PDA

צפייה בגרסה מלאה : שחזור מידע מהארד דיסק חיצוני שנפח נשמתו - מי יודע ?

גניסלב רונן
28-08-14, 20:53
כמו בכותרת ,
יש לי הארד דיסק חיצוני 1טרה שלא עולה/מניע ...
המון תמונות,שימש כגיבוי .
איפה אפשר לחלץ/לשחזר את המידע שעליו,מלבד חברת טיק טק שלהבנתי יקרים מאד .
תודה מראש ,
רונן

boaz avrahami
28-08-14, 21:00
תגיד לו שאני שלחתי אותך :-)

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=86618

גניסלב רונן
28-08-14, 21:20
תגיד לו שאני שלחתי אותך :-)

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=86618

תודה ,אבקר אותו בשבוע הבא.

יש לו גם רצועות ראצ'ט למכירה ?....;)

boaz avrahami
28-08-14, 23:07
מלח גס עדיף

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

wonderd
29-08-14, 21:58
דיסק חיצוני מורכב בד"כ מדיסק קשיח רגיל של מחשב נייד באריזה יפה/מגינה.
אם הוא לא עובד קודם כל כדאי לבדוק את הכבל USB - הרבה מקרים מסתיימים בזה שהכבל לא איכותי מספיק ומפסיק להעביר נתונים בצורה טובה..
אחר כך (ורק אם יש לך ידיים טובות..) אפשר לפתוח את האריזה ולוודא שהקונקטורים מחוברים כמו שצריך.
אם אלה לא עובדים - מעבדה יכולה לבדוק חיבור של הדיסק בצורה אחרת.
כפיתרון אחרון מעבדה לשיחזור חומר - אבל זה בד"כ מאוד יקר ולא מבצעים אלא אם החומר מאוד חשוב.

בהצלחה!

itayt
30-08-14, 08:35
רשמת ש״הדיסק שימש כגיבוי״, אם זה היה נכון לא היתה בעיה. גיבוי הוא העתק של משהו ששמרת במקום אחר.
לגבי פתיחה של המארז החיצוני וחיבור הדיסק ישירות, כמה דברים קטנים לפני :
יש סדרות של דיסקים חיצוניים בעיקר של חברת western digital, שהמידע בדיסק מוצפן בחומרה על ידי בקר שנמצא באלקטרוניקה של המארז החיצוני, כך שאם תחבר את הדיסק ללא המארז, לא תראה מידע.
בנוסף יש הרבה דיסקים חיצוניים שהממשק של הדיסק הפנימי הוא לא ata אלה ישירות usb ובמקרים כאלה נדרשת הרבה עבודת אלקטרוניקה מורכבת בכדי להוסיף לדיסק ממשק ata בכדי שיהיה אפשר לחברו ישירות למחשב.

גניסלב רונן
09-09-14, 17:25
שוב שלום לכולם,

עדכון לטובת סגירת הנושא ,שוחזר המידע בהצלחה .

באותה הזדמנות ברצוני לנצל את הפורום כבמה להודות לאיתי ITAYT חבר הפורום - צ'יפ מחשבים ,
על הנכונות לסייע ,נהנתי משירות מקצועי ומהיר ובמחיר תחרותי ,
אני ממליץ בחום לכל מי שיש לו כל סוג של "עניין" עם מחשבים ,לאו דווקא בעיית שחזור מידע .!!!

נ.ב. - בועז תודה גם לך על ההפניה.

רונן

kd2
16-11-19, 21:10
מקפיץ !

יש עידכונים מ2014 לגבי צורת הטיפול ?
מחירים משוערים לדיסק 500 ג'יגה תוצרת HGST ?
הסיפור הוא לפטופ שנפל מגובה ברך, לאחר מכן סירב להריץ מערכת הפעלה ונשמעו תקתוקים.
טכנאי מחשבים החליף הארד דיסק והכל בסדר, הישן אצלי ביד.

איתי אתה עוד בסביבה ?

קראתי גם את הדיון הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/86618-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94-%D7%97%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8-%D7%92%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7% 92)
תודה

gilur
16-11-19, 23:32
חברים,

שני טיפים קטנים (וחשובים!!) למי שיגיע לכאן בחיפושים (בלי לפקפק במי שעשה עכשיו את השיחזור):

1. דיסקים חיצוניים צריכים הרבה זרם. בחלק מהמקרים, יותר ממה שהמחשב "מוכן" לספק.
אם קיבלתם עם הדיסק כבל "מוזר" שבצד שהולך למחשב יש לו שני חיבורים - חברו את שניהם ! ככה הוא יכול לקבל יותר חשמל מהלוח. (למערכת ההפעלה יש הגדרה שמורה לה לכבות יציאות שצורכות יותר מידי זרם כדי להגין על המחשב. שתי יציאות מחלקות בינהן את העומס).

ובאותו הקשר: אם אתם על מחשב נייד ולא נייח - נסו לחבר את הדיסק החיצוני כשהנייד עם המטען שלו ואם זה לא עובד - נסו מחשב אחר (זה תמיד טוב ... )

2. נסו תמיד יציאות נוספות (ועדיף מאחורה ולא את הקידמיות)

וכמו שכתבו כאן - כבל אחר - גם בדיקה מומלצת.

amotzg
23-11-19, 05:47
מקפיץ !

יש עידכונים מ2014 לגבי צורת הטיפול ?
מחירים משוערים לדיסק 500 ג'יגה תוצרת HGST ?
הסיפור הוא לפטופ שנפל מגובה ברך, לאחר מכן סירב להריץ מערכת הפעלה ונשמעו תקתוקים.
טכנאי מחשבים החליף הארד דיסק והכל בסדר, הישן אצלי ביד.

איתי אתה עוד בסביבה ?

קראתי גם את הדיון הזה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/86618-%D7%94%D7%9E%D7%9C%D7%A6%D7%94-%D7%97%D7%9E%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8-%D7%92%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7% 92)
תודה

עונה קצת מאוחר, אם לא לך אז לפעם הבאה שמישהו יחפש ...
אין ממש עדכונים, אלא אם בלפטופ היה SSD שיותר נפוץ היום, הוא סיפור אחר לגמרי אבל לא מתקתק.
במחירים אני לא מאוד מעודכן, אבל זאת נשמעת עבודה של יותר מאלפיה. לא כולל משלוח, דיסק חדש לנתונים וכו'.

כששומעים תקתוקים זה עלול להעיד על ראשי קריאה שלא מתפקדים טוב. הטיפול הנפוץ במקרה כזה הוא לפתוח את האריזה ולהעביר את הדיסקים למארז מקביל עם ראשים שעובדים. כדי לא לדפוק את הדיסקים, צריך לפרק בעדינות עם ידע מוקדם על המבנה ועדיף בסביבה מאוד נקיה.
כל זה אחרי שהשגת מארז מקביל מתאים ותקין ואתה מוכן להשחית אותו לצורך השחזור. לעסקים מתמחים יש בד"כ מלאי של מארזים מתאימים למוצרים הנפוצים ומעבדות נקיות עם כל הכלים.
אם אתה רוצה את הנתונים אבל לא מספיק כדי לשלם על זה. זאת הרפתקה נחמדה לנסות בבית בכל זאת.
אם היית באזור של הקטיושות ולא באזור של הקאסמים הייתי מציע עזרה...

אני רואה שאיתי לא ענה, אבל גוגל מצא אתר שנראה די עדכני עם אותו שם עסק.
http://chip.co.il/services/

והערה כללית בהקשר לדיון שהיה,
אם הנתונים מאוד חשובים, אל תנסו לבד כלום ואפילו המנעו מלחבר את הדיסק למחשב/חשמל.
נסיונות כמו שתוארו למעלה כשהם לא מצליחים הם יכולים להזיק עוד ועוד. כל נסיון קריאה וכל חיבור לכח עלול להזיק עוד, גם אם לא שומעים תקתוקים. אם הדיסק לא עובד בתנאים שעבד בהם בעבר פשוט שימו אותו בצד וצרו קשר עם מומחה.

kd2
23-11-19, 19:32
אהלן, תודה על התגובה.

יצרתי קשר עם צ'יפ מחשבים, הם צריכים לסיים את העבודה בראשון הקרוב.
טענו שראשי הקריאה/כתיבה ניזוקו בנפילה למצב גוסס ולכן ידרש להם כמה ימים להעביר את כל המידע בקצב האיטי ביותר בכדי לשמר אותו הכי טוב.
העלות 1600 שקל+ מעמ. כאשר אני מביא את הדיסק החיצוני אליו יועתקו הנתונים ואני גם אגיע לאסוף אותו (אם חשוב לך ושיחזרת תתן לחברת משלוחים דמיקולו לקחת את זה חזרה?)
לא זול ואני מקווה שזה באמת מה שמקובל ולא השחילו, אין לי יכולת לדעת...

היה לי גיבוי לחומרים ממש קריטיים אבל יוצא בסוף שאתה מעדיף לשלם ולקבל גם את החומר הלא קריטי, כי לקושש אותו חזרה יקח יותר זמן וכאב ראש מ1600 שקל.

אז תגבו תגבו תגבו.
עלות הדיסקים הקשיחים לא יקרה וחבל.

boaz avrahami
23-11-19, 21:35
אהלן, תודה על התגובה.

יצרתי קשר עם צ'יפ מחשבים, הם צריכים לסיים את העבודה בראשון הקרוב.
טענו שראשי הקריאה/כתיבה ניזוקו בנפילה למצב גוסס ולכן ידרש להם כמה ימים להעביר את כל המידע בקצב האיטי ביותר בכדי לשמר אותו הכי טוב.
העלות 1600 שקל+ מעמ. כאשר אני מביא את הדיסק החיצוני אליו יועתקו הנתונים ואני גם אגיע לאסוף אותו (אם חשוב לך ושיחזרת תתן לחברת משלוחים דמיקולו לקחת את זה חזרה?)
לא זול ואני מקווה שזה באמת מה שמקובל ולא השחילו, אין לי יכולת לדעת...

היה לי גיבוי לחומרים ממש קריטיים אבל יוצא בסוף שאתה מעדיף לשלם ולקבל גם את החומר הלא קריטי, כי לקושש אותו חזרה יקח יותר זמן וכאב ראש מ1600 שקל.

אז תגבו תגבו תגבו.
עלות הדיסקים הקשיחים לא יקרה וחבל.

אין מקובל בתחום הזה.
זה מצד אחד תחום של מומחיות ומצד שני תלוי עד כמה הלקוח לחוץ על הנתונים ואם הנזק הוא גם מכני או לא.

צ׳יפ היא חברה מצויינת ואמינה מאוד בעיני.
איתי והצוות שם אנשים מקצועיים ומצוינים.

גילוי נאות-
האווטר שלי במכונית הפורמולה פרס מחברת Dell בגין עיסקה משותפת של צ׳יפ ושלי והשאר היסטוריה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

-->