי איך להכניס את המערכת לפעולה ואיך להוציא אותה מפעולה. עשיתי את זה שוב ושוב, לא הייתי מופתע ולכן לא באמת נבהלתי.

Saar
25-08-14, 18:02
זה לא של פאג'רו.
אל תתבלבל בין tps לaps.
שים לב גם שלמרות שחיישן הaps הוא גוף אחד, יש בתוכו שני פוטנציומטרים שמחוברים למעגלים נפרדים.

תודה, אני מניח שאתה צודק :)

raanan
25-08-14, 19:58
אתה מדמיין מצב קיצון שלא היה שם. לפחות לא מלכתחילה אלא רק לאחר כניסת המערכת לפעולה. מדובר במצב של סיבוב ממושך ללא כל החלקה. באותו סיבוב המערכת גרמה באופן עקבי להאצה בלתי נשלטת שהדרך להפסיק אותה היתה לכבות מנוע או להוציא לניוטרל או ליישר הגה.
לא התבאסתי כי הייתי מוכן לזה, ידעתי איך להכניס את המערכת לפעולה ואיך להוציא אותה מפעולה. עשיתי את זה שוב ושוב, לא הייתי מופתע ולכן לא באמת נבהלתי.
האמת, המערכת הזאת מפחידה אותי בזה שהיא יכולה לבלום כול גלגל בנפרד בלי לחיצה כלל על דוושת הבלם.
העתיד אפילו גרוע יותר, ההגה יהיה ללא כל קשר מכני לגלגל ההגה (באנלוגיה מה שנקרא drive by wire ) ששם גם המחשב יקח שליטה
כשהוא יחליט (עפ"י נתונים מסנסורים אופטיים וראדרים) שנדרשת התערבות.
והשלב הסופי, מכוניות ללא תפעול נהג כלל .... (איזה פחד ! לפחות את זה אני לא אחווה)

רענן

חנן-ג'יפולוג
25-08-14, 20:03
כבר היום סרן ההיגוי האחורי במשאיות מפוקד אלקטרונית בלבד, ללא כל קשר מכני או הידראולי להגה הקדמי, וכן, גם שם יש תקלות, ולפעמים הוא מסתובב הפוך לכיוון הרצוי.

לגבי בלימה בלתי רצונית, גם את זה חוויתי: משאית שהיתה דופקת בלימות חירום תוך כדי נסיעה וללא כל נגיעה בבלם. מכסה מודולטור esp נשבר ואיפשר ללחות להיכנס ולגרום לקורוזיה בכרטיס המודפס. לא מצחיק.

מוטי טויוטה
08-01-15, 13:52
חברים, בחיבור למחשב אמרו שזה שני חיישנים של משאבת סולר.אפשר להשיג מקט שלהם? מישהו מכיר בעיה כזאת והחליף חיישנים כאלה ? קישור לאיביי? תודה לכולם, אנחנו מאוד צריכים את הרכב וככה אי אפשר לנסוע עליו

מוטי טויוטה
08-01-15, 15:40
עדכון מצטער על הדאבל.
בשיחה עם מחסן מורשה קיבלתי מקט me203180 .
725 לחיישן לפני מעמ,צריך שנים.
מכירים חנות חלקי חילוף במחירים נוחים? חנות אינטרנטית עם משלוחים מהירים? תודה רבה

שולץ האיום
08-01-15, 16:14
עדכון מצטער על הדאבל.
בשיחה עם מחסן מורשה קיבלתי מקט me203180 .
725 לחיישן לפני מעמ,צריך שנים.
מכירים חנות חלקי חילוף במחירים נוחים? חנות אינטרנטית עם משלוחים מהירים? תודה רבה

28 דולר לפני משלוח מיפן :

http://www.amayama.com/search?region=196&q=me203180

מוטי טויוטה
08-01-15, 16:29
1.החלק מקורי ?
2.משלוח בEMS או בUPS לכשיעצר במכס,(בהנחה שנזמין מתחת ל75 $) נצטרך להמציא אישורים או שזה חלק העומד תחת קטגוריית שחרור מהיר ?
3.מה הזמן המשוער להגעת החלק ממי שהזמין באתר ובעל ניסיון ?
4.היכן בודקים מה עלות המשלוח ? כרגע ניסיתי להתחיל את ההזמנה כדי לקבל עלות משלוח ולאחר הירשמות ההזמנה מופיעה בסטטוס pending ב Original inquiriesתודה רבה

שולץ האיום
08-01-15, 17:11
1. מקורי בלבד
2. להערכתי לא תצטרך שום אישור, והחלק יגיע אלייך עם שליח.
3. מנסיון העבר, בין שבוע לשלושה.
4. מחר תקבל מייל מהאתר עם עלות המשלוח הסופית, ובמידה ותרצה תצטרך לאשר ולשלם.

לי יש נסיון מעולה איתם, כולל שירות לא ברור מאיליו במקרה אחד של בעיה באשמתי, ושליחה נוספת שלהם של חלק מתאים כאשר מחייבים אותי רק בעלות המשלוח.

בכל מקרה, אל תקנה במורשה! הם חזירים, אם כולם יפנימו זאת, הם יורידו קצת את מחירי החלפים.
לא קניתי חלק מה מורשה כבר שנים, והכל אצלי מקורי, אבל הכל.

מוטי טויוטה
08-01-15, 17:13
תודה רבה אתה עוזר לי מאוד.
במידה ואצטקך אישור,במה מדובר?
באם העלות תעלה על 75 דולק כולל משלוח,מה לעשות?
אעדכן עלות סופית
תודה שוב

Saar
09-01-15, 07:40
65$ כולל משלוח.
הזמנתי, שיהיה.
מישהו יודע איך אפשר להזמין מהם פילטר סולר? (על הפילטר שלי מופיע המספר: ME132526, מקורי)
תודה,
סער

מוטי טויוטה
09-01-15, 12:13
65$ כולל משלוח.
הזמנתי, שיהיה.
מישהו יודע איך אפשר להזמין מהם פילטר סולר? (על הפילטר שלי מופיע המספר: ME132526, מקורי)
תודה,
סער
סער איך יכול להיות שאתה קיבלת הצעת מחיר ואני לא?הזמנה שלי בסטטוס accepted ולא קיבלתי הצעה במייל או באתר. אני מפספס משהו ?

סער-
http://www.ebay.com/itm/Fuel-filter-MANN-for-MITSUBISHI-MONTERO-CLASSIC-V2-W-PAJERO-/171289115722?pt=UK_CarsParts_Vehicles_Ca rParts_SM&hash=item27e1a07c4a

MANN טוב ?

Saar
09-01-15, 12:31
הם מציינים שזה יכול לקחת עד 3 ימים.
תבדוק את תיבת ה SPAM שלך, תראה שהזנת אימייל נכון...
ואולי הם נותנים כבוד לגיל :D
רציתי פילטר מקורי, אם מישהו יודע היכן יש, תודה מראש :)

מוטי טויוטה
09-01-15, 12:32
סתם בשביל להבין,מה ההבדל בין השניים?

Saar
09-01-15, 12:56
בין המקורי ללא מקורי?
אין לי מושג.
זה יכול להיות עובי הרשת הפנימית, סוג החומר, עמידות ועוד הרבה משתנים.
כיוון שזה בדרך למשאבת הסולר, לא נראה ששווה לעשות נסיונות עם זה....

מוטי טויוטה
09-01-15, 13:02
המשכתי לחפש,את האמת שלא מצאתי

שולץ האיום
09-01-15, 15:42
הם מציינים שזה יכול לקחת עד 3 ימים.
תבדוק את תיבת ה SPAM שלך, תראה שהזנת אימייל נכון...
ואולי הם נותנים כבוד לגיל :D
רציתי פילטר מקורי, אם מישהו יודע היכן יש, תודה מראש :)

סער
תנווט כאן לפי המספר שלדה שמופיע ברשיון רכב -
http://mitsubishi.epc-data.com/pajero/

זה ה EPC של מיצובישי
כך תגיע לכל חלק שתרצה.
גם אני עם פילטרים מקוריים בלבד, מרגיע יותר.

לא הבנתי למה הזמנת חיישן שאתה לא צריך כרגע.....יחחח

מוטי טויוטה
09-01-15, 15:43
אם יקרה לו אותו דבר כמו אצלי,במקום שהרכב יהיה מושבת הוא יחליף באותו רגע

שולץ האיום
09-01-15, 15:47
אם יקרה לו אותו דבר כמו אצלי,במקום שהרכב יהיה מושבת הוא יחליף באותו רגע

אז תזמינו את כל החלקים המשביתים האפשריים?
אין לזה סוף.
בסהכ החיישנים מאוד אמינים, זה לא שהם מתקלקלים הרבה.

דרך אגב, אצלי ב q קצר בנזין, מעולם לא הייתה לי תקלה משביתה...טפו טפו טפו מלח מים שום בצל.

לא לקנות חלקים במורשה, רק באינטרנט, אין חלק שלא השגתי במרשתת.

Saar
09-01-15, 16:14
בדיוק הסיבה שציין מוטי (מקסימום אני אמכור לו :) )
וברצינות, בסכום שהם עולים, עדיף שיהיו אצלי במחסן ולא אשבית את האוטו סתם.
תודה שולץ, אחפש לפי המספר.

asypeer
10-01-15, 17:34
אני אתעלק על השרשור ברשותכם (עד שמישהו שמבין משהו בפאג׳רו מגיב..)
לאבי קינג קצר 2008, בטיפול האחרון במורשה (שעלה כ3500₪..)
נאמר שיש חופש בדרייבשאפט האחורי (יש מעין מכה כשעוזבים את הגז ואז לוחצים שוב..) אמרו לו שיש 6 בוקסות שצריך להחליף והעלות היא 3000₪. האם מדובר בצלבים? איך נקרא החלק באנגלית?
תודה

Sent from my Ass

Saar
10-01-15, 19:44
למען האמת, אני לא מכיר את זה היטב, אבל אם הייתה בעיה בצלבים, אני מניח שהיו אומרים "צלבים".
יכול להיות ששם יש קופולונג גומי כמו שיש בלא מעט רכבים (לנדרובר, פורד סיירה של פעם ואפילו בספיידר שלי :) )
הרעיון הוא להחליף את הצלב במשהו שסופג חלק מהרעידות.
הכי פשוט להתכופף ולבדוק, קשה לי לחשוב על 6 כאלו (2-3 נשמע לי יותר הגיוני).
אולי הם מדברים על הבושינגים של הזרועות האחוריות? (יש להם נטיה להתפגר ולמוסכניקים יש נטיה לקרוא לחלקים האלו "בוקסות" :) )

asypeer
10-01-15, 20:28
יש חופש בדרייבשאפט, זה לא נובע מצלבים גמורים? כמה כאלו יש בפג׳רו?האם בושינגים גמורים (כשאני חושב על זה הם נראים כמו בוקסות אם זה כמו במזלג של אופנוע..) יגרמו למכות כאשר לוחצים על הגז בנסיעה?

Sent from my Ass

Saar
10-01-15, 22:11
חופש בבושינגים יגרום לדפיקות בכבישים משובשים, האצה/האטה ולתחושה של היגוי לא מדויק (בריחת זנב או פרונט, תלוי אילו בבושינגים הלכו).
אין לי מושג כמה קופלונגים/צלבים יש בפגרו. עדיין :)

מוטי טויוטה
11-01-15, 10:01
מישהו הזמין מהאתר ביום יומיים האחרונים וקיבל אישור לתשלום? יום חמישי בערב ביצעתי הזמנה,השתנה לסטטוס accepted ואין שום מייל מהם.בדקתי ספאם. שלחתי מייל לכתובת ששלחה לי 'תודה שנרשמת וכו' רוברט משהו.במקביל,סער שהזמין אחרי קיבל תשלום במייל והזמין. יש מה לעשות או פשוט לחכות? אני חייב את החלק כמה שיותר מהר, הרכב רכב א והוא מושבת.סער אני חושב שאקח את שלך:)
תודהלכל העוזרים

מוטי טויוטה
10-02-15, 18:02
חברים בסוף סער שלח לי את שלו בזריזות, הורכב ברכב פלוס טיפול ותוסף לסולר,בינתיים לא נתפס הגז פעם אחת.תודה רבה לחברים פה ולסער..חסכתם לנו 1300 שקל בקלות

-->