PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה: חיבור מכשיר BAOFENG לרדיו ברכב

scheinery
28-08-14, 11:42
הרעיון הוא כזה, הרמקול בPTT של המכשיר הוא יחסית חלש והרכב הוא מאוד רועש (סמוראי פתוח כן?)
הרעיון שעלה לי הוא לחבר את שקע יציאת הסאונד של המכשיר לרדיו של הרכב ולהשאיר את הPTT ביד לדיבור.
על הPTT עצמו יש שקע קטן להארכה שממנו אפשר להוציא כבל עם פין 3.5 מ"מ סטנדרטי לחיבור ובניסיונות שעשיתי זה באמת עבד נהדר ושומעים יופי, הבעיה היא שמאוד מסורבל כשמהPTT יוצא עוד חוט.
לכן הרעיון היה לעשות הפרדה היישר מהמכשיר שכבל הSP ילך לרדיו והPTT יישאר מחובר רק לשקע הMIC.

אבל בכל תצורה שניסיתי ברגע שמחברים את הPTT רק בפין של הMIC (הפין 3.5 בפלאג K של קנווד הרגיל של המכשיר) הוא לא פורץ לשידור.

מה שאומר לפי דעתי שאני צריך לפצל את כבל הSP לשניים שקו אחד שלו מתחבר רגיל לPTT (עליו יש כפתור ווליום אז אפשר להשתיק אותו ולא תהיה בעיה של שמע משני מקורות במקביל) וקו שני שילך לרדיו/רמקול חיצוני.
יש לי PTT ישן שלא עובד שאפשר לעשות להשתמש בכבל שלו בשביל לנצל את הפלאג הייעודי.

חיפוש באינטרנט לא מצא איזשהו מוצר קיים שיעזור בפיתרון העניין ורק רציתי להתייעץ לפני שאני מתחיל לחתוך ולהלחים שאכן החשיבה שלי נכונה או אם למישהו יש פיתרון פשוט יותר.

תודה
יואב

מוני אורבך
28-08-14, 12:46
איזה דגם של מכשיר יש לך?
אני נוסע על סבן פתוח ואין לי בעיה לשמוע גם בכביש ב 80 קמש
בשטח נשמע מצוין

scheinery
28-08-14, 12:50
UV5R
החלפתי PTT לא מזמן מכיוון שרציתי PTT עם כפתור ויסות ווליום עליו והרמקול שלו חלש יחסית לPTT הרגיל. (אני משתמש במכשיר בהרבה מקומות מחוץ לרכב והרבה פעמים הוא יושב בתוך תיק גב) אופציה נוספת היא פשוט להחזיק PTT עם רמקול חזק לנסיעות ברכב אבל בוא נשתעשע קצת עם הרעיון... חוות דעת והצעות יתקבלו בברכה.

מוני, אם לא היה ברור אני רוצה להשתמש במכשיר ברכב כשהוא מחובר למתח קבוע ואנטנה חיצונית לכן אני משתמש בPTT ולא מדבר ישירות מהמכשיר שהרמקול שלו בהחלט מספיק חזק

tom1105
28-08-14, 13:01
תסתכל כאן... http://m.aliexpress.com/w/wholesale-two-way-radio-external-speaker.html?tracelog=wssearch2mobilesea rch

scheinery
28-08-14, 13:09
הרעיון של רמקול חיצוני או חיבור לרדיו לא כ"כ משנה.
הבעיה היא שכל הרמקולים שמצאתי (כולל אלו בקישור) מגיעים עם חיבור פין 3.5 מ"מ בודד. גם אם אני משתמש במתאם לחבר אותם (השקע SP במכשיר הוא 2.5 מ"מ) ובמקביל מוציא חיבור רק לפין MIC של הPTT הוא לא פורץ לשידור. הPTT צריך להיות מחובר גם לMIC וגם לSP. לכן חשבתי על חיבור במקביל- פיצול הכבל SP לשתיים שאחד יתחבר רגיל לPTT ואחד ילך לרדיו/רמקול חיצוני.

אני מקווה שאני מספיק ברור בשאלה שלי

מוני אורבך
28-08-14, 13:09
נראה לי שהרמקול החיצוני בקישור מעלי יתן לך מענה

tom1105
28-08-14, 16:47
אצלי יש יציאת אוזניה ישירות מהptt ... מדובר על ptt הכי זול שיש לבאופנג..

scheinery
28-08-14, 17:24
שוב, האופציה לצאת מהPTT קיימת ועובדת טוב אבל זה פשוט קצת מסורבל עם עוד חוט שיוצא משם. אני מנסה למצוא פיתרון לחיבור לרקמול חיצוני ישר מהמכשיר במקביל לPTT שישמש רק לדיבור

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tourist
28-08-14, 17:42
האם יש קשר לסוג חיבור ה-3.5 ?

על החיבור עצמו יש עיגול שחור המקיף אותו בקצהו.
אאל״ט, עיגול אחד פירושו מונו, שני עיגולים הם סטריאו ושלושה משמשים לאוזניות עם דיבורית כמו לפלאפון.
יתכן שהשקע מזהה איזה פין הכנסת וכך מאפשר/חוסם את הפריצה לשידור כלשונך.

יתכן שכך בנויים הרמקולים שבקישור.

אחרי הכל מדובר במערכת חשמלית פשוטה, גם הסיבה לחסימת שידור צריכה להיות חשמלית פשוטה.

הייתי מנסה כמה סוגי פינים.

ויתכן שאני מקשקש...

scheinery
28-08-14, 18:48
רעיון מעניין, אבדוק את העניין....

Yakuza_Dragon
29-08-14, 21:33
איזה PTT יש לך?

אני יכול להציע לך PTT שייתן לך מענה לא מסורבל, במחיר של כ-20 דולר...

Benji Struel
26-09-14, 22:02
אם יש לך חוש טכני, תחשוף קצת את הכבל של ה MIC/SPK סמוך לחיבור למכשיר, תמצא את הכבל שמעביר את השמע ( SPK +/-) ותחבר עליו עוד כבל בעל 2 גידים עם חיבור 3.5 נקבה. משם כבר תחבר 3.5-3.5 למערכת של הרכב.....

אופצייה שניה שיש אצלי זה פשוט לחבר כבל 3.5 לחור שיש במע"ד (PTT) ולהכניס אותו לתוך הכבל הקפיצי עד לחיבור למכשיר, ומשם למשוך אותו לסטריו....

אם אתה צריך עוד עזרה רק תגיד....

בהצלחה!!

igalr
08-07-16, 10:39
הפתרון פשוט מאוד.
חבר עוד מכשיר כזה לרדיו .
תוכל לקרוא לזה חיבור אלחוטי.....

erezgur
08-07-16, 12:44
השרשור בן שנתיים...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

igalr
08-07-16, 13:09
שנתיים חיכה לפתרון כל כך פשוט.

scheinery
08-07-16, 16:46
זה שהשרשור לא נמשך לא אומר שלא נמצא הפיתרון כבר מזמן... ואני לא מחשיב לקנות עוד מכשיר ל"פיתרון פשוט"

-->