PDA

צפייה בגרסה מלאה : ירדן נמחקת תוך חודש ממפת הטיולים של ג'יפאי ישראל.

רכס חיים
01-09-14, 00:25
לפני יומיים עברה קבוצת לוחמי דאע''ש את הגבול הירדני על האוטוסטראדה לעירק ,והקימה מחסום מאולתר תוך ירי באוויר ועצירת התנועה - כולל רכבים צבאיים ומשטרתיים של הממלכה הירדנית. באתר יוטיוב יש צילום מהאירוע.

זה לא נגמר הפעם בעריפת ראשים,אלא רק בנשיקות וחיבוקים עם אזרחי ירדן, אך אני מתאר לעצמי שאם היה במחסום הזה רכב ישראלי - התוצאות היו אחרות לגמרי מנשיקות וחיבוקים.

רק להזכירכם - בדרום ירדן - על הכבישים הראשיים - רכבים ישראלים הם עינין יומיומי, והעיר מעאן בלב הממלכה ידועה כמעוז דאע''ש ורק לפני ששה חודשים ביקרנו בה יום שלם. כנראה ביקור אחרון להרבה זמן.

לא אתפלא אם בתקופה הקרובה התנועה בדרכים הירדניות תלווה במחסומי דאע''ש - עם הוצאות להורג על הכביש ,חמש דקות לאחר עצירת הרכב.

למשטר בירדן יש שליטה ממש קטנה על המרחבים העצומים של הממלכה - הגדולה יותר מפי חמש מישראל המורחבת.

נראה לכם שזו השנה האחרונה לטיולים בירדן ?

boaz avrahami
01-09-14, 00:56
אתה חושב בקטן חביבי...
כמה זמן לדעתך עד למלחמת עולם?

או כמו בבית ספר, מנה את הסיבות שגרמו לפריצת מלחמת העולם ה 3-

1. חולשת השפעתה של ארה״ב בעולם.

2. התעצמות רוסיה ופלישה לשכנותיה ( אחרי אוקראינה תבוא קזחסטן).

3. התעצמות טורקיה ורצונו של ארדואן להנהיג את העולם הערבי.

4. התעצמות אירן ושאיפתה להשפעה שיעית במזרח התיכון יחד עם שאיפות גרעיניות.

5. עליית האוכלוסיה המוסלמית בארופה והקמת תאי טרור קנאיים ביבשת.

6. התעצמות ארגונים מוסלמיים קיצוניים שנולדו בוואקום של נסיגת ארהב מעירק ובלחימה בסוריה.

7. התמוטטות המשטר בסוריה

להמשיך?
אתה באמת חושב שהעולם כתמול שלשום???!!

Bernard
01-09-14, 05:49
אני, גם אם היה לי מותר, לא הייתי נוסע לירדן.

לא מבין את הצורך הזה לנסוע לשם - לחפש צרות... רק במזל לא נגמר אחרת, כל הטיולים האלה...

tzagi
01-09-14, 06:26
בועז, טוב לראות שאתה נשאר אופטימי, המציאות העולמית הרבה יותר גרועה ממה שתיארתה.....זה מזכיר לי, אני צריך להזמין ארגז של 9ממ.

boaz avrahami
01-09-14, 06:45
טוב, אל תעלב לי שלא ספרת את המתיחויות ביו ארהב לסין ואת קוריאה ואת אפריקה...
פשוט זה לא מאיים עלינו וההיסטוריה מוכיחה שמלחמות עולם נמצאות ברבע הזה של הכדור.
תקנה הולופוינט - זה הכדור היחידי שאיתו תציל את העולם

tzagi
01-09-14, 07:04
תאמין או לא, ואני שונא להשתמש בקלישאות, העולם זה כפר גלובלי ומה שקורה ברחבי העולם(שאתם חלק ממנו) משפיע עלינו כלכלית בצורה דרסטית
כרגע לדוגמה אני מרגיש את זה על בשרי, ממש ככה.
ההנחה שלי היא כשיש בעיות בעולם הציבור מודאג שהדלק-מוצרים-מלא את החסר יתיקרו והם שומרים את הכסף בכיס וזה בדיוק מה שאני מרגיש במשך החודש האחרון, המכירות שלי ירדו דרסטית באוגוסט.
טוב נו, נשאר בערך עוד שנתיים לסבול עד שהקוף יעוף ואולי(אולי גדול) דברים יחזרו למקומם.

ד ו ר ו ן
01-09-14, 09:52
נראה לכם שזו השנה האחרונה לטיולים בירדן ?
אתה מתכוון שזו היתה השנה האחרונה לטיולים בירדן..

avishon
01-09-14, 10:26
...נשאר בערך עוד שנתיים לסבול עד שהקוף יעוף ואולי(אולי גדול) דברים יחזרו למקומם...

בראייתי , אתה חי באשליה :(...
הוא בהחלט יעוף , ולדמוקרטים ייקח הרבה שנים עד ששוב יראו את הבית הלבן מבפנים -
אבל הרבה נזקים שהוא גרם הם בלתי הפיכים , והחשוב שביניהם (לפחות עבורנו , לעניות דעתי)
הוא הרס כח ההרתעה של מי שהיתה המעצמה החזקה ביותר והפכה להיות כאסקופה נדרסת...
אי לכך , לצערי , אף לא אחת מהקטסטרופות שציין בועז למעלה לא "תחזור למקומה" כאשר הדרעק יעוף...

חנן-ג'יפולוג
01-09-14, 11:03
אתה באמת חושב שהעולם כתמול שלשום???!!

חוץ מהפוגות קצרצרות של אשליית בטחון לנאיביים העולם מעולם לא היה כתמול שלשום. גם לא בתמול שלשום.
הוא דינמי ומפחיד. מאז ולעולם.

Suzuki DR250 => Motoguzzi NTX650 => Suzuki DR600 => HYUSANG RX125SM => Honda XR600R.

יואב פולס
01-09-14, 11:10
הראיה שלכם צרה כעולמה של נמלה. למה אתם מסתכלים בפרספקטיבה של ה 50 / 30 שנים האחרונות?
תרחיבו קצת ל 400 שנים, 700 שנים ויותר- כלום לא השתנה. המצב הקבוע הוא של אי יציבות. אנחנו בסה"כ פסיק בהיסטוריה.

יואב פולס
01-09-14, 11:24
הראיה שלכם צרה כעולמה של נמלה. למה אתם מסתכלים בפרספקטיבה של ה 50 / 30 שנים האחרונות?
תרחיבו קצת ל 400 שנים, 700 שנים ויותר- כלום לא השתנה. המצב הקבוע הוא של אי יציבות. אנחנו בסה"כ פסיק בהיסטוריה.

רפי לין
01-09-14, 12:04
ארדואן לא רוצה להנהיג רק את העולם הערבי אלא את כל העולם המוסלמי שכולל בנוסף למדינות הערביות גם
מדינות גדולות כטורקיה עצמה, אינדונזיה ועוד (הם מוסלמים, אבל לא ערבים).
בברכה - רפי לין

IlanG
01-09-14, 12:08
יאללה מי מרים כפפה ומארגן כתבה פה באתר על איך לבנות מקלט גרעיני מ 5 לוחות פח , רתכת ודיסק 😂

Real jeep don't die - thay get rebilt.

נמרוד
01-09-14, 13:28
אמריקה אולי לא חלשה כמו שנדמה... ממליץ לחובבי הקונספירציות לקרוא את העתידן ג'ורג פרידמן. וגם את דוד פסיג העתידן הישראלי. כותבים דברים באותו סגנון. צורת הניתוח של העתידנים בהתחלה נראית מאד שונה מהפניקה התמידית שהתרגלנו אליה בחדשות, אבל הרבה תהליכים נעשים מובנים והגיוניים כשקוראים את הספרים שלהם.

boaz avrahami
01-09-14, 13:29
אפשר לבדוק אותו על המרגמות בדרום?

דרור ברלי
01-09-14, 13:34
טוב נו, נשאר בערך עוד שנתיים לסבול עד שהקוף יעוף ואולי(אולי גדול) דברים יחזרו למקומם.

וכשהקוף יעוף, את מי תקבלו במקומו? את הקלינטונית המיובשת?.... בסוף עוד תתגעגעו אליו.

boaz avrahami
01-09-14, 13:37
נמרוד, תן לפחות את התקציר.
אבל אם כבר תהליכים מובנים, מה יותר מאשר ההיסטוריה חוזרת?

Bernard
01-09-14, 17:17
וכשהקוף יעוף, את מי תקבלו במקומו? את הקלינטונית המיובשת?.... בסוף עוד תתגעגעו אליו.

אצלינו ביחידה היו אומרים כך:
"אל תשמח "המלך מת".. אתה לא יודע מי המלך החדש"...:(.

עם כל הכבוד, ויסלח לי ג'ו, (המגובל בעניין זה שהרי בחרו את הברווז הצולע הזה פעמיים(!!), כך שידעו בדיוק מה מקבלים) לאמריקאים, לא נראה לי שהדמוקרטים מתרחקים מהבית הלבן..
בנתיים כל כוכב רפובליקני (והיה לפחות אחד כזה..) יורט והופל באופן מאוד יעיל, בשל מלחמות פנימיות שלהם..

האמריקאים לא מצביעים בעד מועמד - הם מצביעים נגד המועמד האחר.

במקרה של מקיין, טוב... מקיין.. ומולו היה שחור כריזמטי שעיוור אותם בסיסמאות חוזרות וקליטות (בסיגנון "יתנו - יקבלו. לא יתנו-לא יקבלו", למי שזוכר..) שאם היו חושבים על זה, היה ברור שלא ניתן להוציא לפועל - משהו אמר גוונטנימו?

במקרה של רומני - גם אם ניבו להתעלם שהבחור בן לדת שדי מוקצה פה (חבורת פוליגמים על סף הפדופילייה.. כך אומרים:rolleyes:), הרי שנשאר גולם שהצליח להרגיז את כולם..

אחרי הסופה, צמח לו פה המושל (שלי..) של איזו מדינה פיצפונת שידע למנף את עצמו (האמת, בחור כריזמטי ו"פשוט" ומתוחכם ביותר), ש... ייורט, כאמור.
חוץ ממנו, אין לרפובליקנים מה להציע... בכלל.. כלום... אפילו רשת FOX לא מצליחה למצוא איזה קליבר להריץ...

נראה לי שיש סיכויי טוב שנקבל (ישראל..) מה שנקרא MORE OF THE SAME...

- - - Updated - - -

נמרוד, תן לפחות את התקציר.
אבל אם כבר תהליכים מובנים, מה יותר מאשר ההיסטוריה חוזרת?

נו,מה בועז? שוב חזרת לנאיביות? מה לא ברור? כמו שציינת - אין משהו אחר:
מה שהיה, הוא שיהיה - מלחמת כל בכל ובסוף (או בהתחלה או באמצע.. לא ממש חשוב) מאשימים את היהודים..

Tourist
01-09-14, 18:09
ברנרד
יש לי מועמד רפובליקני בשבילך:
בנימין ׳ביבי׳ נתניהו

הוא יהיה מבסוט
שרה מבסוטה
אנחנו מבסוטים
ולאמריקנים זה בטח יהיה טוב יותר
Win-win

gp1
02-09-14, 22:37
אף אחד לא יתגעגע אליו.
מקרה הקוף הנוכחי הינו מהדורה חוזרת למקרה הקוף של ניו יורק סיטי בעבר . רצו להיפטר מראש עיר שכיהן 3 קדנציות (אד קוץ') , פחדו מהמועמד הרפובליקני ( ג'וליאני ) מפני שהיה התובע הפדראלי) . וגם רצו להראות מתקדמים ונאורים שמקדמים כההי עור..
בקיצור : 4 שנים רעות מאוד כלכלית , מוראלית . התנהגותית. לקח לעיר ניו יורק כמה שנים להתעושש מהנזקים.
במקרה הנוכחי , הנזק גדול פי כמה וכמה , וייקח הרבה זמן להתאושש.
דרך אגב וכמובן לא להעלב , לא משווה בין האוכלוסיות הנ"ל , כמו שבארצינו. שינויים דמוגרפיים מתחוללים לאט ובעוד מספר שנים חובשי הכיפה ישלטו במדינה . כמו שבצבא הם תופסים יותר ויותר עמדות מפתח ופיקוד בצבא ועכשיו זה גם במדינה.
בארה"ב התחזית היא שבשנת 2045 החומים והשחורים יהיו 45% מהאוכלוסיה . וכוכב הקופים יקום לתחייה

חנן-ג'יפולוג
02-09-14, 22:42
פוליטיקה, גזענות => נעילה.

-->