PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר לא החלטי (פראדו 90)

Viper
26-08-14, 19:48
שלום.
ברשותי פראדו 90 שנת 1999 (מנוע 1kz-te 3L).
גיר אוטומטי.
רכב סטנדרטי לחלוטין ללא שיפורים כלשהם.
לאחרונה החלה תופעה:
סביב 80 קמ"ש (סל"ד בערך על 2100-2200) הגיר מוריד ומעלה הילוכים (משחק בין 3 ל-4).
אם לוחצים מעט על דוושת התאוצה או משחררים אותה מעט - הבעיה חולפת.

בקריאת DTC, התקבלו הקודים 33 ו-12. (משהו שקשור לנתוני סל"ד בסרק ולמערכת הואקום בסעפת היניקה. נבדקו ונמצאו שמישים; מה שהצלחתי להגיע אליהם בכל אופן. יכול להיות שבאמת כאן קבור הכלב?)
בדיקת הגיר - ללא קודים. (נורית ה-O/D מהבהבת באופן תקין במהלך הבדיקה).

בדקתי את הגיר מכנית (ניתוק מחבר הסולנואיד שנמצא על הגיר) והגיר מתנהג מצוין (העברת ההילוכים ידנית עובדת חלק וללא בעיה).
אין 'החלקה' והרכב 'סוחב' מצוין.
מצאתי ברשת פורומים על החלפת הקבלים האלקטרוליטיים ב-ECU כמוקד לתקלות 'מוזרות'. בוצע גם כן... (חוץ מהפחתת העשן בהתנעה 'קרה' ועידון מסוים במשחק של הגיר בבעיה, אין כל שיפור משמעותי אחר; אבל היי, גם זה משהו :))
לפני כשבוע החלפתי כבל דוושת האצה (עקב דוושה 'קשה'). לא שינה דבר בתקלה.
כבל ה-KICKDOWN מכוון ונראה תקין (עובד חלק קדימה ואחורה).

נראה כי הבעיה אלקטרונית (חיישן/חיווט?) ולא מכנית.
חיישן ה-TPS נבדק גם כן ונמצא שמיש. (גם בהתנגדויות שלו וגם במתחים שמתקבלים (0-8V) במחבר הבדיקה (בין TT ל-E1).

נותר לי לבדוק את ההתנגדויות של הסולנואידים (ע"פ ה-FSM). מתכנן לבדוק הערב.
רעיונות לבדיקות נוספות או כיוון לתקלה?

תודה רבה (ואגב, שמח לחזור לפורום, הפעם מעבר מסוזוקי לטויוטה...)

Viper.

katsirz
27-08-14, 07:19
אני יכול לומר לך שבפוראנר אוטומטי הייתה לי בעיה דומה שהסתבר שהייתה קשורה למערכת הקירור. ברגע שהיה חסר נוזל קירור התחיל משחק בין ה o/d לשלישי. משהו שקשור כנראה להעברה לאובר דרייב רק כשהרכב מגיע לטמפ' עבודה. כנר44אה שכשחסר מעט נוזל קירור זה משפיע על הגיר. אחרי שתיקנתי דליפונת של מערכת הקירור - הבעיה נפתרה. תנסה

Viper
27-08-14, 11:15
נוזל קירור הוחלף (יחד עם צינורות הרדיאטור בתחילת הקיץ).
בדקתי שוב מפלס - תקין. כנ"ל שעון הטמפ' (אגב, האם אותו חיישן טמפ' מזין גם את ה-ECU וגם את השעון?)

רק ע"מ לחדד, התופעה היא שבנתונים שציינתי, הגיר מעלה ומוריד גיר בין שלישי לרביעי הלוך וחזור.

לאחר בדיקה יסודית של חיווט הסולנואידים בגיר - הצמה תקינה. ההתנגדות הנמדדת ל-3 הסולנואידים (#1, #2 והנעילה) 187 אוהם.
ב-FSM נדרש 11-15 אוהם...

מצד אחד, אם שלושתם לא תקינים - לא אמורה להיות העברת גיר אוטומטית אלא ידנית בלבד. (וזה לא המצב).
מצד שני - ההתנגדות הנמדדת היא קצת יותר מפי 10 מהמפרט.

ייתכן וזו הבעיה? (אם כן, בעסה... צריך לפרק את הגיר מלמטה ולהחליף אותם; ממש לא בא לי סתם לפרק).

Orang
28-08-14, 00:10
ידידי היקר,

לפני שאתה רץ לפרק את הגיר או להחליף 3 סולונואידים שביום בהיר כשלו יחדיו תענה על כמה שאלות שיוכלו לשפוך מעט אור.

1. כמה זמן הרכב ברשותך, ללמד עד כמה אתה מכיר אותו.
2. האם התופעה החלה סתם כך ? או שקדם לה אירוע כלשהו ?
3. האם החלפת או שינית מידת ג'נטים או צמיגים ?
4. האם התופעה קיימת רק סביב המהירות שציינת ?
5. האם במהירויות אחרות הכל תקין ?
6. האם שאר ההילוכים מתחלפים באופן תקין ?
7. האם בלחיצה על מתג ביטול O/D הגיר נשאר מוגבל בהילוך שלישי וכביכול התופעה אינה קיימת ?
8. האם ניסית לבדוק אם התופעה קיימת גם בשילוב הטרנספר ל- LOW ? כמובן לא במהירות שציינת...

אם תענה על השאלות זה יתאר כמה עובדות שיוכלו לסייע באבחון התופעה שציינת.
אגב, המהירות שציינת 80 קמ"ש בסל"ד הזה היא בעייתית כיוון שזוהי הנקודה בה הגיר בדיוק מחליף משלישי לרביעי, כך שאני משוכנע שמשהו השתנה ברכב וגורם לתופעה הנ"ל, אולי מידת צמיגים, אולי שינית יחסי העברה בסרנים או בטרנספר, וכיו"ב...

ממתין לתשובות.

בהצלחה, אורן

Viper
28-08-14, 08:50
היי,
1. כמה זמן הרכב ברשותך, ללמד עד כמה אתה מכיר אותו. שנתיים
2. האם התופעה החלה סתם כך ? או שקדם לה אירוע כלשהו ? סתם כך, ללא כל שינוי או אירוע
3. האם החלפת או שינית מידת ג'נטים או צמיגים ?לא
4. האם התופעה קיימת רק סביב המהירות שציינת ?כן לפעמים זה גם סביב 90 קמ"ש
5. האם במהירויות אחרות הכל תקין ? חיובי
6. האם שאר ההילוכים מתחלפים באופן תקין ? כן
7. האם בלחיצה על מתג ביטול O/D הגיר נשאר מוגבל בהילוך שלישי וכביכול התופעה אינה קיימת ? נכון. עם O/D OFF אין משחק
8. האם ניסית לבדוק אם התופעה קיימת גם בשילוב הטרנספר ל- LOW ? כמובן לא במהירות שציינת... לא רלוונטי כי המהירות גבוהה בשביל זה...

לאור הממצאים נראה לי הזוי ששלושת הסולנואידים התפגרו יחדיו (מה גם שההילוכים עוברים יפה למעט המשחק בין שלישי לרביעי שגם זה לא קורה תמיד. לעיתים זה עובד בסדר).
ייתכן וזה משהו אלקטרוני אחר. (אולי אחד הסולנואידים בכל זאת 'תפוס' חלקית?)
רעיונות?

תודה.

raanan
28-08-14, 11:11
הרכב נוסע רגיל מבחינת סחיבה ? או שמרגיש כבד יותר ? אם כבד יותר,
תעלה על ליפט וסובב כול גלגל בנפרד ותרגיש אם יש התנגדות חריגה.

בנוסף, תבדוק עם סקנאר את מהירות היציאה שהיא נכונה.
ואם כבר מתחברים עם סקנאר, תבדוק שוב מתח יציאה מה TPS בכל טווח הדוושה (לא רק בסרק ובלחיצה מלאה).

רענן

kis
28-08-14, 12:07
אם אפשר לדעת איזה סקאנר עובד עם פראדו ? כי אני מחפש לקנות. וניסיתי כבר 3 דגמים שונים שלא מזהים את הפראדו.
סליחה שאני גונב את השרשור

Sent from my GT-I8190N using Tapatalk 4

Viper
28-08-14, 12:22
הרכב נוסע רגיל מבחינת סחיבה ? או שמרגיש כבד יותר ? אם כבד יותר,
תעלה על ליפט וסובב כול גלגל בנפרד ותרגיש אם יש התנגדות חריגה.

בנוסף, תבדוק עם סקנאר את מהירות היציאה שהיא נכונה.
ואם כבר מתחברים עם סקנאר, תבדוק שוב מתח יציאה מה TPS בכל טווח הדוושה (לא רק בסרק ובלחיצה מלאה).

רענן

היי רענן,
הרכב סוחב מצוין.
גם כשניתקתי את הסולנואידים והעברתי גיר באופן 'ידני' - הרכב כמו נמר...

הסקנר שלי מתחבר לרכב, אבל לא מציג הרבה מידע. (אגב, עבור KIS מדובר בסקנר של AutoXray, Techscan 7000 עם קיט של טויוטה).
לגבי ה-TPS, מתחים יוצאים פיקס, מהסקנר נראה שמהלך המצערת הוא 11-82 מעלות (בשאר הרכבים הוא מציג לי ב-% בין 0-100 וכאן במעלות. לא יודע למה בדיוק הכוונה והאם זה תקין).

Orang
29-08-14, 00:56
ידידי היקר,

לאור תשובותיך לשאלותי, אכן נשמע כמו תופעה מוזרה שהתחילה לה כך סתם.
עלה לי בראש עוד משהו, יש בגיר של הפראדו שני מתגים זהים אחד ליד השני, 2ND, ו-POWER
נסה ללחוץ על מצב POWER וסע איתו כך כמה ימים ועקוב אחר התופעה.

כמו כן, אני מאזור רחובות, אם אתה מהאזור ורוצה לקפוץ, אשמח לעזור.

בהצלחה, אורן

Viper
29-08-14, 09:01
היי!
כבר ניסיתי את מתג ה-ECT POWER. ללא שינוי... (הבנתי שהמתג גורם להעברת הילוכים מאוחרת ('משיכת' סל"ד)).
אצלי הבעיה היא כשמנסים לשמור על מהירות קבועה של כ-80 קמ"ש. (דוושת תאוצה די סטאטית).

בהאצה רציפה - אין בעיה של משחק בין ההילוכים והם מתחלפים מצוין.
בגלל זה חשדתי ב-TPS בהתחלה שאולי יש לו נק' 'מתה'. אבל לא מצאתי כזו.

מישהו מכיר אולי מה המשמעות של הצגת מצב ה-TPS במעלות ולא באחוזים?

Orang
29-08-14, 10:23
היי,

אני מבין שאתה צפוני, לא שמתי לב לזה קודם.
אתה יכול אולי להעלות סירטון שמציג את לוח השעונים בזמן שהתופעה מתרחשת, הכוונה היא לראות את מד המהירות מול מד הסל"ד, ולנסות להבין קצת יותר על התופעה שאתה מתאר, ועל מנת להיות מדוייק יותר תן למישהו לצלם בזמן שאתה נוהג וגורם לתופעה להתרחש.

בהצלחה, אורן

Orang
31-08-14, 20:40
שלום.
ברשותי פראדו 90 שנת 1999 (מנוע 1kz-te 3L).
גיר אוטומטי.
רכב סטנדרטי לחלוטין ללא שיפורים כלשהם.
לאחרונה החלה תופעה:
סביב 80 קמ"ש (סל"ד בערך על 2100-2200) הגיר מוריד ומעלה הילוכים (משחק בין 3 ל-4).
אם לוחצים מעט על דוושת התאוצה או משחררים אותה מעט - הבעיה חולפת.

Viper.

מה גורם לך לחשוב שהגיר מעלה ומוריד הילוך ?
כשזה קורה לטענתך, מהם השינויים בסל"ד ?
אני לא מזלזל בידע או במקצועיות שלך, אבל אני נוטה לחשוב שאולי יש איזו בעיה עם ה-TCC

בידידות, אורן

katsirz
01-09-14, 10:22
עכשיו, אחרי כל התגובות, עולה בדעתי שאולי יש לך בעיה בטורק שלא ננעל ואז יש עליה בסל"ד. זה פחות מאשר הורדת הילוך ועדיין מרגישים בעליית הסל"ד היטב.

Viper
01-09-14, 19:31
היי!
אז ככה,
הבעיה מופיעה רק ב-O/D. אם אני נוסע עם O/D OFF אז אין בעיה והרכב נוסע חלק (אבל בטורים גבוהים...) מכיוון שהוא מוגבל מלעבור להילוך רביעי.
כך שלא נראה לי שמדובר ב-TCC או בטורק (גם במבחן Stall ובנהיגת שטח מהסופ"ש הרכב עובד יפה אם לא מגיעים לרביעי).
קראתי באתרים אוסטרליים/ניו-זילנדיים על בעיה דומה שנפתרה ע"י תיקון ה-ECU או שחיישן ה-Dif Lock משובש ואז המחשב לא מאפשר העברה לרביעי או קונקטורים מלוכלכים/תקולים. אני עוד צריך לבדוק את זה. (במיוחד את ה-ECU לאחר החלפת הקבלים, לבחון שוב את הלוח לחיפוש נתקים/רכיבים תקולים אחרים).
הבעיה היא בהחלט בחוסר היכולת של הרכב להחזיק בהילוך רביעי עם טורים קבועים סביב 2200. (ממש מעביר בין רביעי לשלישי הלוך ושוב; מרגישים את זה מצוין).

בדרך הפסילה: אפשר לפסול בעיה מכאנית בגיר (בניתוק הסולנואידים הרכב נוסע נפלא בכל הילוך שמשולב ידנית).
החלפתי נוזל גיר וניקיתי את הפילטר לפני כחודש. (התקלה כבר היתה אז...)
גם סולנואידים נראה לי שבסדר מכיוון שהגיר מגיע לכל ארבעת ההילוכים ב-D. (והתנגדות 3 הסולנואידים זהה, אם כי גבוהה מהכתוב ב-FSM).
רעיונות?
תודה.

raanan
01-09-14, 19:50
בירידה ארוכה , יש גם את התופעה ?

רענן

Viper
01-09-14, 19:56
בירידה ארוכה , יש גם את התופעה ?

רענן

בירידה ארוכה, אם אני מנסה לשמור על הסל"ד (מאד קשה...) זה גם קורה אבל פחות כי קשה לשמור על נתוני שיוט קבועים של 80-90 קמ"ש עם 2200 סל"ד בירידה.
בתאוצה או תאוטה - אין את התופעה בכלל...

raanan
01-09-14, 20:26
בירידה ארוכה, אם אני מנסה לשמור על הסל"ד (מאד קשה...) זה גם קורה אבל פחות כי קשה לשמור על נתוני שיוט קבועים של 80-90 קמ"ש עם 2200 סל"ד בירידה.
בתאוצה או תאוטה - אין את התופעה בכלל...

אתה יורד מירושלים בכביש 1 , הרכב ב - D במהירות 110 , אתה עוזב גז , הוא מוריד מרביעי לשלישי ?
(שים לב , השאלה כאשר אתה לא לוחץ על דוושת הגז ! )

רענן

Viper
01-09-14, 20:45
במצב של עזיבת הגז, אין הורדת הילוך. גם בירידה. אם מנסים להאיץ שוב (במישור למשל) אז תהיה הורדת הילוך בהתאם למצב הנסיעה (באופן תקין).
הבעיה ברכב היא רק עם 'גז' קבוע וניסיון לשמירה על מהירות של 80-90 קמ"ש.

רענן - אתה כבר חושב על כיוון?

raanan
01-09-14, 21:18
אני לא מכיר את הסכמות של הרכב הזה . אבל, אני חושב שיש אי התאמה בין מתח ה TPS למצב המצערת בפועל.
הייתי ממליץ לך לצלם מסך של נתוני המנוע כולל TPS ולהשוות מול רכב זהה .

האם ל TPS שלך (הבנתי שפירקת אותו) יש אפשרות כיוון/כיול ?
עוד שאלה, האם ב LOW יש גם את התופעה ? (בהנחה שבפראדו גם ב LOW יש 4 הילוכים קדמיים פעילים)

רענן

Orang
01-09-14, 22:49
היי,
1. כמה זמן הרכב ברשותך, ללמד עד כמה אתה מכיר אותו. שנתיים
2. האם התופעה החלה סתם כך ? או שקדם לה אירוע כלשהו ? סתם כך, ללא כל שינוי או אירוע
3. האם החלפת או שינית מידת ג'נטים או צמיגים ?לא
4. האם התופעה קיימת רק סביב המהירות שציינת ?כן לפעמים זה גם סביב 90 קמ"ש
5. האם במהירויות אחרות הכל תקין ? חיובי
6. האם שאר ההילוכים מתחלפים באופן תקין ? כן
7. האם בלחיצה על מתג ביטול O/D הגיר נשאר מוגבל בהילוך שלישי וכביכול התופעה אינה קיימת ? נכון. עם O/D OFF אין משחק
8. האם ניסית לבדוק אם התופעה קיימת גם בשילוב הטרנספר ל- LOW ? כמובן לא במהירות שציינת... לא רלוונטי כי המהירות גבוהה בשביל זה...

לאור הממצאים נראה לי הזוי ששלושת הסולנואידים התפגרו יחדיו (מה גם שההילוכים עוברים יפה למעט המשחק בין שלישי לרביעי שגם זה לא קורה תמיד. לעיתים זה עובד בסדר).
ייתכן וזה משהו אלקטרוני אחר. (אולי אחד הסולנואידים בכל זאת 'תפוס' חלקית?)
רעיונות?

תודה.

רענן,
מס' 8 עונה לשאלתך ?

- - - Updated - - -

האם התופעה מתרחשת גם כשכבל הקיקדאון מנותק ?

Viper
02-09-14, 07:14
חיובי.
גם עם הכבל מנותק זה קורה...

eliv1
03-09-14, 17:15
הייתה לי תופעה זהה בטנדר איסוזו אוטומטי, גיר של aisin, בסוף התברר אחרי אין ספור חיפושים כי חיזוק של מינוס לגוף פתר את הבעיה, מכיוון שאין לי שרטוטים חשמליים של הפרדו לא יודע להגיד לך איפה אבל הייתי מנסה ללכת בכיוון הזה.

Haim_222
07-09-14, 16:30
היי...ציינת כי לאחרונה החלפת כבל דוושת האצה עקב דוושה קשה. גם אצלי בפראדו שנת 99 הדוושה קשה. האם החלפת הכבל פתרה את הבעיה?

Viper
07-09-14, 19:03
היי...ציינת כי לאחרונה החלפת כבל דוושת האצה עקב דוושה קשה. גם אצלי בפראדו שנת 99 הדוושה קשה. האם החלפת הכבל פתרה את הבעיה?

אכן החלפת הכבל פתרה את בעיית הקושי בדוושה.
אבל בדוק אצלך שאכן הכבל לא 'עובד' חלק. נתק אותו מגוף המצערת ושחק איתו הלוך וחזור. ראה כיצד מגיב והאם התנועה רציפה וחלקה. במידה ותרגיש חיכוך או איזורים בהם הוא נתקע - החלף אותו. (אזהרה - החלק המקורי לא ממש זול; כ-400 מצלצלים).

- - - Updated - - -

הייתה לי תופעה זהה בטנדר איסוזו אוטומטי, גיר של aisin, בסוף התברר אחרי אין ספור חיפושים כי חיזוק של מינוס לגוף פתר את הבעיה, מכיוון שאין לי שרטוטים חשמליים של הפרדו לא יודע להגיד לך איפה אבל הייתי מנסה ללכת בכיוון הזה.
היי,
תודה.
ניסיתי גם את זה (לנקות היטב את איזור החיבור, לחזק עם ברגים למגע 'בריא'). לא עזר.
אנסה בסופ"ש הקרוב גם לחזק את המינוס למנוע... (להזיק זה בטוח לא)

שלומי
08-09-14, 12:13
ניסית למתוח עוד קצת את כבל הקיקדאון ?
אם הוא רפוי מידי הגיר מגיב כאילו אתה בבלימת מנוע = מוריד הילוך

Viper
08-09-14, 14:03
ניסית למתוח עוד קצת את כבל הקיקדאון ?
אם הוא רפוי מידי הגיר מגיב כאילו אתה בבלימת מנוע = מוריד הילוך

כיוונתי ע״פ ההנחיות ב-fsm.
אני כבר אובד עצות...
אנסה למתוח עוד ונראה מה ההשפעה.
תודה!

dingo
08-09-14, 15:56
לא יודע עד כמה זה דומה ..
אבל גם לי בטרופר דיזל 2003 יש תופעה דומה ...
במהירות מסויימת הוא כאילו לא החליט אם בא לו שלישי או רביעי ...
אני ממשיך לעקוב פה ...
נקווה שימצא הפתרון..
ראם

shmulikbg
08-09-14, 22:03
אני לא מכיר את הסכמות של הרכב הזה . אבל, אני חושב שיש אי התאמה בין מתח ה TPS למצב המצערת בפועל.
הייתי ממליץ לך לצלם מסך של נתוני המנוע כולל TPS ולהשוות מול רכב זהה .

האם ל TPS שלך (הבנתי שפירקת אותו) יש אפשרות כיוון/כיול ?

רענן

הכיוון שלך לדעתי נמצא כאן.

Viper
09-09-14, 10:00
הכיוון שלך לדעתי נמצא כאן.

חישן ה-TPS נבדק ונמצא תקין.
מה גם שברכב הזה ה-TPS לא אמור להשפיע על העברת ההילוכים. בנוסף, אם אכן היתה בו הבעיה, כנראה שההעברה היתה מוקדמת/מאוחרת לא? במקרה שלי יש משחק בין ההילוכים.

Orang
10-09-14, 00:54
היי,

אתה יכול אולי להעלות סירטון שמציג את לוח השעונים בזמן שהתופעה מתרחשת, הכוונה היא לראות את מד המהירות מול מד הסל"ד, ולנסות להבין קצת יותר על התופעה שאתה מתאר, ועל מנת להיות מדוייק יותר תן למישהו לצלם בזמן שאתה נוהג וגורם לתופעה להתרחש.

בהצלחה, אורן

להזיק זה לא יזיק, תעלה סירטון

Viper
14-09-14, 13:35
היי!
לא הייתי זמין לאחרונה.
צילמתי בוידאו ואעלה בקרוב את הסרטון.
במקביל, בדקתי את הערכים שמתקבלים ב-ecu, גיליתי בעיה בקריאה של חיישן טמפ׳ נוזל גיר.
ההתנגדות שלו (ומכאן המתח ה״נופל״ עליו) לא ע״פ ה-fsm.
האם יש לחיישן זה השפעה על העברת ההילוכים או רק לצורך הדלקת נורית אזהרה?

raanan
14-09-14, 14:59
לא מכיר את הפראדו אבל יש רכבים (טרופר לדוגמה) שהטמפ' נמוכה הם "מושכים" את ההילוכים למען חימום מהיר יותר של המנוע והגיר.
נדמה לי שגם הילוך רביעי מנוטרל כשהטמפ' נמוכה.

אתה יכול לראות ערכי הטמפ' באמצעות חיבור ל OBD ? אם כן, מה הטמפ' לאחר 10 דקות נסיעה ?

רענן

Viper
17-09-14, 21:41
לא מכיר את הפראדו אבל יש רכבים (טרופר לדוגמה) שהטמפ' נמוכה הם "מושכים" את ההילוכים למען חימום מהיר יותר של המנוע והגיר.
נדמה לי שגם הילוך רביעי מנוטרל כשהטמפ' נמוכה.

אתה יכול לראות ערכי הטמפ' באמצעות חיבור ל OBD ? אם כן, מה הטמפ' לאחר 10 דקות נסיעה ?

רענן

לאחר חיבור הסקנר (שוב...) מסתבר שאין לו תצוגה ברכב זה של טמפ' הגיר והמנוע...
עצוב.

בכל אופן, בסופ"ש אבדוק את מצב חיישן טמפ' נוזל הגיר כי אני חושד בו (הוא מחוץ ל-SPEC ע"פ ה-FSM בהיבטי התנגדות ומתח ש"נופל" עליו.
קראתי במספר אתרים שייתכן וזו הבעיה.
אתחיל כמובן בחיווט לבדוק רציפות ובסוף אתעמק בחיישן.
האם מישהו כבר פירק אותו?
האם בזמן הפירוק צפויה נזילת נוזל גיר? (הוא יושב על הצנרת שמגיעה מכיוון הרדיאטור גבוה במקצת מאגן השמן).
תודה.

Viper
17-09-14, 22:25
וסופסוף הגעתי להעלאת הסרטון לרשת...

http://youtu.be/gwhF7YhOduw

ניתן לראות (ולשמוע) את המשחק בהעברת ההילוכים בין 3-4.

raanan
18-09-14, 09:37
חבר !
אתה מסתובב סביב הזנב של עצמך ....
הטורק ננעל ומשתחרר . הרכב לא מוריד הילוך .

רענן

katsirz
18-09-14, 10:08
הבדיקה הכי פשוטה האם זה "קפיצת" הילוך או נעילה ושיחרור של הטורק - כאשר יש עליית סל"ד תלחץ על ה O/D ותראה מה קורה. אם הסל"ד יעלה עוד קצת - זה טורק.

Viper
18-09-14, 10:31
חבר !
אתה מסתובב סביב הזנב של עצמך ....
הטורק ננעל ומשתחרר . הרכב לא מוריד הילוך .

רענן

אם כך, מה מקור הבעיה?
הסולנואיד של נעילת הטורק?
האם חיישן הטמפ׳ בגיר שנראה שמעביר נתונים שגויים יכול לגרום לבעיה?

מוני אורבך
18-09-14, 10:37
זה ללא ספק נעילת טורק.
בדקת חישן מהירות? אם הוא לא נותן קריאה מדויקת אלא קפיצות, ישנה אפשרות שזו הבעיה.
כמו כן חישן חום גיר בעיתי יכול גם הוא לגרום לבעיות

Viper
18-09-14, 10:45
זה ללא ספק נעילת טורק.
בדקת חישן מהירות? אם הוא לא נותן קריאה מדויקת אלא קפיצות, ישנה אפשרות שזו הבעיה.
כמו כן חישן חום גיר בעיתי יכול גם הוא לגרום לבעיות

מד המהירות עובד תקין. ללא קפיצות.
אתמקד בסופ״ש בחיישן הטמפ׳ ואעדכן.
תודה רבה לכולם!

raanan
18-09-14, 11:12
זה לא קשור לחיישן טמפ' .
תבדוק את חיווט ומפסק דוושת הבלם (ברכבים מתקדמים יש לו שני ערוצים אחד לאורות בלימה ואחד למחשב ) .
דבר נוסף, האם יש לך קרוז קונטרול ? אם כן, האם הוא מתפקד תקין כשאתה נועל אותו על 80 ?
אם הקרוז מתנתק, אז 99% שזה מהמפסק בלם.

ועדיין בלי סכמות או FMS זה ניסוי וטעייה עם הרבה דגש דווקא לתהייה ...

רענן

Viper
18-09-14, 12:09
זה לא קשור לחיישן טמפ' .
תבדוק את חיווט ומפסק דוושת הבלם (ברכבים מתקדמים יש לו שני ערוצים אחד לאורות בלימה ואחד למחשב ) .
דבר נוסף, האם יש לך קרוז קונטרול ? אם כן, האם הוא מתפקד תקין כשאתה נועל אותו על 80 ?
אם הקרוז מתנתק, אז 99% שזה מהמפסק בלם.

ועדיין בלי סכמות או FMS זה ניסוי וטעייה עם הרבה דגש דווקא לתהייה ...

רענן

היי רענן,
אין בקרת שיוט.
בדקתי בכניסה למחשב את האות מהבלם ונראה תקין.
רעיונות נוספים?

Orang
19-09-14, 02:33
ידידי היקר,
ראשית, אני שמח ששמעת לעצתי מלפני חודש והעלית סירטון, זה ממחיש בצורה טובה את התופעה.
שנית, אכן נראה כמו תקלת TCC ונדמה לי שכבר ציינתי זאת אך שללת מכל וכול.
יחד עם זאת, עליית וירידת הסל"ד בסירטון אינה עקבית, ממה שאני זוכר ברכב שלי, בין 3-4 יש הבדל של כ-600 סל"ד, ובנעילת הטורק יש הבדל של 200 סל"ד לערך, בסירטון רואים משחק של 400 סל"ד בערך, מה שמקשה על קביעה חד משמעית, משחק של 200 סל"ד = TCC, משחק של 500-600 סל"ד = 3-4
אני אבדוק זאת מחר על הרכב שלי ואעדכן אותך.
כמו כן, הציע לך פה מישהו ללחוץ על מתג O/D OFF בזמן שיש עליית סל"ד, אם יש עליה נוספת בסל"ד אזי שזה TCC ואם אין עליה נוספת אזי שזה משחק בין ההילוכים 3-4, הייתי מאמץ את הבדיקה הזו, היא תתן לך אינדיקציה טובה ומהירה, תנהג ברכב ותבצע זאת, תן למישהו אחר לצלם, ותעלה את זה.
דבר נוסף, נתק את הקונקטור של חיישן טמפרטורת שמן הגיר, ובדוק אם זה עדיין מתרחש.

בהצלחה...

- - - Updated - - -

אם כך, מה מקור הבעיה?
הסולנואיד של נעילת הטורק?
האם חיישן הטמפ׳ בגיר שנראה שמעביר נתונים שגויים יכול לגרום לבעיה?

כן, לכן ביקשתי לנתק אותו ולבדוק שוב.

katsirz
19-09-14, 08:55
אצלי בפוראנר, חוסר יציבות של הגיר - קפיצות הילוך, טורק ננעל ומשתחרר והשהיה עד שמצליח להבין שהוא בהילוך, נפתרו לאחר שסתימה בצינור מים (שנמצא מאחורי המנוע ולא יודע לאן הוא מוביל) הפכה לפריצה בצינור. החלפה שלו פתרה את כל הבעיות. לכן אני כמעט משוכנע לגמרי שזה כן קשור לעניני חום (מנוע ולא חום שמן גיר)

Orang
19-09-14, 09:11
אגב, סחטיין על התאורה האדומה בלוח השעונים.
האם החלפת את הנוריות המקוריות בלוח השעונים לאדומות ?
האם זו תאורת לד ?
אורן

Viper
19-09-14, 12:32
הנורות מקוריות ולא לד.
כשבדקתי את המתח במחשב המנוע והגיר, חיישן טמפ׳ מנוע נראה תקין ושל הגיר דווקא לא.
ברגע שאוכל אבצע את הבדיקות שהצעתם ואעדכן.
בעבר, כשניתקתי את חיישן טמפ׳ הגיר התופעה כמעט ונעלמה (מעט מאד היסוסים כאלה והרבה פחות חריפים).
יכול להיות שזה בגלל התקלה שנרשמה במחשב ברגע שניתקתי את החיישן?

Viper
19-09-14, 17:12
בדיקה עם O/D Off הראתה שהסל״ד לא עולה ברגע שזה קורה במרבית הפעמים.
המשמעות- יש משחק עם ההילוכים בין רביעי לשלישי ויתכן גם עם הטורק.
בדקתי בכניסה למחשב את האות מדוושת הבלם ונראה תקין (לא משתנה כשיש את התופעה).
חיווט החיישן טמפ׳ גיר - תקין.
כניסת טמפ׳ מנוע למחשב - ע״פ ה-fsm.
רעיונות?

Viper
19-09-14, 23:16
נראה שהתקלה נפתרה. (מקווה שלא תחזור פתאום... אהיה במעקב ואעדכן)
במעבר אקראי על חיבורים במנוע - גיליתי צינורית ואקום מנותקת באזור גב המנוע.
חיברתי - וזהו. אין משחק בין ההילוכים והכל עובד חלק.
יתכן קשר בין השניים?
ומה המשמעות של חיישן הטמפ׳ שלא עומד בהגדרות ה-fsm?
תודה לכולם על העזרה!

aoved13
04-02-17, 16:29
נראה שהתקלה נפתרה. (מקווה שלא תחזור פתאום... אהיה במעקב ואעדכן)
במעבר אקראי על חיבורים במנוע - גיליתי צינורית ואקום מנותקת באזור גב המנוע.
חיברתי - וזהו. אין משחק בין ההילוכים והכל עובד חלק.
יתכן קשר בין השניים?
ומה המשמעות של חיישן הטמפ׳ שלא עומד בהגדרות ה-fsm?
תודה לכולם על העזרה!

אהלן אהלן
יש מצב לקבל תמונה של הצינורית?

Viper
15-03-17, 18:55
שלום. בפוסט כאן: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/101227-Check-engine-%D7%A2%D7%9D-%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D7%95%D7%AA-12-%D7%95-33
יש תמונות של צינוריות הואקום.

-->