PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל מס' #4586547 או, שאלת ביטוח לגבי רכב אספנות

ishc
01-09-14, 09:00
ראיתי איזה דיון בפייסבוק מלא התלהמות על בחור שנוסע עם הרכב שלו בבוקר (אספנות).
סתם לידע כללי, אני יודע שאסור לנסוע ברכב אספנות בין 7:00 ל-9:00 בבוקר, האם הביטוח של רכב אספנות לא תקף בשעות אלו? ואם כך הדבר, מה קורה אם הרכב חונה ברחוב ומישהו נכנס בו ונפצע?
רק תשובות ענייניות בבקשה.

asypeer
01-09-14, 09:07
ראיתי איזה דיון בפייסבוק מלא התלהמות על בחור שנוסע עם הרכב שלו בבוקר (אספנות).
סתם לידע כללי, אני יודע שאסור לנסוע ברכב אספנות בין 7:00 ל-9:00 בבוקר, האם הביטוח של רכב אספנות לא תקף בשעות אלו? ואם כך הדבר, מה קורה אם הרכב חונה ברחוב ומישהו נכנס בו ונפצע?
רק תשובות ענייניות בבקשה.

הביטוח אינו תקף, זה חלק מתנאי הרישוי.
לגבי צד ג׳ של מישהו אחר (כשנכנסים בך) - אתה יכול להיות תיאורטית בלי ביטוח ובלי טסט ועדיין לקבל כסף מצד ג׳ של מישהו אחר (אתה=בעל רכב האספנות)
אם מישהו פגע בך כשחנית ונפצע - זה ביטוח החובה שלו שאחראי לפצות ולא ביטוח הרכב החונה (אם חנה כחוק ולא סיכן את התנועה)

Sent from my iPhone using Tapatalk

shmil
01-09-14, 09:11
כיוון שאסור לנסוע בשעות הללו בימים שאינם שבת, חול ומועד, אז לכאורה בשעות הללו אין רישוי.
כיוון שאין רישוי, לכאורה הביטוח לא תופס.
אם מישהו נפגע מהרכב כשהרכב חונה - הביטוח כן תופס.

לא סתם כתבתי "לכאורה" בכל מקום שכתבתי - אני לא מכיר מקרים כאלו שהגיעו לבימ"ש, ולכן - זה לכאורה בלבד.

עדיאל
01-09-14, 09:28
לא הבנתי מה העייה ??

מותר לנסוע רק לא על כביש בין ערוני/כביש מהיר לא זוכר בול , אז אם אתה חונה בצד אין שום בעייה עדיין יש ביטוח

asypeer
01-09-14, 09:41
לא הבנתי מה העייה ??

מותר לנסוע רק לא על כביש בין ערוני/כביש מהיר לא זוכר בול , אז אם אתה חונה בצד אין שום בעייה עדיין יש ביטוח

אתה טועה ומטעה.
זו ההגבלה (ציטוט מתוך ההגדרה המלאה (http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=327:sug-rechev-a&catid=76:sug-rechev-c&Itemid=90) של רכב אספנות)
"
רכב אספנות לא ינוע בדרך בשעות 07:00 עד 09:00 בימים א' עד ה' שאינם חלים בחג או מועד"

ההגדרה של דרך בהקשר הזה היא כל מקום שבו אתה חייב לציית לחוקי התנועה (בין-עירוני, עירוני, רחוב הולנדי..) אני לא יודע מה ההגדרה המדויקת של שביל או "שטח", מניח שזה אותו הדבר אחרת לא היה ביטוח למי שנפצע שם. יתקנו המומחים.
ככה שגם אם תיסע רק בשטח בבוקר לעבודה עם רכב אספנות וחס וחלילה יקרה לך משהו, חברת הביטוח עלולה לנסות ולהתנער ממך בתואנה הזו. סמוך עליהם (לכאורה).

עדיאל
01-09-14, 09:46
אתה טועה ומטעה.
זו ההגבלה (ציטוט מתוך ההגדרה המלאה (http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&view=article&id=327:sug-rechev-a&catid=76:sug-rechev-c&Itemid=90) של רכב אספנות)
"
רכב אספנות לא ינוע בדרך בשעות 07:00 עד 09:00 בימים א' עד ה' שאינם חלים בחג או מועד"

ההגדרה של דרך בהקשר הזה היא כל מקום שבו אתה חייב לציית לחוקי התנועה (בין-עירוני, עירוני, רחוב הולנדי..) אני לא יודע מה ההגדרה המדויקת של שביל או "שטח", מניח שזה אותו הדבר אחרת לא היה ביטוח למי שנפצע שם. יתקנו המומחים.
ככה שגם אם תיסע רק בשטח בבוקר לעבודה עם רכב אספנות וחס וחלילה יקרה לך משהו, חברת הביטוח עלולה לנסות ולהתנער ממך בתואנה הזו. סמוך עליהם (לכאורה).

סליחה צודק .. משום מנ חשבתי שרק בדרך מהירה .
טוב עכשיו אני צריך למצוא דרכים להגיע לעבודה בשטח

ishc
01-09-14, 09:47
כיוון שאסור לנסוע בשעות הללו בימים שאינם שבת, חול ומועד, אז לכאורה בשעות הללו אין רישוי.
כיוון שאין רישוי, לכאורה הביטוח לא תופס.
אם מישהו נפגע מהרכב כשהרכב חונה - הביטוח כן תופס.

לא סתם כתבתי "לכאורה" בכל מקום שכתבתי - אני לא מכיר מקרים כאלו שהגיעו לבימ"ש, ולכן - זה לכאורה בלבד.

תודה שמיל

asypeer
01-09-14, 09:49
סליחה צודק .. משום מנ חשבתי שרק בדרך מהירה .
טוב עכשיו אני צריך למצוא דרכים להגיע לעבודה בשטח

סע בזהירות :)
אגב - גם להשתמש ברכב לצורכי פרנסה אסור אם אתה מחלק איתו פיתות וג'חנונים בימי חול..

asafk
01-09-14, 10:54
ויש מי שנוסע עם ערמה של לוחות שנה ובהם מצויינים כל החגים והמועדים של היהודים הנוצרים הדרוזים המוסלמים הצ'רקסים ועוד כמה עדות...

אסף.

asypeer
01-09-14, 11:05
ויש מי שנוסע עם ערמה של לוחות שנה ובהם מצויינים כל החגים והמועדים של היהודים הנוצרים הדרוזים המוסלמים הצ'רקסים ועוד כמה עדות...

אסף.

תיאורטית אתה יכול לייסד דת שכל השנה היא חג אחד מתמשך..
לטובת הכלל - להינדים יש הכי הרבה חגים. שאנטי שאנטי.

חנן-ג'יפולוג
01-09-14, 11:33

אסף.
זאת הבעיטה.
כשהכדור ייכנס השופט יכריז על גול עצמי.

רק אל תופתעו.

תיאורטית אתה יכול לייסד דת שכל השנה היא חג אחד מתמשך..
לטובת הכלל - להינדים יש הכי הרבה חגים. שאנטי שאנטי.

Suzuki DR250 => Motoguzzi NTX650 => Suzuki DR600 => HYUSANG RX125SM => Honda XR600R.

asafk
01-09-14, 11:47
אתה מבין שזה לא ברצינות.... נכון?

אני חייב לציין שרוב בעלי רכבי האספנות נוהגים באחריות ולא מצפצפים על החוק.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
01-09-14, 12:07
לא. האמת היא שלא הבנתי שזה לא ברצינות, מה גם שידידים שלי משתמשים ברכב האספנות שלהם ביומיום, כולל בבוקר.

כאחד שבונה על ההנחה הקיימת לרכבי אספנות זה מדאיג אותי.

מה שאצלך נחשב כבדיחה נתפס אצל אחר כאופציה רצינית.

-->