PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מקום להכין פלאנג' לטורבו/מחפש מקום לקנות צוויות צנורות

RACEPAK
03-08-05, 22:16
:D שלום לכולם...

אני מחפש מקום כלשהוא שיוכל להכין לי פלאנג' לדאוון פייפ לטורבו.
הכנתי פלנג' זמני וככה הוא נראה:
http://img106.imageshack.us/img106/7715/ghettoflange2hj.jpg
http://img106.imageshack.us/img106/741/mydownpipe8yi.jpg

הפלנג' המקורי: (שימו לב שאיני צריך את כל הפתח אלא רק ריבוע קטן ואת העיגול)
http://img106.imageshack.us/img106/8338/stockdownpipe8bv.jpg

מידות מסוף חור לסוף חור.
http://img260.imageshack.us/img260/4528/stockdownpipe8bv5fs.jpg

הטורבו.
http://img33.imageshack.us/img33/5582/img05214kj.jpg

האטם.

http://img107.imageshack.us/img107/2606/img05219ei.jpg

-------------------------------------------------------

עוד שאלה:

היכן ניתן לקנות זוויות של צנורות ברזל\נירוסטה\אלומיניום בעובי קיר בין 1ממ - 3ממ.?
הזוויות שאני מחפש צריכים להיות לא מעוכות כמו אצל כל אגזוזן אלא שקוטר הצנור בכיפוף ישאר כמו קוטר הישורת.

אני מחפש מקום שמוכר ליחידים. כי עד כה מצאתי מקומות שעוסקים בדבר אבל אינם מוכנים למכור ליחידים.

בברכה מושיק גלימידי

אמנון
03-08-05, 22:33
אם אני לא טועה, את הפלאנג' אפשר לייצר בחיתוך לייזר ועם שרטוט דו מימד פשוט (תקנו אותי אם אני טועה).

אתה מביא שרטוט דו מימד של החלק, ובמפעל מגדיר את עובי החומר.

RACEPAK
03-08-05, 22:35
אם אני לא טועה, את הפלאנג' אפשר לייצר בחיתוך לייזר ועם שרטוט דו מימד פשוט (תקנו אותי אם אני טועה).

אתה מביא שרטוט דו מימד של החלק, ובמפעל מגדיר את עובי החומר.

היכן ניתן לבצע חיתוך לייזר?

אמנון
03-08-05, 22:39
ידוע לי שיש בעפולה מפעל כזה.
בוודאי יש עוד, אך אני לא מכיר ספציפית.
החברים האחרים יענו לך על זה בקלות.. :P

asafk
04-08-05, 00:15
תכין שרטוט (או סקיצה מספיק טובה), של החלק השטוח, ושל הצינור שמתחבר אליו, כולל הכיפופים. אם זה בנוי ככה, כמו שנדמה לי, אז אפשר לייצר את הפלאנג' מחלק שטוח חתוך בלייזר וצינור מכופף.
יש לנו מכופפת צינורות שלא מועכת, אלא מערגלת את הצינור, והקוטר נשאר כמעט קבוע- אבל זה לא אפשרי בכל קוטר, ולא בכל רדיוס כיפוף. אם יהיו לך שרטוטים מספיק מדוייקים, נראה מה אפשר לעשות.

אסף.

arnonshoshani
04-08-05, 06:51
באיזו רמת דיוק אתה מעוניין את החלק והאם יש דרישה לכמות.
חלק כזה יעלה הרבה כסף בחיתוך לייזר אם הוא בודד והם גם צריכים לעשות את התיכנון (להעלות את הסקיצה שלך למחשב).
להערכתי זה יגיע למחיר של 200- 300 ש"ח

לפי הסקיצה שנתת זה בילתי אפשרי לבצע את השירטוט חסרים המון פרטים ומידות נוספות.

בקשר לכיפוף צנרת זה אפשרי אבל עדיף לך לגשת לחנות לציוד סירות ולקנות מהם קשתות מוכנות לריתוך מהמפעל שניתן לחברם בריתוך אחת לשנייה וליצור את הגזוז. (אפילו בנאסקאר ככה זה מתבצע).

בהצלחה
ארנון

נמרוד
04-08-05, 10:37
זה חלק שיש חשיבות רבה לצורה המדויקת שלו. מכך שמדובר על טורבו ועל שיפור כלשהו למנוע כזה, אתה מדבר כאן על ביצועים, ואני לא חושב שאתה מתכוון להתפשר על איכות הזרימה לעומת החלק המקורי.

החלק המקורי הוא יציקה. לייצר חלק באותה רמה של גימור ביחידה אחת, אומר לתכנן אותו במחשב ולכרסם אותו בCNC - אפשרי, מסובך לתכנן את החלק אבל לייצר אותו זה תהליך אוטומטי אך יקר מאד.

אם אני מבין נכון, ותתקן אותי אם לא כי זה חשוב - המטרה שלך היא בסך הכל לשנות את הזוית של יציאת צינור האגזוז. האם אתה בטוח שאי אפשר לעשות את זה בהמשך לפלאנג' המקורי? אין שם מקום? האם השינוי הזה באמת כזה קריטי שאתה חייב להסתבך עם ייצור פלאנג' חדש?

RACEPAK
04-08-05, 10:58
באיזו רמת דיוק אתה מעוניין את החלק והאם יש דרישה לכמות.
חלק כזה יעלה הרבה כסף בחיתוך לייזר אם הוא בודד והם גם צריכים לעשות את התיכנון (להעלות את הסקיצה שלך למחשב).
להערכתי זה יגיע למחיר של 200- 300 ש"ח

לפי הסקיצה שנתת זה בילתי אפשרי לבצע את השירטוט חסרים המון פרטים ומידות נוספות.

בקשר לכיפוף צנרת זה אפשרי אבל עדיף לך לגשת לחנות לציוד סירות ולקנות מהם קשתות מוכנות לריתוך מהמפעל שניתן לחברם בריתוך אחת לשנייה וליצור את הגזוז. (אפילו בנאסקאר ככה זה מתבצע).

בהצלחה
ארנון

בעקרון רמת הדיוק יותר חשובה בקטע הפנימי של הפלאנג', החלק החיצוני פחות חשוב אבל אני עדיין רוצה לשמור על אותה צורה ולא לשים סתם מלבן עם חורים לברגים ו2 פתחים בתוכו.

היכן ניתן לקנות נצורות מכופפים?

זה חלק שיש חשיבות רבה לצורה המדויקת שלו. מכך שמדובר על טורבו ועל שיפור כלשהו למנוע כזה, אתה מדבר כאן על ביצועים, ואני לא חושב שאתה מתכוון להתפשר על איכות הזרימה לעומת החלק המקורי. כמו שאמרתי הצורה החיצונות פחות חשובה

החלק המקורי הוא יציקה. לייצר חלק באותה רמה של גימור ביחידה אחת, אומר לתכנן אותו במחשב ולכרסם אותו בCNC - אפשרי, מסובך לתכנן את החלק אבל לייצר אותו זה תהליך אוטומטי אך יקר מאד.

אם אני מבין נכון, ותתקן אותי אם לא כי זה חשוב - המטרה שלך היא בסך הכל לשנות את הזוית של יציאת צינור האגזוז. האם אתה בטוח שאי אפשר לעשות את זה בהמשך לפלאנג' המקורי? אין שם מקום? האם השינוי הזה באמת כזה קריטי שאתה חייב להסתבך עם ייצור פלאנג' חדש?

כן. המטרה שלי היא לשנות את הזייות. כרגע אין סיכוי להשתמש במקורי מפאת מקום ואסטטיקה.

נמרוד
04-08-05, 12:18
שמע, אם האסטטיקה חשובה, ויש לך כסף להשקיע (אלפי שקלים) - אפשר לעשות משהו מדהים בכרסום CNC מגוש אחד (billet) של נירוסטה/אלומיניום. גם אז יש כאן הרבה שיקולים נוספים מעבר לתבנית הברגים, וזוית היציאה של הצינור. החלק הזה עובד בטמפרטורה גבוהה - יש כאן שיקולים של עיוותים וחלוקת חום אחידה. יש את עניין האטימה - איך היא מתבצעת במקור? יש על החלק המקורי איזשהי מדרגה על שפת האטימה, האם אתה מתכוון להעתיק אותה? ועוד.

אין אפשרות לקנות חלק כזה מוכן מהמדף מקטלוגי שיפורים בחו"ל?

ועוד משהו, בשביל הסקרנות, לאיזה רכב זה מיועד בכלל?

MAZDA 4X4
06-08-05, 14:41
ידוע לי שיש בעפולה מפעל כזה.
בוודאי יש עוד, אך אני לא מכיר ספציפית.
החברים האחרים יענו לך על זה בקלות.. :P

כן יש , בעפולה עילית בנאדם שמתעסק בזה... , אני אישית לא מכיר אותו ולא יצא לי לעבוד איתו..

יש עוד אחד במגדל העמק , ממש בכניסה לאזור תעשיה ( הכניסה דרך תחנת הדלק ) , המפעל נקרא LPC , יצא לי לעבוד איתם והאיכות שלהם טובה...

טלפון בה"פ.
אלכס.

איציק - 4X6ZH
06-08-05, 15:24
הטורבו הוא טורבו של גארט ( גם כתוב עליו )
זה טורבו מאד מאד נפוץ בארץ ובעולם .
לפי התמונות נראה לי שזה דגם של וולוו 940
יתכן ומה שאתה מחפש הוא פשוט צינור הפליטה של וולוו 940 מהחיבור שלו לטורבו לכיוון הקליזטור . כל וולוו 940 ממודל 96-97-98 יש את החלק הזה .
איציק

RACEPAK
15-08-05, 23:35
הטורבו הוא טורבו של גארט ( גם כתוב עליו )
זה טורבו מאד מאד נפוץ בארץ ובעולם .
לפי התמונות נראה לי שזה דגם של וולוו 940
יתכן ומה שאתה מחפש הוא פשוט צינור הפליטה של וולוו 940 מהחיבור שלו לטורבו לכיוון הקליזטור . כל וולוו 940 ממודל 96-97-98 יש את החלק הזה .
איציק

האמת שהטורבו ירד ממשאית איווקו.

בעקרון הפלנג'ים של גארט נפוצים. אבל זה לא מסיבה כלשהיא (בדוק).

אם תסתכל בתמונות הראשונות תראה שיש בידיי את צינור הפליטה המקורי. העניין זה שהוא לא מתאים לאפליקציה שלי. ולא אין לי אפשרות להשתמש בפלנג' המקורי כי הוא עשוי מיציקה וכרוך בו יותר מידי שינויים בכדי שיתאים לרכב שלי.

MAZDA 4X4
16-08-05, 01:29
אפשר לשאול באיזה רכב מדובר?

אם זה טורבו שירד ממשאית אני מנחש שעל רכב יהיה לו לאג ארוך מאוד...

אלכס.

גיא
16-08-05, 21:27
יש לי טורבו משומש של גארט שמיועד לדיסקו 94 TDI 300

אם זה עוזר לך איך שהוא תרים לי טלפון 0544-436069

אני לא צריך אותו.

RACEPAK
18-08-05, 20:32
אפשר לשאול באיזה רכב מדובר?

אם זה טורבו שירד ממשאית אני מנחש שעל רכב יהיה לו לאג ארוך מאוד...

אלכס.

מדובר בסיוויק...:oops:

-------------------------------

תודה גיא... אני אקשר אליך מחר... :)

נ.ב.

במקום לפתוח ת'רד חדש אני אשאל פה...
החלטתי להכין את הפלאנג' לבד בעזרת פלאסמה קאטר וגריינדר שיש לי יד חופשיה אליהם במפעל מדחסים של דוד שלי.

האם מישהו יודע איפה אני יכול לקנות פלטות ברזל 15 ס"מ על 11 ס"מ עובי חצי אינצ' +-, באיזור המרכז?

בברכה מ.ג.

AvigdorAharon
18-08-05, 23:21
האם מישהו יודע איפה אני יכול לקנות פלטות ברזל 15 ס"מ על 11 ס"מ עובי חצי אינצ' +-, באיזור המרכז?

"ג.ד כיפוף פחים", רח' גיסין בקרית אריה, פתח תקווה, לא רחוק מהפסי רכבת (כשהם עוד היו שם).
"שליסנר" גם בקרית אריה, ברחוב המקביל לגיסין מצפון, אם אתה מכיר את הכניסה לשטראוס, אז זה בהמשך הרחוב לכיוון מערב.

אם תצטרך הסבר איך להגיע, שלח ה"פ.

אביגדור

MAZDA 4X4
19-08-05, 16:01
סיויק? , כמו שחשבתי... , בכל מקרה תחפש את הטלפון של גיא סרדין , הוא המומחה בכל מה שקשור לסיויקים...

כמו שאמרתי קודם יהיה לך לאג גדול מאוד עם הטורבו הזה... , אני מנחש שאת עם מנוע D16Z6 אז עדיף לך ללכת על טורבו KKK K03 או גאראט T3 ,אגב זה מנוע מצויין לטורבו.
אם יש לך ZC אז גם טוב.

*מנוע D16Y8 יותר טוב לטורבו מכל ה-D16 האחרים.

איזה שנה האוטו שלך ואיזה מנוע יש לך בדיוק?

אלכס.

RACEPAK
19-08-05, 19:07
סיויק? , כמו שחשבתי... , בכל מקרה תחפש את הטלפון של גיא סרדין , הוא המומחה בכל מה שקשור לסיויקים...

כמו שאמרתי קודם יהיה לך לאג גדול מאוד עם הטורבו הזה... , אני מנחש שאת עם מנוע D16Z6 אז עדיף לך ללכת על טורבו KKK K03 או גאראט T3 ,אגב זה מנוע מצויין לטורבו.
אם יש לך ZC אז גם טוב.

*מנוע D16Y8 יותר טוב לטורבו מכל ה-D16 האחרים.

איזה שנה האוטו שלך ואיזה מנוע יש לך בדיוק?

אלכס.

המנוע הוא 1.4.... בתור חובב לאג אני אוהב שהטורבו נכנס רק ב 3500 וממשיך עם המנוע עד ל 7000 סל"ד. :lol: האוטו שנת 97.

K03 הוא טורבו ממש קטן.

הטורבו שאתה רואה בתמונה הינו T3.

MAZDA 4X4
19-08-05, 19:31
עצה שלי , אם יש לך כסף תחליף למנוע B18 של אינטגרה ותגדוש אותו , מנוע הרבה יותר חזק וניתן להגיע איתו להספקים מרשימים.

אבל בכל מקרה עדיף שתחליף למנוע 1600 אפילו עם זה D16Z6 או ZC שקצת יותר קשה למצוא במצב טוב אבל במקור הוא יותר חזק מה-D16Z6.

T3 הוא קצת גדול על מנוע 1.4

ובינינו , אני מקווה שכבר החלפתה מתלים ובלמים!
אלכס.

RACEPAK
20-08-05, 14:29
עצה שלי , אם יש לך כסף תחליף למנוע B18 של אינטגרה ותגדוש אותו , מנוע הרבה יותר חזק וניתן להגיע איתו להספקים מרשימים.

אבל בכל מקרה עדיף שתחליף למנוע 1600 אפילו עם זה D16Z6 או ZC שקצת יותר קשה למצוא במצב טוב אבל במקור הוא יותר חזק מה-D16Z6.

T3 הוא קצת גדול על מנוע 1.4

ובינינו , אני מקווה שכבר החלפתה מתלים ובלמים!
אלכס.

הפרוייקט הבא התחיל AS WE SPEEK.

:lol:

http://img386.imageshack.us/img386/1714/img05980yb.jpg[/img]

-->